Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ROZWIĄZANE] Total War a Gra o Tron

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [ROZWIĄZANE] Total War a Gra o Tron

    Od razu chciałbym zaznaczyć, że to nie jest kolejna ankieta typu : która część wam się najbardziej podobała.
    To jest coś bardziej złożonego. Otóż czytam teraz Pieśń Lodu i Ognia Martina i chciałbym zagrać sobie w strategię której rozgrywka będzie zbliżona do tej z Gry o Tron i następnych części. Chodzi mi o to by intrygi, sojusze i ogólnie dyplomacja była podobnie rozwinięta co w książkach Martina. Moje pierwsze pytanie brzmi : która część Total War może najlepiej spełnić ten wymóg
    Teraz drugie pytanie trochę z innej beczki ( takie, które tylko noob może zadać) czy jak mogę grać w demo gry ( Shogun 2) to czy pełna wersja też da radę pójść.
    No i trzecie już ostatnie : jak ( do jasnej ch****y ) można zdobyć jakiś fort oblężeniem ( jakaś taktyka czy specjalna jednostka)
    Wiem, wiem że każde moje pytanie powinno być w innym wątku ale przez to że nie wiedziałem w którym dziale mam się zwrócić o pomoc...
    Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    Asuryan
    Gość

    Re: Total War a Gra o Tron

    1. Żadna.
    2. Tak.
    3. W jakiej grze? Ogólnie to jakąkolwiek jednostka wystarczy odczekać w oblężeniu określoną ilość tur, a jeśli nie czekasz i atakujesz - to w Rome i w Medku 2 za pomoca machin oblężniczych, w ETW i NTW także piechotą z linami (praktycznie każdą liniową i lekką).

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    1. Żadna.
    Nie chodzi mi o to żeby była identyczna co ta z Gry o Tron ( bo wiem że trudno o taką ) ale która jest najbardziej zbliżona do niej tzn. która ma najbardziej rozwinięte te wszystkie opcje dyplomatyczne no i może trochę klimatem przypomina ten z książek Martina...

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    Cytat Zamieszczone przez MaiamiTree
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    1. Żadna.
    Nie chodzi mi o to żeby była identyczna co ta z Gry o Tron ( bo wiem że trudno o taką ) ale która jest najbardziej zbliżona do niej tzn. która ma najbardziej rozwinięte te wszystkie opcje dyplomatyczne no i może trochę klimatem przypomina ten z książek Martina...
    Jak napisał Asuryan nie ma gry oddającej realia Gry o tron, z modów pod Medka jakieś nowatorskie elementy w zakresie polityki zawiera Bellum Crucis viewtopic.php?f=30&t=7414 ale to nadal mod w realiach Medka z dodatkowymi elementami jak doszkalanie agentów, dużo nowych agentów, przejmowanie innych państw przez małżeństwa polityczne jak wygaśnie w nich linia królewska, nic innego mi nie przychodzi do głowy, ale jak napisałem to dalej mod osadzony w historii średniowiecznej Europy anie ze świata Martina. Sam bym zagrał w dobrego moda lub grę w realiach i świecie Wojny o tron, jak na cos trafisz daj znać . Pozdrawiam.

  5. #5
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    To raczej powinieneś umieścic w pytaniach początkujących, ale że odpowiedź już padła to temat zostawię tutaj.
    Jeśli natomiast chodzi o Shoguna to odsyłam tutaj.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    Radzę kupić Medievala 2 i Kingdoms, bo to wszystko mniej więcej te same realia co w Grze o Tron (średniowieczni rycerze, zamki itd). Ponadto jest już beta moda Westeros Total War. Mimo że to tylko beta, to udostępnia grę większymi rodami i masz jako dowódców członków danego rodu i ich chorążych (np. Greatjon Umber dla Starków i Jaime Lannister dla Lannisterów).

    PS. Też lubię Pieśń Lodu i Ognia

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    Racja Annasz jest beta Westeros Total War oto link d tematu na naszym forum viewtopic.php?f=30&t=484&start=0&hilit=Westeros ale mod sie nie rozwija i zatrzymał na wesji beta 0.53, raczej nie polecam z tego co o nim czytałem.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ale nadal nie rozumiecie o co mi chodzi. Chciałbym znaleźć najbardziej rozwiniętego Total War'a pod względem dyplomacji, intryg itp. Może być w połowie tak szczegółowy jak ten z Gry o Tron i osadzony być w starożytności albo w Japonii. Nie chcę kupić gry w której będzie można tylko zawrzeć sojusz i wypowiedzieć wojnę. Szukam czegoś bardziej rozwiniętego...
    Myślałem właśnie albo nad Medieval 2 Total War a Shogun 2 Total War. Pytanie brzmi : której z tych gier najbliżej do Gry o Tron jeśli chodzi o politykę...
    P.S Proszę nie mówcie tylko że żadna wybierzcie grę która waszym zdaniem jest najlepsza do bycia dyplomatą...

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Total War a Gra o Tron

    Medieval II Total War z Kingdoms 1.5 i spolszczony mod Bellum Crucis 6.2 także w kwestii dyplomacji - ale w Shoguna II nie grałem, więc to jednostronna wypowiedź. poczytaj tematy o Shogunie II i modzie Bellum Crucis i innych modach i się na coś zdecydujesz. A na przyszłość bardziej precyzyjnie zadaj pytanie.

  10. #10
    Asuryan
    Gość

    Re: Total War a Gra o Tron

    W Shogunie 2 zaś dyplomacja ma najwięcej opcji ze wszystkich Total War. Brak tylko przekazania innemu rodowi prowincji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Westeros: Total War - Gra o Tron.
    By Soul of Night in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 10-12-2022, 12:27
  2. A Clash of Kings (Gra o Tron)
    By McAbra in forum Modyfikacje do M&B: Warband
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 13:45
  3. [ROZWIĄZANE] Rome total War windows 7
    By donsonunar in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •