Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: PORADNIKI do 6.3 oraz INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    PORADNIKI do 6.3 oraz INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2

    Poza poniższymi Poradnikami zajrzyjcie do 2 poradników od Szymczak69 po polsku link: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-6-3-po-POLSKU


    Proszę nie pisać JAKICHKOLWIEK postów w tym temacie, niniejszy temat to zestaw poradników jak skończę je przeklejać i zrobię poprawki - zostanie on zamknięty. Pytania o Bellum Crucis zadajemy tu viewtopic.php?f=30&t=7414 tam są też linki do partów Bellum 6.1 i do 6.2 i inne (na pierwszej stronie).
    Poradniki są zamieszczane specjalnie po koleji w osobnych postach - dla większej czytelności poszczególnych poradników.


    INSTALACJA Bellum Crucis 6.1 - poradnik
    Poniżej na mój przykład co do miejsca i sposobu instalacji .
    Podaję ile mają u mnie części Bellum, jak masz mniej znaczy źle się coś ściągnęło:
    Bellum Crucis 6.1 part 1 - 716 800 kb
    Bellum Crucis 6.1 part 2 - 716 800 kb
    Bellum Crucis 6.1 part 3 - 485 690 kb
    Instalacja:
    Ja zrobiłem tak. 3 pliki z modem wrzuciłem do jednego katalogu - Wypakuj tylko part1 !!!!!! i nic więcej - po wypakowaniu part 1 będzie miał końcówkę .exe i będzie wyglądał jak hełm rycerski - 2 razy kliknij na niego poczekaj trochę aż instalator się uruchomi; potem klikaj avanti, zaakceptuj umowę - aż dojdziesz do ścieżki do Medka. Zmieńcie ja jak trzeba ją bo instalator podaje domyślną lokalizację np. ja mam: D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6 i jeszcze raz avanti i mod się zainstaluje sam . Nie trzeba osobno rozpakowywać każdej części !!!! Instalator z part1 sam to zrobi za Nas. Po prawidłowej instalacji mod ma około 5 GB. Aby dobrać się do pliku uruchamiającego po instalacji moda należy kliknąć 1 raz prawym przyciskiem na skrót do Medieval II potem na zakładkę właściwości potem na otwórz element docelowy. Potem wejdź do folderu mods, następnie do folderu BellumCrucis6 tam znajdź plik o nazwie bellum crucis - plik wsadowy (takie zębate koła ma) - data jego utworzenia to 2010-06-16 to PLIK BAT - uruchomieniowy. Utwórz do niego skrót. Wytnij ten utworzony skrót i wklej na pulpit. Włóż płytę z Kingdoms do napędu i odpal Bellum z tego skrótu co niedawno zrobieś i wkleiłes na pulpit. (Do skrótu dodaj sobie ikonkę hełmu jest tam gdzie plik bat. Dodawanie ikonki nie jest konieczne ale jak ją dodasz to skrót ładnie wygląda ). I musi działać . Bo po prawidłowej instalacji Wszystkim działa. Poczytaj też opis instalacji od Eutychesa na stronie nr 1 tego tematu viewtopic.php?f=30&t=7414 - ale to wersja skrócona jest.
    INSTALACJA Bellum Crucis 6.2 - patch do 6.1 na czyste włoskie 6.1 należy zainstalować Bellum Crucis 6.2 ja mam np. D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6
    Instalując zmieniamy tylko ścieżkę w jakiej mamy Medievala wszystko od mods w prawo zostawiamy D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6

    INSTALACJA SPOLSZCZENIA:
    Dopiero po instalacji moda instalujemy spolszczenie, jak mamy tylko 6.1 i nie chcemy 6.2 spolszczenie instalujemy stąd viewtopic.php?f=45&t=8323
    Jak mamy Bellum Crucis 6.2 spolszczenie do niego instalujemy stąd: viewtopic.php?f=45&t=8600
    Ostatnio edytowane przez sadam86 ; 17-04-2015 o 08:11

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    HANDEL MORSKI w BELLUM CRUCIS 6.1 - "MINI - PORADNIK":
    W tym NAJLEPSZYM z modów (wg mnie ) oprócz handlu kupieckiego, istnieje możliwość prowadzenia handlu za pomocą specjalnego rodzaju okrętów tj. flot handlowych. Bo w modzie jest podział floty na okręty wojenne i handlowe w 6.1 (oraz korsarskie, handlowe i wojenne w 6.2).

    Hm. A teraz mały poradnik na temat tego jak używać flot handlowych by zarabiać: już to załapałem po dłuższym czasie co prawda ale jednak... . Generalnie jak u kapitana naszej floty handlowej pojawi się w cechach słowo: załadowany znaczy - że ma na pokładzie transport towaru czyli że ta konkretna flota handlowa ma już ładunek i może wracać do portu w naszej stolicy. Po powrocie do portu w stolicy dostaniemy kasę za sprzedaż ładunku. Na razie odkryłem poniższe rodzaje ładunków, oto one:
    1. Trasporta argento - ładunek srebra - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 3000 bizantów
    2. Trasporta pesce - ładunek ryb - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 1000 bizantów
    3. Trasporta oro - ładunek złota - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 4000 bizantów
    4. Trasporta tessuti - ładunek tkanin - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 2000 bizantów
    5. Trasporta spezie - ładunek przypraw - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 2000 bizantów
    6. Trasporta zucchero - ładunek cukru - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 2000 bizantów
    7. Trasporta zolfo - ładunek siarki - po powrocie do portu w stolicy dostaniemy - 1000 bizantów

    Flota handlowa to tzw. najemna koga mają taki mieszek złota (niebieski) na ikonce - 450 bizantów kosztuje a żołd chyba 150 jak coś nie pomylilem z kwotami. Floty handlowe werbuj pojedyńczo i nie łączyć ich ani z innymi flotami handlowymi ani z okrętami wojennymi. Floty handlowe muszą wykonać minimum 3 pełne ruchy na maksymalny zasięg od portu w Twojej stolicy - by mieć szanse na zdobycie ładunku. (lepiej 3 lub 4 ruchy, ale bez przesady.

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    RADA Możnych w Bellum:

    Rada Możnych to 20 wysokich urzędników (dowódca armii, dowódca floty, przedstawiciel kupców, najwyższy duchowny i inni) + Następca tronu. Co turę w kampaniach pełnych masz raport czy Cię popiera Rada Możnych czy nie bardzo.
    Od góry Sieggi favore -Głosy za (popierające)
    w środku Sieggi neutrali - Głosy neutralne
    U dołu Sieggi contrari - Głosy przeciw (opozycja).
    Generalnie jak prestiż Królewski Ci spadnie poniżej 25% to masz problem, może wybuchnąć wojna domowa a część Twoich ziem stworzy niezależne państwo Ligę Baronów albo Emirów zależy kim się gra czy chrześcijanami czy muzułmanami. Pozdrawiam.

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    Skrypt obleżeń - negocjowanie dobrowolnego poddania się załogi:
    Teraz mały poradnik jak działa skrypt od oblężeń (Scampo in assedi). W kampaniach pełnych (zwykłej i feudalnej) występuje ciekawa możliwość skłonienia wrogiej załogi - (dotyczy i buntowników i miast innych frakcji) by się poddała nim weźmiemy miasto zwykłym szturmem lub głodem. Należy na ile się zorientowałem zbudować różne rodzaje machin (tarany, wieże i drabiny) tak minimum 10 łącznie ale im więcej tym lepiej. Po 2-3 turach jak mamy dużo sprzętu oblężniczego możemy próbowac paktować z załogą, aby to zrobić klikamy na miasto jak przy zwykłym szturmie. Mamy 3 mozliwości działania od lewej porzucenie szturmu, w środku zwykły szturm - wybieramy go mając minimum 10 "machin", po prawej utrzymanie oblężenia będzie. By zacząć paktowac klikamy na tą szturm potem na białą flagę (po prawej) i rozpoczynamy negocjacje i załoga albo sie podda albo nie . Jak się podda to miasto jest nasze bez walki a załoga będzie obok - niejako ją puszczamy wolno bo oddała nam miasto . Zaatakować ją można w kolejnej turze. Poza tym jak miasto się podda jako premię od Rady możnych dostajemy 2 -3 jednostki najemne w obleganym mieście - najemnicy przejmują dla nas miasto po poddaniu się jego załogi. Uwagi praktyczne, czasem trzeba ich trochę pogłodzić i mieć możliwie dużą przewagę nad załogą by się poddali (jak pisze offerta riffutata znaczy odmówili, jak są 2 opcje negocjacji do wybioru klikamy na tak (opcja z lewej i gród jest nasz). Ale zwykle na dwie czy trzy tury przed zagłodzeniem zgadzają się poddać. W żadnym innym modzie się z taką opcją nie spotkałem.

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    Poniżej opis Kretsona jak przejął inne państwo w Bellum dzięki małżeństwu politycznemu:
    Witam.
    Na prośbę Aravena opisze jak przejąłem Francję grając Polską
    1. Ożeniłem mojego dziedzica (Henryk Mazowiecki czy jakoś tak) z księżniczką francuską (miała 8 uroku - na początku nie planowałem przejęcia Francji)
    2. Zbudowałem więzienie w Płocku (coś koło 15 tury)
    3. Wyszkoliłem zabójcę i wysłałem do Francji (potem doszedł jeszcze jeden)
    4. Wybijałem członków rodziny po kolei, zostawiając dziedzica i króla (ich trudniej zabić). Po czym zabiłem dziedzica i król umarł w 45 turze.
    5. Dostałem informacje o przejęciu tronu.
    http://www.speedyshare.com/files/28909228/0031.tga

    Nie zawsze to się opłaca. Najlepiej przejmować możliwie male kraje o podobnej kulturze (Araven).
    Poniżej wypowiedź Avalanche związana z tym skryptem:
    Oto krótki opis jak udało mi się przejąć tron Sycylii – zaznaczam, że dodało mi to automatycznie 12 regionów (!) i kilku generałów (ok. 10). Poza tym masa wojska, księży i … problemów
    Jakiś czas temu wydałem księcia za księżniczkę Sycylii – zbudowali potężne państwo od Tunisu po Kair na południu po Anconę i Palermo na północy. Bili się z sukcesami z Wenecją w Chorwacji i Bizancjum w Grecji. Słowem – cenny sojusznik
    Kilkanaście lat później mój książę odziedziczył tron a mnie z nudów zaczęły wkurzać armie sycylijskie spacerujące po północnych Włoszech. Poczekałem aż się zapakowali w statki koło Genui i przy pomocy mojego 10 gwiazdkowego admirała zatopiłem 2 pełne flagi w lichych statkach na czele z następcą tronu i trzema innymi członkami rodu. Jednocześnie zacząłem oblegać Anconę i Neapol gdzie siedział władca. Oczywiście Sycylia była kompletnie zaskoczona atakiem biorąc pod uwagę nasze relacje 9/10 i w następnej turze straciła oblegane miasta. No i tu przechodzimy do mojego save. Po naciśnięciu „koniec tury” okazuje się, że mój król dziedziczy po żonie tron Sycylii
    Ostrzegam jednak przed optymizmem – wchłonięcie moim imperium Sycylii spowodowało znaczny spadek autorytetu z uwagi na brak zadowolenia w miastach (zwłaszcza Afryka i południe Włoch). Dodatkowo weźmy pod uwagę koszty administracyjne (czyt. kara za duże imperium) która przy wielkości 60 prowincji jest ogromna. Okazuje się, że nie opłaca się utrzymywać zwłaszcza zamków (mały dochód). Biorąc to pod uwagę i ratując prestiż władcy postanowiłem pogadać z papieżem (wiadomo przy kasie) i spieniężyć niepotrzebne regiony. Na 5 prowincjach uzyskałem łącznie 135 tys. (!) bizantów w gotówce (swoją drogą nieźle papa ściągał na tacy że tyle miał) Co pozwoliło zająć się najpilniejszymi potrzebami. Oczywiście prestiż spadał ale po osiągnięciu ok. 50% zaczął sukcesywnie się podnosić i po ok. 10 turach znów jest 100%
    To tyle – powiem tylko jeszcze że radocha z takiego podboju jest nieopisana

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    PRESTIŻ KRÓLEWSKI (i Porządek publiczny) w Bellum Crucis:
    Wystepuje on w kampaniach pelnych, jego stan poniżej 25% grozi wybuchem wojny domowej, dlatego należy o niego dbać.
    Aby mieć wysoki prestiż i tym samym uniknąć wojny domowej:
    1. Wypełniaj misje Rady Możnych
    2. Skarbiec na plusie
    3. Stolica w środku państwa najlepiej
    4. Wykańczaj heretyków i buntowników w polu
    5. Niskie podatki ustaw
    6. Zwiększ nieco garnizony jak zadowolenie ludności jest gorsze niż zielony kolor
    7. Buduj budynki od porządku publicznego i szczęścia
    8. Dobrze jak król wygrywa bitwy, bo rośnie mu autorytet i prestiż przy okazji
    9. Niektóre interaktywne eventy podnoszą prestiż, np. organizacja balu królewskiego, zjazdu dyplomatów, turnieju rycerskiego i innych.
    10. Generalnie na ile zauważyłem w 6.2 najwięcej zależy od zadowolenia ludności. Dlatego pkt. 7 jest chyba najważniejszy. Pozdrawiam grających w najlepszy z modów o średniowieczu tj Bellum Crucis 6.1 i 6.2 z naciskiem na 6.2
    11. Należy kontrolowac cechy namiestników, czasami nabywają takie co obniżają porządek publiczny.
    12. Jak się zbuduje za wiele dzielnic handlowych innych naji: żydowskiej, weneckiej, genueńskiej, pizańskiej lub innych to spada poziom naszej kultury i rosną niepokoje społeczne, trzeba dla równowagi
    budować budynki podnoszące porządek publiczny i poziom naszej kultury.

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    Podaję kursy dla agentów i generałów po włosku do 6.2, w Bellum mozna ich doszkalać:

    - Grandi Tornei Wielki turniej rycerski - generał - pola turniejowe (possono essere organizzati se si dispone di una Lizza delle Giostre o sua evoluzione; mediante un sistema probabilistico che decide l‟esito degli scontri, visualizzabili in spettacolari video creati avvalendosi del “Cinematic Editor”, il torneo potrà concludersi con la vittoria o la sconfitta del proprio campione, il quale potrebbe persino ferirsi gravemente!
    48
    In caso di vittoria si ottiene un premio in denaro, un aumento del Prestigio e il campione beneficia di un aumento di Cavalleria e Comando);
    - Corsi di Spionaggio Kurs szpiegowstwa - szpieg, złodziej - IV lub wyższy poziom karczmy może III? (possono essere organizzati se si dispone di una Galera; permettono di aumentare il Sotterfugio di una spia); dla zabójców osobny kurs zabijania Corsi di Assanatio czy jakoś tak
    - Concili Ecumenici Rada ekumeniczna - kapłani III-ci poziom kościoła (possono essere ospitati se si dispone di una Chiesa Procattedrale o sua evoluzione; permettono di aumentare la Devozione di un sacerdote);
    - Grandi Colloqui - Zjazd Dyplomatów - dyplomata, ambasador - III ci poziom budynku od dyplomatów (possono essere ospitati se si dispone di una Camera del Consiglio o sua evoluzione; permettono di aumentare l‟Influenza di un emissario);
    - Grandi Banchetti Wielki bankiet - tawerna lub wyżej (possono essere organizzati se si dispone di una Taverna o sua evoluzione; permettono di aumentare la Fedeltà di un generale);
    - Balli in Maschera Bal maskowy - księżniczki - trybunał lub wyżej(possono essere organizzati se si dispone di una Corte o sua evoluzione; permettono di aumentare il Fascino di una principessa);
    - Fiere Reali targ królewski - kupcy - rynek III-ci poziom lub wyżej (possono essere organizzate se si dispone di un Campo della Fiera o sua evoluzione; permettono di aumentare la Finanza di un mercante a scelta);
    - Grandi Mercati Portuali Handel okazjonalny na morzu (possono essere organizzati se si dispone di uno Scalo Mercantile o sua evoluzione; permettono di aumentare il Comando Navale di un ammiraglio a scelta).
    49
    - Mecenatismi Mecenat -uczony -minimum szkoła przykatedralna (possono essere organizzati se si dispone di una Scuola Cattedrale / Scuola Patriarcale / Madrasa o sua evoluzione; permettono di aumentare le qualità di un erudito a scelta).
    - Processi inquisitori Szkolenie inkwizytorów (possono essere organizzati se si dispone dell‟Inquisizione; permettono di aumentare la devozione di un inquisitore a scelta).
    - Sabba szkolenie czarownic - laboratorium alchemiczne (possono essere organizzati se si dispone di un Laboratorio Alchemico / Circolo dei Balbal / Circolo della Megera; permettono di aumentare la magia di una fattucchiera a scelta).

    Budujecie odpowiedni budynek w stolicy historycznej dla Polski Kraków. Np. Bal maskowy dla księzniczki podnosi jej Urok i zwieksza szanse, że wyjdzie za cennego dla nas obcego generała np 9 gwiazdek mającego. Jak mamy w stolicy Trybunał (Corte po włosku) to klikamy na księżniczkę która może być w dowolnym miejscu na mapie poza naszą stolicą i mamy pytanie czy chcemy zorganizować bal maskowy i inne takie. Się zgadzamy placimy 3.000 i ksiezniczka ma + 1 uroku my zaś + 1% prestiżu. To działa tylko w pełne lub feudaknej pełnej w innych kampaniach nie . Chyba, że Ktoś sobie tam wgra odpowiednie skrypty to i w innych kampaniach może to mieć - znaczy mozliwośc doszkalania agentów.

    Inaczej - aby kogoś wyszkolić klikamy na zakładkę Agenci potem prawym przyciskiem myszki na księżniczkę - wyswietla sie jej karta, następnie klikamy na jej karcie w lewym dolnym rogu tą "lupę" czyli przycisk określ pozycje bohatera na mapie lub przeprowadx szkolenie interaktywne albo coś w ten deseń i jak mamy trybunał to zwykle opcja szkolenia jest dostępna. W 1 turze więcej jak jedno szkolenie nie da rady zrobić. Ale ten sam agent w kolejnej turze może byc szkolony ponownie. Pozdrawiam.

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    RELIKWIE i Pielgrzymki
    Oto i wspomniane przez Dunkela Relikwie i miasta w jakich można je zdobyć w 6.1 - wg angielskiej instrukcji, można uzyskiwać dochody z ich posiadania 1000 bizantów rocznie, opłaty pielgrzymów, wymagany kościół lub zamkowa kaplica poziom III.
    - Chrześcijańskie relikwie
    - [Tripoli/Paris/Rome/Pisa/Florence/Constantinople]
    Sliver of the True Cross (6 different slivers)
    - [Antioch/Wien] Spear of Longinus
    - [Aleppo] Holy Grail
    - [Milan] Iron Crown
    - [Constantinople] Holy Bit
    - [Jerusalem] Holy Chalice
    - [Jerusalem] Veil of Veronica
    - [Constantinople] Mandylion (otherworldly Icon)
    - [Bordeaux/Bremen] Holy Prepuce
    - [Constantinople/Jerusalem] Crown of Thorns
    - [Constantinople] Holy Shroud
    - [Rome] (third) Nail of the True Cross
    - [Constantinople] Virgin Odigitria
    - [Constantinople] Sandals of Christ
    - [Genoa] Holy Basin
    - [Rome] Linen Cloth of Jesus washing the feet of the
    Apostles
    170
    - [Milan] Remains of the Magi
    - [Rome] Holy Cradle
    - [Rome] Titulus Crucis
    - [Jerusalem] True Cross
    - [Constantinople] Mantle of the Virgin
    - Chrześcijańskie mniejsze relikwie
    - [Dublin] Book of Kells
    - [Kiev] Theotokos (only Orthodoxes)
    - [Valencia] Tizona (only Catholics)
    - [Valencia] Colada (only Catholics)
    - [London] Curtana (only Catholics)
    - [Paris] Joyeuse (only Catholics)
    - Żydowskie relikwie (common to both Christians and Muslims):
    - [Cairo] Ark of the Covenant
    - [Jerusalem] Ring of King Solomon
    - [Constantinople] Throne of King Solomon
    171
    - [Constantinople] Staff of Moses
    - Muzułmańskie relikwie
    - [Acre] Hair of the Beard of Muhammad
    - [Damascus] Footprint of Muhammad
    - [Antioch] Holy Mantle
    - [Mosul] Holy Koran
    - [Edessa] Key of Kaaba
    - [Adana] Bolt of Kaaba
    - [Aleppo] Tooth of Muhammad
    - [Nicaea] Standard of Muhammad
    - [Kerak] Earth of the Grave of Muhammad
    - [Konya] Fragment of the Black Stone
    - [Baghdad] al-Ma'thur (Sword of Muhammad)
    - [Konya] al-Battar (Sword of Muhammad)
    - [Medina] al-Rasub (Sword of Muhammad)
    - [Damascus] al-Mikhdham (Sword of Muhammad)
    - [Cairo] Hadith

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    ZMIANA RELIGII w BELLUM CRUCIS 6.1 i 6.2. Religię można zmienić jest na to kilka opcji. Kumanowie startują jako poganie. Około połowy XIII wieku mają opcje przejścia na katolicyzm tu akurat event decyduje - jak się zgadzamy znikają pogańscy kapłani i świątynie i stajemy sie katolikami. (U mnie to był 1232 rok). Z tym tak różowo nie jest, mamy niepokoje spoleczne w początkowym okresie po zmianie wiary, ale da się je opanować. Frakcje katolickie mogą zerwać z papiestwem i stać się schizmatykami oraz wybrać własnego antypapieża, czasem kilka frakcji to robi w kampanii. Po zerwaniu z papiestwem buduje się specjalne kościoły "schizmatyckie". Przechodząc Kumanami na chrześcijaństwo mogłem wybrać czy chcę być prawowiernym katolikiem czy schizmatykiem (tzn. można wybrac rodzaj budowanych świątyń rzymskokatolickie albo schizmatyckie). Wybrałem to pierwsze. Zdaje się do zmiany wyznania, trzeba być albo wyklętym albo w stanie wojnie z papiestwem by móc stać się schizmatykiem i wybrać własnego antypapieża. Mongołowie z pogan też mogą przejść na islam w XIV wieku (fakt historyczny) ale oni są niegrywalni. Jako schizmatyk nie dostaje się oczywiście misji od papieża i mogą na nas ogłosić krucjatę (a sami nie możemy na nią wyruszyć). Może kiedyś spróbuję zostac schizmatykiem (to napiszę więcej) bo na razie jestem przykładnym katolickim Królem w Bellum (teraz kampania Polską).

    Tylko Norwegią można wrócić do pogaństwa (Thor, Odyn, Valhalla). Trzeba być wyklętym i powinien być event czy chce się wrócić do pogaństwa, po kilku turach.

  10. #10
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    AGENCI SPECJALNI: Wcześniej w temacie pisałem o tym jak się doszkala własnych agentów i werbuje agentów specjalnych jak bankier - ulepszony kupiec (umożliwia nam jako Władcy wzięcie kredytu po spełnieniu pewnych warunków - kwota 20.000 bizantów w 6.1 (10.000 w 6.2) oprocentowanie 10% spłacamy w 10 tur), uczony ("wymyśla" technologię), Damigella, egzekutorzy (ulepszona wersja zabójcy), złodzieje (ulepszona wersja szpiega - może wykradać wrogom relikwie i technologie). Jak będę miał trochę czasu to postaram się lepiej opisać jak to działa w praktyce. Szpieg może się stać np. prowokatorem (taka zdolność specjalna i wywoływać zamieszki. Zabójca może się nauczyć sztuki "roznoszenia zarazy" i wtedy wysyłamy go do wrogiej osady by tam wywołał epidemię. Te wszystkie cuda i wiele innych są w kampaniach pełnych (wszystkie skrypty aktywne). Ale są kampanie lekkie - uproszczone można ew. przygodę z Bellum Crucis zacząć od nich.
    Edit. W 6.2 bankierem królewskim jest tylko jeden kupiec - najlepszy - członek Rady Królewskiej. W 6.2 doszedł nowy rodzaj kupca Forager - dostawca, rabin - jak sie zbuduje dzielnice żydowska - jako "heretyk".

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. Bellum Crucis - Wychodzi z gry
    By panx225 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 18:54
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •