Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: The rights of man 3 - Road to Kyoto

  1. #21
    marengo
    Gość
    Pojawiła się nowa wersja TROM z poszerzoną mapą na której znjadują 83 nowe regiony dodane przez Uanime5. Wersja ta została przygotowana przez Obi Wan Asterix'a, zaś spatchowana przez użytkownika TWC Santini.

    Główne archiwum do pobrania:

    https://www.dropbox.com/s/9ywhqvektd...ekokujo_v4.rar

    Kumulatywny patch nr 5:

    https://www.dropbox.com/s/mkc6hirsbq...kujoPatch5.rar

    Oba wypakowane pliki kopiujemy do data Shoguna 2. Mod wymaga angielskiej wersji językowej gry, ponieważ ostatnie UPC nie obejmuje go. Patch rozwiązuje problem związany z dźwiękiem, polegający na wydawaniu przez jednostki łucznicze odgłosu armat.

    Regiony dodane przez uanime5:

    Ostatnio edytowane przez marengo ; 17-07-2014 o 21:54

  2. #22
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Uanime5 odwala kawał dobrej roboty. Kilka rewelacyjnych map widzimy w jego modzie Eras Total Conquest i jak widać w innych seriach też się odnajduje. Byleby tylko nie zapomniał o swoim największym dziele (ETC), chociaż nie wiem co można w tym modzie jeszcze dodać.



  3. #23
    marengo
    Gość
    Nawet gdyby chciał, nie sądzę aby znalazł czas na dodanie czegokolwiek do ETC. Na steam można znaleźć jeszcze nowszą wersję jego mapy dla Shoguna 2:

    http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=150812711

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć.

    Mam taki mały problem z modem zwiększającym ilość prowincji: po jego zainstalowaniu na mapie kampanii nie ma mostów, jest na to jakieś "lekarstwo"?
    Jeszcze jedna sprawa: ten mod zainstalowałem na Shoguna 2 w wersji angielskiej bez moda TROM 3, czy mod TROM 3 jest potrzebny do zainstalowania moda zwiększającego ilość prowincji?

  5. #25
    marengo
    Gość
    Dziwne rzeczy prawisz, na screen'ach z moda wyraźnie widać że mosty na rzekach są. Popatrz tutaj, gdzie jest samodzielna wersja moda dodającego regiony:

    Jedyne co musisz zainstalować na angielską wersję gry, to zalinkowane pliki z mojego postu nr 21, nic więcej (linki do Warsztatu Steam podałem chcąc pokazać jak mod uanime5 wygląda):

    To jest najnowsza wersja TROM z już dodanymi regionami.

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Na screen'ach są i owszem ale niestety nie u mnie. Zainstalowałem moda pobranego z dropbax'a na angielską wersję ale nie instalowałem patcha nr 5, nie wiem czy to jest powód braku mostów?

  7. #27
    marengo
    Gość
    Z tego co wiem, patch nie odpowiada za zmianę mapy, tylko dodaje inne brakujące rzeczy:

    Fixed in patch 1:
    Currently all the buildings at start in the startpos are the original versions

    Fixed in patch 2:
    Levy ashigaru names corrected

    Fixed in patch 3:
    Mission scripts updated to refer to TROM techs and buildings

    Fixed in patch 4:
    Updated some slot 1 buildings

    Fixed in patch 5:
    Weapon sounds fixed, some more slot 1 buildings updated.
    Sprawdziłem mapę:

    Obrazek nr 1 pokazuje moje okno wgrywania zapisów z Shogun 2. Podświetlona jest kampania Chosokabe May 1546 (pozostałe zapisy gry pochodzą z innych modów, nie ma tych tur wiele, ale gram jak mam czas, najczęściej po nocach). Widać mini mapę kampanii z dodanymi regionami:



    Oto i wgrana mapa kampanii:



    Jeden widoczny most jest na północny-zachód od Tosa, drugi zakryty jeszcze mgłą wojny na północ od Awa. Niedaleko znajduje się przejście lądowe na Awaji.
    Ostatnio edytowane przez marengo ; 28-07-2014 o 10:07

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuję za sprawdzenie, u Ciebie mosty są (też gram najczęściej rodem Chosokabe). Dzisiaj rano odpaliłem grę właśnie tym klanem to nie było mostów, dojo łuczników było wybudowane w Tosa ale nie mogłem werbować łuczników (tych podstawowych, na Twoim dolnym screen'ie w składzie armii) dopiero po wyburzeniu dojo i ponownym jego zbudowaniu można było werbować samurajów łuczników tych podstawowych dalej nie ma, są tylko jako garnizon. Nie wiem o co chodzi, ale tak teraz nad tym myślę może to brak spójności plików gdy przechodziłem z wersji polskiej na angielską. Ale to mogę sprawdzić dopiero wieczorem w domu.

    Jeszcze jedno: skąd pobrać patch'e nr 1-4, czy one są już w tym modzie?

  9. #29
    marengo
    Gość
    Widzę tutaj dwa poważne problemy

    Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to że masz jakiś dodatkowy mod który wywołuje problemy z mapą i werbunkiem. Sprawdź to.
    To może być problem ze spójnością plików. Usuń dotychczasowe pliki moda i ściągnij oba zalinkowane jeszcze raz.
    Jeżeli nic nie pomoże, kompleksowym rozwiązaniem jest usunięcie gry wraz z manualną likwidacją pozostałości po niej w obu ścieżkach instalacji.

    Druga rzecz. Napisałem że patch nr 5 jest kumulatywny, czyli... zawiera w sobie wszystkie pozostałe.
    Napisałem też, że nie potrzebujesz niczego więcej za wyjątkiem dwu plików. Mam wrażenie, że mi nie wierzysz

    Chosokabe byli wybrani na chybił trafił, nie grałem nimi wcześniej, jak też nie miałem wtedy dlc z dodatkowymi klanami.

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuję za analizę Będę wieczorem sprawdzał, odezwę się po próbach

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. The Rights of Man II
    By grimero in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 16:37
  2. The Rights of Man [ETW]
    By Lesio in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 14:07
  3. The Long Road
    By Soul of Night in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 00:22
  4. Road to Jerusalem
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •