Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: PORADNIKI do 6.3 oraz INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    Bank w Bellum Crucis - poradnik zakładania banku.
    1. Tylko w mieście może być bank (miasto z murami, duże lub metropolia).
    2. Miasto nie może mieć innej gildii
    3. Wstawiamy tam bankiera naszego (jeden kupiec w 6.2 nim jest - najlepszy, w 6.1 się ich szkoli).
    4. Bankiera z pkt. 3 trzymamy w środku miasta i czekamy aż będzie oferta założenia tam banku.
    5. Jak już mamy bank, bankiera wysyłamy by handlował a większe banki powinny sie pojawić wraz z rozbudową naszego miasta z bankiem - tak jak rozbudowa innych gildii się to odbywa. Pozdrawiam
    6. Bank można założyć w dowolnym z naszych miast, wcale nie musi to być stolica.

  2. #12
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI

    Poniżej poradnik o reputacji w Medku, autorstwa zacnego Errichto, poradnik traktuje ogólnie o reputacji w Medku ale jak najbardziej odnosi się także do Bellum Crucis i innych modów. Link do opisu reputacji wersja angielska - http://www.twcenter.net/wiki/Reputation-M2TW Poniżej tłumaczenie na polski (przez Errichto) kwestii reputacji i rozpiska czynników pozytywnie wpływających na reputację jak i tych negatywnych. Im lepsza reputacja tym łatwiej negocjować. Generalnie w Bellum Crucis reputacja jest ukryta, cobyśmy nie zrobili zawsze mamy napisane reputacja mieszana, ale to nieprawda . Komp ocenia nas wg kryterium punktowego, ale nie możemy podejrzeć jak nas ocenia, możemy to tylko podejrzewać - w zależności od tego jak się zachowujemy w grze.

    REPUTACJA w BELLUM CRUCIS nie jest używana. Poniższe dotyczy Kingdoms i wielu innych modów.

    1. Informacje ogólne.
    Reputacja twojej frakcji wpływa na to, jak inne frakcje będą reagować na oferty dyplomatyczne. W trakcie gry różne rzeczy mogą spowodować spadek lub wzrost reputacji. Te zmiany mogą być spowodowane przez pojedyncze zdarzenia (np. wypowiedzenie wojny) lub przez coś trwającego (np. prowadzenie wojny) - reputację możemy tracić co turę. W drugim przypadku zachodzi proces zwany normalizacją (regulacją). Taki proces jest określony przez 2 liczby - cel reputacji i dzielnik. Cel to wartość reputacji, do której proces dąży ("chce" osiągnąć tę wartość). Dzielnik określa szybkość zmian. Mniejszy dzielnik -> reputacja zmienia się szybciej. Większy -> wolniej.
    Przykład:
    Nasza reputacja wynosi 0.5. Prowadzimy wojnę. W każdej turze działa proces normalizacji, którego dzielnik wynosi 800 (wiemy to z rozpiski niżej) a cel to -1.0. Różnica między naszą reputacją a celem wynosi 1.5. Dzielimy to przez 800, otrzymujemy 1.5/800=0,001875 – o taki ułamek zmniejszy się nasza reputacja wraz z końcem tury.
    Co gdy wynosi -0.6? Do „celu” brakuje 0.4. Zatem reputacja spadnie nam zaledwie o 0.4/800=0.0005. Im bliżej celu regulacji tym ta będzie słabiej działać.
    2. Poziomy reputacji.
    Jest ich 11, nie jestem pewny nazw (może przy wolnej chwili sprawdzę):
    podły, kłamliwy, bardzo nierzetelny, nierzetelny, wątpliwy, mieszany, niezawodny, bardzo niezawodny, godny zaufania, bardzo godny zaufania, nieskazitelny - w Bellum mamy zawsze wyświetlany mieszany - tylko Papiestwo ma Nieskazitelny, patrz uwagi wyżej, na początku posta.
    3. Czynniki wpływające na reputację.
    3.1. Pozytywne.
    - Posiadanie sojuszu z inną frakcją normalizuje reputację do 1.0 z dzielnikiem 400.
    - Oferowanie pomocy wojskowej da ci 0.1p. Uwaga! Nie mylić ze składaną przez dyplomatów propozycją zaatakowania jakiejś frakcji. Reputacja podwyższy się, jeśli wspomożemy sojusznika w bitwie. (dodam, że zdarza się to cholernie rzadko.)
    - Uwolnienie jakiejkolwiek ilości więźniów -> +0.01p. Uwolnienie ilości większej niż 80 -> +0.025p. Takie działania są najlepszym sposobem na przeciwdziałanie spadkowi reputacji, który jest wywoływany przez wojnę.
    - Wypuszczenie wrogiego generała (lub kilku złapanych w tej samej bitwie) da +0.025p. Nic nie daje wypuszczanie kapitanów. Złapanie wrogiego generała nie jest szczególnie łatwe (a to nowość … no cóż, trudniejsze by było złapanie własnego).
    - Okupowanie osady daje +0.05p. i na początku gry jest najlepszym sposobem na zwiększenie reputacji.
    3.2 Negatywne
    - Stan wojny z inną frakcją normalizuje reputację do -1.0 z dzielnikiem 800.
    - Kradzież osady. Jeśli oddasz osadę drogą dyplomatyczną, a potem ją przejmiesz stracisz aż 1p. (nie jestem pewny tłumaczenia tego punktu)
    - Anulowanie sojuszu dyplomatą -> -0.1p. Punkt ten dotyczy też anulowania sojuszu, gdy musisz wybierać między państwami, które wypowiedziały sobie wojnę.
    - Złamanie traktatu (np. przemarszu wojsk lub praw handlowych) -> -0.15p.
    - Przekupienie osady -> -0.15p.
    - Zaatakowanie sojusznika -> -0.5p.
    - Egzekucja dowolnej ilości więźniów -> -0.01p. Więcej niż 80 -> -0.025p.
    - Egzekucja generałów złapanych podczas bitwy -> -0.025 niezależnie od ilości złapanych.
    - Splądrowanie osady -> -0.02p. Jeśli do tego frakcja wciąż jest hordą -> -0.05p.
    - Eksterminacja osady -> -0.05p.
    3.3. Dodatkowy czynnik.
    Po każdej turze gra normalizuje reputację z dzielnikiem 200 (czyli 4 razy mocniej niż prowadzenie wojny). Na poziomie łatwym celem jest 1.0, na średnim 0p., a na trudnym i b. trudnym celem normalizacji jest -1.0. To bardzo utrudnia zachowanie dobrej reputacji na wysokim poziomie trudności.
    3.4. Różne.
    Działania szpiegów i zabójców nie wpływają na reputację. Chociaż mogą sprowokować wojnę, która wpływ na reputację ma. Rycerskość (lub strach) przywódcy frakcji także nie ma nic wspólnego z reputacją.

  3. #13
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI do 6

    PORADNIKI do wersji 6.3.

    DYPLOMACJA w Bellum Crucis 6.3 i Podstawowe porady.

    Porady co do prowadzenia kampanii w Bellum Crucis 6.3 na oryginalnym AI i dyplomacji

    - Po pierwsze jak Ktoś nie czytał poradników do Bellum Crucis 6.2 niech poczyta wyżej. Praktycznie poradniki mają zastosowanie i w 6.3.
    - Po drugie domyślny poziom trudności zalecany przez Twórców moda to MEDIUM. Żadne, tam VH. Na TWC płaczą, że ich AI bije, ale ani nie poczytali angielskiej instrukcji do moda ani porad. Na VH to ja teraz AI rozwalam, ale pierwszą kampanię przegrałem na VH. Dopiero jak co nieco poczytałem i pograłem na Medium Abbasydami to się nauczyłem. Generalnie pamiętamy, że sojusznik nas nie zaatakuje jak mamy z nim relacje 8/10 i wyższe. Dlatego przez pierwsze 30 tur dyplomacja i podbój rebelii to priorytet. Opis jak prowadzić dyplomacje ma 2 części, w pierwszej podstawowe zasady z mojej kampanii Abbasydami, w drugiej porady jak zatrzymać i podwyższać spadające relacje z naszymi sojusznikami. Radzę mieć kilku dyplomatów. Teraz gram Polska na VH i jestem III-cia frakcją po 150 turach, Niemcy prawie zniszczone. Nowogród ma ze mną sojusz i pospołu walczymy z Kijowem. Z Węgrami ślubny sojusz – relacje 9/10, Z Norwegami ślubny sojusz 10/10.

    I. Podstawy prowadzenia dyplomacji w BC 6.3.

    Zgodnie ze swoją zapowiedzią, zagrałem kolejną kampanię w BC 6.3, na oryginalnym AI. Grałem Abbasydami na poziomie kampanii medium, czyli zalecanym przez twórców BC 6.3. Postawiłem na dyplomację.
    1. Stosowałem następujące metody, szybko wyszkoliłem 2-go dyplomatę. Jednego posłałem w stronę Gruzji, drugiego do Krzyżowców.
    2. Pierwsza propozycja dyplomatyczna jaką dajemy to prawa handlowe, każdy przyjmuje, jak proponujemy je my to nie daje to zwykle bonusu do relacji. Po prawach handlowych w tej samej turze, proponowałem informację o mapie + trybut 250 bizantów przez 12 tur. To powodowało +1 do relacji, więc miałem 5 u Krzyżowców, trzecia propozycja to sojusz i mam relacje na 6.
    3. Ten sam manewr jak w punkcie 2, zastosowalem do Gruzji czyli 3 w/w kroki dyplomatyczne i zawarcie sojuszu.
    4. Następnie to samo wobec Bizancjum i potem Seldżucy. Miałem 4 sojuszników nim skończyła się 30-sta tura.
    Rozwijam handel, wysyłam kupców nawet na Ruś, zawieram prawa handlowe z Połowcami, Egiptem i oboma księstwami ruskimi. Ogłaszam Jihad na Tabriz, biorę je głodem i mam darmową armię przez czas Jihadu. Sporo grosza oszczędzam. Koło 30 tury idzie krucjata na Urfę. Proponuję Zengidom z Syrii małżeństwo ich księżniczki z moim księciem, to daje relacje startowe z 2/10 do 7/10. Ten sojusz długo nie przetrwał bo Jerozolima wznowiła z Syrią wojnę a ja dotrzymałem paktu z Jerozolimą uderzając na Syrię.
    Nikt mnie nie zaatakował, dzięki zabiegom dyplomatycznym. I nikomu nie dałem żadnej prowincji. Do 70 tury było po Syrii. Generalnie w 6.3, walka ze wspólnym wrogiem i naszym i naszego sojusznika, szybko winduje relacje z poziomu 3 do nawet 9 lub 10/10. Celem ataku AI stają się frakcje słabe, im więcej sojuszy i wyższa siła naszej frakcji, tym większa szansa, że nie zostaniemy po upływie 30 tur celem ataku sąsiadów.

    II. Utrzymywanie i poprawianie poziomu relacji z sojusznikami. (Praktyczne uwagi z kampanii Polską na VH, na niższych poziomach powinno być łatwiej sporo).

    Dyplomacja w Bellum Crucis 6.3 - w punkcie I opisałem jak ją skutecznie prowadzić. Teraz napiszę jak zapobiec spadaniu poziomu relacji z sojusznikami w trakcie trwania sojuszu, ja stosuję następujące metody: Daję im w prezencie legendę mapy i trybut np. 250 bizantów przez 12 tur, to daje zwykle + 1 do relacji. Płacenie trybutu poowoduje, że relacje dyplomatyczne - nie spadają zwykle przez czas płacenia trybutu. Obecnie na VH, podczas gry Polską tak podbijałem relacje z Niemcami, że mnie nie zaatakowali po 30 turze i mam z nimi relacje 9 na 10. By podbić relacje z sojusznikiem podczas pierwszych 30 tur, co jakiś czas dajemy znowu prezent w postaci legendy mapy i zwiększamy nieznacznie kwotę trybutu na turę i ilość tur trybutu. Ja stosuję takie zestawy tybutów i ich zwiększania 12 tur po 250, potem zwiększenie 15 po 300, potem ew. jak to nie wystarczy 20 tur po 400 i ew. 25 po 500. Koło 30 tury jako kolejny prezent dałem Niemcom legendę mapy + dostęp wojskowy to dało mi aż + 2 do relacji. I cesarscy uderzyli na Francję nie na mnie po trzydziestu kilku turach. I dało radę na VH nie zostać zaatakowanym. Sojusz przez małżeństwo zawarłem z Węgrami, także mogłem się skupić na walce na wschodzie. Nawet na VH da radę grać na oryginalnym AI. Jak pisałem wcześniej , relacje szybko rosną jak walczymy ze wspólnym wrogiem. Podnoszą się też jak udzielamy militarnego wsparcia oddziałom sojusznika. Np. zaatakowanie wroga naszego sojusznika daje bonus + 3 do relacji. Im bardziej angażujemy się w walkę z wrogiem naszego sojusznika tym szybciej relacje rosną. Pozdrawiam.
    Edit: Oczywiście nie wszystkim dajemy ciągle kasę, tylko tym najgroźniejszym, to wg mnie jedyny sposób by nie dawać AI prowincji w celu poprawienia relacji dyplomatycznych, bo ja prowincji nie daję, nawet jak gram na VH.
    Edit2: Potem jak mamy więcej kasy możemy dawać na turę wyższe trybuty, jako prezent – co daje nawet +2 lub + 3 do relacji, ale wymaga sporo gotówki. Pilnujcie by księcia nie chajtać z naszą polską kandydatką na żonę a zawierać małżeństwa polityczne, bo to daje dobre relacje i jest podstawą silnego sojuszu. Jak się przetrwa powiedzmy ponad 40 tur to AI zaczynają się tłuc ze sobą i da radę wygrać nawet na VH.

    Mnie się świetnie gra w BC 6.3, ale trochę mi zeszło nim rozpracowałem AI i dyplomację w wersji 6.3, ale było warto bo kampanie są bardzo ciekawe. Pozdrawiam.

  4. #14
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI do 6

    FINANSE w BELLUM CRUCIS 6.3

    I. Przewidywany Stan Skarbca
    Finanse się zgadzają co do bizanta. Oto jak komp liczy dochody:
    Dodajecie sobie swoje wydatki na konstrukcję i rekrutację (tak wydatki to nie pomyłka) + dodajecie przewidywane dochody + stan skarbca na dole ekranu (albo na plusie albo na minusie) i dopiero te wszystkie elementy dają nam Przewidywany stan skarbca.

    Dobra przykład praktyczny. W tej turze np. buduję za 2000 i rekrutuję za 421 , przewidywane dochody to 1345 + mam w skarbcu powiedzmy (+ 1221 bizantów), mój zakładany końcowy stan skarbca to będzie 2000 (wydatki na konstrukcję) + 421 (wydatki na rekrutację) + 1345 (prognozowane dochody) + 1221 (stan skarbca - zapasy gotówki) = 4987 bizantów o ile nie mam ukrytych kosztów o których nizej. AI zawile to liczy ale prawidłowo. Pozdrawiam.
    Edit: Oczywiście, nie trzeba tego liczyć samemu, bo komp to robi za nas (ale jak Ktoś się uprze, może sobie policzyć wg sposobu jaki podalem wyżej).. Po prostu patrzymy na zakładany końcowy stan skarbca i tam mamy podane ile będziemy mieć kasy w następnej turze. Na inne dane finansowe nie patrzcie.

    W/w stan finansów bedzie sie zgadzał o ile nie mamy tzw. ukrytych kosztów i kar fianansowych za kolejne zdobywane prowincje o jakich niżej a jakie modyfikują nam powyższą prognozę finansów. Wynik finansowy może ulec modyfikacji na plus dzięki dochodom z flot handlowych 9Handel morski opisany wyżej w jednym z poradników).

    II. UKRYTE KOSZTY
    - I. Przewidywany stan skarbca - opisany wyżej może ulec zmianie przez:
    1. Każdą naszą armię w polu - płacimy 600 bizantów na jedną turę
    2. Kazda naszą armie jaka oblega wroga osadę - płacimy 2000 bizantów na jedną turę.
    3. Punkty 1 i 2 nie ulegają kumulacji - jak armia oblega płacimy 2000 a nie 2600.
    4. Kary za dodatkowe prowincje ponad te jakie mamy na starcie - one wynikają z money script - ja je sobie usunąłem.
    Oto te kary: Podaję tylko kary za 10 prowincji, kary za kolejne zdobywane prowincje sa coraz wyższe.
    monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
    and FactionType saxons
    if I_NumberOfSettlements saxons = 1
    console_command add_money -10
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 2
    console_command add_money -10
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 3
    console_command add_money -500
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 4
    console_command add_money -1000
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 5
    console_command add_money -1500
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 6
    console_command add_money -2000
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 7
    console_command add_money -2500
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 8
    console_command add_money -3000
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 9
    console_command add_money -3500
    end_if
    if I_NumberOfSettlements saxons = 10
    console_command add_money -4000

    Obliczenia stanu skarbca z ukrytymi kosztami:
    Czyli jak mam np. Przewidywany stan skarbca 4987 bizantów z mojego przykladu, i prowadzę np. jedno oblężenie i mam jednego generała w polu oraz zdobyłem np. Polską Szczecin, Gdańsk i Wilno to będę miał 4987 - 2000 (za oblężenie) - 600 (inna armia w polu) - 500 za (trzeci zdobyty region z money script i kara z tego tytułu) = ostateczne moje dochody to będzie 1.887 a nie 4987 bo ukryte koszty to 3100 w moim przykładzie.

    UKRYTE DOCHODY:
    - Jak pisałem są one z handlu morskiego - poradnik wyżej, jak flota z ładunkiem wróci blisko naszej stolicy, to w nastepnej turze komp nam doliczy kasę za ładunek, co powiększy nam pzrewidywany stan skarbca opisany w punkcie I.

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI do 6

    Mam relikwie Holy Prepuce i nie wiem co mam z nią zrobić.
    Zawiozłem ją do Krakowa , król posiada ją w swoim asortymencie , mam kościół III poziomu. Co ture wyskakuje mi komunikat , że posiadam relikwie i że mogę czerpać dochód 1000 bizantów . Nie wiem czy to wystarczy ponieważ nie widze żadnego zysku w dochodach . Mam wrażenie że coś trzeba zrobić ale nie wiem co. Może ktoś coś wie.(ARAWEN mod na dziedzica już mi działa)

  6. #16
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI do 6

    Dochód z tytułu posiadania relikwii, jest w ukrytych dochodach, tak jak dochody z flot handlowych. Nie będzie go w wykazie dochodów, ale kasa za relikwię powinna zasilić Twój skarbiec o 1000 bizantów w momencie po kliknięciu klepsydry kończącej turę.

    Edit: Co do submoda na Dziedzica Frakcji to jest kilka wyjątków kiedy chwilowo nie działa. Ale zazwyczaj mozna wyznaczyć kolejnego następcę danego księcia.

    EDIt2: W tym temacie nie piszemy postów....

  7. #17
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6.2 oraz PORADNIKI do 6

    Tytuły dla Generałów i Władców jakie można zdobyć w BC 6.3:

    Poniższe może zdobyć dowolny nasz dowolny generał (nie musi to być Lider Frakcji, ale tenże generał może przekazać np. tytuł Króla Czech swemu Władcy np. Królowi Polski - o ile gramy Polską).

    Earl of Sicily (Earl Sycylii)
    Dostępny dla: Aragonii, Mediolani, Wenecji, Sycylii, Pizy, Niemiec, Bizancjum, Kastylii.
    Prowincje jakie należy posiadać: Palermo, Syracuse.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Palermo.


    Lord of the Desert (Władca Pustyni Sahary)

    Dostępny dla: Maurów, Kastylii, Portugalii, Egiptu.
    Prowincje jakie należy posiadać: Marrakesh, Sigilmassa.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Sigilmassa

    King of Serbia (Król Serbii)
    Dostępny dla: Wenecji, Mediolanu, Niemiec, Bizancjum, Węgier.
    Prowincje jakie należy posiadać: Soli, Ras.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Ras.

    King of Boemia (Król Czech)
    Dostępny dla: Francji, Polski, Niemiec, Danii, Węgier.
    Prowincje jakie należy posiadać: Praga, Ołomuniec.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Prague.

    Supreme King of Ireland (Najwyższy Król Irlandii)
    Dostępny dla: Anglii, Francji, Szkocji, Danii, Norwegii.
    Prowincje jakie należy posiadać: Dublin, Cork.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Dublin.

    Prince of Wales (Książe Walii)
    Dostępny dla: wszystkich frakcji katolickich.
    Prowincje jakie należy posiadać: Bangor.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Bangor.

    King of Burgundy (Król Burgundii)
    Dostępny dla: Aragonii, Kastylii, Francji, Anglii, Niemców i Sycylii.
    Prowincje jakie należy posiadać: Lyon, Aix, Dijon.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Lyon

    Grand Duke of Lithuania (Wielki Książe Litwy)
    Dostępny dla: Węgrów, Polaków, Dunczyków, Niemców.
    Prowincje jakie należy posiadać: Ryga, Lyndanisse, Wilno.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Wilno.

    Marquis of Tuscany (Markiz Toskanii)
    Dostępny dla: Niemców, Wenecjan, Mediolanu, Sycylii, Pizy.
    Prowincje jakie należy posiadać: Florence, Pisa.
    Prowincja w jakiej musimy pozostawić dowolnego generała (bez innego tytułu) na minimum jedną turę: Florence.

    TYTUŁY IMPERIALNE - TYLKO dla LIDERA FRAKCJI:

    Holy Roman Emperor Święty Cesarz Imperium Rzymskiego
    Dostępny dla: Frakcji katolickich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Holy Roman Empire.
    Tytuł jaki należy posiadać: King of Germany (Król Niemiec).
    Region jaki nasz lider Frakcji musi odwiedzić na minimum 1 turę: Districtum Urbis (Rzym).

    Imperator Omnium Romanorum
    Dostępny dla: Bizancjum, HRE (Niemiec).
    Zdobyte lub posiadane prowincje: Rome, Constantinople, Athens, Smyrna, Palermo, Cagliari, Bari, Naples, Milan, Venice, Durres, Zara, Paris, Bordeaux, Marseilles, Lyon, Rennes, Iruna, Barcelona, Granada, Seville, Toledo, Lisbon, Santiago, Valencia, Tunis, Mahdia, Barqa, Caesarea, Konya, Ancyra, Aleppo, Jerusalem, Antioch, Damascus, Alexandria, Cairo.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Rome.

    Eastern Latin Emperor Łaciński Cesarz Konstantynopola
    Dostępny dla: Frakcji katolickich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Byzantine Empire.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Constantinople.

    Grand Prince of Russia (Władca całej Rusi)
    Dostępny dla: Russians, Novgorodians, Cumans.
    Zdobyte lub posiadane prowincje: Kiev, Novgorod, Smolensk, Ladoga, Chernigov, Turov, Perejaslav, Moscow, Rostov, Ryazan, Polotsk, Torzov, Vladimir.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Moscow.

    Caliph of Islam Kalif Islamu
    Dostępny dla: Frakcji islamskich.
    Zdobyte I posiadane prowincje: Baghdad, Medina, Cairo.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Baghdad.

    Qaysar î Rum
    Dostępny dla: Frakcji islamskich.
    Zdobyte I posiadane prowincje: Constantinople, Adrianopolis, Thessalonica, Athens, Monemvasia.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Constantinople

    King of Italy Król Włoch
    Dostępny dla: Mediolanu, Niemiec, Francji, Wenecji, Sycylii, Pizy.
    Zdobyte lub posiadane prowincje: Milan, Asti, Genoa, Florence, Pisa, Bologna, Verona.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Milan.

    Rex totius Angliae et Dennemarchiae et Norregiae et partis Suovorum (Władca całej Anglii, Danii, Norwegii i części Szwecji)
    Dostępny dla: Danii, Norwegiii, Anglii.
    Zdobyte lub posiadane prowincje: Arhus, Lund, Roskilde, Bergen, Tønsberg, London, Winchester, Nottingham, Exeter, York, Uppsala
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Roskilde

    King of Spain (Król Półwyspu Iberyjskiego)
    Dostępny dla: Kastylii, Portugalii, Aragonii.
    Zdobyte lub posiadane prowincje: Toledo, Cordoba, Granada, Zaragoza, Leon, Burgos, Seville, Santiago, Barcelona, Valencia, Iruna, Salamanca, Majorca, Badajoz, Tortosa.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Toledo.

    Lord of ¼ and half of the Eastern Roman Empire (Władca 1/4 Cesarstwa wschodniorzymskiego)
    Dostępny dla: Wenecji.
    Zdobyte lub posiadane prowincje: Venice, Crete, Adrianopolis, Naupactus, Monemvasia.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Venice.


    TYTUŁY KRÓLEWSKIE INNYCH FRAKCJI, dostępne dla LIDERA FRAKCJI po zniszczeniu innego Państwa:

    King of Germany (Król Niemiec)
    Dostępny dla: Frakcji katolickich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Holy Roman Empire.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Regensburg.


    King of Georgia (Król Gruzji)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Georgia.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Tbilisi.

    King of Castile (Król Kastylii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Castile-Leon.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Leon.

    King of Aragon (Król Aragonii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Aragon.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Barcelona.

    King of Denmark (Król Danii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Denmark.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Roskilde.
    King of England (Król Anglii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of England.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: London.

    King of France (Król Francji)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of France.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Paris.

    King of Hungary (Król Węgier)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Hungary.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Pest.

    King of Jerusalem (Król Jerozolimy)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Jerusalem.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Jerusalem.

    King of Poland (Król Polski)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Poland.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Cracow.

    King of Portugal (Król Portugalii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Portugal.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Lisbon.
    King of Scotland (Król Szkocji)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Scotland.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Edinburgh.

    King of Sicily (Król Obojga Sycylii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Sicily.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Palermo.

    King of Norway (Król Norwegii)
    Dostępny dla: Frakcji chrześcijańskich.
    Frakcja jaką należy zniszczyć: Kingdom of Norway.
    Miasto w jakim musi być nasz Lider Frakcji przez minimum 1 turę: Bergen

    EDIt: W tym temacie nie piszemy postów.... ew. komentarze w temacie ogólnym o Bellum Crucis 6.3 czyli tu viewtopic.php?f=367&t=9828

  8. #18
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: PORADNIKI do 6.3 oraz INSTALOWANIE Bellum Crucis 6.1 i 6

    Klasztory katolickie, bonusy (opracował Dunkel):

    franciszkanie: +1 do religii oraz do szczęścia
    kluniacy: +1 do religii oraz do prawości
    karmelici: +2 do religii
    cystersi: +3 do rolnictwa, +1 do religii
    dominikanie: obniżka ponownego szkolenia i +1 do religii
    benedyktyni: +1 do przychodu z handlu, +1 do religii

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 21:03
  2. Bellum Crucis - Wychodzi z gry
    By panx225 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 19:54
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 12:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •