Zobacz wyniki ankiety: Który mod lepszy?

Głosujących
72. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Stainless Steel

    15 20.83%
  • Bellum Crucis

    57 79.17%
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: SS czy BC 6.1 (6.2) ?

  1. #1
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    SS czy BC 6.1 (6.2) ?

    Który z tych dwóch modów jest według Was lepszy i dlaczego?

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SS czy BC?

    Jak dla mnie zdecydowanie lepszy jest Bellum Crucis 6.1, klimat, grywalność, zajebista muzyka, grafika, stabilność. Zróżnicowane kampanie, możliwość doszkalania agentów, agenci specjalni (bankierzy, złodzieje, egzekutorzy, damigelle i inni). Floty handlowe - handel morski obok normalnego handlu kupieckiego, bardzo dobre AI strategiczne, masa nowych budynków. Historyczność, fajne jednostki i dobrze zbalansowane. Możliwość odziedziczenia innego państwa przez małżeństwo polityczne, świetna ekonomia i inne takie... Oraz istniejące spolszczenie zrobione w jakichś 95% (to co zostało będzie dokończone wkótce + drobne poprawki - literówki itp.). Pozdrawiam.

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC?

    Jeszcze nie dawno powiedziałbym że SS jest najlepszy ale do wczoraj gdy ściągnąłem i wreszcie udało mi się zainstalować Bellum Crucis na viscie, to ujrzałem zarąbistego moda, fajna muza i w ogóle, od SS jest lepsze to że polskie jednostki wyglądają o wiele lepiej od tych z SS


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  4. #4
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: SS czy BC?

    Zdecydowanie Bellum, każda nacja ma swój klimat, wszystko jest o wiele bardziej rozbudowane oraz jeżeli ktoś jest niecierpliwy to wybiera kampanię light i nie musi się męczyć z dłuuugim czekaniem na swoja turę jak to jest w SS.

    Mam tylko nadzieję, że wątek nie przerodzi się w wojnę w stylu "lepsza jest Barcelona, czy Manchester?" ; P

  5. #5
    Gość

    Re: SS czy BC 6.1?

    Bellum- gram od wersji 5.0

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Włosi osiągnęli mistrzowski poziom :!: Ilość frakcji, klimat (wygląd i muzyka) oraz dodatkowe opcje o których pisze Araven czynią z tego moda jedną z lepszych gier. Tak gier, bo co tu dużo mówić jakbym miał zapłacić te same pieniądze za Empire TW lub BC 6.1 to biorę działo Włochów w ciemno.
    SS miałem na kompie tylko jeden dzień, w ogóle mnie nie wciągnęło.

    "Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
    Louis Ch. A. Desaix

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Zagłosowałem na SS, z trzech względów.
    1. Chciałem zobaczyć wyniki,
    2. RR/RC 6.2 był mocno rozbudowany,
    3. Zbyt krótko grałem w BC,

    ale, teraz mam więcej czasu, pogram i na pewno uda mi się porównać oba mody. Zabrakło mi na pierwszy moment w BC, rozdzielczości mapy (wolałbym dłuższe marsze jednostek, nawet kosztem realizmu), modeli zamków z RR/RC (tych na mapie bitewnej). Zresztą grając w SS na wspomnianym wyżej patchu, te dwa elementy (zamki i rozdzielczość mapy) były dla mnie najważniejsze. Dla przykładu: wrogi generał np. Armia niemiecka, stając na granicy z Polską, potrzebowała około 3 tur by dotrzeć do Krakowa (wiem, mało realne) po drugiej stała armia kijowska. Miałem 3 tury na przeprowadzenie manewrów. Natomiast co do zamków.. cóż rozgrywałem każde oblężenie, zarówno defensywne jak i ofensywne, rzadko byłem przekonany czy wygram walkę bądź przegram.

    Wszystko zweryfikuje po dłuższym posiedzeniu z BC, już ze spolszczeniem, także pozdrawiam.

    ps. uprzedzając dyskusje o zamkach, stanowczo twierdze że zamki w BC są ciekawiej rozbudowane, co jednak w moim odczuciu nie dodaje frajdy jaka towarzyszy oblężeniom w SS.

  8. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Dla mnie S.S., ma lepszą mapkę, jest bardziej "surowy" i przez to lepiej oddaje średniowiecze.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  9. #9
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Ja dałem na Bellum.
    - lepsza muzyka, wręcz cudowna.
    - o wiele lepsze AI(strategiczne)
    - ale także lepsze AI bitewne (chociaż nie powiem że DOBRE). Przynajmniej tak mi się wydaje, ale w sumie to nie grałem w najnowsze SSy z tymi RRami, to jest to ocena taka bez mocy zbytniej.
    - mapka chociaż niestety mniejsza, to lepiej ma rozbite prowincje, np Polską można uzyskać ładnie pożądany kształt(1569).
    - ogromna masa skryptów, floty handlowe, agenci, frakcje...super.


    Jednak wspomnę, że zasięg w Bellum jest trochę niewspółmierny z rozszerzeniem samej długości mapy, przez co jest za duży. No cóż - trudno.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    44
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Oczywiście, że BC. Kocham muzykę, a tam jest najlepsza. Czuje klimat starego Medievala
    Za to wszystko co powinniśmy byli pomyśleć, a czego nie pomyśleliśmy.
    Za to wszystko co powinniśmy byli powiedzieć, a czego nie powiedzieliśmy.
    Za to wszystko co powinniśmy byli zrobić, a czego nie zrobiliśmy.
    Proszę Boga, o przebaczenie.
    Nadchodzą!

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •