Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 152

Wątek: Dyskusje Ogólne

  1. #131
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusje Ogólne

    Nie ma Kolego mowy o żadnym sztucznym wzmacnianiu piechoty francuskiej, tak z historycznego punktu widzenia, jak też rozpatrując zbalansowanie frakcji.

    W okresie 1805-1807 francuskie regimenty nie miały sobie równych na kontynencie. Francja wyszła z wojen rewolucyjnych zwycięska, jej żołnierze dysponowali największym doświadczeniem spośród wszystkich nacji zwaśnionych w tym okresie. Weterani stanowili trzon armii, przygotowującej się do inwazji na Wyspy Brytyjskie. Niczym napoleońskie korpusy opuściły obozy nad La Manche, ich żołnierze przeszli intensywne ćwiczenia potęgujące ich sprawność, zdyscyplinowanie. Nie jest żadną przesadą porównywanie dywizji francuskich do "żelaznych" legionów Cezara. Prawdopodobnie nigdy wcześniej, jak i później armia francuska nie była lepiej przygotowana do wojny. Pamiętaj także o tym, że przewaga francuskich regimentów to także wynik ich lepszego dowodzenia. Składem korpusu oficerskiego, Francuzi również górowali nad Aliantami, a przecież ma to niebagatelne znaczenie. Owszem, później nastąpiło przesilenie, datowane najczęściej na rok 1812, czyli zagładę Wielkiej Armii w kampanii rosyjskiej, lecz i wtedy o klęskach z lat 1813-1815 zadecydowały błędy wojskowe i polityczne Napoleona, a nie spadek jakościowy francuskiej piechoty. W kampanii 1813, młodzi francuscy żołnierze z konskrypcji (marie-louise) potrafili walczyć jak lwy, zaś ci którzy ją przeżyli, w następnym roku byli już weteranami.

    Co do gameplay'u, kampanię 1805 Francja rozpoczyna otoczona wrogami, jak nikt na mapie kampanii. Jej osłabienie skutkowałoby automatycznym wyłączeniem z gry, przestałaby się liczyć jako jej efektywny element. Jaki sens miałoby granie Francją skazaną na zagładę. Ja w każdym modzie gram Francuzami i prawie tylko wyłącznie nimi, nie narzekam Grałem kiedyś na próbę Austrią w NTW3 i z tego co pamiętam, tam jest trudniej złamać francuską piechotę, a przecież Lordzowie bardzo przykładają się do maksymalnego odzwierciedlenia realiów historycznych.

  2. #132
    Chłop Awatar Jan Skrzetuski
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Oleśnica, Dolnośląskie
    Postów
    49
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Co sądzicie o możliwości gry Księstwem Warszawskim? Jak dla mnie mogłaby być lepiej zbalansowana na początku, bo na vh/vh potrafi dać w kość. Choć, później po ustabilizowaniu gospodarki zaczyna się odczuwać, że nawet wtedy coś znaczyliśmy.

  3. #133
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Ja dałem sobie spokój z tym modem, póki co, według mnie komp spamuje wojskiem i gra po pewnym czasie robi się nużąca

  4. #134
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Dziękuję Marengo za wyjaśnienie sytuacji i krótką lekcję historii Pograłem trochę i powiem szczerze, że przekonałem się do moda. Pograłem Prusami, Anglią i Rosją. Strasznie trzeba wykorzystać istniejące sojusze no i nawiązywać następne. Moim zdaniem jedna z najtrudniejszych kampanii to angielska. O desancie na początku nie ma mowy- Francja prędzej czy później skopie nam 4 litery Postanowiłem rozwijać się technologicznie by dojść do późnych angielskich jednostek piechoty. W tym czasie Francuzi podbili niemal całe Prusy, Austria załamała się po utracie Wiednia. Wizia osamotnionej walki z małym kapralem nie napawała mnie optymizmem więc postanowiłem działać. Stworzyłem armię, którą wysłałem do Hiszpanii- sojusznika napoleońskiej Francji. Podbiłem centralne regiony i oddałem Portaligali, którą z Hiszpanią łączył sojusz. Ten zabieg doprowadził do tego, że w niedługim czasie Iberowie odwrócili się od Francuzów i dołączyli do wojny po mojej stronie. Sytuacja tam została opanowana, więc wziąłem się za pomoc Prusakom ( nie bijcie ). Książę Wellington ruszył więc na Berlin. Był i jest to mój obecny punkt zaopatrzenia armii walczących w tym rejonie. Popodbijałem i powyzwalałem księstwa niemieckie tworząc tymczasową zaporę przeciw Francji. Doszło do serii potyczek z armiami Napoleona próbującymi odzyskać kontrolę nad Niemcami. Po serii klęsk podpisałem pokój z Francją, który trwa dość długo i narazie nikomu nie pali się go łamać. Za główny cel obrałem sobie utrzymywanie statusu quo w Europie. Gdy ktoś zbytnio rośnie w siłę staram się odciąć go dyplomatycznie od innych państw, a potem uderzam. Na chwilę obecną panuje pokój.

    Ogromną wagę przywiązuje do artylerii. Na armię staram się posiadać około 6 jednostek tych 9funtówek. Ustawienie się na jakimś wzniesieniu i strzelam do wszystkiego co się rusza Za nim wróg podejdzie do moich regimentów ( zawsze prowokuje do ataku- innaczej artyleria sama to robi ) ma tak zjechane morale, że pękają po kilku salwach a wtedy konnica dobija. W sumie zastanawiam się nad kupnem wszystkich DLC i kampani iheryjskiej. Na steamie są przeceny i cały ten zestaw kosztuje 19.92 :O

  5. #135
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    45
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Mam pytanie w którym pliku znajdę polskie jednostki?

  6. #136
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    45
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Dobra to może powiecie gdzie zmienia się w DM limit jednostek ?

  7. #137
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusje Ogólne

    Hej, a mógłbyś wyrazić się trochę ściślej? Teraz pozostaję w sferze domysłów i błądzę w interpretacjach

  8. #138
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    336
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Chyba chodzi o to czy można grać 40 jednostkami w modzie.

  9. #139
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusje Ogólne

    Albo limit jednostek dla frakcji

    40 oddziałowe armie dostępne są po wyborze w oknie kampanii launchera. Kiedy chcesz nimi grać otwiera się kolejne okno, w którym decydujesz się na konkretną kampanię (Europa, Włochy, Egipt lub kampania półwyspowa) i zarazem państwo. Wchodzisz do Napoleona, dalej zapisane gry i odnajdziesz tam gotowy save odpowiadający Twojemu wcześniejszemu wyborowi. Wczytujesz go i grasz.

  10. #140
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    45
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Limit jednostki dla frakcji

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje ogólne
    By Marat in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 12:28
  2. Dyskusje Ogólne
    By Ensis in forum DarthMod Shogun 2
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:48
  3. European Wars I - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:17
  4. Dyskusje Ogólne
    By Milanos in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 15:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •