Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

    Witam wszystkich.
    Od niedawna jestem dumnym posiadaczem M2TW. Dużo przed zakupem czytałem o tej grze i dowiedziałem się, że mody bardzo poprawiają jakość gry. Chciałbym się więc spytać które z tych licznych modów są najlepsze ( słyszałem o jakimś który sztuczną inteligencję poprawia ) i czy jeśli mam polską wersję językową gry to mod będzie po polsku (czy został spolszczony) czy będę musiał grać po angielsku by móc go odpalić. Szukam modów które mogłyby poprawić trochę sztuczną inteligencję przeciwników, może grafikę albo/i politykę i może jakieś z dobrze zoptymalizowanymi nowymi frakcjami do dłuższej zabawy. Prosiłbym też o jakiś link jak takie mody się instaluje. Sądzę że ten temat może być pomocny dla nowych graczy, którzy ( tak jak ja ) pogubili się w tych modach, w wybraniu najlepszych
    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź...

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

    Jesteś we własciwym miejscu czyli w Zbrojowni w modach globalnych. Masz tu opisane bardzo różne mody, poczytaj sam o nich. Generalnie jak mod nie ma spolszczenia to będzie w języku w jakim go zrobiono: angielskim, niemieckim lub włoskim lub innym. Masz pewnie dużo czasu i wakacje? to sobie poczytaj o modach. Najlepsze mody są pod dodatek Kingdoms w wersji 1.5, trzeba wgrać patch do Kingdoms o ile nie masz go już wgranego. Pozdrawiam. najistotniejsze mody to: Stainless Steel. Deus lo Vult, Broken Crescent, Bellum Crucis, TATW 2.1 i kilka innych, kolejnośc wymieniania jest przypadkowa.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

    Czytałem trochę w tym dziale o modach ale jest ich tak wiele że nie wiem które mogą się przydać. Czy te które wymieniłeś są w języku polskim i jeśli ściągnę mod który poprawia AI przeciwników to czy gra będzie nadal po polsku czy przełączy się na angielski

  4. #4
    Gość

    Re: Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

    Mody które są spolszczone, mają najwięcej sympatyków i tym na początku możesz się kierować. Zerknij sobie do spolszczeń, i według tego dobierz sobie moda. Z reguły mody tworzą osobne foldery i nie zmieniają zainstalowanej gry, więc nie powinno być problemu.
    Tak jak jak szlachetny Araven ci napisał, najlepsze mody wymagają dodatku Kingdoms w wersji 1.5. Jeżeli teraz kupiłeś grę, to masz ją już po instalacji w tej wersji. Odnośnie zapytań konkretnych modów, to kieruj do wybranych modów, a na pewno ktoś ci udzieli informacji.
    pozdrawiam i miłego grania

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

    Polecam sprawdzić Call of Warhammera. Mod Fantasy. Nie, nie jest po polsku i być może skoro jesteś w nowy w medku to nie robisz jeszcze pewnych rzeczy instynktownie. Ale...

    Szukam modów które mogłyby poprawić trochę sztuczną inteligencję przeciwników, może grafikę albo/i politykę i może jakieś z dobrze zoptymalizowanymi nowymi frakcjami do dłuższej zabawy.
    - Masz nowe AI, to też chyba jeden z najtrudniejszych, najbardziej wymagających modów (porównując z tutaj wymienionymi)
    - Grafika - jak dotychczas żaden (porównywałem dzisiaj) nie ma tak pięknej grafiki (patrzę na jednostki). Nawet Szogun moim zdaniem nie podskoczy (patrząc na jednostki... a fe). Możesz też popatrzeć w Trzecią Erę, ale większość jednostek prezentuje poziom z 2009. Świetne, niedoścignione intro i ładne menu.
    - Kilkadziesiąt nowych, dobrze zoptymalizowanych frakcji - niezoptymalizowane wywalono (tzn. jest niegrywalna).

    Jeżeli chcesz niewielkich zmian (dobre na początek z modami) to zalecam SS lub Bellum Crucis (średniowiecze). Jeżeli starożytności - IB 2 (zmiany duże... bardzo) lub PI (spore). Spore (gigantyczne) zmiany w średniowiecze wprowadza też Deus Lo Voult (ale jest ociężały i ma kaprysy i nie dla początkujących). Barrok (czyli Pikinierzy - For King and Country, mod o angielskiej wojnie domowej lub... Call of Warhammer - aczkolwiek tam bardziej renesans. Jest też mod o renesansie, aczkolwiek nazwy nie pamiętam). Broken Crescent też jest niezły, mapa okrojona jednak do Bliskiego Wschodu z dobudówkami - era Krucjat. No i rzecz jasna Third Age: total war - mod w Tolkienowskich Klimatach Władcy Pierścienia. Innych modów w tej chwili nie pomnę, ale istotnie jest ich dużo. Warto zajrzeć do Biblioteki Modów - aczkolwiek nie ma tam wszystkiego (np. Call of Warhammera) to zobaczysz co wyszło (mniej-więcej, zależy kiedy ostatnio zaktualizowano) i czy ma spolszczenie... a także ile waży i krótki opis.



    Zaglądaj do działu regionalnego (bo są tam i globalne mody) i globalnego. Na nowe AI powstał też ostatnio konkretny modzik.

  6. #6
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najistotniejsze mody do Medieval 2 Total War.

    Mozesz sprobowac zaczac od polskiego moda WWmwE. Nie jest to (przynajmniej na razie) mod pod wzgledem grafiki czy dopracowania porownywalny z najlepszymi zachodnimi produkcjami, ale:

    1. Jest calkowicie po polsku.
    2. Nie zmienia zasad rozgrywki (nie dodaje w ogole skryptow), dzieki czemu nie bedziesz zagubiony.
    3. To taka rozwinieta podstawka, wersja 1.0 wprowadza dwie dodatkowe nacje (Kijow, Litwa) oraz wiele jednostek, zmieniona (powiekszona i realistyczniejsza) mapa, uznawana za jedna z najlepszych w modach.
    4. Poprawione AI (choc bez cudow, jest gorsze niz chocazby w Bellum Crucis, ale lepsze niz w podstawce).

    Link do dzialu:

    viewforum.php?f=33
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

Podobne wątki

  1. Medieval - Total War XL 3.0
    By X71 in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 18:38
  2. mody do Empire Total War
    By imported_Napoleon Bonaparte in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 20:29
  3. medieval 2 total war
    By ZakusPL in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 15:49
  4. Medieval Total War
    By wankawstanka in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 20:12
  5. Mody do Medieval 2 Total War vanila
    By qtango in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •