Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Instalacja Virtual PC na potrzeby uruchomienia gry.

  1. #1
    Gość

    Instalacja Virtual PC na potrzeby uruchomienia gry.

    Poczytaj porad Kirlana, a może się coś uda? Ludzie kombinują z ustawieniem kart na programowy, dokładniej tłumaczy to czcigodny kirlan , ze swojej strony powiem, ze w żadnym Totalu, oprócz Shoguna 1, komp tak nie kombinuje jak tutaj na mapie kampanii...
    pozdrawiam

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Na wirtualnej maszynie gra raczej nie byłaby zbyt płynna. Mam 1-no rdzeniowy procek.

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Cytat Zamieszczone przez Loreno
    Na wirtualnej maszynie gra raczej nie byłaby zbyt płynna. Mam 1-no rdzeniowy procek.
    Ale ani Shogun, ani Medieval nie wymagają do płynnego działania dwóch czy więcej rdzeni. ;] Obie gry uruchamiałem pod 500 mhz Pentiumem 3.



  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Ale sam system uruchomiony wirtualnie zżera wiele zasobów.

  5. #5
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    wirtualna maszyna

    W Shogunie1 to faktycznie można >>programowo<< "akcelerować grafikę" (czyli tak naprawdę w RAM) - kwestia przestawienia jednej pozycji w menu gry. Dla większej płynności gry obcinasz nieco grafikę to jest: [spoiler:197giz52]Ale wtedy lepiej obciąć "dymy" "faunę" "smugi deszczu" i inne szczególiki. Częstotliwość odświeżania obrazu na 60 Hz, głębię kolorów na 24 lub 16 bit i rozdzielczość 800x600 albo mniejszą - no i powinno w miarę znośnie działać[/spoiler:197giz52]

    W Medieval1 niestety tego nie ma!
    Zostają kombinacje z maszyną wirtualną. A z tym bywa różnie. Ba !powiem więcej:

    WZGLĘDNOŚĆ , WZGLĘDNOŚĆ, WSZYSTKO TO JENO WZGLĘDNOŚĆ!

    A konkretnie: u mnie Shogun1 w miarę działa normalnie, ale bez rewelacji! A mam 4 * większą kartę grafiki niż gra RAM-u wymaga! TEORETYCZNIE mógłbym takich Shogunów1 odpalić 6 albo i 8 naraz. Praktycznie rejestr systemu jest tak duży, tyle działających programów i ich modułów, taka rozdzielczość monitora, że się cieszę jak gra nie zacina.

    WNIOSEK: korzystajcie z tego co Microsoft przygotował: o ile pamiętam jest O DIZWO! możliwość odpalenia wirtualnej maszyny z WIN98 - a on w porównaniu z XP jest lekki jak piórko, z win 7 to juz nawet szkoda porównywać bo WIN7 to absurdalnie gigantyczny tłuścioch-moloch którego trudno odchudzić. [spoiler:197giz52]Wyobraź sobie że potrzebujesz kierowcy do daewoo tico albo innego mini-autka. Oni (producenci systemów operacyjnych) przysyłają ci kogoś na kształt Pudziana i nie możesz go zamienić na szczupłego emerytowanego kierowcę rajdowego ani na wątłego 18 latka który właśnie odebrał swoje prawko. CZyli nie możesz wziąć kogoś kto się mieści w kabinie samochodu. Ani nie możesz odchudzić tego atlety którego przysłali a ze zdjęciem mu z głowy metrowego sombrero i przyczesaniem gigantycznego afro też są wielkie ceregiele). To Ty musisz się dostosować do jaśnie państwa systemostwa! Że podziany nie mieszczą się w zabytkowym Volkswagenie garbusie , nie pasują do zabytkowej "cytryny", nie mieszczą się w czadowym kadilaku-maluchu? - "Na przemiał te stare rupiecie!" kup sobie dużego nowego brzydala bez charakteru! Może być obleśny twój nowy samochód, byle by był wielki, prosto z salonu i koniecznie żeby dużo cię kosztował! - taka jest mniej więcej polityka twórców systemów operacyjnych.

    Jak się zdarzyła taka jaskółka ze możesz virtualną maszynę odpalić pod WIN 98 to koniecznie z tej okazji skorzystaj[/spoiler:197giz52]

    Nie pamiętam czy to Vitrual PC czy jednak VirtualBox , a może oba?
    W każdym razie sprawdźcie możliwość ustawienia jaka część zasobów (ile RAM, ile procesora, itd będzie używane do pracy wirtualnej maszyny). Pamiętajcie że dla WIN 98 już 128 MB RAMu to sporo, a pól giga to bajeczny wypas! Te same 512 MB dla xp to tak sobie / raczej mało, win 7 na 512 MB może nawet nie drgnąć, co najwyżej popełznie.

    Shogun1 i Medieval1 - jak najbardziej były przewidziane do odpalania w systemie Win98, na 1 : słownie: JEDNYM rdzeniu o zawrotnej prędkości w okolicach 300 - 600 MHz!
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Niestety nie mam WIN98. Ale za to w Shogunie sprawdzę ten tryb programowy.

  7. #7
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Cytat Zamieszczone przez Loreno
    Niestety nie mam WIN98. Ale za to w Shogunie sprawdzę ten tryb programowy.
    Ja mam na myśli :
    1) instalujesz Virtual PC
    2) odpalasz Virtual PC
    3) w trakcie odpalania Virtual PC wybierasz coś w stylu: "URUCHOM Z SYSTEMEM WINDOWS 98"

    Jak dobrze pamiętam to: Nie musisz mieć do tego Win 98 - WOGÓLE!

    wirtualny Windows 98 jest o ile pamiętam częścią składową Virtual PC - a jak nie to na stronie Microsoftu są "obrazy dysków twardych z zainstalowanymi systemami operacyjnymi"
    są ZA DARMO do ściągnięcia , z RÓŻNYMI Windowsami - bodajże nawet z Wistą (coś dla masochistów)

    Mogłem coś niecoś pokręcić bo dawno nie korzystałem, ale o ile pamiętam tak to z grubsza wygląda.

    ===========
    A ustawiałeś zgodność ?
    czyli:
    [spoiler:1xjpmil0]odnajdź folder szoguna, w nim odnajdź Shogun.exe lub ShogunW.exe lub podobny plik exe z charakterystyczną okrągłą czerwoną ikoną . Prawy klik myszy na nim >> właściwości>>zgodność>> wstaw parafkę w okienku obok uruchom ten program w trybie zgodności z teraz z rozwijanej listy która się odblokowała wybierz Windows 98 - jeśli się da >> zastosuj >> OK
    No i spróbuj teraz uruchomić ten plik. Czyli odpal szoguna.

    z Medienal1 też możesz spróbować tego manewru może się okazać że nawet jeśli Medieval1 wcześniej działał to teraz pójdzie płynniej.[/spoiler:1xjpmil0]
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    Cytat Zamieszczone przez Loreno
    Niestety nie mam WIN98. Ale za to w Shogunie sprawdzę ten tryb programowy.
    Ja mam na myśli :
    1) instalujesz Virtual PC
    2) odpalasz Virtual PC
    3) w trakcie odpalania Virtual PC wybierasz coś w stylu: "URUCHOM Z SYSTEMEM WINDOWS 98"

    Jak dobrze pamiętam to: Nie musisz mieć do tego Win 98 - WOGÓLE!

    wirtualny Windows 98 jest o ile pamiętam częścią składową Virtual PC - a jak nie to na stronie Microsoftu są "obrazy dysków twardych z zainstalowanymi systemami operacyjnymi"
    są ZA DARMO do ściągnięcia , z RÓŻNYMI Windowsami - bodajże nawet z Wistą (coś dla masochistów)

    Mogłem coś niecoś pokręcić bo dawno nie korzystałem, ale o ile pamiętam tak to z grubsza wygląda.
    Witaj. Z uwagą przeczytałem Twój post. Tym większą, że od jakiegoś czasu (od daaawna) bezskutecznie próbuję odpalić MTW 1 na laptopie. Grzebałem wszędzie i nawet na anglojęzycznych forach. Problemem, jak się wydaje, jest karta grafiki nowej serii (chyba za dużo RAM na tej karcie jak na potrzeby MTW 1), a chyba nie jest winna Vista, którą mam zainstalowaną na laptopie. Na Viście gra się instaluje ok, system turowy ok (można przesuwać słupki z wojskiem), tylko gra nie działa już w systemie bitewnym (w czasie bitwy mam "przezroczyste" ikonki wojska, a wojsko nie idzie w stronę wskazaną kursorem, tylko jakby "cofa się". Tyle opisu samego problemu.
    Podałeś ciekawy kierunek działań (instalowanie Windows Virtual PC), który może doprowadzić do odpalenia gry na laptopie. No dobrze, załóżmy instaluję Virtual PC, tak jak opisałeś, ale co dalej? Mam zainstalować MTW 1 na Winie 98? (Winie 98 będącym składową Virtual PC, jak rozumiem).
    No, a co z wymaganą przez grę pamięcią RAM, niezbędną do działania gry? Gdzie ustawić właściwy dla MTW 1 poziom RAM i z czego będzie on "odjęty", aby gra poszła - czy z mojej karty nowej serii, czy też może z systemu (tu tegoż ww. Wina 98 - zasilonego jakąś tam częścią z całkowitej pamięci RAM (mam DDR3), która jest dostępna na moim laptopie?).
    Mam też kilkurdzeniowy procek na laptopie. Czy jeden rdzeń będzie zasilał Vistę, a drugi Wina 98?
    Gdzie to wszystko poustawiać w kompie? A gdzie poustawiać w grze? Dodam tylko, że mam "czystą" MTW1 (tj. bez dodatków).
    Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.
    MF

  9. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Dla przykładu w Virtual Box'ie podczas tworzenia "nowego" systemu operacyjnego przydzielasz mu ilość miejsca na HDD, procki, ram, z których ten potem korzysta.



  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Da się grać zawsze wybierając automatyczną walkę?

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Dla przykładu w Virtual Box'ie podczas tworzenia "nowego" systemu operacyjnego przydzielasz mu ilość miejsca na HDD, procki, ram, z których ten potem korzysta.
    Dziękuję Ci serdecznie, takie info to już coś Swoją drogą, ciekawi mnie, czy komuś udało się odpalić Medka na Virtual Boxie i używając tego myku, normalnie sobie pograć na nowszym kompie w tę gierę? Może ktoś się wypowie?

    Dzięki również Modowi za wydzielenie tematu. Może, dzięki przejrzystości tematu, dojdziemy do jakichś konstruktywnych wniosków w tej kwestii.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Steam problem uruchomienia gry
    By K1984 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:30
  2. Instalacja gry
    By igorpl in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 22:30
  3. Przygotowanie do uruchomienia Napoleon:Total War
    By Tuareg in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 12:59
  4. Instalacja...
    By Leopard in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •