Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 387

Wątek: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

  1. #281
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    431
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Ja już od dawna uważam singleplayera za zło konieczne, bo chociaż to od tego trybu wywodzi się cała seria i na początku gry trzymały poziom i klimat, to teraz wraz ze wzrostem wymagań nie poszedł wzrost jakości, przede wszystkim SI. Także przerzuciłem się na multi gdzie ta gra wygląda zdecydowanie lepiej. Zaznaczam - gra. Jak już się uda ją włączyć i działa bez przeszkód typu wywalanie do pulpitu, niemożność wyboru awatara itp. Jak już ma się to szczęście i się ją włączy to wygląda to bardzo solidnie, szczególnie jak dla mnie bitwy morskie, chyba najlepiej zrobione do tej pory.

  2. #282
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Tak jest na początku, potem masz technologie do represji i zadowolenia. No i buduj fortece, bo to też pomaga.
    Co do ostrzału to mam tak samo. Nie wiem kto to wymyślił. Komp stoi i stoi, i na chwilę przed uderzeniem ucieka ... WTF ? Czasem uda mi się w coś porządnie przywalić, ale tak to ostrzał można sobie darować.

    Co do tych armii na mapie kampanii, to jest po prostu śmieszne. Przeciwnik w 10 turze miał już jedną pełną armię pod moimi granicami. Teraz właśnie przez to ,że ma kosmicznie wielkie armie mam problem z utrzymaniem republiki. Coś mi się widzi ,że muszę zaczynać od początku.
    Ciekawe kiedy wreszcie spróbują zrobić dobre AI i komp przestanie cheatować.

    @up Mi się bardzo podobają statki. Widać ,że to ten fajny XIX wiek. Niby już opalane węglem, ale żagle jeszcze mają. Na prawdę bitwy morskie są fajne.

    Co do republiki. W zasadzie nic nie daje taka zmiana (poza wojną totalną). Nie masz żadnych instytucji, nie ma wyborów. Nic. Mogli się jednak z tą republiką postarać.

  3. #283
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Co do ostrzału z floty to się nie zgodzę. Rzeczywiście wróg się rozbiega ale trzeba po prostu dobre miejsce na ostrzał wybrać i można mocno zmasakrować wrogowi armię, przy oblężeniach też jest to bardzo pomocne.

  4. #284
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Ja tez nie mam zastrzeżeń co do ostrzału z okrętów. To jest wiadome że będą uciekać-widzą że lecą pociski to biorą nogi za pas

    Mi najbardziej podoba się to że jeżeli ustawimy jednostkę strzelców z inna jednostką to nie strzelają w plecy to jest bardzo pomocne. Można ustawić 2 linie nie wyłączając "ostrzału bez rozkazu".

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  5. #285
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    To nie jest logiczne, że uciekają na długo zanim spadną pociski. Rozumiem w sytuacji kiedy pierwszy walnął. Ale tutaj zanim coś zobaczą i usłyszą to już uciekają.
    Ale na to jest sposób, wystarczy dać przeciwnikowi dojść do nas. Kiedy zacznie strzelać do nas i akurat artyleria okrętowa zacznie ostrzał to już nie uciekają. Wypróbowałem to parę razy i muszę stwierdzić że jest bardzo skuteczne w takiej sytuacji.

    Natomiast strasznie przegięty jest HMS Warrior. Na próbę wystawiłem ten francuski pancernik razem z amerykańskim, a komputerowi dałem Warriora. Efekt już sami wywnioskujecie ...

  6. #286
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Dyplomacja jak zwykle miażdży!! Nie wiem w ogóle po co w to się bawić. Ktoś już tutaj wspomniał, że lepiej lać co popadnie, bo w jednej turze ma się sojuszników, aby w drugiej mieć na około samych wrogów. Jeżeli tak ma cały czas wyglądać "trudność" gry, to ja przepraszam... wolę zostać przy medievalu II z modyfikacjami. W chwili obecnej dla mnie to wielki shit i do czasu aż ktoś nie poratuje nas jakimś sensownym modem, to nie ma co się bawić z cheatami

  7. #287
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Hmmm... z mojego doświadczenia z kolei wynika coś innego. Gram Satsuma, jestem w okolicach 200 tury. Mam sojusz z rodem Fukuoka, który zaczyna w tej samej pozycji (ta sama wyspa). Rozpocząłem walkę z Aizu gdzieś w środkowej Japonii, północne prowincje nad morzem (baaaardzo daleko, prawie pół mapy od pozycji wspomnianego sojusznika). Mój sojusznik przebył pół Japonii 2 pełnymi armiami i dzielnie podąża krok w krok za moimi armiami ostro mnie wspierając praktycznie w każdej bitwie... Nadmienię tylko, że jego floty też co nieco pomagają.

  8. #288
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Tak, sojusznicy pomagają (tylko ,że ja rzadko kiedy korzystam).
    Jak mówiłem tak zrobiłem. Zacząłem od nowa.
    Znów rodem Saga, najpierw oczyściłem całą wyspę (czyli ród Satsuma głównie) + okoliczne wysepki. 70 tura a ja mam Warriora, zbieram 12k na turę i mam w wielu miejscach budynki na poziomie trudnym.
    Innymi słowy - olać sojusze, lać co najbliżej i nabijać kasę. Wcześniej latałem po całej mapie jak głupi i biłem przeciwników cesarza, a po wprowadzeniu republiki dostałem pełen wjazd na tyły.
    Teraz jestem bezpieczny, bo nie ma już kto mnie bić od tyłu. Jeszcze 10 tur i będę miał Gatlingi

  9. #289
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Żeby nie być gołosłownym, wrzucam screeny, kilka tur później, nie mam odpowiedniego autosave. Tutaj już niestety tylko mała sojusznicza armia bo nieco ich przetrzebiono. Fakt jest jednak faktem
    http://imageshack.us/photo/my-images/29 ... 84275.png/
    http://imageshack.us/f/585/shogun22012032422440285.png/

  10. #290
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE

    Można wiedzieć na jakim poziomie gracie

Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje Ogólne
    By Avasil in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 18:17
  2. Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników
    By Salvo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 17:04
  3. Fall of the samurai klany
    By Michas1996 in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 08:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •