Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 441

Wątek: Medieval XL - Dyskusja ogólna i Download

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Medieval XL - Dyskusja ogólna i Download

    Ok, czas wydać moda

    Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia tego moda, bez nich najprawdopodobniej nigdy by nie powstał. Niektórzy pomagali mi z rozwiązywaniem bugów inny podpowiadali jak pewne rzeczy wykonać lub sami wykonywali np jednostki itp itd, ale największe podziękowania wędrują do Aravena i Aramegila z naszego forum oraz Gigantus z twcenter.

    Teraz czas napisać co nie co o modzie. Akcja toczy się w latach 1100 - 1350 na mapie z Bellum Crucis z nieco zmienionymi prowincjami. Mechanika bitew oparta jest również o Bellum Crucis, AI dostarczył Araven i jest o niebo lepsze niż to z podstawki. Całkowicie nowy roster wybrany z najlepszych modów. Podmienione modele generałów zarówno na mapie bitewnej i kampanii. Nowy system rekrutacji jednostek oparty w całości o baraki. Np by rekrutować feudali należy wybudować 2 poziom baraków i 2 poziom stajni, by rekrutować jazdę kuszniczą należy wybudować 1 poziom baraków, 1 poziom stacji i 3 poziom łucznika. Liczba modów, których użyłem jest ogromna i bardzo chciałbym podziękować ich autorom.

    Download
    - Mega Part 1, Mega Part 2

    Podziękowania dla HellVard, że przechowywał jeszcze pliki na dysku i zrobił reupload ^^ - Sara Temer

    Instalacja
    - Rozpakowujemy WinRARem i z dwóch plików rar powstaje nam jeden plik mxl.exe
    - Uruchamiamy go i wskazujemy katalog mods w Medievalu (np. "D:\Gry\Sega\Medieval II Total War\mods")


    Lista nacji
    - Ruś Włodzimirsko Suzdalska (jednostki z Rusichi)
    - Ruś Nowogródzka (jednostki z Rusichi)
    - Ruś Kijowska (jednostki z Rusichi)
    - Litwa (jednostki z Lithuania mod, Bellum Crucis oraz jednostki thrashig mada)
    - Polska (jednostki Thrashing mada, Arameglia, Bellum Crucis i Rusichi)
    - Węgry (jednostki Magyar mod, Aramegila i Bellum Crucis)
    - Serbia (jednostki Aramegila, Chivalry mod, Rusichi, Bellum Crucis)
    - Bułgaria (Rusichi, Bellum Crucis)
    - Wenecja (Bellum Crucis)
    - HRE (Bellum Crucis)
    - Dania (nie jestem pewien, ale ich autorem najpradopodobniej jest Polycarpe z TWcenter)
    - Mediolan (Bellum Crucis)
    - Papiestwo (nie zmieniałem roosteru)
    - Sycylia (Bellum Crucis + Polycarpe)
    - Francja (Bellum Crucis)
    - Anglia (Bellum Crucis)
    - Szkocja (Bellum Crucis)
    - Aragonia (Bellum Crucis)
    - Hiszpania (Bellum Crucis)
    - Maurowie (Broken Crescent)
    - Egipt (Broken Crescent)
    - Jerozolima (Broken Crescent + Bellum Crucis)
    - Abbysydzi (Broken Crescent)
    - Turcy (Broken Crescent)
    - Gruzja (Broken Crescent)
    - Bizancjum (Broken Crescent)

    Lista użytych modów
    - Bellum Crucis
    - Bare_Geomod
    - MapMod Trees Textures and Sea 1.7
    - New Cities Strat Models, v 1.0
    - MSLS Medieval Sketches Loading Screens
    - Rusichi_TW
    - SicilianVespers
    - DLV
    - Broken Crescent
    - Magyar_Mod2
    - Kilka pomniejszych jednak nie zawsze posiadały nazwy Czasem były to pliki źródłowe jednostek, ikonki itp itd.

    Aktualizacja 18.10.2017: Trochę poprawiłam temat i dodałam działające linki do pobrania (dzięki jeszcze raz HellVard) - Sara Temer
    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 18-10-2017 o 20:52

  2. #2
    Gość

    Re: Medieval XL - mod

    fajny modzik, powodzenia

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Dzięki, szkoda że jest ponad 200 odwiedzin tego tematu, a tylko jeden post, ale to nic może przez to że podobnych tematów było już wiele i nic z tego nie wynikało. Postanowiłem, że wrzucę kilka screenów z mapy nie są jeszcze umieszczone wszystkie prowincje, prosiłbym o ewentualny komentarz co gdzie dołożyć oraz o uwagi odnośnie nazw miast wiadomo, że np Wrocław będzie się nazywał Wrocław, a nie jak teraz jednak nie na wszystkie miasta mam pomysł czy stosować np nazwę angielską czy polską czy może kraju na terenie, którego miasto się znajduję. Prosił bym o ewentualne uwagi. (Na pewno dodam Lwów)

    PS
    Dalej oczekuje pomocy na prawdę w prostych sprawach tyle, że nieco czasochłonnych. Jeśli chcesz pomóc, lecz obawiasz się, że nie dasz rady to zgłoś się do mnie na pewno znajdziemy coś z czym mógłbyś pomóc.
    PS2
    Nie za bardzo podoba mi się Wisła na tej mapce gdyby ktoś mógłby mi ją narysować lepiej był bym wdzięczny.

    Teraz screeny:
    http://img440.imageshack.us/gal.php?g=0000vx.jpg
    http://img440.imageshack.us/g/0000vx.jpg/

  4. #4
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Takie czasy, na Medievala powstało już wiele wspaniałych modów, więc takim jednoosobowym ekipom trudno się przebić. Ja się na moddingu nie znam i nie mam zresztą na niego czasu, ale jeżeli potrzebujesz jakiegoś wsparcia od administracji ( w postaci newsów, subforum ), to możesz śmiało do mnie pisać. Jako stary gracz kampanii online, muszę przyznać, ze mod wygląda obiecująco - Serbia, Bułgaria, Kipczacy, Litwa - Europa środkowa i wschodnia wygląda obiecująco. Życzę powodzenia w tworzeniu moda, mam nadzieje, że uda ci się wypuścić pełną, grywalna wersję - będe trzymał kciuki .
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  5. #5
    Gość

    Re: Medieval XL - mod

    Jak znasz dobrze angielski porozmawiaj z twórcami modów, jest dużo projektów które raczej nie zostaną zrealizowane, często mają już dużo do zaoferowania. Życzę cierpliwości

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Spoko, mod powstanie na pewno, planuje w tym tygodniu skończyć mapę i od poniedziałku zacząć dodawać nacje, jednak ciężko mi powiedzieć ile to potrwa ponieważ mam kilka dość prozaicznych problemów typu brak herbów dla wszystkich zaplanowanych przeze mnie nacji więc będę musiał przejrzeć kilka modów, w których te nacje istnieją. Głównie będę bazował na Bellum Crucis, ale tam nie ma wszystkich nacji, które chcę dodać jest również Sicialian Veasper gdzie te nacje występują jednak chciałbym by poziom wszystkich herbów był na tym samym poziomie. Odnośnie sub forum to na razie dzięki za troskę, ale nie było by jak go zapełnić. Choć jak uporam się z mapą i dodawaniem frakcji to chętnie bym skorzystał.

    EDIT
    Nie umiem wrzucić screenów na imageshack spróbuje jutro.

    EDIT
    Wybaczcie że tak długo to trwało, ale miałem problemu z imageshackiem

    http://img707.imageshack.us/gal.php?g=0000yb.jpg
    http://img156.imageshack.us/gal.php?g=0015bp.jpg
    http://img440.imageshack.us/gal.php?g=0025gk.jpg
    http://img145.imageshack.us/gal.php?g=0035n.jpg
    http://img521.imageshack.us/gal.php?g=0043f.jpg

    Prosiłbym o uwagi odnośnie miast np chciałbym dodać kilka miast na Rusi, Litwie i Bałkanach. Np Zadar w Chorwacji, Miedniki lub Grodno na kresach RP.

    Zasadniczo mapa nie ulegnie już jakimś poważnym zmianom, będzie to co najwyżej dodanie kilku prowincji + kosmetyka (prosiłbym by jakiś bardziej wprawiony moder "poprawił" Wisłę bo nie wygląda najlepiej)

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Jak widać na załączonym screenie prace nad modem postępują. W lewym dolnym rogu można zobaczyć mapkę wraz z już dodanymi frakcjami.

    http://img141.imageshack.us/f/0003on.jpg/

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Ja na twoim miejscu bazowałbym na mapie z WWmwE, Ona jest w miarę zbilansowania, nigdzie nie za dużo, nigdzie nie za mało.
    Bo na screenie jest zdecydowanie za dużo prowincji w Azji mniejszej i bliskim wchodzie.

    A.K.A. Askorti

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Hmm ciekawa opinia, mi się właśnie wydaje, że na wschodzie prowincji jest za mało np na Litwie jest tylko Wilno podczas gdy WWmwE tych prowincji jest chyba ze 4, a biorąc pod uwagę, że "moja" mapa jest dużo większa to mógłbym jeszcze coś dołożyć. W zasadzie staram się wzorować na WWmwE. Jeśli uważasz, że czegoś brakuje to prosiłbym o podanie miast chętnie skorzystam z wszystkich opinii.

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Bo na screenie jest zdecydowanie za dużo prowincji w Azji mniejszej i bliskim wchodzie.
    Azja Mniejsza i Bliski Wschód. Skąd tam się wzięła Litwa, Kruk? Litwa jest na wschodzie, ale na pewno nie na bliskim


Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. medieval 2 total war
    By ZakusPL in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 16:49
  2. Jak rozpatchować medieval 2
    By gelo441 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 11:43
  3. Medieval II
    By srokaaa in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 12:26
  4. Medieval II MULTIPLAYER
    By yaqub in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 19:32
  5. [ROZWIĄZANE] Medieval 2 i Win 7
    By Filo in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •