Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sprawa z reputacją

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Sprawa z reputacją

    Cześć.
    Tak sobie gram i gram w tego Medievala i nurtuje mnie ciągle pewne pytanie. Jak poprawić sobie reputację? Gram w tym momencie Szkocją. Na początku zawarłem przymierze z Anglią, a po jej ataku na podbitą przeze mnie Walię, przymierze upadło, a reputacja Anglii spadła od razu do "niegodny zaufania", czy coś w ten klimat. Niby oczywiste, ale nie o to chodzi. Podbiłem Inverness, Dublin, York, Oslo i Sztokholm, a w trakcie wojny z Anglią także Nottingham i Londyn (jako że papież się burzył i kazał mi ciągle zaprzestawać prowadzenia działań wojennych, w ramach irytacji i strachu przed wywaleniem z Kościoła podbiłem angielską część wyspy dzięki katapultom tak, że informacja od papieża nie zdążyła do mnie dotrzeć). Teraz przygotowuję się do ataku na Brugię, mam wojnę z Danią - sojusznikiem Anglii (i tutaj też papież zamiast ekskomuniki dla atakujących karze mi siedzieć na dupie i czekać aż sami mnie zaatakują). Za każdym razem gdy miałem bitwę, wypuszczałem jeńców, nikogo nie wybijałem w podbitych miastach i nie rozpoczynałem wojen. Nadal jednak mam reputację "mieszaną" - w innych krajach zmienia się ona wręcz błyskawicznie. Jak ją zwiększyć w szybszym tempie?

    No i aby poprawić stosunki między Szkocją a jakimś innym państwem, muszę wysyłać dyplomatę po to, by jakieś tam umowy zawierał? Bo na chwilę obecną wszędzie praktycznie kiepsko się dogaduję.

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    854
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Forum ma wyszukiwarkę, z pewnością znajdą się tematy o reputacji.
    http://www.twcenter.net/wiki/Reputation-M2TW - jakbyś miał problemy ze zrozumieniem to pisz, przetłumaczę

    Stosunki zwiększysz przez dawanie prezentów dyplomatą.
    Chciałby ktoś w Plemiona zagrać?
    viewtopic.php?f=24&t=10188

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2011
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Przepraszam że się wtrącam ale ja bym prosił o przetłumaczenie

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    854
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Tłumaczenie jest mocno luźne. Sporo pozmieniałem, coś dopisałem od siebie. Oczywiście drobna pomoc guglotłumacza.

    Nowością w Medieval II jest reputacja, która odzwierciedla twoje działania w grze. Reputacja może wahać się od -1.0 do 1.0, przy czym 0 jest reputacją neutralną - z taką zaczyna każda frakcja (w grze widzimy wtedy nazwę "mieszana").
    1. Informacje ogólne.
    [spoiler:2o652tji]Reputacja twojej frakcji wpływa na to, jak inne frakcje będą reagować na oferty dyplomatyczne. W trakcie gry różne rzeczy mogą spowodować spadek lub wzrost reputacji. Te zmiany mogą być spowodowane przez pojedyncze zdarzenia (np. wypowiedzenie wojny) lub przez coś trwającego (np. prowadzenie wojny) - reputację możemy tracić co turę. W drugim przypadku zachodzi proces zwany normalizacją (regulacją). Taki proces jest określony przez 2 liczby - cel reputacji i dzielnik. Cel to wartość reputacji, do której proces dąży ("chce" osiągnąć tę wartość). Dzielnik określa szybkość zmian. Mniejszy dzielnik -> reputacja zmienia się szybciej. Większy -> wolniej.
    Przykład:
    Nasza reputacja wynosi 0.5. Prowadzimy wojnę. W każdej turze działa proces normalizacji, którego dzielnik wynosi 800 (wiemy to z rozpiski niżej) a cel to -1.0. Różnica między naszą reputacją a celem wynosi 1.5. Dzielimy to przez 800, otrzymujemy 1.5/800=0,001875 – o taki ułamek zmniejszy się nasza reputacja wraz z końcem tury.
    Co gdy wynosi -0.6? Do „celu” brakuje 0.4. Zatem reputacja spadnie nam zaledwie o 0.4/800=0.0005. Im bliżej celu regulacji tym ta będzie słabiej działać.[/spoiler:2o652tji]2. Poziomy reputacji.
    [spoiler:2o652tji]Jest ich 11, nie jestem pewny nazw (może przy wolnej chwili sprawdzę):
    podły, kłamliwy, bardzo nierzetelny, nierzetelny, wątpliwy
    mieszany
    niezawodny, bardzo niezawodny, godny zaufania, bardzo godny zaufania, nieskazitelny[/spoiler:2o652tji]3. Czynniki wpływające na reputację.
    3.1. Pozytywne.
    [spoiler:2o652tji]- Posiadanie sojuszu z inną frakcją normalizuje reputację do 1.0 z dzielnikiem 400.
    - Oferowanie pomocy wojskowej da ci 0.1p. Uwaga! Nie mylić ze składaną przez dyplomatów propozycją zaatakowania jakiejś frakcji. Reputacja podwyższy się, jeśli wspomożemy sojusznika w bitwie. (dodam, że zdarza się to cholernie rzadko.)
    - Uwolnienie jakiejkolwiek ilości więźniów -> +0.01p. Uwolnienie ilości większej niż 80 -> +0.025p. Takie działania są najlepszym sposobem na przeciwdziałanie spadkowi reputacji, który jest wywoływany przez wojnę.
    - Wypuszczenie wrogiego generała (lub kilku złapanych w tej samej bitwie) da +0.025p. Nic nie daje wypuszczanie kapitanów. Złapanie wrogiego generała nie jest szczególnie łatwe (a to nowość … no cóż, trudniejsze by było złapanie własnego).
    - Okupowanie osady daje +0.05p. i na początku gry jest najlepszym sposobem na zwiększenie reputacji.[/spoiler:2o652tji]3.2. Zuo
    [spoiler:2o652tji]- Stan wojny z inną frakcją normalizuje reputację do -1.0 z dzielnikiem 800.
    - Kradzież osady. Jeśli oddasz osadę drogą dyplomatyczną, a potem ją przejmiesz stracisz aż 1p. (nie jestem pewny tłumaczenia tego punktu)
    - Anulowanie sojuszu dyplomatą -> -0.1p. Punkt ten dotyczy też anulowania sojuszu, gdy musisz wybierać między państwami, które wypowiedziały sobie wojnę.
    - Złamanie traktatu (np. przemarszu wojsk lub praw handlowych) -> -0.15p.
    - Przekupienie osady -> -0.15p.
    - Zaatakowanie sojusznika -> -0.5p.
    - Egzekucja dowolnej ilości więźniów -> -0.01p. Więcej niż 80 -> -0.025p.
    - Egzekucja generałów złapanych podczas bitwy -> -0.025 niezależnie od ilości złapanych.
    - Splądrowanie osady -> -0.02p. Jeśli do tego frakcja wciąż jest hordą -> -0.05p.
    - Eksterminacja osady -> -0.05p.[/spoiler:2o652tji]3.3. Dodatkowy czynnik.
    [spoiler:2o652tji]Po każdej turze gra normalizuje reputację z dzielnikiem 200 (czyli 4 razy mocniej niż prowadzenie wojny). Na poziomie łatwym celem jest 1.0, na średnim 0p., a na trudnym i b. trudnym celem normalizacji jest -1.0. To bardzo utrudnia zachować dobrą reputację na wysokim poziomie trudności.[/spoiler:2o652tji]3.4. Różne.
    [spoiler:2o652tji]Działania szpiegów i zabójców nie wpływają na reputację. Chociaż mogą sprowokować wojnę, która wpływ na reputację ma. Rycerskość (lub strach) przywódcy frakcji także nie ma nic wspólnego z reputacją.[/spoiler:2o652tji]
    Chciałby ktoś w Plemiona zagrać?
    viewtopic.php?f=24&t=10188

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    O, dzięki wielkie.

    A da się w jakiś sposób zmienić dziedzica frakcji? Tak przy okazji pytam.

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    854
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Zabić
    To jedyny znany mi sposób.
    Chciałby ktoś w Plemiona zagrać?
    viewtopic.php?f=24&t=10188

  7. #7
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Czy to zabójcą (mała szansa), a najszybciej w bitwie się go pozbyć. Chociaż nie zdziw się jak przeżyje takie starcie. ;]



  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    854
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Chyba Lorek miał na myśli własnego dziedzica, a swoim zabójca nic nie zrobi. Proponuję wsadzić w statek i wysłać na samobójczą misję (statki często toną) albo pójść nim głęboko w terytorium wroga i zamknąć się w forcie. Wtedy na pewno zginie, gdy przegra bitwę.
    Chciałby ktoś w Plemiona zagrać?
    viewtopic.php?f=24&t=10188

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Ok, dzięki. To zostawię jak jest. Trochę zatem spieprzyli sprawę.

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprawa z reputacją

    Te dzielniki i cele lekko skomplikowane, ale i tak ciężko zachować dobrą reputację. Moja najlepsza reputacja jaką miałem to rzetelny i co najlepsze, że dopiero po 11 sojuszach mi na nią zmieniło!! a wcześniej mi nie spadała bo z nikim wojny nie miałem i nie plądrowałem ;f Od początku gry zaczynamy z mieszaną i żeby wbić rzetelny trzeba aż 11 sojuszy a gdzie tu ją wyżej podnosić ;/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. sprawa przekazywania handlu
    By philip79 in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 16:00
  2. ciekawa sprawa
    By diesirae92 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 17:52
  3. Darthmod I Sprawa Polska
    By Salvo in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 16:12
  4. Reputacja frakcji
    By Dunkel in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 05:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •