Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 285

Wątek: Relacje z przebiegu kampanii

  1. #21
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    no przejął Węgry mariażem.
    Węgry mają sporo prowów.
    Być może to jest kluczem do odniesienia sukcesu w grze. Początek gry i od razu polowanie na przejęcie pokojowe HRE/Węgry, dużo wojska do wybicia, więc na front i jazda.

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Co do moich podbojów - Węgry miały dużo prowincji i mnóstwo chłopów, którymi spamowałem granice (nie czekałem w Krakowie, aż dynastia zdechnie, posłałem 2 zabójców, szpiega i dyplomatę, minęło 40 tur i Węgry były moje). Szybki mariaż i sojusze na zachodzie (również z Niemcami ops: ) oraz poważne wojny na tych terenach (w które się nie mieszałem) spowodowały mą ekspansję na wschód. Nie bez przyczyny były agresje Rusi i Bizancjum. Moje państwo rozciąga się po Morze Bałtyckie, aż po Morze Czarne. Moja armia jest w dość opłakanym stanie po szybkim blitzkriegu, na wschozie mam 1 armię elitarną, których prowadzi sam król (armia ta znajduje się na wschodzie), na wschodzie mam też dwie inne armie pierwsza siedmiojednostkowa i druga szesnastojednostkowa(to chyba wystarczy, żeby podbić i rzucić na kolana ruś . Po ujarzmieniu wschodu chce wyruszyć na zachód. Nie wiem co robić z debetem budżetowym i z chłopami, którzy nie są mi przychylni. Niepokoje powodują religia i nędza (w niektórych lepiej w innych gorzej, niektóre miasta mi się rozwinęły, aja nie mogę zbudować murów bo nie mam kasy ), nieraz zamieszki.

    I przepraszam mój błąd, jest 84 tura .

  3. #23
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Danieldamian. viewtopic.php?f=367&t=8785 tam poczytaj poradnik o tym jak utrzymać prestiż króla i wysoki poziom porządku publicznego (oba elementy są związane). Jak masz mało woja to Cię mogą zaorać jeszcze, zwłaszcza Bizancjum. Ale ilość prowów imponująca w takim czasie. Właśnie by ograniczyc "wojny błyskawiczne" podwoiłem koszt rekrutacji i żołdu dla wojsk dzis będzie aktualizacja mojego submoda w tej kwestii. Pozdrawiam.

  4. #24
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Podwojony koszt rekrutacji i żołdu?Ja dziękuję, postoję :]
    Prawdę mówiąc, mam dar do wypowiadania wojen(tępienie, dyplomatów, księżniczek, szpiegów, i wszystkich innych, którzy pałętają się po moich ziemiach), toteż wojna na wszystkich frontach nie jest mi obca.
    Tak na marginesie, jaki sens jest podnoszenia kosztów armii, jeżeli przywracasz darmowe utrzymanie części garnizonów?Po części rozumiem , że ma to utrudnić prowadzenie kampanii, ale przy dość wysoko rozwiniętej prowincji, do trzymania porządku nie starczą 2 czy 3 oddziały i w sumie wychodzi na to samo.
    Jeżeli chodzi o walkę, to preferuję, bardziej rycerski styl "Czołem o czoło" i niech wygra silniejszy.Przy takim stylu walki, ciężko jest stworzyć armię składająca się z elitarnego, zawodowego wojska, bez hamowania rozwoju prowincji, na którym jednak bardzo mi zależy.

  5. #25
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Witam. Nie to nie jest to samo. Podwojony koszt armii wpływa i na politykę i zachowanie frakcji AI. Dużo dłużej istnieją na mapie, wolniej się rozwijają, wolniej podbijają rebelię., Gracza dotyczy to samo. Ogólnie rozwój jest spowolniony. Ale dzięki temu jest dużo mniej woja na mapie kampanii. Takie Bizancjum nie ma już 12 armii pełnych a z 5 - 6 i to po 100 turze. Ja koło 200 turze Polską przy 16-stu prowincjach mam z 4 pełne armie z czego większość w garnizonach i jedną w polu.
    Free_upkeep jest niezbyt duży i taki zostanie. To plik dla chętnych będzie. Ja grałem kilkadziesiąt kampanii na normalnych kosztach i teraz gram pierwszą na kosztach podwojonych - róznica jest ogromna. Sporo mi zeszło nim mogłem mieć więcej niż jedną pełną armię. A wojny toczę z Rusinami. Jedna bitwa może zdecydowac teraz o klęsce. Ja będe grał na kosztach podwojonych. Pozostali jak tam sobie chcą. Ale jak ktoś chce zobaczyc na czym polega różnica, to niech zagra na moim nowym unicie, jak pisałem zadziała i na czyste Bellum 6.2 i w moim submodzie (zapodam go wieczorkiem).

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    No to oczywiste!
    Pozostaje jeszcze kwestia współpracy z dotychczasowym save'em.
    Nie widzi mi się rozgrywanie kampanii do 100 i od nowa.Tą, którą teraz zacząłem, postanowiłem skończyć, choć miałbym ją rozgrywać, przez miesiące...(w M2, będzie to moja pierwsza ukończona.Jedynie w RTW, kampanie były tak wciągające, że trwało się do końca).

  7. #27
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Cytat Zamieszczone przez ałtsajder
    No to oczywiste!
    Pozostaje jeszcze kwestia współpracy z dotychczasowym save'em.
    Nie widzi mi się rozgrywanie kampanii do 100 i od nowa.Tą, którą teraz zacząłem, postanowiłem skończyć, choć miałbym ją rozgrywać, przez miesiące...(w M2, będzie to moja pierwsza ukończona.Jedynie w RTW, kampanie były tak wciągające, że trwało się do końca).

    ja właśnie mam to samo pytanie. Czy będzie działał z savem?
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  8. #28
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Z savem na moim submodzie zadziała. Na czystym Bellum raczej nie. Ale powiem szczerze. Bez sensu jest grać na podwojonych kosztach w środku kampanii. Trzeba zacząć od nowa, by zobaczyć różnicę. Wrzucenie pliku w trakcie gry niewiele da. I Gracz i frakcje AI muszą zacząć od nowa by plik z podwojonymi kosztami pokazał co potrafi. Jestem ciekaw opinii innych. Jak wróce z pracy, wrzucam unit do submodów do pobrania.

  9. #29
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    no rozumiem . To zacznę nową kampanię, tak jak radzisz, tylko nie wiem jaką nacją :roll: . Czekam na plik
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  10. #30
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Relacje z przebiegu kampanii

    Lyndanisse, Eesti ślicznie się zbuntowało (dopomogłem sabotażem) i szybciutko przeszło na moją stronę, bowiem król Ziemowit nie chciał się cackać. Teraz czas na Psków czy tam Wielkie Łuki (na mój gust tak się powinna zwać ta prowincja, podobnie jak Halicz nazwałbym Włodzimierzem).
    Piza odbiła Papiestwu Sardynię, Kastylia dołączyła do protestanckiej Anglii. Wie ktoś jak ich zaprowadzić z powrotem na łono Rzymu?

Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Relacje z naszych kampanii
    By inquisitor in forum Third Age
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 18:42
  2. [Shogun 2] Battles Commentaries - relacje z bitew
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 00:06
  3. Mapy kampanii dla RTW i BI
    By in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 09:32
  4. Edycja Kampanii
    By in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 11:28
  5. Dyplomacja i relacje
    By sir Raleigh in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •