Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Wasza ulubiona nacja

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wasza ulubiona nacja

    No co ? Każdy dział ma to czemu nie ten ? Ankieta niepotrzebna bo i tak wszystkich nacji bym tam nie zamieścił. Oczywiście proszę o uzasadnienie
    "Żadnym podłym czynem się nie splamić, królowi swemu wiernie służyć, o zmiłowanie proszącym to okazać, wobec dam zawsze dwornie się zachowywać i z wszelką im spieszyć pomocą, w walce o sprawę niesłuszną i zysk ziemski na celu mającą udziału nie brać" - Przysięga rycerzy Zakonu Okrągłego Stołu

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Kingston Town
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    W wielkiej kampanii Polska-bo to Polska , a w Vinking Invasion Wikingowie, ze względu na klimat morskich wypraw łupieżczych. Lubie sobie np. zdobyć jakiś region i zaraz go porzucić, oczywiście odpowiednio splądrować
    "Jeden waleczny król wymazany został z rzędu panujących"-Tabula regnum Poloniae

  3. #3
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Hmm, szczerze mówiąc grałem wszystkimi frakcjami po kilkanaście/dziesiąt razy. Każda frakcja na swój sposób mi się podoba. Lecz w szczególności Bizantyjczycy, pod względem barw, oraz świetnego wojska.
    Pisać można wiele, lecz po pierwsze jest późno, po drugie Arturze, nie wyraziłeś swojej oceny.
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ)
    po drugie Arturze, nie wyraziłeś swojej oceny.
    Faktycznie jakoś mi umknęło w tym wszystkim ops: Ale już śpieszę z moją oceną. Nie grałem tak jak Ty wszystkimi kilkadziesiąt razy. Zdarzyło mi się Francją, Turkami, Polską oraz Danią. Nigdy nie doceniłem pierwszego Medka do momentu obejrzenia Twoich kronik. Jakoś mnie tknęło

    Ale do rzeczy !

    Z tych wszystkich najbardziej mi się podobała gra Danią. Szczególnie ten wczesny okres kiedy są jednostki wikingów, czuć klimat. Na drugim miejscu postawiłbym Polskę. Mają fajne jednostki, dobre położenie startowe, niczego im nie brakuje prócz chwili pokoju (staram się grać bez wojen, tylko rebelianci, w innych przypadkach się bronię). Turkami w tej części Medka za ch..oinkę nie umiem grać Żabojadów nigdy nie lubiłem

    Pozdrawiam !
    "Żadnym podłym czynem się nie splamić, królowi swemu wiernie służyć, o zmiłowanie proszącym to okazać, wobec dam zawsze dwornie się zachowywać i z wszelką im spieszyć pomocą, w walce o sprawę niesłuszną i zysk ziemski na celu mającą udziału nie brać" - Przysięga rycerzy Zakonu Okrągłego Stołu

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    Warszawa ;)/Bemowo
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Anglia ^^^
    Rome Total War:Antologia
    Empire Total War
    Napoleon Total War
    Shogun 2 Total War






    Bo wśród szczęku oręża - milczą prawa
    Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy-Cyceron

  6. #6
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Medievalu lubiłem Bizantyjczyków, Turków, Polaków, Hiszpanów. Za to w modzie Pike and Musket tylko Rzeczypospolita istniała. ;]



  7. #7
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Turcja i Egipt - za klimat rozgrywki, położenie, jednostki i walki z Mongołami

    Turkami w tej części Medka za ch..oinkę nie umiem grać
    Zaraz po premierze Medka zaczytywałem się w poradnikach jak grać różnymi nacjami i każdy poradnik w grze Turcją zalecał jak najszybszy atak na Bizancjum. Ja z czasem wypracowałem inną strategię - 3-5 tur i atak na Egipt
    Pokonanie Egiptu na samym początku jest o wiele prostsze niż Bizancjum z ich 8 i 9 gwiazdkowymi katafraktami. Bizancjum zresztą na początku jest zainteresowanie podbojem prowincji bałkańskich i czarnomorskich a nie wojną z Turcją.

    A co do Egiptu to czeka nas zazwyczaj jedna - dwie większe bitwy o Synaj bądź Egipt i mamy ich z głowy, przejmujemy ich pokaźne zyski i szykujemy się na wojnę z Konstantynopolem Trochę jednostek rodzimych, masa najemników i w 3 tury zatykamy sztandar Proroka na wrażym gnieździe Greków nad Bosforem

    Spróbuj tego. Polecam 8-)

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Z tego co pamiętam, to Dania, za wojnę z HRE przy użyciu wikingów, Węgrzy za jednostki i dominacje na wschodzie i Sycylia za klimat walki z niewiernymi, ale żeby się jakoś dokładniej wypowiedzieć, to musiałbym odgrzebać płytę i pograć chociaż chwilę.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Moim ulubionym narodem jest Dania, która posiada niesamowite dwie jednostki-landsmeni wikingów oraz huskarlów i póki można ich produkować , bo w pewnym momencie nie można , to na maksiora ich i radzą sobie doskonale z większą częścią przeciwników a huskarlowie nie mają sobie równych-takie moje zdanie 8-)


    Z Państw muzułmańskich polecam Almohadów nie z racji jakichś super jednostek ale raczej z możliwości jakie daje ich położenie (Hiszpania! oraz basen Morza Śródziemne) aczkolwiek mają na wstępie Milicję Miejską (chyba tak się nazywa) i jest to dobra jednostka.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Ja lubię Hiszpanię (w modzie XL Castillians), dobre wojsko (jeźdżcy Jinetes) uzbrojeni w oszczepy, na starcie dobra cieżka kawaleria, świetne wyjściowe położenie, w tym łatwy dostęp do przekupywania 3 rebelianckich prowincji. Potem daję uderzenie na Aragończyków (złapanie króla i dyszka wpada do kieszeni), pyk w Anglików (tam zazwyczaj siedzi generał o dużej liczbie gwiazdek dowodzenia). Łapiemy generała, okup, cofka na Almohadów (zostawiam tu część dobrego woja w przyczajce na Egipt - ale czekam wpierw na angielską krucjatę). Destrukcja i powrót pozostałej części woja, by zniweczyć Francuzów, Potem Niemcy. Drugi front hiszpański idzie jednocześnie na Egipt i w kierunku Turcji. I tak dalej...
    Gra Hiszpanią jest miła i przyjazna, nawet na poziomie expert. Polubiłem szczerze tę nację.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaka jest wasza ulubiona kampania ;)
    By OskarX in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:49
  2. Third Age 3.1 - wasza ulubiona frakcja :-)
    By KrystianBorys in forum Third Age
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 02:38
  3. Wasza ulubiona nacja
    By Furiusz in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 22:12
  4. Najtrudniejsza nacja
    By Pmistrz in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 22:53
  5. Twoja ulubiona nacja to...
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •