Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Partia

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Ciesze się że ktoś dzięki mojemu forum zaczął grać partią bo to zajebista frakcja

  2. #12
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Bo ja wiem... Taka ekstremalnie świetna nie jest, pod wieloma względami ssie. Ale gra się w miarę ciekawie, szczególnie jako 30 turowy eksperyment...

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Czy ja wiem czy ssie?.
    Włączyłem sobie jakiś czas temu kampanie tę frakcją (czysty Romek lecz na mapie Mundus Magnus II). I powiem szczerze, że jak dla mnie i mojego sposobu gry to frakcja idealna. Armia złożona z samej konnicy katafraktów i łuczników katafraktów roznosi w pył praktycznie wszystko na swej drodze (oczywiście mówimy tu o kampanii). Ponadto złożenie oddziałów z samej jazdy pozwala nam na szybkie przemieszczanie się. Brak piechoty w przypadku oblężeń rekompensują właśnie katafrakci.
    Jak dla mnie najlepsza frakcja w grze na singlu. Może tylko trochę ciężko się przestawić jeśli ktoś pogrywał głównie nacjami gdzie o sile armii stanowi piechota. W moim przypadku też tak było. Na początku grałem Rzymem i Grecją więc dowodzenie armią złożoną głownie z jazdy bardzo ciężko się dowodziło na początku. Głównie z uwagi na to, iż trzeba bardziej uważać na ruch poszczególnych jednostek. Chwila nieuwagi i możesz stracić cały oddział jazdy - szczególnie jeśli chodzi o konnych łuczników.

  4. #14
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Nie powiedziałem, że w całości ssie, tylko że ssie w niektórych aspektach. Nie powiesz mi chyba, że ma ciekawą piechotę...

    A co do armii z samej jazdy, to w polu wszystko fajnie. Gorzej, jak trzeba zdobyć miasto otoczone murem i bronione przez jakąś falangę... Wtedy to my możemy być łatwo wyrżnięci, i Katafrakci nie pomogą. Do tego możliwości ekonomiczne Partii nie są zbyt wielkie (znaczy, i tak jest lepiej niż u barbarzyńców z zachodu, ale nadal nie fajowsko), bonusy z religii też nie zachwycają. Łucznicy katafraktów jacyś super-potężni nie są, a tych zwykłych maja też selkowie, których piechota jest znacznie lepsza. Natomiast jeśli miałbym zestawiać armię złożoną z samej jazdy, to chyba wolałbym Kartaginę, za zestaw long shield cav/sacred band cav. Dla Partii plus za fajną gwardię generała, ciekawą pozycję startową i dość ciężką rozgrywkę (od początku leją nas selki, Egipt, Armenia a i Scytowie potrafią zaatakować, później czeka nas podbój Grecji (najczęściej zjednoczonej już przez Macedonię) i walka z wzrosłymi w siłę rodami Rzymskimi, co powinno dostarczyć wielu wrażeń.

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Tyle że monarchia sel. ma na początku nieciekawie bo wszyscy ją atakują a ty jak grasz sel.

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Nie wszyscy, Tylko Egipt, Armenia i Partia. Pont raczej leje się z Grecją. Kolejność jest prosta, najpierw rozwalamy najbliższych i najmniejszych oponentów - Armenię i Partię (ew Partom możemy zostawić miasto za morzem Kaspijskim). Egipt należy jedynie blokować, żeby nie był w stanie zajmować naszych miast, opcjonalnie po odniesieniu wyraźnego sukcesu taktycznego i osiągnięcia przewagi strategicznej w Syrii możemy pokusić się o przesunięcie granicy nieco na południe, albo rozwinąć nieco flotę i zająć Cypr. Po zabezpieczeniu północno-wschodniej flanki i zdobyciu 5 miast leżących między morzem Czarnym a Kaspijskim możemy przerzucić siły na południe i zająć się Egiptem, prowadząc główną ofensywę wybrzeżem Morza Śródziemnego i dalej w górę Nilu. Prowincje na pustyni w południowo-wschodnim rogu mapy możemy zająć w drugiej kolejności. Później już wiadomo, zdobycie reszty Azji Mniejszej, przyczółku w Tracji, na Krecie i Rodosie oraz desant na Grecję i dalsza ekspansja na zachód.

    Ale nie offtopujmy, w końcu to temat o Armenii.

  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Cytat Zamieszczone przez SirZielarz
    Ale nie offtopujmy, w końcu to temat o Armenii.
    Partii....

    Co do gry Partią: Jakoś nigdy nie mogłem się przemóc, by zaczynać nimi kampanię. Brak dobrej piechoty, a zwłaszcza falangi zawsze mnie mocno zniechęcał :/

    A.K.A. Askorti

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Ja się chyba przestane wypowiadać w tym temacie, i przeniosę do tematu o Armenii, bo ile można...

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    do morza (nie czytałem zbyt uważnie więc może przeoczyłem zdanie i nie wiem czy masz jakieś miasto z portem na śródziemne ale chyba nie) w porcie robisz 2/3 łódki i ciśniesz jakieś 2 tysiące katafraktów tysiąc HA i ze 3 oddziały jakiejś piechoty do ciągania tarana (no chyba że masz słonie do rozwalenia bramy ale one też nie rozwalają każdej bądź jakąś sensowną artylerię) zajmujesz Alexandrię Memphis i Theby (?) następnie Egipcjanom spada kasa tracą sporo wojska i zaczynają się buntować im obywatele.(Dochodzę do wniosku że falanga typu: nubijska czy nilowa nie jest przeszkoda dla katafraktów którzy mają tyle obrony że spokojnie przejdą ją nawet od przodu gorzej może być z falangą faraona jednak ta jest podatna na ostrzał HA) a jak się boisz tej falangi to weź najmowników z grecjii i połódniowej italii

  10. #20
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    2 tysiące Katafraktów? whoa, licząc po 54 w oddziale (duża skala) to będzie 38 oddziałów, czyli niemal 2 flagi... Jakoś nie sądzę, żebym miał tyle czasu i pieniędzy.. 300 spokojnie by starczyło, jeśli podeprzeć ich HA, piechotą i najemnikami. Szczególnie że siły trzymane przez Egipt w Egipcie są żenująco słabe.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Partią
    By szrama86 in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 17:14
  2. Gra Partią
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •