Strona 2 z 139 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1383

Wątek: Marsz niepodległości

  1. #11
    Witia
    Gość

    Re: Marz niepodległości

    "Zwalą wszystko na kiboli", hehe czyli ci ludzie ubrani w dresy, z kapturami na głowach, rzucający kamieniami i wyzwyskami w stronę policji i nie tylko, to jak mniemam grona profesorskie wyższych uczelni?

    A tak w ogóle, mało w tym roku oszołomstwa na forum w związku z 11 listopada dziwne.

  2. #12
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Marz niepodległości

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Zwala wszystko na kiboli i znow stadiony pozamykaja

    Ja nie jestem przeciw wszystkim kibolom, ale jak niektórzy takie rzeczy odwalają jak plucie w twarz na stadionie lecha czy niszczenie stadionów... Ja może przesadziłem, ale sami kibole sobie reputacje taką, a nie inną wyrobili.

  3. #13
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Marz niepodległości

    Czytałem właśnie informacje, tam gdzie się bili nie było więcej niż kilkaset osób, a ilu się biło według Ciebie to nie weim?
    Zapewne źle oceniłem na oko, zwłaszcza że na samym placu ludzi było sporo.

    Odbiegając od tematu kiboli to jak dla mnie jako pierwszy powinien zostać zdelegalizowany marsz kolorowych. Przecież to kolorowi "napluli" instytucjom w twarz pokazując że to oni decydują czy marsz się może odbyć. Celowo sprowokowali ażeby zrobić z siebie męczenników a w każdym razie tych dobrych. Zadymiarze przyszli i tak tylko dla zadymy ale nawet jak by było inaczej, to by mnie nie dziwiło że zaatakowali tych którzy mieli pilnować żeby wszystko było ok a tymczasem nie byli łaskawi kolorowych przepędzić.

  4. #14
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Re: Marz niepodległości

    Jest prosty sposób na zadymiarzy.
    Pałować, zamykać i dwa tygodnie prac publicznych w pomarańczowych wdziankach. Psich gówien i innego syfu na ulicach jest dość sporo więc mieli by zajęcie. Po dwóch tygodniach brylowania z "otwartą przyłbicą" może części by się odechciało szaleć.
    Swoją drogą zaraz będą spektakularne posiedzenia rządu w/s zaostrzenia przepisów. A tak się zastanawiam co z ogólnopolskim zakazem stadionowym. Po Bydgoszczy już miały być decyzje o wprowadzeniu takich przepisów i chyba kiszka z tego wyszła. Ehh.

  5. #15
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Marz niepodległości

    Znalazłem oficjalne stanowisko organizatorów:

    "W dniu dzisiejszym odbył się drugi Marsz Niepodległości. Narodowa manifestacja zgromadziła ok. 20 tyś osób, chcących dać wyraz swojej narodowej dumie i przywiązaniu do niepodległego państwa polskiego. Dziękujemy dziesiątkom tysięcy Polaków, którzy przyszli by w sposób godny uczcić święto Niepodległości.

    Niestety, doszło również do przypadków karygodnych zachowań grup chuliganów i prowokatorów. Organizatorzy Marszu Niepodległości zdecydowanie potępiają bandyckie zachowania, do jakich doszło w Warszawie dzisiejszego dnia. Potępiamy ekstremistów, którzy ścierali się z policją na Nowym Świecie, placu Konstytucji i w innych punktach stolicy. Zdecydowanie potępiamy jakąkolwiek przemoc jako środek wyrażania poglądów, niezależnie od tego, pod jakimi hasłami byłyby głoszone.

    Jednocześnie wyrażamy swoje oburzenie, z powodu faktu niezabezpieczenia trasy przemarszu przez siły policyjne. Należy podkreślić, że w kolumnie marszowej, która opuściła pl. Konstytucji przed godziną 15.00, nie dochodziło do żadnych ekscesów. Wokół kolumny, powtórzmy, w żaden sposób niezabezpieczonej przez siły porządkowe, operowały grupy prowokatorów, które doprowadziły do starć z policją na placu na Rozdrożu.

    Sukces frekwencyjny tegorocznego Marszu niewątpliwie przysłaniają te smutne wydarzenia. Złożyło się na nie kilka czynników: prowokacje lewicowych ekstremistów, bandytyzm prowokatorów i chuliganów, nieudolność sił porządkowych. Zasadniczą odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia, poza bezpośrednimi sprawcami, ponoszą środowiska lewicowych ekstremistów i sprzyjających im mediów, które od kilku tygodni budowały atmosferę przyzwolenia na przemoc, jako metodę wyrażania poglądów. Nie może być zgody na takie zachowania, tak samo jak nie może być zgody na bandytyzm, chowający się za patriotycznymi hasłami.

    Dzisiejsze zajścia są również dobrą okazją do wystosowania apelu o zmianę polskiego prawa o zgromadzeniach publicznych. Dochodzi bowiem do kuriozalnych sytuacji, w których legalne przemarsze atakowane są za pomocą zgromadzeń, będących w świetle obowiązującego prawa, również legalnymi… Jest to stan, który prowadzi do patologii i daje środowiskom skrajnym i niebezpiecznym okazję do zakłócania porządku publicznego. Organizatorzy Marszu Niepodległości przygotują w najbliższym czasie projekt zmian w polskim prawie, które uniemożliwią powstawanie podobnych sytuacji.

    Dziękujemy tysiącom Polaków, którzy godnie manifestowali swoją narodową postawę. To właśnie dla Was jest i będzie Marsz Niepodległości!

    Organizatorzy Marszu Niepodległości"

  6. #16
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Marz niepodległości

    Media po raz kolejny wykazały się wielką manipulacją, zmianą faktów i kolejności zdarzeń, jednym słowem kłamstwem. Niestety jest cenzura, bojaźliwość rządu przed Niemcami i takie efekty jak wczoraj. Gdyby taka afera była w Niemczech Merkel sprawę by nagłośniła i Tusk musiałby przepraszać. U nas - cenzurują całe zajście w 99% mediów. Tak samo Wasze wypowiedzi oparte są na tych zmanipulowanych źródłach, ale to wylączna wina rządzących i mediów.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #17
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Marz niepodległości

    A w komentarzach pod tym komunikatem organizatorów znalazłem taki link:

    http://wpolityce.pl/artykuly/17922-mars ... nielegalni

    "Kolejny telefon od osoby, która patrzyła w telewizor, a nie była na miejscu: „Jesteście ponoć nielegalni”. I rzeczywiście po kilkunastu minutach od mojego dotarcia pod pomnik Romana Dmowskiego otoczyła nas policja: samochody. I komunikat; wasza manifestacja jest nielegalna; należy rozejść się, jeśli tego nie zrobicie zastosujemy przymus bezpośredni i armatki wodne. Krzyczymy: „Prowokacja, prowokacja!”. Po kilku krótkich przemówieniach, m.in. Krzysztofa Kawęckiego o naszej solidarności z Polakami z Wileńszczyzny, organizatorzy podejmują decyzję. Rozwiązujemy wiec; wszystkim bardzo dziękujemy. Prosimy się spokojnie rozejść. Poczuliśmy, że żyjemy w państwie bezprawia; w trakcie marszu byliśmy zarówno legalni, jak i nielegalni. Przez cały czas robiliśmy to samo; cieszyliśmy się, że „pokolenie niepokornych’, w tym Roman Dmowski przeprowadzili nas przez morze, od brzegu niewoli, po Niepodległość."


    "Było kilkanaście minut przed godziną 12. Idąc z żoną na uroczystości obchodów Święta Niepodległości na Plac Piłsudskiego wstąpiłem do jednej z kawiarni na ulicy Nowy Świat. Spotkałem tam mojego przyjaciela wraz z grupą kibiców z Gdyni, on ich tu odebrał. Było to pięć osób. Byli normalnie ubrani. Jedyny charakterystycznym elementem był szalik w kolorach biało-czerwonych na szyi jednego z nich.

    Jeden z tam obecnych leżał na ziemi, cały obłożony lodem, poraniony, we krwi. Miał wstrząs mózgu, nie mógł iść o własnych siłach, odprowadziliśmy go z żoną do karetki.

    Przyjaciel opowiedział mi przebieg wydarzeń. Szli sobie spokojnie ulicą. Nagle wypadło skądś pięciu zamaskowanych osobników z jakimiś czarnymi pałami w rękach. Mieli emblemanty tzw. antify. Wszystko działo się błyskawicznie. Napastnicy, mówiący miedzy sobą po niemiecku, krzyczący coś do Polaków w tym języku, zaczęli ich bić. Walić pałkami, kopać, rzucać na ziemię. Na pewno byli to Niemcy.

    Każdy oberwał, ale jeden szczególnie mocno. Ma rozbitą głowę, cały posiniaczony, oka w ogóle nie było widać zza krwi i ran. Teraz jest w szpitalu na Lindleya.

    Z tego co mi opowiadano, a była to relacja bezpośrednia, napastnicy natychmiast potem uciekli, pochowali się w kawiarni Nowy Świat należącej do "Krytyki politycznej". Tam była ich baza, tam mieli azyl.

    Z tego co wiem takich napadów organizowanych przez grupy niemieckie było więcej. Z około 150 osób już zatrzymanych przez policję, około 100 to Niemcy."

  8. #18
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Marz niepodległości

    Widze ze tylko zadymiarze sa istotni odnosnie wydarzen wczorajszego dnia i moze o to chodzi mediom.Dziwi mnie jednak cisza odnosnie tego najwiekszego(chyba) i pokojowego marszu:
    http://www.youtube.com/watch?v=7fnUiQ2mwEg


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #19
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Marz niepodległości

    Marsz zaliczony, mój pierwszy zresztą. Na forumowe lewactwo szkoda klawiatury. Zając byłeś ? może się minęliśmy ?

  10. #20
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Marz niepodległości

    Z*****ta akcja policji; praktycznie na placu Konstytucji dało się ich zauważyć i pod pomnikiem Dmowskiego. Jak szedłem z faszystami na marsz to któryś z biegnących gliniarzy powiedział nam, ze oni kończą, teraz się możecie bić ( wybiegali z placu ).
    Przez cała trasę marszu praktycznie nie widziałem policji; no chyba, że pod koniec jak się samochodzi tvn zajarał to policja wjechała podczas śpewania hymnu w tłum z tarczami. Poza tym jak sobie przeglądam filmik to tam koło wozu tvnu jest trochę policjantów, którzy obserwują jak się buja busik jedynej słusznej telewizji i nic nie robią.
    Co ciekawe przez 3 km nie zauważyłem żadnej akcji ze strony faszystów poza włażeniem na lampy i różne takie podwyższenia, no chybą, że rzucanie petard i podpalanie rac :roll: Ale co złego w racach i petardach?

    Nagłośnienie było kijowe, połowę marszu mikrofon albo rzygał co 2 - urywanym słowem albo nie było go wcale.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

Strona 2 z 139 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poważny problem z Drogą do Niepodległości
    By DonPikulla in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 19:52
  2. Marsz Zwycięstwa 20.02.2011!
    By Pele in forum Agora
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 11:58
  3. Droga do niepodległości (epilog)
    By Macok in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 17:11
  4. Droga do Niepodległośći
    By Misiek001 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •