Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 97

Wątek: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

  1. #31
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Po prostu źle zainstalowałeś moda. Nie wiem czy jesteś nowym użytkownikiem, czy też nie. Jednak jeśli coś opisuję, opieram to na własnym doświadczeniu. Nie chcę się tu przechwalać, ale z moich porad skorzystało bardzo dużo użytkowników(bardzo).

    Jeśli już grasz w EB przez Alexandra, musisz przede wszystkim podmienić folder, na ten który umożliwi ci granie na tym silniku. Wtedy także nie odpalasz gry przez single player, tylko nadpisujesz skrót (po zamianie) i to z niego uruchamiasz grę(ikonka podstawki Alexander).

    Zawsze błędy, takie jak wywalanie do pulpitu, czy pojawianie się uszkodzonych plików są spowodowane albo złą instalacją, albo błędami samego instalatora który to czasami może się źle pobrać(tu już wina leży po stronie przeglądarek)
    Są też problemy czysto techniczne, jak porysowana płyta oryginalnej gry, która to nie wgrywa się poprawnie.

    A to że nie masz ikonki wewnątrz folderu Rome total war pod nazwą EB configuration, świadczy że coś namieszałeś. Gdyż ta opcja pozwala na ręczne ustawianie efektów oświetlenia(które to zawsze jest ustawione na rekomendowane) , lub modyfikowania wyglądu panelu sterowania w bitwach. Pozdrawiam

  2. #32
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Już działa
    Okazało się, że nie zainstalowałem 3 mini programików przy instalacji moda i nie miałem tych ikonek.
    Pozdrawiam

  3. #33
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    A widzisz , EB wymaga bardzo dokładnej instalacji(ze wszystkimi dodatkowymi, oraz koniecznymi instalatorami które to w sobie zawiera), kroczek po kroczku. Zwłaszcza jeśli jeszcze dogrywasz jakieś sub-mody. Pozdrawiam i życzę miłej gry

  4. #34
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Mam pytanie
    Podczas wyboru kampanii nie ma wyboru krótkiej. Czy istnieje tylko ta duża z 900 prowincjami do podbicia?

  5. #35
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Jest tylko ta długa kampania. Ale to EB, jeśli nigdy nie grałeś, to zobaczysz co traciłeś.Pamiętaj też o każdorazowym uruchamianiu skryptów na początku swojej gry, czy to rozpoczynając kampanię, czy po wczytywaniu jej zapisu. Aby tego dokonać klikasz na miasto, w lewym górnym rogu wyskoczy ci portret doradcy, klikasz na jego świecący wizerunek a potem na czarno-zieloną ikonkę pod jego portretem.

    EB ma masę nowych skryptów i wydarzeń historycznych, w postaci reform wojskowych, nabywania cech przez generałów i itd. Więc konieczne jest jego uruchamianie

    EDIT: Warto też zapoznać się ogółem z regułami gry, gdyż mod oferuje wiele nowości, jest bardzo rozbudowany, przez wielu uważany jest za jedną z najlepszych modyfikacji stworzonych pod serię TW. Można rzec że tak powinien wyglądać pierwszy RTW, gdyż silnik najwidoczniej na to pozwalał!

  6. #36
    Gość

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    Po prostu źle zainstalowałeś moda. Nie wiem czy jesteś nowym użytkownikiem, czy też nie. Jednak jeśli coś opisuję, opieram to na własnym doświadczeniu. Nie chcę się tu przechwalać, ale z moich porad skorzystało bardzo dużo użytkowników(bardzo).

    Jeśli już grasz w EB przez Alexandra, musisz przede wszystkim podmienić folder, na ten który umożliwi ci granie na tym silniku. Wtedy także nie odpalasz gry przez single player, tylko nadpisujesz skrót (po zamianie) i to z niego uruchamiasz grę(ikonka podstawki Alexander).

    Zawsze błędy, takie jak wywalanie do pulpitu, czy pojawianie się uszkodzonych plików są spowodowane albo złą instalacją, albo błędami samego instalatora który to czasami może się źle pobrać(tu już wina leży po stronie przeglądarek)
    Są też problemy czysto techniczne, jak porysowana płyta oryginalnej gry, która to nie wgrywa się poprawnie.

    A to że nie masz ikonki wewnątrz folderu Rome total war pod nazwą EB configuration, świadczy że coś namieszałeś. Gdyż ta opcja pozwala na ręczne ustawianie efektów oświetlenia(które to zawsze jest ustawione na rekomendowane) , lub modyfikowania wyglądu panelu sterowania w bitwach. Pozdrawiam
    Potwierdzam to co BlackWood napisał, jego rady nie wynikają z tego co wyczytał, a co sam przeszedł praktycznie, metodą u mnie tak bywało- metodą prób i błędów Instrukcje napisane na innych anglojęzycznych forach są czynione przez zwykłych ludzi i często są napisane, że i anglojęzyczni mają potem mnóstwo zapytań... Do czego zmierzam: BlackWood nie raz mnie przekonał, że warto słuchać jego porad. Podobnie ma się z innymi pomagającymi...Ja gram w inną niż preferowana przez BlackWooda wersję, ale swego czasu grałem według jego przepisu i ma rację, wersja bez upiększaczy i ułatwiaczy winduje poziom trudności, aż za bardzo momentami historyczny Spróbujcie np.z Pahlavi zrobić imperium

  7. #37
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Dziękuję za ciepłe słowa ops: naprawdę . Ja tyle samo mogę napisać o Eutychesie. Gdy ja tylko sprawdzam modyfikacje pod RTW(często okres podbojów Rzymu), on pomaga, opisuje(nawet i z masą fotek), poleca, naprawdę większą ilość takich cacuszek. Pod taki MTWII(gdyż jak sam twierdzi, to jego ulubiona epoka) nie ma sobie w tym równych(sam kiedyś skorzystałem z porady odnośnie BC), oczywiście i RTW nie uchodzi jego uwadze.

    To dzięki niemu wielu użytkowników odkryło taki DTW(w tym ja), moda którego z początku do końca nie rozumiałem. Ale po lepszym ograniu się stawiam w czołówce tych najlepszych modyfikacji pod RTW.

    Ok dalsze komentarze są chyba zbędne, gdyż to wątek o sub-modach pod EB(a jeszcze ktoś zarzuci nam że mamy sie ku sobie ,a z nas to prawdziwi macho, dowodem na to może być, że ja lubię blondynki a Kotołak, sami widzicie ... Włoszki )

  8. #38
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Grałem w wiele modów do RTW i za każdym razem jest inna sytuacja geopolityczna. Pierwszy raz występuje Epir, który mocno miesza na półwyspie peloponeskim, kiedy to w innych modach był tam spokój. To samo tyczy się sojuszu Rzymu z Kartaginą. Grałem wcześniej w RS2 gdzie te nacje były w stanie wojny ze sobą [Hannibal na ziemiach rzymian] i praktycznie Ptolemeusze mieli spokój z zachodu. Natomiast na oficjalnym forum EB oglądałem screeny i AI Kartaginy bardzo chętnie zajmowało się właśnie swoimi wschodnimi sąsiadami. Możliwe, że to są dwie różne daty rozpoczęcia gry, nie zwróciłem uwagi w sumie.

    Niektóre nacje w tym modzie mają tak, że mają za małą armię do podbicia jakiejś prowincji, a zaczynają z ujemnym przychodem ;]

    Czy do grania w te submody muszę mieć koniecznie Aleksandra? Czy ten dodatek wnosi coś konkretnego do gry?

    EDIT: BlackWood ten awatar jest z czegoś? Wydaje mi się że kojarzę.

    EDIT2: Co to DTW?

  9. #39
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    Akcja RSII zaczyna się bodajże w 216 r p.n.e(więc juz II wojna punicka), natomiast EB w 272 p.n.e(jeszcze przed pierwszą wojną z Kartaginą). Sojusz Rzymu z Kartaginą lub jak kto woli dobrymi stosunkami tych nacji, kończy się po przeprowadzeniu armii na Sycylię przez Rzymian, informuje nas o tym stosowany skrypt, poprzez wyświetlenie okna doradcy, że jesli nie chcemy wojny musimy owy teren opuścić.

    Z reguły w trzeciej turze od oblężenia najbliższego miasta mamy informację o zerwanych stosunkach i wojnie. Co do samej aktywności Kartaginy na Sycylii bywa z tym różnie. Jednak brawa dla twórców o wprowadzeniu takich bajer do gry

    Z mniejszymi nacjami jest tak jak zauważyłeś, gdyż twórcy wyszli z założenia że ich wkład w ówczesnym okresie starożytności nie był tak ogromny, jednak często się dzieje tak, że gdy wielcy się biorą za łby, korzystają na tym ci mniejsi. W EB jest to świetnie wyważone i te nacje tak szybko nie padają, gdyż odpowiadają za to specjalne skrypty

    Aby grać bezproblemowo w EB, według mnie konieczne jest użycie silnika Alexandra.Jednak na zwykłym EB 1.2,owe sub-mody też będą działać.Ale zwykła wersja pod RTW 1.5, ma to do siebie że lubi czasem pokazać graczowi pulpit ekranu, a potem nie chce już dalej ruszyć z kampanią. Gdzie z dodatkiem Alexander i wpakowaniu odp. folderu, który to umożliwia grę w EB1.2 na tym silniku ,nie ma takich problemów. Jeśli się natomiast zdarzą, po wczytaniu zapisu mod chodzi normalnie(oczywiście jeśli wcześniej jest poprawnie zainstalowany)


    Diadochi - Total War (ALX) , to takie uboższe EB, tylko znacznie szybsze i trochę pachnie podstawową wersją RTW . Jednak to co w nim super to że skupia sie na wojnach Diadochów(czyli okresie po śmierci Alexandra Wielkiego, choć też mamy inne daty od których zaczynamy kampanię, są też Rzymianie) http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=536 Jest też wątek na naszym forum, założony właśnie przez Kotołaka i możesz go spokojnie instalować z EB, gdyż tworzy samodzielny folder nie nadpisując oryginalnych plików gry.

    Odnośnie mojego avatara, słusznie ci się wydaje znajomy, gdyż pochodzi z adaptacji filmowej, mojej ulubionej książki http://www.youtube.com/watch?v=Mi80O9uK ... re=related (choć jestem zdania że jeszcze żaden film w 100% nie zekranizował tego arcydzieła i wątpię że ktoś tego dokona w dzisiejszych na wskroś komercyjno-lukrowanych czasach ) Pozdrawiam

  10. #40
    Gość

    Re: Submody i dodatki pod E.B 1.2, na Aleksandrze :)

    chudolf
    Zerknij tutaj, kiedys zagrywałem się w Diadochi jeszcze stareńki post

    viewtopic.php?f=57&t=357

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Submody
    By T&D TWC in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 12:47
  2. Submody do Napoleonic Total War II
    By McAbra in forum Napoleonic Total War II
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 19:48
  3. Submody kompatybilne z DeI
    By PioterC in forum Divide et Impera
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 08:50
  4. Submody z MOS ?
    By Dawndeath12 in forum Third Age
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 15:15
  5. Submody do TATW
    By MisiekRW in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •