Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 234

Wątek: (LME) La montée de l'Empire 4.2

  1. #211
    marengo
    Gość
    Na to Ci już nie udzielę satysfakcjonującej odpowiedzi. Bran twierdzi, że to działa, ale tylko dla sił kontrolowanych przez AI. Testował to z 40 jednostkami w armii i napisał o tym w tematach dla podstawki oraz DarthModa:

    http://www.twcenter.net/forums/showt...On-Battlefield!
    http://www.twcenter.net/forums/showt...on-battlefield

    Ja już nie gram z powiększonymi armiami, ponieważ na dłuższą metę przy agresywnym i podpakowanym AI jest to nużące. W LME4 nie używam także submoda UAI. Bitwy na nim są zbyt schematyczne i przewidywalne. Wolę rozciągniętą linię AI, która w ten sposób lepiej broni się prze flankowaniem, tak jak to jest w DMN czy też oryginalnym LME.

  2. #212
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Przecież UAI cały czas było w menu głównym lauchera LME jako opcja do zaznaczenia. Czy lepiej ją odznaczyć w takim razie i można to zrobić w trakcie kampanii Aha już rozumiem Lines of Battle jest włączane zamiennie z UAI, czyli jeśli odznaczymy UAI automatycznie włącza się LOB
    Ostatnio edytowane przez Paweł-K ; 05-05-2014 o 23:42

  3. #213
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Nużące, czy ja wiem, pogram dłużej to się przekonam, mi się wydaje że większa liczba oddziałów zwiększa realizm, bo zamiast jednej linii możemy stworzyć za nią druga, czyli takie rezerwy, jak któraś jednostka z pierwszej linii zacznie uciekać, to w jej miejsce wstawiamy jednostkę z drugiej linii.
    Zawsze mnie irytowało czy to w Empire czy Napoleonie, to że bitwy są takie rozciągnięte (taki długi pasek 3 szeregów w poprzek mapy tuż to ahistoryczne, wystarczy obejrzeć takie filmy jak Patriota albo Bitwa pod Poltawą żeby się o tym przekonać)
    Co do tego zniesienia limitu posiłków, spróbuję jeszcze na podstawce, może zadziała, powiedz mi jeszcze czy bez zmiany ekonomi, AI tworzy na submodzie z powiększonymi armiami, flagi z pow. 20 jednostkami ?

  4. #214
    marengo
    Gość
    Paweł-K: Przecież już Ci pisałem, że nie musisz używać LOB z UAI. Pochodzą one od tego samego autora i jest wręcz niewskazane wgrywanie tego pierwszego do moda. Kiedy zacząłeś korzystać z UAI, prawdopodobnie możesz wyłączyć go w launcherze w trakcie kampanii, nie powinno być problemów. Co najwyżej, pierwsza tura po zmianach potrwa chwilę dłużej, żeby AI przetrawiło nowe dyrektywy. Mam tak czasami, kiedy wgrywam na stary save kolejną wersję submoda Bran'a dla DMN.

    Możesz korzystać z LOB grając na podstawce, ewnetualnie dodając paczki jednostek.

    misiek1205: Wyrobiłem na Napoleonie prawie 200 godzin, w 99,9% korzystając z modów. Duże bitwy są ciekawe, ale uwierz mi, po jakimś czasie przychodzi ochota na nagminne korzystanie z automatycznego rozstrzygnięcia.

    Nie chodzi tutaj o Twoje formacje, lecz AI. Tu masz oryginalny temat UAI na twcenter z wizualizacją zachowań AI:

    http://www.twcenter.net/forums/showt...emacy-V2-0-UAI!

    To jest typowa formacja dla tego submoda:



    Przy takim ustawieniu AI ma tendencję do atakowania w centrum. Przy zagrożeniu flanek, dłużej trwa rozejście się takiej formacji na boki, zbytnio usztywnia ona zachowanie komputerowego przeciwnika, który dąży do utrzymania spójności szyku.

    Owszem, AI tworzy ogromne armie, przeczytaj jeszcze raz mój post nr 156 w tym temacie. Tyle że grałem wtedy z submodem Bran'a dla LME:

    http://www.twcenter.net/forums/showt...Born-s-LME-Mod

    Pobierasz z pierwszego posta, rozpakowujesz, wklejasz plik "pack" do data. Uruchamiasz launcher, wybierasz ustawienia i uruchamiasz grę. Wychodzisz z niej, w launcherze edytujesz user.script dopisując na początku:

    mod Bran_LME_mod.pack;

    Zapisujesz, ponownie uruchamiasz grę klikając Start NTW Manually, czyli korzystasz z poprzednich ustawień wraz z dodaną linijką i jak wiesz, kontynuując kampanię robisz tak za każdym razem nie generując nowego skryptu.

  5. #215
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    No ale właśnie już mam wgrany dawno ten lob.pack z minimodami do LME, jeszcze z Brianem i poprawkami. Nie wiem czy może to powodować jakieś błędy w trakcie gry. Może wtedy wystarczy usunąć ten lob.pack bez ponownej instalacji wszystkiego.

  6. #216
    marengo
    Gość
    Tak, usuń lob.pack

    Jeszcze co do 40 jednostek w armii, zarzuciłem ten sposób gry na rzecz tego zaproponowanego przez Steph'a, autora Masters Of Europe, bardzo obiecującego moda dla NTW. On grając w normalnym trybie wyobraża sobie, że pole walki w grze jest centralnym, newralgicznym punktem bitwy, który przesądza o zwycięstwie, dlatego nie potrzebuje pomnażania ilości oddziałów. Na chwilę obecną przekonuje mnie to.

  7. #217
    marengo
    Gość
    Wreszcie, po długim okresie oczekiwania Bran Mac Born opublikował nową wersję swojego submoda dla LME4. Jeżeli lubicie dynamiczne kampanie w wykonaniu AI (lepiej broni swego terytorium i przeprowadza ekspansję - więcej inwazji z morza), krwawe bitwy z nowymi ustawieniami morale i zmęczenia jednostek oraz bardziej spójną linię bojową, to musicie niezwłocznie sięgnąć po submoda:

    http://www.twcenter.net/forums/showt...3#post13851733

  8. #218
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Fajno Chyba można grać na rozpoczętej kampanii z nową wersją, ale jak to będzie kompatybilne z poprawkami Shaya ?

  9. #219
    marengo
    Gość
    Tak, można grać na starym zapisie. Z tego co pamiętam, Shay Ruan pracował na starej wersji submoda Bran'a wprowadzając swoje poprawki. Wybierz jeden z nich.

  10. #220
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:09
  2. (LME) La montée de l'Empire 4.2
    By Niko in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •