Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 234

Wątek: (LME) La montée de l'Empire 4.2

  1. #31
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Niby tak ale niewiele już mi zostało i wolę nieryzykowań.

  2. #32
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Cytat Zamieszczone przez [IG
    Misiak]Niby tak ale niewiele już mi zostało i wolę nieryzykowań.
    Zobacz sobie kampanie Księstwem 1812.Czy to tylko u mnie ten błąd występuje?Zniknął w następnej turze.
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  3. #33
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Księstwem mam zamiar grać w kampanii 1807 Ciekaw jestem jak się gra państwem....nazwijmy to pośrednim do tej pory grałem przedw wszystkim Francją a przypuszczam, że gra się jednak nieco inaczej

  4. #34
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Cytat Zamieszczone przez [IG
    Misiak]Księstwem mam zamiar grać w kampanii 1807 Ciekaw jestem jak się gra państwem....nazwijmy to pośrednim do tej pory grałem przedw wszystkim Francją a przypuszczam, że gra się jednak nieco inaczej
    Ja już grałem, więc ci powiem.Początek to tragedia. :| Na południu stacjonuje doświadczony korpus Rosyjski.Wystarczy jednak wbić w pobliskie krzaki i już go nie ma.Artyleria po jednej stronie z kawalerią, piechota po drugiej(wróg w środku) i mamy rzeźnie .A zanim to nastąpi, nasz wierny wróg - Rosja szturmuje Warszawę (a w krzakach...).
    Ja tam wolę kampanię 1812.Bo 1807 i szturm na Moskwę...Nie mogłem tego przeboleć pod względem historycznym.Ale w 1812 to już co innego .
    Choć i tak Habsburgowie nie potrafią utrzymać ziem- tworzą się Węgry,Rumunia...
    Tylko graj na m/h lub mm/vh - bo na h kampy to Cię Francuzi atakują.Później, gdy twoja siła wzrośnie - zmień to ręcznie.
    A Francji i w ogóle innych nacji niż Księstwo jeszcze nie ruszałem.
    PS.Za kilka tur w mojej kampanii zdobywam Pomorze Zach., a później plądruje Królewiec.Życz szczęścia, by moich kartacze szlag nie trafił.Na razie Gebhard von B. zaliczył 2 rany.Dojdzie do trzech?
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  5. #35
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Powiem szczerze, że grając Francją też na początku nie jest za kolorowo. Szczególnie, że Anglików nie da się pokonać w walnej, morskiej bitwie, co powoduje w kilku następnych turach blokadę portu ( wiadomo co to oznacza), dopiero w drugiej połowie 1807 roku stanąłem na nogi. Teraz mam wojnę z Prusakami, których częstuje ostro kartaczami przy próbie zdobycia przepraw na mostach. No ciekaw jestem jak się rozwinie Tobie sytuacja A jakich generałów mamy do wyboru grając KW?

  6. #36
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Cytat Zamieszczone przez [IG
    Misiak]Powiem szczerze, że grając Francją też na początku nie jest za kolorowo. Szczególnie, że Anglików nie da się pokonać w walnej, morskiej bitwie, co powoduje w kilku następnych turach blokadę portu ( wiadomo co to oznacza), dopiero w drugiej połowie 1807 roku stanąłem na nogi. Teraz mam wojnę z Prusakami, których częstuje ostro kartaczami przy próbie zdobycia przepraw na mostach. No ciekaw jestem jak się rozwinie Tobie sytuacja A jakich generałów mamy do wyboru grając KW?
    Ja, niestety, w bitwach morskich cienki dosyć jestem .W lądowych z łatwością na vh wygrywam, ale morskich...Eeee...
    Dlatego wybrałem Księstwo.Później, może, przerzucę się na Francję.
    Masz jakieś porady do morskich?Mam spore przyzwyczajenie do ETW, gdzie głównie fregaty szły do boju .
    Co do generałów.Mamy Karola Kniaziewicza, oczywiście Poniatowskiego i dziwactwo(chyba?) na jakie trafiłem to 2 wersję Dąbrowskiego.Tyle na razie znam.Admirałowie dosyć kiepscy.
    Grając 1807 warto ruszyć na Krym, olać północ Rosji.Sojusz z Turkami i git.Dalej tworzymy drugą armię i rozszerzamy front w Rosji.
    Natomiast w 1812 Napek walczy z Ruskimi na wschodzie.I PO CO MY GO MAMY WSPIERAĆ?Przecież on nam z czasem i do nas będzie chciał wbić, a tak go wywalimy na zachód.Najpierw Prusy, później grozimy Austrii.Koniec, to walka z Rosją.I mamy RP Pięciorga narodów(jak się jeszcze nam Szwecja nawinie ).
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  7. #37
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Niestety admirał ze mnie żaden. Gram obecnie w 4 części Totalnej wojny. I tak:

    - w MTW z modem Bellum Crucis flot nie ma, więc nie ma o czym pisać.
    - ETW z modem The Rights of Man; radze sobie z flotami mającymi znacznie mniejszą, łączną, ilość dział. Żenada...
    - NTW z LME moja francuska flota została rozgromiona przez Anglików już na początku gry, więc praktycznie od początku ją organizuję. Na usprawiedliwienie mam jedynie to, że posiadali ogromną przewagę ognia. Lecz i tak wydaje mi się, że nie mam szans w bitach z Brytyjczykami.... z innymi nacjami? Nie wiem, nie miałem okazji próbować, chociaż myślę, że Prusacy dadzą mi już niebawem ku temu okazję.
    - Shogun 2 Zmierzch Samurajów; tutaj widzę podobieństwo do Napoleona nieco. Dużo zależy od technologii jednak więc sprawa wygląda nieco inaczej. Ale to nie miejsce na to. Tak czy siak...tez dostaję baty.


    Tak więc, nie dam Tobie żadnych rad, ponieważ jak widać raczej nie jestem w walce morskiej wprawiony Jeśli się na Francję przerzucisz to uderza na pewno ogrom jednostek możliwych do mobilizacji. Też trzeba poświęcić nieco czasu na samym początku by ogarnąć sytuację w prowincjach. Kusisz mnie tą kampanią. Mój problem polega na tym, że mam zbyt mało czasu mam by grać we wszystko, także na własne oczy przekonam się jak wygląda nasze KW za jakiś czas

  8. #38
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Cytat Zamieszczone przez [IG
    Misiak]Niestety admirał ze mnie żaden. Gram obecnie w 4 części Totalnej wojny. I tak:

    - w MTW z modem Bellum Crucis flot nie ma, więc nie ma o czym pisać.
    - ETW z modem The Rights of Man; radze sobie z flotami mającymi znacznie mniejszą, łączną, ilość dział. Żenada...
    - NTW z LME moja francuska flota została rozgromiona przez Anglików już na początku gry, więc praktycznie od początku ją organizuję. Na usprawiedliwienie mam jedynie to, że posiadali ogromną przewagę ognia. Lecz i tak wydaje mi się, że nie mam szans w bitach z Brytyjczykami.... z innymi nacjami? Nie wiem, nie miałem okazji próbować, chociaż myślę, że Prusacy dadzą mi już niebawem ku temu okazję.
    - Shogun 2 Zmierzch Samurajów; tutaj widzę podobieństwo do Napoleona nieco. Dużo zależy od technologii jednak więc sprawa wygląda nieco inaczej. Ale to nie miejsce na to. Tak czy siak...tez dostaję baty.


    Tak więc, nie dam Tobie żadnych rad, ponieważ jak widać raczej nie jestem w walce morskiej wprawiony Jeśli się na Francję przerzucisz to uderza na pewno ogrom jednostek możliwych do mobilizacji. Też trzeba poświęcić nieco czasu na samym początku by ogarnąć sytuację w prowincjach. Kusisz mnie tą kampanią. Mój problem polega na tym, że mam zbyt mało czasu mam by grać we wszystko, także na własne oczy przekonam się jak wygląda nasze KW za jakiś czas
    Może mnie tak szybko nie rozwalą .Ewentualnie zmniejsze ustawienia bitwy.
    Patrz!Historyczny moment(patrz na protektoraty! )

    Ponawiam pytanie.Jak ktoś umię morskie dobrze wygrywać(bo przegrywać ja też umiem ).
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  9. #39
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    154
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Witam , moja rada to kampania 1805 Francja , likwidacja portu w Belgi i zamiana na wojenyy wogole caly opszar kanalu porty wojenne porty handlowe na Morzy srodziemnym pozostawiuenie garnizoniow minimalnie 3 dosyc mocnych armi do walki z angolami i po odbiciu kilku desantow masz ich z glowy poza tym powoli budowac wojsko dobrym posunieciem jeest oddanie hanoweru prusom w zamian za sojusz i przystapienie do wojny po twojej stronie przeciwko austri i ruski jakos w 1807 wlosci z sycyli i neapolu beda chcieli zajac korsyke i piemont lub marsylie wiec flota dosyc mocna na Srodziemnym j uz z gorki .... pozniej desant Irlandia ,szkocja i powoli podboj Angli

  10. #40
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    154
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: (LME) La montée de l'Empire 3

    Sorry za bledy ale pisalem na szybko i jedna dlonia hehehe

Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:09
  2. (LME) La montée de l'Empire 4.2
    By Niko in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •