Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 285

Wątek: Relacje z przebiegu kampanii

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    232
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Relacje z przebiegu kampanii

    Temat zrobiony na wzór CoW. Możecie tutaj opisywać swoja kampanie, najlepiej ze screenami.
    Jutro włącze Frapsa to sam coś wrzuce
    "Od początku do końca oceniaj człowieka tylko i wyłącznie po jego czynach."
    - Tupac Shakur

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Nie myślcie sobie, żebym się pchał na pierwszego ale jakoś tak wyszło .
    1.Bellum Crucis 6.2 z submodem 4 tury = rok i poprawionym unitem mojego wykonawstwa + poprawka rekrutacji piechoty weneckiej z rozszerzeniem możliwości zaciagania tego oddziału w miastach z wybudowanym magazynem portowym - czyli budynkiem gdzie rekrutujemy floty handlowe i korsarskie. Kampania oczywiście Wenecją - średni poziom trudności.

    Początki to intensywna praca dyplomatyczna nad zawarciem jak największej ilości sojuszy i praw handlowych równolegle rozwijałem swoje prowincje w wyważony sposób - czyli zarówno ekonomicznie jaki i militarnie. na Półwyspie Apenińskim jest największa ilośc prowincji umieszczona na najmniejszym terenie - czyli wiele miast i zamków "w kupie" . Spośród tych prowincji duża ilośc jest w roku 1155 w naszym modzie 'bezpańska" i trzeba zając ich jak najwięcej ale w takiej kolejności, żebyśmy w razie konfliktu byli w stanie je obronić czyli dotrzeć z posiłkami. Pierwsze wziąłem: Bolonię i Veronę czyli kolejno - miasto i zamek. Niestety w tej fazie gry nie stać nas na długie oblężenia bo armie stacjonujące poza swoimi macierzystymi prowincjami generują dużo większe koszty utrzymania. Potem wziąłem Firenzę i zamek na południe od niej, położony pomiędzy nią a Rzymem (nie pamiętam tych nazw z moda, są nieco dziwne). Kolejną zdobyczą było miasto na południe od Boloni oddzielone górami od Rzymu i Firenzy, balansowałem w tym czasie na krawędzi minusowych stanów skarbca i tak śmiesznych pieniędzy, że nie mogłem nawet doszkalać oddziałów. Wiedziałem jednak, że mam 30 tur spokoju i jeśli ich nie wykorzystam będę tego żałował. W międzyczasie b. ważna jest kwestia odpowiedniego rozlokowania kupców, zauważyłem, że surowce położone na Sycylii dają duże większe przychody od tych dokoła moich miast więc starałem się opanować handel nimi na wyłączność. Około 34-36 tury Pisa, która jako jedyna na półwyspie nie podpisała ze mną sojuszu uderzyła na Firenzę. udało mi się obronić miasto za pomocą posiłków z Bolonii ale był to już koniec sielanki w słonecznej Italii.
    Koło Pisy zgromadzone były cztery silne armie Pisańczyków więc nie miałem szans na jej zdobycie a była to kluczowa pozycja do ataku na moje prowincje i jedyny przyczółek moich wrogów na półwyspie. Z pomocą przyszła mi pazerność Pisańczyków którzy uderzyli na Genowę i wciągnęli w konflikt moich sojuszników Lombardię. Widząc podchodzące armie Lombardii po Pisę wysyłałem swoje i po kilku turach wspólnymi siłami udało się doprowadzić do oblężenia Pisy ale... Już po pierwszej turze blokady miasta papież zarządał ode mnie zaprzestania działań wojennych przeciwko Pisie. Miałem do wybory - pozostawić miasto Pisę na łub Lombardczykom lub narazić się na ekskomunikę - wybrałem ekskomunikę. Sojusz z papiestwem oczywiście prysnął i drżałem w obawie krucjaty na swoje prowincje i politycznej klęski. na szczęście krucjaty szły na ziemie święte i mogłem bezkarnie zabrać Pisańczykom Korsykę. W międzyczasie HRE udzerzyło na mnie od pólnocy i ciężar walk przeniósł się na pólnocny wschód.
    Bardzo dobrze gra się Wenecją pod kontem ekonomicznym, po zajęciu Korsyki i rozesłaniu kupców w dalsze rojony - najlepiej krańcowe prowincje mapki w Afryce, nie miałem już problemów finansowych. Z wojsk - mają mało jazdy i nie mają tak silnych kuszników jak Genua ale dobrze rozłożone i dowodzone oddziały mogą pokonać każdego przeciwnika.
    Potem okołu 100-tnej tury doszedłem do nieuchronnej konfrontacji z Bizancjum i były to cięzkie walki. w tym modzie skład bizantyjskich armii to często Waregowie i Gwardia Basileusa, w swoim unicie nieco ich osłabiłem (np. Waregów z 21 do 17) ale i tak byli b. mocni. Walcząc z Bizancjum b. ważne jest zajęcie Canddi i Nicosji, z tych wysp możemy dokonywać napadów na pobliskie bizantyjskie prowincje, które są w większości słabo bronione a w Nicosji warto szkolić kupców i wysyłac po afrykańskie dobra. Koło Bagdadu na ikonce ze słoniem miałem przychód 6899 od jednego kupca na turę.
    W międzyczasie opanowałem kolegium kardynalskie i wybór papieża był zawsze po mojej myśli więc żąglowałem krucjatami według własnych planów. W ten sposób zająłem Genewę, Milan i resztę prowincji Lombardczyków, pozostawiając ich w poniemieckim mieście i wasalizując. Bizancjum wypuszczało w morze bardzo liczną flotę która uniemożliwiła mi żeglugę okrętów handlowych więc topiłem ją zażarcie. Na lądzie brałem im prowincje przy linii brzegowej, żeby zawsze moc dostarczyć posiłki z innych miast lub zamków ale też ze względu na przerobioną możliwość rekrutacji weneckiej piechoty, gdy opanowałem większość linni brzegowej nadeszła pora zagłębić się w ziemie Serbów i Bułgarów. - Tutaj stoczyłem najcięższe walki ale powoli zbliżałem się do Konstantynopola. gdy już sądziłem, że nadszedł moment na decydujący cios Bizancjum złapało drugi oddech i zawzięcie ruszyło do kontrataku. tutaj muszę napisać kilka słów o przejmowaniu miast i zamków innowierców - trzeba po zdobyciu murów wyrżnąć ludnośc ponieważ tylko full garnizon pod silnym generałem gwarantuje utrzymanie miasta. Wyrżnięcie miasta wiąże się z jego degradacją le nie ma wyjścia. To utrudnienie w ekspansji ale myślę, że jest zasadne i uatrakcyjnia grę. Niestety... nie dane mi było zdobyć stolicy Bizancjum ani zwadzić się z Mongołami, którzy zajęłi już miasta Połowców i Rusinów bo natrafiłem na piekielnego buga który po rozegraniu ponad 340 tur definitywnie skończył moją grę - treśc loga i opis buga umieściłem w temacie Bellum Crucis 6.2.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    232
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Ja swoją kampanie Szkocją opisze krótko i zwięźle.




    Mam sojusz z Francją i zabieram sie za ostateczne wykończenie Anglików. Jako, że jestem pupilkiem papieża to a prawie wszyscy kardynałowie to szkoci więc na krucjate przeciwko Danii się zgodził. Wypędzenie Anglików z wysp było bardzo proste bo werbowali niemal samych łuczników więc 7 oddziałów konnicy granicznej załatwiło całą sprawę. Poza tym przy oblężeniach kilka oddziałow góralskiej szlachty z dwuręcznymi mieczami załatwiało juz całą resztę.
    "Od początku do końca oceniaj człowieka tylko i wyłącznie po jego czynach."
    - Tupac Shakur

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Polska VH/VH kampania Medium własnej produkcji + plik ograniczający rekrutację elity dla Bizancjum + submod na 4 tury + submod na interfejs + submod na średniowieczną muzyke + submod na rewoltę Bułgarów - zawarty w kampanii medium + ai bitewne Germanicu5 wersja 5.1.3 z 13.08.2011 - trudniejsze bitwy + podpakowani Mongolowie dwa i pół miliona kasy im dałem zamiast 500.000 i dalem im sakiewkę x 2 - są bogaci i silni i przyspieszylem nieco ich przybycie. Tura 30 - Gdańsk, Szczecin, Czechy, Morawy, Wilno i Ryga zdobyte. Rusini zawarli sojusz ze sobą znaczy wojna blisko. Ja mam sojusze ze wszystkimi sąsiadami poza Rusią. Ale HRE mnie pewnie zdradzi jak Ruś na mnie uderzy. Prowadzę międzynarodowy handel moi kupcy są na ziemiach Bizancjum, Jerozolimy i Syrii. wzmacniam załogi w miastach i zamkach. Muzyka z submoda dodaje niesamowitego klimatu, jest np. Bogurodzica po polsku. Musze powstrzymac Rus do najazdu Mongołów, czeka mnie 90 tur wojny... Z submodami moja kampanie średnia jest czadowa. Pobrać ją można stąd - tam jest też jej opis w poście nr 2 w temacie o submodach. viewtopic.php?f=367&t=8937 tam są też linki do submodów na jakich gram, może ktos skorzysta. Pozdrawiam.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Królestwo Jerozolimskie, VH/VH, kampania Medium roboty Aravena (czyli post wyżej). Początek (20 tur) zdobycie Medyny i Adeny (tego zamku na północ od Antiochii) i rozwój handlu, czyli typowo. Od 20 tury postanowiłem ruszyć na Egipt, chciałem go "szybko" zniszczyć i ubezpieczyć sobie tyły, bo wojna z Syrią była nieuchronna, bałem się także Turcji. Trzema pełnymi chorągiewkami ruszyłem zdobywać egipskie miasta i zamki, trzeba przyznać, że nie spodziewałem się jakiegoś zajadłego oporu, no cóż, myliłem się.

    Na szczęście jakoś dałem rade, ale gdzieś tak, gdy mieli jeszcze z 4 prowincje (około 35 tura) uderza na mnie Syria (czego się spodziewałem) i.... Bizancjum, tu byłem zszokowany. Miałem pełną chorągiewkę w Antiochii i po połowie w Trypolisie, Adenie. Adene po dwóch turach padło ^^ (no co Biznacjum miało pełną armię tych swoich "gwardii"), Syria mi atakowała i oblegała kilka miast, ale jakoś tak bez przekonania. Dokończyłem podbój Egiptu i szybko zacząłem przerzucać siły do Jerozolimy i Akke. Była już jakoś 45 tura gdy Bizancjum zaczęło oblegać Antiochie, jednak skupiłem się bardziej na Syrii, zdobyłem z marszu Damaszek i ten zamek chyba Halm. Po odparciu ataku Bizancjum (dwie moje chorągiewki kontra dwie ich), szybko ruszyłem na Adene ((słaby garnizon, 1 jednostka) tylko pełna armia Biznacjum z niezłym generałem stała na moich tyłach podczas ataku na zamek. Postanowiłem zaryzykować i hmm udało się, szybko wdarłem się na mury i otworzyłem bramę, z Bizantyjczykami na plecach wbiegłem za bramę. Tu zmasakrowałem włócznikami zmasakrowałem im jazdę, a swoją jazdę zdobyłem ten główny plac, udało się jakoś wygrać).

    Trochę już byłem zmęczony wojną, więc oddałem za cenę pokoju Adene Syrii. Bizancjum oczywiście mnie wyśmiało gdy proponowałem im pokój + 15000 denarów.
    Tura 55 szybki desant na Cypr i te miasto Annette (Bizantyjskie), Nikozję zachowałem dla siebie, a Bizancjum oddałem Annette, dwie tury później już miałem z nimi sojusz .

    To był najtrudniejszy na razie okres w mojej kampanii.
    Jakoś przez 30 tur rozwijałem miasta i szerzyłem wszędzie chrześcijaństwo.
    85 tura (około 200000 w skarbu), 4 pełne armię stoją na granicy z Syrią i atakują. Jak zwykle nie doceniłem komputera i po zdobyciu Urfy (Edessy) i Adeny, starciu z dwoma pełnymi armiami Syrii (całkiem niezłą mają tą piechotę i jazdę) została mi gdzieś połowa stanu początkowego armii. No ale miałem kasę, więc robiłem kolejne, gdybym tak podliczył wszystkie jednostki jakie wysłałem na wojnę to by było gdzieś tak z 9 armii :roll:. Teraz mam 95 turę i Syrii oblegam ostatni zamek (mają jeszcze jedno miasto gdzieś tam na północy).

    [spoiler:17br3y5a][/spoiler:17br3y5a]

    Co do innych państw to możecie sobie zobaczyć minimapke na obrazie, streszczając, Bizancjum niszczy Węgry, Polska nic nie robi (żadnych wrogów), HRE się bije z Lombardią i Francją, Anglicy ze Szkotami, Ruś z Kumanami, Maurowie z Sycylią itp.
    "W czasie wojny milczą prawa." - Cyceron

  6. #6
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Po paru tygodniach znalazlem troche czasu i postanowilem wrocic do Bellum. Oczywiscie gram sobie jak zwykle spokojnie i powolutku, zwykle po nie wiecej niz 2-3 tury dziennie. Rozpoczalem kampanie Aragonia na vh/vh, kampania pelna bez fortow z kilkoma modyfikacjami - 4 tury na rok, bulgarska rewolta, oslabione Biz, plik ze zmianami Aravena + cos tam jeszcze

    Okazalo sie, ze Aragonia ma bardzo fajna pozycje startowa - duzo lepsza niz Norwegia, Nowogrod, Lombardia, Gruzja czy nawet Piza, którymi gralem wczesniej. Zaczalem od zdobycia rebelii i teraz kolo 15 tury mam juz wiekszosc dostepnych dookola, zostala tylko posiadajaca silny garnizon Genua jeszcze. Sojusze z Hiszpania (przyszla wojna z Maurami), HRE (zawsze silne, ewentualna pomoc w walce z Francja/Lombardia) i Anglia - tutaj sojusz z malzenstwem. Bardzo podobaja mi sie aragonskie jednostki - od poczatku sporo mocnych oddzialow mozna zrekrutowac, jest wybor zarowno piechoty, jak i konnicy, brakuje mi tylko porzadnych lucznikow (ktorych cenie wyzej niz kusznikow). No i sa oczywiscie oszczepnicy, charakterystyczne jednostki dla Iberii.

    Na razie pozdobywam jeszcze te rebelie do konca, pozniej celem sa oczywscie Maurowie. Moze jakas krucjata jak zwykle pojdzie?
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    To git. U mnie ostatnio częściej idą krucjaty na Tunis niż na ziemie świetą, ale to losowe. Popieram grę na kampaniach bez fortów. Na tych z fortami komp się często mota na samych fortach. Trudniej jest bez fortów. Generalnie Joopiter zagraj na moim submodzie, bo jak rozumiem sam instalowałes w/w submody. poza tym co wymieniłes w moim minisubmodzie jest dużo moich zmian w buildings, unit i strat. Polaska ma gildie mieczników i łuczników np. Jednostki Polski i Gruzji nieco podrasowane, Mongołowie podpakowani - znaczy dużo bogatsi i inne takie. W submodach o Bellum w pierwszym poscie jest opis co dokładnie pozmieniałem. Pozdrawiam.

  8. #8
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Tak, tak, Twoje zmiany mam. Nie instalowalem Twojego submoda, bo chcialem pelna kampanie ze wszystkimi skryptami. Wzialem sobie te pliki, ktore mi pasowaly i sam je sobie wgralem.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Tylko teraz w moim submodzie w pełnych jest dodany skrypt o Bułgarach i podwojony handel morski, większe zmiany są w lekkich.

  10. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Moja kampania Królestwem Węgier - kampania lekka, m/m. najpierw rozpocząłem podbój okolicznych ziem rebeliantów - Halicz, Ragusta, Soli i Ras, potem standardowo -łażenie dyplomatom, rozwój handlu, wysyłanie kupców. Podpisałem sojusz najpierw z Polska, potem Milanem i Sycylia. Od razu standard u mnie w grze - krucjata na Kordobe w której wziąłem udział w ostatniej chwili. Maurowie zostawili puste miasto, które potem przejęło Królestwo Jerozolimy. Skarbiec na plusie, wiec rozpocząłem powoli budowę budynków wojskowych. Do moich posiadłości włączyłem dodatkowo zbuntowany zamek bizantyjski - niedaleko Rasu, nie pamiętam nazwy kręciło sie tam 2 armie cesarskie - głownie złożone z milicji miejskiej. Zlekceważyłem je, i rozpocząłem szkolenie oddziałów z myślą o walce z Kipajami - planowałem podbicie ich dwóch zamków i miasta wrzynającego sie w Europe. Miały być one baza dla ataku na Bizancjum. Jednak jak Hitler wyprzedził Stalina w 1941 tak wojska cesarskie uprzedziły mnie, rozpoczęły oblężenie Rasu i swojego dawnego zamku - obie bitwy wygrane. Dzięki zabójcy i fartowi zająłem bez walki Dyrachion i Treassaloniki - garnizon stanowiły tylko obsada generalska. potem kopm postanowił mi utrudnić rozgrywkę, nie wiem po co Niemcy rozpoczęli oblężenie Zagrzebia, a księstwo Ruskich ( żółte ) postanowiło włączyć Halicz do swych ziem. Na szczęście obie potyczki wygrałem. Potem szybki wypad na półwysep Gracki i wszystko znalazło sie w moich rekach. Nie ma co sie dalej rozpisywać, ale dosięgła mnie ekskomunika za nie dołączenie do krucjaty na Halab, straciłem stolice, która potem odbiłem. Podpisałem pokój po trzech nieudanych oblężeniach Halicza i ruszyłem na Bizancjum. Ich stolica zdobyłem desantem morskim, żadna z 2 armii stacjonujących w na kontynencie nie ruszyła na pomoc. Z chwila zapisania gry mapa Europy prezentuje sie następująco:
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Relacje z naszych kampanii
    By inquisitor in forum Third Age
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 18:42
  2. [Shogun 2] Battles Commentaries - relacje z bitew
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 00:06
  3. Mapy kampanii dla RTW i BI
    By in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 09:32
  4. Edycja Kampanii
    By in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 11:28
  5. Dyplomacja i relacje
    By sir Raleigh in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •