Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 234

Wątek: (LME) La montée de l'Empire 4.2

  1. #201
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 4.2

    Bo ten STEAM jest strasznie zacofany i nie idzie z duchem czasu !! Dodatki z jednostkami do Empire i Napoleona już dawno powinny być za darmo do ściągnięcia, przynajmniej dla tych co mają oryginalne, legalne, zarejestrowane podstawki i to kupione już dawno i drogo !! Żądanie jeszcze opłaty jest irytujące dla mnie.

    Edit: Być może w bitwach serii TW sztuczne AI jest tym lepsze im mniej jednostek jest wystawionych ? Tak więc zmiana na 40 oddziałów nie musi zawsze wyjść na dobre komputerowym wrogom ? To moje odczucie.

    Upomnienie za kolejny raz pisany post pod postem. Shay Ruan

  2. #202
    marengo
    Gość

    Re: (LME) La montée de l'Empire 4.2

    Tak, pisaliśmy już o tym, że AI jest zaprogramowane a przez to schematyczne. Na polu bitwy lepiej dać mu czas na odpowiednią reakcję na nasze manewry, na mapie kampanii zresztą też, inaczej traci się przyjemność z gry. Poza tym, LME4 nie było tworzone z myślą o powiększaniu armii do 40 oddziałów. Napleonic TW też jest wspaniałym modem, jednak AI nie potrafi tam wykorzystać wszystkich usprawnień, innowacji wprowadzonych przez moderów.

    Paweł, znowu piszesz posta pod postem w krótkim odstępie czasu. Shay zwracał ci się już na to uwagę, może czas na refleksję?

  3. #203
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 4.2

    Cytat Zamieszczone przez marengo
    Tak, pisaliśmy już o tym, że AI jest zaprogramowane a przez to schematyczne. Na polu bitwy lepiej dać mu czas na odpowiednią reakcję na nasze manewry, na mapie kampanii zresztą też, inaczej traci się przyjemność z gry. Poza tym, LME4 nie było tworzone z myślą o powiększaniu armii do 40 oddziałów. Napleonic TW też jest wspaniałym modem, jednak AI nie potrafi tam wykorzystać wszystkich usprawnień, innowacji wprowadzonych przez moderów.

    Paweł, znowu piszesz posta pod postem w krótkim odstępie czasu. Shay zwracał ci się już na to uwagę, może czas na refleksję?
    Ok, postaram się. ops: Czyli powinienem wybierać opcję "cytuj", albo "edytuj".

  4. #204
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 4.2

    Tak sobie mysle czy kupywac teraz za 25 zl sama podstawke na allegro, czy moze czekać na przecene 75-80 % całej kolekcji na steamie, wracając do moda w jakim jezyku jest ?

  5. #205
    marengo
    Gość

    Re: (LME) La montée de l'Empire 4.2

    Cytat Zamieszczone przez Paweł-K
    Cytat Zamieszczone przez marengo
    Tak, pisaliśmy już o tym, że AI jest zaprogramowane a przez to schematyczne. Na polu bitwy lepiej dać mu czas na odpowiednią reakcję na nasze manewry, na mapie kampanii zresztą też, inaczej traci się przyjemność z gry. Poza tym, LME4 nie było tworzone z myślą o powiększaniu armii do 40 oddziałów. Napleonic TW też jest wspaniałym modem, jednak AI nie potrafi tam wykorzystać wszystkich usprawnień, innowacji wprowadzonych przez moderów.

    Paweł, znowu piszesz posta pod postem w krótkim odstępie czasu. Shay zwracał ci się już na to uwagę, może czas na refleksję?
    Ok, postaram się. ops: Czyli powinienem wybierać opcję "cytuj".
    Nie "cytuj" tylko "edytuj". Cytowania używasz, kiedy chcesz przytoczyć czyjąś wypowiedź bez przepisywania jej lub kopiowania z dodaniem do kogo należy. Edytować możesz tylko własne posty w celu ich poprawy, dodania nowej treści. Wyłącznie osoby funkcyjne mogą edytować posty innych użytkowników. Nie wiem, może na forum jest temat: Techniczne zasady pisania postów?

    Cytat Zamieszczone przez misiek1205
    Tak sobie mysle czy kupywac teraz za 25 zl sama podstawke na allegro, czy moze czekać na przecene 75-80 % całej kolekcji na steamie, wracając do moda w jakim jezyku jest ?
    Mod jest po angielsku, ale z tego ca pamiętam jest jeszcze wersja francuska, niemiecka i hiszpańska?

    Co do ceny, tu mam zagwozdkę Ja bym nie wytrzymał do przeceny, kupując na razie samą podstawkę Tyle że u mnie, odstęp czasu pomiędzy wejściem w posiadanie podstawki a zakupem kolekcji wyniósł kilkanaście dni. Obie rzeczy kupowane w sierpniu, w okresie promocji, kiedy po zakupie gamebooka nie spodziewałem się az takiej obniżki na steam. Nie skusiły mnie dlc z jednostkami, tylko Kampania na Półwyspie Iberyjskim. Nie żałuję

  6. #206
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Gram Księstwem Warszawskim i w którejś turze Napoleon wypowiada mi wojne, mimo ze mam z nim bardzo dobre stosunki, i wspólnych wrogów, czy to jest ta historyczność moda ?
    Ostatnio edytowane przez misiek1205 ; 16-04-2014 o 22:26

  7. #207
    marengo
    Gość


    Post nr 192
    Na UAI po pewnym czasie będziesz miał wojnę ze wszystkimi, szczególnie kiedy wybierasz najwyższy poziom trudności. To jest total war proszę Pana
    Ostatnio edytowane przez marengo ; 17-04-2014 o 04:50

  8. #208
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Wgrałem sobie submoda na 40 jednostek, zrobiłem wszystko według instrukcji marengo z 16 strony tego tematu, 40 jednostek w armii działa jak należy.
    Jedna rzecz mi sie nie podoba, chodzi o to że gdy atakuje powiedzmy swoja 40 batalionową armią, mniejszą armie składającą się z 15 batalionów, obok której znajduje się np. 20 batalionów posiłków, to w czasie bitwy do armii którą atakuje dołącza tylko 5 jednostek tak że w sumie na polu jest tylko 20 oddziałów a nie 35, przeciw moim 40.
    Moje pytanie czy da się zrobić żeby obie armie przeciwnika walczyły jednocześnie na polu bitwy a nie tylko 20 oddziałów ?

  9. #209
    marengo
    Gość
    Bran Mc Born o którym słyszałeś, znalazł sposób. Idź do pliku tekstowego preferences.script, sprawdź w jego właściwościach czy mam zaznaczone "tylko do odczytu"; jeżeli tak, to odznacz tą opcję, zastosuj, potwierdź. Następnie otwórz normalnie wspominany plik i na końcu dodaj linię:

    unlimited_men_on_battlefield true; # unlimited_men_on_battlefield <true|false>, Allow unlimited men on battlefield #

    Zapisz, zamknij dokument, wejdź ponownie w jego właściwości i zaznacz "tylko do odczytu", zastosuj, potwierdź. Gotowe!

    Ten sposób można stosować także dla zwykłej armii w postaci 20 oddziałów, ale działa tylko na AI. Ty musisz mieć wgrane Alb23Mod, aby dysponować większymi siłami na polu bitwy. Nie spotkałem się jeszcze z taką opinią, przypuszczam jednak, iż AI posiadające obok siebie dwie armie po 40 jednostek będzie mogło wprowadzić je do walki prawie jednocześnie (posiłki pojawią się po około 5 minutach), podczas gdy Ty pozostaniesz z limitem 40 oddziałów (możesz mieć więcej - do 80, zależy ile zaznaczyłeś edytując save'a). Bitwy będą bardziej ekscytujące

    Jeszcze jedno, jeżeli zaatakujesz wraz z sojuszniczą frakcją AI, jej armie powinny pojawić się też na początku bitwy. Mam nadzieję, że masz dobrej klasy komputer, który ogarnie ten galimatias

  10. #210
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Zrobiłem jak w opisie powyżej i nie działa. A zapomniał bym, w właściwościach preferences.script,nie mam zaznaczonego "tylko do odczytu" jak wkleje ta komende, to po uruchomieniu gry i wylaczeniu ona znika, a jak po wklejeniu komendy i zapisaniu zaznacze "tylko do odczytu" to zostaje ale i tak nie działa.

Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:09
  2. (LME) La montée de l'Empire 4.2
    By Niko in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •