Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97

Wątek: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Zgadza się często miałem wywalania do pulpitu w czasie bitwy lub właśnie po niej, ale miało to miejsce gdy wgrywałem fixy z EB.
    Jirisys ma swoje fixy i te z EB są nie potrzebne a nawet lepiej ich nie instalować. Zobaczymy dalej, u mnie jak na razie wszystko "jeszcze" gra.

  2. #22
    Gość

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Ja żadnych fixów nie wgrywałem, sam dodatek ma od groma modyfikacji i poprawek. Co do poprawionych tekstur, bardzo rzadko wywalało i nie miało to wpływu na rozgrywkę, tak przynajmniej było u mnie
    Jest jeszcze kompilacja szlachetnego BlackWooda i równie szlachetnego Kuyzo, warto spróbować bo są bardzo ciekawe w swoich rozwiązaniach
    pozdrawiam

  3. #23
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Ja mam z tym modem problem jak wrzucam tekstury z RS, natomiast na modzie MMP 3.1 nic mi się nie wiesza(jak i w normalniej wersji EB) Nie wiem dlaczego tak jest :?: Natomiast te sub-mody Kuyzo to nic innego jak MMP 3.1 tylko z małymi dodatkami tzw. fixsy do MMP 3.1, nic takiego wielkiego nie zmieniają, jeden z nich usuwa rekrutacje rzymskich sojuszników(co moim zdaniem jest zgrozą bo wracamy do punktu wyjścia!), poprawiają wizualnie(chodzi o nachodzące na siebie napisy miast oraz usuwają cele w menu samej kampanii) zmiany w Victory conditions, łatają też skrypty.

    To co polecam(jak i Kuyzo polecił) to nowe modele okrętów na mapie kampanii, czy EOM 4. Jeszcze są legiony z RS I hmm, moim zdaniem lepsze są te w EB, pasują bardziej do całości modeli w grze, zresztą sam MMP 3.1 zmienia kilka detali legionisty z ery imperialnej jak i weteranów . Ważnym elementem jest wgranie poprawnie moda na falangę, który to opisany jest w pierwszym poście.
    Zmiany jakie ma MMP 3.1 dla innych to minus dla innych plus, to finanse, jednostki są tańsze i nieco zmieniony jest ich balans na polu bitwy a budynki są odrobinkę droższe, oraz wiele innych mniejszych bądź większych zmian.Na dniach postaram się je opisać. Pozdrawiam

  4. #24
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Jeszcze jedno małe pytanko grał już ktoś w sub-moda EB Elite?
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=548900

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  5. #25
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Witam. No nie mam tego ale może warto by spróbować, co to za submod.

  6. #26
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Zastanawiam się czy warto? Musiał bym chyba nieco zmodyfikować spolszczenie?

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  7. #27
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Napewno by trzeba modyfikowac spolszczenie, ja coś nie moę pobrać tamtego submoda, raczej zostanę przy tym co jest.

  8. #28
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Tak, dodane jest kilka budynków dających bonus AI.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  9. #29
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Już od jakiegoś czasu miałem opisać pewien trapiący mnie problem odnośnie EB. Mianowice w dobie tak dużej ilości sub-modów, chyba dawno zapomnieliśmy co miała dać nam owa modyfikacja.
    Zapewne dużo nowych graczy coraz rzadziej gra, lub grało w podstawową wersje, która o dziwo jest nadal trudna wiarygodna historycznie i grywalna zarazem, a wysyp niektórych sub-modów zamiast utrudnić rozgrywkę, wręcz ją ułatwia i o dziwo przeczy założeniu samej EB.

    Spokojnie powoli zmierzam do setna sprawy, odnośnie sub-modów których mamy prawdziwy wysyp, nowym użytkownikom trudno jakoby połapać się w tej plątaninie. Najłatwiej wgrać ostatnio bardzo popularny MMP, ale mod ten oprócz kilku fajnych"poprawek" i dodatków, ma też wiele "bajer" które zabijają lub upraszczają rozgrywkę(to oczywiście moja opinia, dalej tematu nie będę rozwijać )

    Dlatego pragnę podzielić sie swoim doświadczeniem związanym z sub-modami i opisać kilka naprawdę fajnych modów, które zachowają całą esencję EB a zmiany jakie posiadają są niewielkie. Można napisać że dodają nie ułatwiają, czy przerabiają

    Wiec do rzeczy(niestety nie podaje linków z małym wyjątkiem, a tylko opisze instalację) :
    * Instalujemy ANTOLOGIĘ, ze wszystkimi dodatkami,
    *odpalamy podstawową wersję gry, tak aby wejść do ekranu wyboru frakcji i wyłączyć porady(koniecznie tak samo, uczyńcie z dodatkami czyli Bi i Alex) następnie wychodzimy z gry,
    *restartujemy komputer,
    *Instalujemy EB 1.1 + Patch 1.2 + fixsy + Alex. engine (pod EB),
    *instalujemy EOM 4 Carthaginian Governors Edition do folderu RTW , kolejno najnowszą poprawkę do tego mini-moda,
    *instalujemy The Unofficial Naval StratMap Mod do folderu RTW (chodzi tu o główny folder z grą)
    *nadpisujemy skrót na ikonce Alex.exe , tak aby otworzyć modyfikację,
    *uruchamiamy EB, wchodzimy w ekran wyboru frakcji i wychodzimy z gry,
    *następnie wchodzimy do folderu EB i szukamy ikonki EB Configuration, zaznaczamy odpowiednie opcje i klikamy Save and Exit,
    *Kolejno wypakowujemy to http://www.gamefront.com/files/17470806 ... x-Mod.rar/ pełna nazwa Jirisys' Phalanx Mod (Reduplicated) do folderu RTW i zamieniamy.
    Na tym koniec.

    Dlaczego wybrałem, tylko te sub-mody, czego nie poleciłem tekstur z RS? Czy innych bajer.. Dlatego że według mnie są kompletnie zbędne. Owe tekstury po bliższym rozpoznaniu nie pasują do modeli, nie zgrywają sie odpowiednio z oświetleniem modyfikacji, często wyglądają jak przerysowane.
    Najważniejsze też jest to, że kompletnie psują działania AI na polu bitwy, często wyłączają z działania jednostki które potrafią się kryć w wysokiej trawie, w większości po prostu tracą tą umiejętność, nie przez to że jej nie posiadają, ale dlatego że teren ulega drastycznej zmianie.

    Owszem na pierwszy rzut oka, wszystko ładnie wygląda ale spróbujcie pograć bez tej poprawki, a sami stwierdzicie że komputer lepiej sobie radzi(a same otoczenie pola bitwy bez tych tekstur brzydkie nie jest, wiekowe może i tak, ale nadal daje radę i nadal trzyma realizm pola bitwy).Tekstury z RS usuwają niby to ramo żerną wodę, owszem jeśli ktoś ma wiekowy komputer, niech wgra sobie łatkę na wymianę morskiej wody. Jednak to co zrobili twórcy w podstawowej EB trzyma wysoki poziom, więc po co to zmieniać?

    Dlaczego nie podałem też poprawki do cech i dodawaniu gwiazdek? Dlatego że według mnie, psuje to założenia twórców które to miały zachęcić gracza do rozwijania postaci. Cały Some trait changes (command stars & cursus honorum) nic innego jak ułatwia nam grę, dodaje więcej pieniędzy, oraz zmienia koszty utrzymania armii. Po zaaplikowaniu tejże "poprawki", ginie nam cały proces asymilacji prowincji, znikają trudności z zaopatrzeniem, które to twórcy fajnie zakodowali(znikanie cech gwiazdek i pewnych utrudnień na obcych terytoriach). Nawet jeśli wrodzy generałowie mają po siedem gwiazdek, nie powinno nas to odstraszyć od zwykłej EB, gdyż siłą naszych generałów są ich cechy i świta jaką się otaczają, a reszta to tylko nic innego jak utrudnienia zgotowane przez autorów, aby skłonić nas do jak najmniejszej ilości Auto-Bitew

    Na końcu poruszę temat dużych drzew, dlaczego też nie polecam ich usunięcia, powodów jest dużo. Starcia w gąszczu zmuszają nas do sterczenia kamerą praktycznie przy naszych żołnierzach, co utrudnia grę na tyle, że komputer ma wyrównane szanse, może nas niemile zaskoczyć, co byłoby trudniejsze dla niego gdy mielibyśmy przejrzysty widok z góry. Grając też Rzymianami, prąc na północ coraz trudniej i mozolniej idzie nam podbój barbarzyńskich terenów.

    Jeszcze mógłbym wiele swoich odczuć o niektórych mniejszych lub większych zmianach opisać, ale bym tylko zbędnie wydłużał swój post. Wiec zachęcam do wypróbowania mojej skromniej sumy sub-modów, a sami się przekonacie że EB w praktycznie czystej wersji ma sporo do zaoferowania! Pozdrawiam

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Posiadam wersję RTW 1.5 z ALEX, zainstalowałem tak jak napisałeś [bez moda do floty] i najpierw mi wyrzuciło błąd przy uruchamianiu gry " Failed to read Censored word dictionary file: data//chatfilter.san" to znalazłem rozwiązanie na googlach: copy the chatfilter.san file from your alexander/data folder to the regular data folder.
    Wchodzi mi do gry i przy kliknięciu EB campaign wyskakuje mi "please select an item from the list" . Też wygooglałem, chodzi o poprawność wersji gry ale ja mam wszystko okej.

    Aha noi nie mam czegoś takiego jak EB configuration

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Submody
    By T&D TWC in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 13:47
  2. Submody do Napoleonic Total War II
    By McAbra in forum Napoleonic Total War II
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 20:48
  3. Submody kompatybilne z DeI
    By PioterC in forum Divide et Impera
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 09:50
  4. Submody z MOS ?
    By Dawndeath12 in forum Third Age
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 16:15
  5. Submody do TATW
    By MisiekRW in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 18:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •