Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pomocy

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pomocy

    Opiszę sytuację.
    Gram sobie w medival 2 total war.Gram Anglią i wszystko działa,trochę się bitwy tną bo mam mało ram.Gdy jestem przy 40 turze i daje następną to wywala mnie z gry do pulpitu.Wiecie o co z tym chodzi?

  2. #2
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pomocy

    Temat przeniesiony. Na następny raz proszę umieszczać tematy, w przeznaczonych do tego działach.

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Pomocy

    Przede wszystkim proponuję reinstall.
    Zmieniałeś coś w plikach?
    Ja tak miałem przy grze wszystkimi państwami naraz. Doszło do pewnej tury i sru do pulpitu. Ale tylko gdy grałem więcej niż 1 państwem. Wtedy wystarczyło wczytać zapis sprzed kilku tur i już nie wywalało. Jednak grając 1 państwem nie zdarzyło mi się tak nigdy. Dlatego jeśli reinstall nie pomoże, a masz zapis sprzed około 5 tur, to spróbuj grać od tego zapisu i sprawdź czy Cię nie wywali.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  4. #4
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Pomocy

    Gdyby reinstalka nie pomogła zobacz:

    punkt 2 w poście wskazanym tutaj

    oraz cały post który znajdziesz w tym miejscu .

    Ponadto proponuję sprawdzić ustawienia tzw. RAM wirtualnego = pliku wymiany = pliku stronicowania

    Jeśli jest to stały rozmiar - zwiększ go, jeśli w tym względzie zostawiłeś systemowi wolną rękę - zrób więcej miejsca na partycji gdzie znajduje się RAM wirtualny (czyli plik wymiany, czyli plik stronicowania).
    Na temat wirtualnego RAM poczytaj w punkcie 6 tutaj ZWŁASZCZA zobacz to co w spoilerze

    --------------------------------------------------------------------
    Jak w ogóle dostać się do ustawień RAM wirtualnego? - mniej więcej tak:

    Prawy klik myszy na "mój komputer" >> właściwości>> zaawansowane >> wydajność >> ustawienia>> zaawansowane >> pamięć wirtualna >>zmień

    Oczywiście żeby cokolwiek poprzestawiać w kompie MUSISZ być zalogowany jako użytkownik z uprawnieniami administratora
    ========================
    PS. a tak na przyszłość:
    OD RAZU podawaj podstawowe dane kompa jeśli zgłaszasz problem techniczny
    - dzięki temu inni forumowicze będą mogli łatwiej rozpoznać prawdziwe źródło problemu i podać Ci trafniejsze rozwiązania bez "wstrzeliwania się" w konkretną sytuację / bez zgadywania albo podawania 10 opcji.

    co podawać ? zobacz:[spoiler:1tm9ugy4]procesor - typ i częstotliwość, RAM - ile, wolne miejsce na dysku twardym, karta graficzna - typ i wielkość, system operacyjny komputera - to jest minimum na dzień dobry, inne wiadomości zależnie od problemu, bez tych informacji to jest szukanie rozwiązania po omacku albo liczenie na szczęśliwy strzał[/spoiler:1tm9ugy4]

    PS. II -po skorzystaniu lub nieskorzystaniu z porad KONIECZNIE podaj CZEGO próbowałeś, czego nie,, CZY i CO zadziałało - na tej podstawie szybciej znajdziemy najtrafniejszą poradę dla kolejnych forumowiczów z podobnym problemem
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pomocy

    Usunąłem wszystkie seawy i zacząłem grać od nowa polską.Zapisywałem co turę na 2 seawy i ani razu mnie nie wywaliło.Dziś zacząłem grać Francją i też zapisywałem na 2 seawach ale znów mnie wywala.Wydaje mi się że nie można mieć seawów z 2 państw naraz.

Podobne wątki

  1. POMOCY!!!
    By ROMEL in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 10:15
  2. Pomocy
    By imperial in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:26
  3. pomocy
    By zbyszko z bogdańca in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 08:48
  4. pomocy
    By Piter989 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 14:08
  5. Pomocy
    By olowek in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •