Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 197

Wątek: Skretynieliśmy

  1. #21
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Skretynieliśmy

    Ja wiem, że to pryszcz dla fizyków. Ale jestem ciekaw jak sobie historycy i inni humaniści poradzą z tym prościutkim zadankiem z podstawówki, dotyczącym wiedzy na temat otaczającego nas świata.
    Jesteś bezczelny.

    Kierunek wykształcenia nie ma nic do rzeczy. Osoba, która legitymuje się średnim coś musi wiedzieć.

  2. #22
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Skretynieliśmy

    Cytat Zamieszczone przez Pampalinex
    ale to w żadnym stopniu nie jest związane z ''polskością''.
    To załóżmy, że te butelki zostały spuszczone z wieżowca w Warszawie.
    A ja też nie jestem studentem fizyki
    Nie musisz być. To zadanie jest na poziomie podstawówki. Chyba skończyłeś podstawówkę?


    Cytat Zamieszczone przez Rapsod
    Ja wiem, że to pryszcz dla fizyków. Ale jestem ciekaw jak sobie historycy i inni humaniści poradzą z tym prościutkim zadankiem z podstawówki, dotyczącym wiedzy na temat otaczającego nas świata.
    Jesteś bezczelny.

    Kierunek wykształcenia nie ma nic do rzeczy. Osoba, która legitymuje się średnim coś musi wiedzieć.
    Oczywiście, że kierunek wykształcenia nie ma nic do rzeczy. Pokaż, że nie jesteś bezczelny i że masz jakąś elementarną wiedzę ze szkoły podstawowej i odpowiedz, która butelka spadnie pierwsza, a która ostatnia. Tu nie trzeba żadnych całek liczyć. Tu w ogóle nie ma nic do liczenia. To się albo wie albo jest się osobą z tematu tego wątka.
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

  3. #23
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Skretynieliśmy

    Wiem. To zadanie uwłacza godności tych, jak ich nazwałeś, humanistów i dlatego nazwałem Cię bezczelnym.
    A całki to część mojego życia społecznika.

  4. #24
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Skretynieliśmy

    Cytat Zamieszczone przez Rapsod
    Wiem. To zadanie uwłacza godności tych, jak ich nazwałeś, humanistów i dlatego nazwałem Cię bezczelnym.
    A całki to część mojego życia społecznika.
    To nie jest prawidłowa odpowiedź na moje zadanie.
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

  5. #25
    Pampa
    Gość

    Re: Skretynieliśmy

    Teraz jestem w szkole średniej, ale z fizyki dobry nie byłem nigdy.

  6. #26
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Skretynieliśmy

    Chociaż może i dobrze, że to napisałeś. Jeśli naprawdę tylko fizycy potrafią na to odpowiedzieć, to ja wierzę już w treść powyższego filmu.
    A pytanie takie skierowane do wykształconego człowieka jest dla niego ujmą i nie odpowiem.

  7. #27
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Skretynieliśmy

    Cytat Zamieszczone przez Rapsod
    Chociaż może i dobrze, że to napisałeś. Jeśli naprawdę tylko fizycy potrafią na to odpowiedzieć, to ja wierzę już w treść powyższego filmu.
    A pytanie takie skierowane do wykształconego człowieka jest dla niego ujmą i nie odpowiem.
    Nie stosuj tu chwytów erystycznych, tylko powiedz prawdę, że nie masz elementarnej wiedzy z fizyki. Jedni nie mają elementarnej wiedzy z historii, a inni nie mają elementarnej wiedzy na temat otaczającego nas świata czego jesteś najlepszym przykładem. Nie kompromituj się już dalej udawaniem, że znasz odpowiedź na moje pytania skoro wszyscy widzą, że jej nie znasz. To nie ma sensu.
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

  8. #28
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skretynieliśmy

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez Niklot
    Z 10 metrów spuszczono w tym samym czasie trzy butelki. Początkowa prędkość wszystkich butelek wynosi 0 m/s. Jedna z nich jest wypełniona piaskiem, druga - wodą, a trzecia jest pusta.
    Która z butelek spadnie pierwsza na ziemię, a która ostatnia i co ma na to wpływ?
    Niestety, zadanie banalne są często najtrudniejsze, bo człowiek będzie kombinował i rozważał inne czynniki.

    Jak tak sobie patrzę na wzory odpowiednie do tego przypadku (czyli Vo = 0 m/s) czyli: v=a/t oraz s = 0.5 * a* t i wstawię w miejsca 'a' nasze ziemskie przyśpieszenie (opór powietrza pominę z racji tego samego kształtu) to wychodzi mi, że wszystkie spadną po takim samym czasie (?) [jak nie to się wygłupie]

    Pozdrawiam

  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skretynieliśmy

    Nie wygłupisz się.

    Eksperyment Galileusza (rok 1600) – spadek swobodny ciał o różnej masie [edytuj]
    Turyści obserwujący Galileusza zrzucającego kule z Krzywej Wieży w Pizie (fotomontaż ilustrujący eksperyment)

    Arystoteles twierdził, że ciało spada na ziemię tym szybciej, im jest cięższe. Aż do późnych lat XVI wieku było to bardzo popularne mniemanie. Może nam to uzmysłowić, jak bardzo zaniedbywano w okresie średniowiecza fizykę doświadczalną, skoro nadal opierano się na błędnej w tym wypadku wiedzy starożytnych Greków (klasycyzm - powtarzana była teoria, lecz bez empirycznej weryfikacji). Dopiero Galileusz przeciwstawił się temu twierdzeniu, stawiając na szali cały swój autorytet i stanowisko dziekana katedry matematyki na Uniwersytecie w Pizie.

    Zrobił to w dość spektakularny sposób: zrzucał mianowicie kule o różnych masach z Krzywej Wieży w Pizie i mierzył czas ich spadania. W tym samym czasie upuścił z wieży 2 kule: ciężką kulę armatnią o wadze 80 kg i znacząco lżejszą kulkę muszkietową o wadze 200 g. Oba ciała (które miały podobną formę) dosięgnęły ziemi w tym samym momencie.

    Udowodnił więc, że czas ich opadania jest dokładnie taki sam (przy zaniedbaniu nieznacznego w tym przypadku efektu wynikłego z oporu powietrza). Dowód ten stanowi jedną z podwalin mechaniki klasycznej, a historia ta stanowi jeden z elementów folkloru naukowego. Pokazuje też, że w nauce wyniki eksperymentu są zawsze ważniejsze niż autorytet nawet najbardziej uznawanego i poważanego człowieka.
    za wikipedią

  10. #30
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skretynieliśmy

    Pewnie - kilo cukru i kilo żelaza spadnie w tym samym czasie.Ale kilo puchu z mojej poduszki już nie I taka jest najprawdziwsza prawda.
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •