Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

  1. #11
    Asuryan
    Gość

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Nie dość że nie naprawili, to wręcz spierniczyli - w odróżnieniu od zwykłego M&B i Warbanda chłopstwo możesz rekrutować dopiero gdy będziesz właścicielem ich wsi (czyli w przypadku RON nie wcześniej niż przed obroną Częstochowy i odbiciem Warszawy). Wcześniej możesz rekrutować tylko odbitych jeńców, najemników z tawern i obozów. Najemnikom z obozów możesz kupować lepsze wyposażenie. Tak przynajmniej jest w zwykłym Ogniem i Mieczem. Nie wiem jak wygląda to w Dzikich Polach oraz w steamowym With the fire and sword - ale podejrzewam że podobnie.

  2. #12
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    chyba kolejny bug, mimo iż jestem członkiem szlachty,(dodam, że nie wykonywałem misji Potop) mam ponad 1,000 sławy, 11 albo więcej sławy i całkiem dobre stosunki z królem i nadal nie mogę rekrutować husarii...

    a jeśli chodzi o te aktywacje to dowiedziałem się, że po wykorzystaniu wszystkich po 2 tygodniach dostaje się 1 aktywację, nie wiem tylko czy po kolejnych idzie do dwóch nie sprawdzałem, ale wątpię
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  3. #13
    Asuryan
    Gość

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Jakiej husarii? Masz polską wieś? Jeśli tak, to rekrutujesz z niej ochotników i dopiero tych mozolnie zmieniasz na husarzy... Jeśli nie masz posiadłości, to zapomnij o rekrutowaniu innych jednostek niż najemnicze (za wyjątkiem odbicia jeńców).

  4. #14
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Dodam też, że istnieje darmowy mod do Warbanda pod tytułem With Fire and Sword. To właśnie na nim opierali się twórcy gier i to od niego ściągnęli pomysły oraz sama nazwę. Mod jest w wersji beta(v0.331) i ma jedynie tryb MP z 4 grywalnymi frakcjami (RON, Tatarzy, Kozacy oraz Imperium Osmańskie)

    Ciekawy modek, chociaż nie wiem jak strzelać z działa, a druga sprawa, szkoda, że AI się gubi bardzo szybko przy oblężeniach. Kolejna rzecz to fakt, że nie ma trybu singleplayer.
    Pomijam fakt, że śmiesznie wygląda jeździec, który zaszarżował na wbite pale i dalej żyje razem z wierzchowcem. ;/



  5. #15
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Ciekawy modek, chociaż nie wiem jak strzelać z działa
    By wystrzelić z działa trzeba je załadować. Obok działa powinien być stos kul( na niektórych mapach niestety o nich zapomniano) wystarczy przytrzymać F patrząc na nie, następnie podejść do działa, wcisnąć/przytrzymać F, wymierzyć i strzelić.
    Artyleria jest stosunkowo niecelna, ale jak walnie to śmierć na miejscu.

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Pomijam fakt, że śmiesznie wygląda jeździec, który zaszarżował na wbite pale i dalej żyje razem z wierzchowcem. ;/
    To niestety zawdzięczamy silnikowy Warbanda i wątpię, czy da się coś z tym zrobić. :|
    Chociaż może...

    A.K.A. Askorti

  6. #16
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Sądząc z twojej wypowiedzi nikt nie planuje by wydać nową grę z nowym silnikiem, prawda?

    Grafika jest ładna, ale mogłaby być gorsza gdyby ktoś tylko zadbał właśnie o takie smaczki jak ten co napisałem (ten z palami). Bo liczy się przede wszystkim grywalność. ;]



  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Sądząc z twojej wypowiedzi nikt nie planuje by wydać nową grę z nowym silnikiem, prawda?

    Grafika jest ładna, ale mogłaby być gorsza gdyby ktoś tylko zadbał właśnie o takie smaczki jak ten co napisałem (ten z palami). Bo liczy się przede wszystkim grywalność. ;]
    Co planuje TaleWorlds nie wiem, ale mając doświadczenie z ich poprzednich gier, śmiem twierdzić, że "nowy silnik" będzie w praktyce tym samym co poprzednio ale z kilkoma dodatkowymi bajerami tak, jak to było w Warbandzie.
    Wszyscy gadają, że "TW jest biedne i nie stać ich na lepszy silnik". To nie może być prawda. Skoro beta tej gry powstała praktycznie w garażu, to jej rozwinięcie nie powinno być drogie.
    Co więcej, jest masa modderów-pasjonatów, którzy chętnie pomogliby przy grze za darmo/prawie za darmo. Widać to po modach, które na ogół są po prostu znacznie lepsze niż Native, czemu nie ma co się dziwić.

    W każdym bądź razie, następna gra z serii M&B(o ile takowa powstanie) na pewno nie będzie przełomem, będzie raczej podobna do poprzedniczek.

    A.K.A. Askorti

  8. #18
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Jakiej husarii? Masz polską wieś? Jeśli tak, to rekrutujesz z niej ochotników i dopiero tych mozolnie zmieniasz na husarzy... Jeśli nie masz posiadłości, to zapomnij o rekrutowaniu innych jednostek niż najemnicze (za wyjątkiem odbicia jeńców).
    ano takiej, że jak się wchodzi do miasta,(np Lwów czy Warszawa) idzie się do centrum miasta i tam powinien być kasztelan, bo zagadnięciu do niego powinna być lista jednostek i stamtąd można brać husarię
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Po Pierwsze: Gdy chcecie usunąć OiMP(albo zwykłe) wchodzicie do folderu w którym jest zainstalowana gra uruchamiamy lunch.exe (nie pamiętam czy tak się nazywało) i w tedy powinno nam się pojawić takie samo okienko jak przy wpisywaniu cd-keya. Gdy pojawi się to okno dajemy na "DEAKTYWACJA" wpisujemy cd-key i produkt dezaktywowany mamy znowu możliwe 3 aktywację dopiero potem usuwamy grę

    Po Drugie: Teraz w zwykłym OiM jak i w DP po najnowszym patch-u nie możemy z chłopów robić Husarii ani innych jednostek.

    Po Trzecie: Aby zrobić Husarię lub inne jednostki (nie najemników np. Pancernych) musimy posiadać miasto a w nim odpowiednio rozwinięte budynki a także odpowiednich ludzi.

    Po czwarte: Kasztelan nie jest we wszystkich miastach. Można go z rekrutować w swoim mieście.

    PS Polecam kupić Warbanda i wziąć udział w "Bitwie Pod Grunwaldem 2011" (dokładne informację uzyskacie jak naciśniecie na obrazek w moim podpisie )

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  10. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mount&Blade-Ogniem i mieczem....

    Cytat Zamieszczone przez Niko
    Po Drugie: Teraz w zwykłym OiM jak i w DP po najnowszym patch-u nie możemy z chłopów robić Husarii ani innych jednostek.

    Po Trzecie: Aby zrobić Husarię lub inne jednostki (nie najemników np. Pancernych) musimy posiadać miasto a w nim odpowiednio rozwinięte budynki a także odpowiednich ludzi.
    No prosze, bardzo duży postęp, husarz z chłopa to był kompletny absurd.

    A.K.A. Askorti

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mount&Blade II: Bannerlord
    By Aztec in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 205
    Ostatni post / autor: 14-04-2020, 21:58
  2. Dyskusja ogólna o Mount & Blade
    By Ensis in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2017, 08:26
  3. [Narzędzie]Thorgrim's Map Editor (Mount&Blade)
    By Presidente in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •