Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 119 z 119

Wątek: Porady Gry Rzeczpospolitą

  1. #111
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Lokalizacja
    Kambodża
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Cóż Lukasz, mogę powiedzieć, iż twoja strategia sprawdziła się sensownie jako jedyna . Obecnie zaczynam grę od nowa( bunty w austrii spowodowane brakiem milicji) ale w późniejszym czasie planuję podbicie Indii, ze względu na surowce. Lepiej to zrobić za panowania Mogołów czy Maratów?

  2. #112
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Najlepiej jak najszybciej.Jak jeszcze Maraci i Mongołowie się nawzajem wyżynają.
    Konfederacja Maratów jak już zdobędzie przewagę w Indiach to jest trudna do powstrzymania a co innego zdobycie przyczółka i jego utrzymanie.



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

  3. #113
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Cytat Zamieszczone przez Rue
    Najlepiej jak najszybciej.Jak jeszcze Maraci i Mongołowie się nawzajem wyżynają.
    Konfederacja Maratów jak już zdobędzie przewagę w Indiach to jest trudna do powstrzymania a co innego zdobycie przyczółka i jego utrzymanie.
    Dlatego właśnie, moim zdaniem lepiej uderzyć na Maratów, jeszcze za nim Mogołowie upadną.
    Atakując Mar. wspieramy Mogołów. Jeśli mają sojusz z Persją, to tu zaczyna się cały dowcip - wystarczy zawrzeć z nimi sojusz i... są zablokowani .Przynajmniej to były moje doświadczenia ( zająłem im wszystkie porty - tzn. Maratom, to dlatego nie desantowali Mogoł.).

    A co do RON'u.
    1. Wymiana Gdańska za Królewiec(jak się nie chcą zgodzić - dorzucamy stały przemarsz, który po chwili cofamy :shock: ). Zyskujemy ufortyfikowane miasto i - co ważniejsze może nawet, ośrodek szkoleniowy, porządniejszy nawet niż Warszawa. W Warszawie szkolimy jazdę, w Królewcu piechotę(+ ew. kilka armat).
    W tej samej turze zawieramy sojusz z Austrią, budujemy fabryki i dajemy PAKTY HANDLOWE, Z KIM TYLKO MOŻEMY!
    Olewamy Saksonię ,gdy atakują ją Austriacy i wspieramy przy ataku Pruskim.
    Olać Krym, skupmy się na razie na jednym celu.
    Gdy już wybuchnie wojna wytaczamy "krwawy szlak" (oczywiście min. to chociaż 10-12 oddziałów, by wyruszyć na Berlin I okolice Saksonii - choć tu zależy od sytuacji) - przez Gdańsk, Saksonię i Berlin(ew. na końcu Hannower).
    Teraz można szturmować Szwedów , a na końcu Turków, bo Szwedzi mogą zrobić nagły i silny desant, a Kamieniec jest ufortyfikowany(armia Turecka to też taki GIGANTmotłoch na razie).
    Dalej taktyka dowolna - zalewamy Europę .Można zerwać soj. z Austrią i walić na Wiedeń.Ew. zdobyamy Rosję - nasza armia powinna sobie z tym już poradzić.
    Zastosowane na VH/m( mod DMUC 7.0)
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  4. #114
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    A ja stawiam na takie metody:
    1. Zerwać sojusze z Saksonią i Kurlandią. (1 tura)
    2. Zlikwidować Kurlandię. (2-4 tura)
    3. Kupić od Prusaków Królewiec, w zamian dając złoto i prawo przemarszu, dodając ofertę pomocy w walce z Austrią. (4-6 tura)
    4. Rozwijać tymczasem gospodarkę (poczynając od dróg). (od 3 tury)
    5. Inwestować w techniki oświecenia. (1-40 tura)
    6. Kupić od Szwedów Rygę i zdradzić Rosję (łatwiej ją zlikwidować niż Szwedów). (13-40 tura)
    7. Oddać Szwedom prowki (za kasę). (40 tura)
    8. Kupić od żabojadów albo Anglików pierwszą kolonię. Zwerbować tam garnizon i ją rozwijać. (41-43 tura)
    9. Zamiast na Europie, skupić się na Ameryce i Indiach. (43-71 tura)
    10. Po czym przerzucić siły do Europy. (71-... tura)
    11. Rozwijać rolnictwo, a potem armię lądową. (41-90 tura)
    12. A potem resztę...(91-... tura)
    Strategia długofalowa. Wiem, że trudniejsza na hard, niż na medium czy easy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  5. #115
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    A ja stawiam na takie metody:
    1. Zerwać sojusze z Saksonią i Kurlandią. (1 tura)
    2. Zlikwidować Kurlandię. (2-4 tura)
    3. Kupić od Prusaków Królewiec, w zamian dając złoto i prawo przemarszu, dodając ofertę pomocy w walce z Austrią. (4-6 tura)
    4. Rozwijać tymczasem gospodarkę (poczynając od dróg). (od 3 tury)
    5. Inwestować w techniki oświecenia. (1-40 tura)
    6. Kupić od Szwedów Rygę i zdradzić Rosję (łatwiej ją zlikwidować niż Szwedów). (13-40 tura)
    7. Oddać Szwedom prowki (za kasę). (40 tura)
    8. Kupić od żabojadów albo Anglików pierwszą kolonię. Zwerbować tam garnizon i ją rozwijać. (41-43 tura)
    9. Zamiast na Europie, skupić się na Ameryce i Indiach. (43-71 tura)
    10. Po czym przerzucić siły do Europy. (71-... tura)
    11. Rozwijać rolnictwo, a potem armię lądową. (41-90 tura)
    12. A potem resztę...(91-... tura)
    Strategia długofalowa. Wiem, że trudniejsza na hard, niż na medium czy easy.
    Tzn, co? Sojusz?
    Gospodarka, to już raczej nie infrastruktura. Poza tym dlaczego drogi? One nie mają właściwie żadnego wpływu (tylko przy ich braku - tzn. żadnych tracimy +3 do zamożności).
    Jest tylko jedno drobne ALE - jeśli to my nie ukształtujemy przyszłego frontu (sojusz z Austrią - lepiej moim zdaniem - lub Prusami), to bardzo często tworzy się koalicja tych państw skierowana na Nas, a Brytyjczycy prą na Gdańsk. Często już w 1. lub 2. turze.

    Jeszcze jedna informacja (dot. mojego sposobu) - w czasie początkowej gry, Brytole lub Francuzi mogą zrobić nam desnat na Królewiec. Trzeba wyszkolić ok. 5 oddziałów liniówki min. i da się radę.
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  6. #116
    Salvo
    Gość

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Ale się spinacie, konkretnie co trzeba porobić, krok po kroku, żeby nie stracić choćby tury i w pięc tur podbić pół świata
    Ta gra jest zbyt prosta żeby przegrać, największą przyjemność (przynajmniej mi) sprawia spokojna, nieliniowa gra. Jak podbiję Prusy, czy część Szwecji to już jestem takim koksem, że dalsze granie przestaje być wyzwaniem, a staje się monotonią. Nigdy nie zrozumiem tych, którzy koniecznie, jak najszybciej pragną podbić cały świat Ja nie "przeszedłem" do końca żadnego TW

  7. #117
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Cytat Zamieszczone przez Salvo
    Ale się spinacie, konkretnie co trzeba porobić, krok po kroku, żeby nie stracić choćby tury i w pięc tur podbić pół świata
    Ta gra jest zbyt prosta żeby przegrać, największą przyjemność (przynajmniej mi) sprawia spokojna, nieliniowa gra. Jak podbiję Prusy, czy część Szwecji to już jestem takim koksem, że dalsze granie przestaje być wyzwaniem, a staje się monotonią. Nigdy nie zrozumiem tych, którzy koniecznie, jak najszybciej pragną podbić cały świat Ja nie "przeszedłem" do końca żadnego TW
    Jak testowałem Dartha na vh/vh, to już był szczyt mojej wytrzymałości .Tam TYLKO BLITZ,BO JAK NIE, TO...
    Gra wyzwaniem do końca.I naprawdę można przegrać.Spróbuj DMUC7.0 na tym poziomie.
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  8. #118
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Jak zająć Indie brytolami ?
    Upomnienie za zadawanie pytań po raz kolejny w niewłaściwym temacie. Shay Ruan

  9. #119
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Porady Gry Rzeczpospolitą

    Znów nie ten temat....

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Podobne wątki

  1. Porady
    By Filiip10 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 21:39
  2. Rzeczpospolita vs zachód
    By Piter in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 01:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •