Strona 83 z 86 PierwszyPierwszy ... 33738182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 851

Wątek: Third Age Total War 3 - Problemy techniczne

  1. #821
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam

    Od razu zaznaczam że jestem nowy na tym forum i nie kumaty w temacie i nie wiem czy to pytanie padło ale nie jestem pewny.
    Jeśli po wejściu w opcje w mtw kingdoms i w podstawce na steam wyświetla mi się numer wersji 1.52 a nie czyste 1.5 to czy jest to prawidłowa wersja do instalacji TATW ewentualnie z submodem ?

  2. #822
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jeśli masz Medievala na Steamie to znaczy że masz najnowsza wersję. Śmiało instaluj,też mam wersję na Steam

  3. #823
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Gram w Third Age z Mosem Gondorem i własnie pojawił mi sie Journeyman. Kiedy kliknę F1 to pisze mi, by zobaczyć kolejny cel podróży muszę wcisnąć F3. I tutaj pojawia się mój problem, bo nie dość, że F3 odpowiada mi również za rozjaśnienie ekranu w laptopie, to gdy to klikam to pojawia mi się jakaś przeźroczysta lista na pół ekranu (tak jak kiedy uruchomię konsolę do kodów, tylko że ta lista jest większa) a zaraz potem włącza mi się ekran wczytywania a po wczytaniu mapa kampanii jest dalej i nie widze nigdzie czerwonej strzałki. Da się jakoś zmienić przycisk odpowiadający za to?

  4. #824
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Trzymaj przycisk Fn podczas wciskania f3. Można przypisanie klawiszy zmienić w plikach odpowiedzialnych za skrypty. Podejrzewam, że po prostu klawisz Fn pomoże.

  5. #825
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Musze przyznać, że mapy na których są bitwy, są bardzo ładne i klimatyczne.
    Niestety wiele lokacji jest zbugowanych w większym lub mniejszym stopniu.
    Podstawowy problem, często pojawiający się (między innymi miniastirit) to za wąskie przesmyki w niektórych przejściach i oddziały nie chcą tam wejść, ani przejść itd. Oczywiście wiem, że w zwykłych mapach medievala nie można było przejść między domami, ale w minias tirit jest tylko jedna droga i to trochę denerwujące że nie można zejść poziom niżej by pomóc jednostką lub uciekać do góry (problemy na 4-5 pietrze)
    Problemy z chodzeniem są też na normalnej drodze tylko w wzniesieniach (dotyczy wiosek orków z gór mglistych i z gundabadu i np. Ereborn) co ciekawe nie zauważyłem tego błędu na normalnych polach walk (nie w osadach) -mimo równie dziwnie ukształtowanego terenu.
    Ale to powyżej jeszcze da się przeżyć, tylko trochę trzeba powalczyć z kamerą i oddziałem. Gorzej jest z tym, że jednostki się buguują. Zauważyłem to w lokacjach: Ereborn, Amon Sul(chyba najbardziej zabugowana, a myślałem że dobra twierdza walka w niej to męka) Caras Galathon (leśne elfy) Moria.
    Dotyczy strzelających jednostek (łuczników, katapult, balist itd) W pewnym momencie przestają strzelać i stoją w miejscu z podwójna strzałką (czyli szarży) nie pomaga dawanie stop, czy rozkazu ataku, czy ruchu gdziekolwiek. Nic nie robią, a nawet jak je ktoś zaatakuje, to ich obrona jest bardzo słaba ( zwykle albo uciekają albo idą się bić, w tym przypadku wszystkie jednostki stoją i dopiero te co dostaną, zaczynają się bronić i oddawać, reszta nadal stoi) No jest na to obejście, właśnie gdy wróg jest w miarę blisko to można kazać go zaatakować z altem, czyli mieczami.... No ni jest to najlepsze rozwiązanie dla katapult i łuczników.

    Nie wiem czy to może nie specjalnie ale są miejsca po których nie można przejść, a wydaje się, że jest przejście (Moria, Ereborn hale czyjeś tam(nie pamiętam kogo)) Ogólnie te lokacje mają można powiedzieć taki labirynt, w sensie trzeba krążyć, więc może to specjalnie.
    Ostatnia rzecz : Są rzeczy, niby ładne, ale strasznie przeszkadzają przy ostrzale np: Amon Sul ma takie jakby glify i byłoby to ok, gdyby były ustawione co najwyżej z poziomem podłoża, a nie da się na nie wejsć co sprawia, że łuczniczy strzelają w ziemie, ponieważ wszystkie glify są lekko w górę skierowane, przydałoby się je obniżyć lub zezwolić wejście na nie, tak jak na mur.
    Podobny problem jest w kilku innych lokacjach, ale gdzie indziej można po prostu łuczników ustawić gdzie indziej, a tutaj glify mamy dookoła i jedyna możliwość to ustawianie ich na drodze przed wjazdem, lipa.

  6. #826
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż zainstalowałem third age, wszystko działało, następnie zainstalowałem submod divide and conquer ale gra wtedy po włączeniu kampanii zaczęła wywalać do pulpitu. Pomyślałem, że to przez spolszczenie więc usunąłem moda, zainstalowałem go od nowa ale z jakiegoś powodu spolszczenie dalej działa pomimo tego, że mod został usunięty. Ponadto teraz nie działa mi nawet kampania na samym third age (wywala do pulpitu). Próbowałem już chyba wszystkiego, nawet przeinstalowałem całego medievala ale spolszczenie dalej jest a mod nie działa. Co robić?

  7. #827
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Usuń aktualny katalog Third_Age_3 i zainstaluj czyste TATW 3.2 ponownie. Po instalacji zmień sobie nazwę katalogu z modem np. na Third_Age_3Kopia. Potem skopiuj na pulpit zmień nazwę ponownie na Third_Age_3 i wrzuć do mods. W ten sposób będziesz miał kopię czystego TATW 3.2 do instalacji modów w przyszłości. Poczytaj dokładnie instrukcje instalacji DaC. Coś źle zainstalowałeś, może nie wszystkie części DaC zainstalowałeś? Ma być nowa wersja tego submoda ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Mos wymaga instalki czystego TATW 3.2 DaC chyba też jej wymaga, ale już nie pamiętam na 100%.

  8. #828
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2019
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Ja kiedyś próbowałem zagrać w mod oparty na Rome. Udało się jednak chyba był nieukończony, często też wyrzucało a świat był pusty. Jako, że bardzo lubię świat Tolkienowski od "małolata", a ze jutro transfer się odnawia, podejmę próbę zagrania w tego moda. Pierw instalacji bo niestety z doświadczenia wiem, że zawsze coś się lubi popsuć, chodź mam nadzieję, że tak nie będzie. Ale już miałem dość przepraw, tym bardziej Windows 10, liczę, że mimo to pójdzie na nim. Pozdrawiam!

  9. Użytkownicy którzy uznali post Arronax za przydatny:


  10. #829
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arronax Zobacz posta
    Ja kiedyś próbowałem zagrać w mod oparty na Rome. Udało się jednak chyba był nieukończony, często też wyrzucało a świat był pusty. Jako, że bardzo lubię świat Tolkienowski od "małolata", a ze jutro transfer się odnawia, podejmę próbę zagrania w tego moda. Pierw instalacji bo niestety z doświadczenia wiem, że zawsze coś się lubi popsuć, chodź mam nadzieję, że tak nie będzie. Ale już miałem dość przepraw, tym bardziej Windows 10, liczę, że mimo to pójdzie na nim. Pozdrawiam!
    Win 10, musi być niestety wyłączony UAC, wszystkie antywiry, ewentualnie warto zerknąć czy defender windowsa nie sika ze strachu i czegoś dodatkowo w steamie/grze itp blokuje.
    Trzymać się instalacji jaka tutaj jest.
    Pamiętać o pliku co pozwala instalować mody na steamie bezstresowo, już go ileś razy monitowałem, wiem, wiem wersje modów są niby już dostosowywane do obecnych wymogów
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  12. #830
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2019
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Właśnie tak na szybko pierwszy błąd po zainstalowaniu moda 3.0 - BŁĄD.jpg

    Nie wiem czy będzie widać, zaraz zaczynam szukać. Może coś pokombinowałem w folderach, że jest coś nie tak. Zainstalowałem grę na dysku C.

    Działam dalej ... tym razem się zawziąłem.

Strona 83 z 86 PierwszyPierwszy ... 33738182838485 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By paulo2003 in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 22-03-2018, 10:36
  2. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:25
  3. Problemy techniczne
    By Ensis in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 17:44
  4. SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By Pawel in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 21:07
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •