Strona 1 z 86 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 851

Wątek: Third Age Total War 3 - Problemy techniczne

  1. #1
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Third Age Total War 3 - Problemy techniczne



    Jest to miejcie, w którym będą poruszane problemy związane z działaniem, instalacją itd wyjątkowo popularnego moda Third Age Total War.

    Instalacja i download

    Nie należy instalować wersji 3.0 na wcześniejsze wersje moda !
    Przed instalacją należy usunąć folder TATW z folderu mods.


    • - potrzebny nam Medival 2 wraz z dodatkiem Kingdoms najlepiej w wersji 1.5
      - teraz instalujemy Part1 i Part2 do folderu Medieval 2


    Warto pamiętać żeby nie instalować gier, a już na pewno gier do których wgrywamy mody w folderze program files szczególnie w Windows 7.
    Poza tym dobrze jest wyłączać UAC w windowsach Vista i 7.


    Instalacja dla osób, które posiadają M2TW na steam:

    • - instalujemy moda wg. instrukcji powyżej
      - otwieramy Steam/Steamapps/Common/Medieval II Total War/mods
      - edytujemy dowolnie nazwę jednego z tych folderów: americas, british_isles, crusades, teutonic. Od tej pory nie będzie można grać w kampanię, której folder zedytujemy
      - zmieniamy nazwę folderu Third_Age na te którą posiadał wcześniej zedytowany folder np. jeśli zedytowaliśmy nazwę folderu americas, folder Third_Age powinien się od teraz nazywać americas.
      - teraz żeby zagrać w TATW należy odpalić kampanię, której nazwę edytowaliśmy np. amiericas

      Można także użyć tego programu http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=410461


    Znane błędy:

    [spoiler:2alg8rni]- The Fellowship Campaign was not supposed to be playable in the first 3.0 release. A silly mistake.
    - The custom settlements are mainly designed for the campaign map, therefore custom battles with custom settlements should only be played 1 vs 1.
    - Dwarven Axethrowers can cause a crash.
    Until the first patch is released, a quick fix is here. (Put the file into "Medieval II Total War/mods/Third_Age_3/data and overwrite the existing file)
    - Woodland Warriors unit is missing some axes.
    - Dunlending Clansmen have wrong shield textures
    - Minas Tirith misses some door textures where units go onto the walls.[/spoiler:2alg8rni]

    BUG REPORTS - Third Age Version 3.0

    To nie błąd:

    - jednostki przechodzą przez wodę w Osgiliath (ograniczenie gry, nie ma na to rady)
    - Projectiles in Osgiliath can sometimes fly through buildings (Reason: performance issues)
    - The game crashes before the first loading screens occurs (Reason: Installation was done in the wrong folder or one file of TATW 3.0 hasn't been installed)
    - Landbridges at Pelargir or the Anduin river (Reason: Prevents AI from being stuck)
    - Missing boiling oil (Reason: too much advantage for the player; not mentioned in Tolkien's lore)
    - Rebels stand besides a city at game start (Reason: has one)

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age Total War 3 - Problemy techniczne

    http://imageshack.us/photo/my-images/818/bladm.png/
    Taki błąd mi wyskakuje wiecie co moge z tym zrobic ?

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Zainstalowałem Medka+patche+jedną z kampani Kingdoms, potem LOTR +patch 3.1. Wszystko szło pięknie, do czasu. Nie mam skrótu na pulpicie, ani pliku exe, więc nie mogę odpalić gry. Miałem już kiedyś taki problem na starym kompie i dobra dusza zamieściła w sieci stosowny plik do pobrania. Chyba, że ja robię jakiś błąd, albo to wina windy 7. Proszę szanownych kolegów o pomoc\


    __________________________________________________ ___


    to znowu ja, doczytałem i udało mi się odpalić, po czym pojawia się komunikat ,,Total War encounterned an unspecified error...." . Mam w związku z tym pytanie. Ten sam problem miałem ze wszystkimi modami, które usiłuję zainstalowć na nowym kompie pod windows 7. Do tej pory grałem na XP, czy problemy mają związek z systemem operacyjnym?

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Cytat Zamieszczone przez urquart
    to znowu ja, doczytałem i udało mi się odpalić, po czym pojawia się komunikat ,,Total War encounterned an unspecified error...." . Mam w związku z tym pytanie. Ten sam problem miałem ze wszystkimi modami, które usiłuję zainstalowć na nowym kompie pod windows 7. Do tej pory grałem na XP, czy problemy mają związek z systemem operacyjnym?
    Przede wszystkim nie cytuj sam siebie i nie pisz posta pod postem, jest opcja edytuj. To raz. Dwa piszesz o LOTR a to dział o TAT 3.0 obecnie TATW 3.1. Ja mam Win7 teraz i wszystko mi działa. Generalnie poczytaj jak wyłączyc tzw. UAC w Win7 i nie instaluj gier na partycji systemowej, podczas instalacji dobrze też wyłączyć program antywirusowy po wczesniejszym sprawdzeniu pobranych plików jak to np. jakis mod z internetu. I przeklinanie jest zabronione, a cho......., już łamie zakaz używania wulgaryzmów. Pozdrawiam.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Za błędne miejsce zamieszczenia posta przeprosiłem, więc odpuść. Co do kwestii merytorycznych to zrobiłem tak, jak napisałeś i efekt jest niestety ten sam. Masz może jeszcze jakieś pomysły? bo mnie się niestety skończyły. Czy może mieć znaczenie, że moja Winda jest 64-bitowa?. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Mój Win7 też jest 64-bitowy. Medek Ci działa? Masz Kingdoms 1.5? Mnie pomogła instalacja DirectX9 mimo, że Win7 ma Direct11, ale brakowalo mu kilku bibliotek zwiazanych z grafiką. Zrób defragmentację dysku jakims darmowym programem, zainstaluj najnowsze sterowniki grafiki. jak nic nie pomaga wyczysc rejestr i zrób reinstall Medka na innej partycji niż systemowa.
    edit: Urquart poszukaj w Podzamczu albo Grodzie, tam było sporo więcej porad na temat problemów z Medkiem i modami pod Win7. Skrót mozesz sobie utworzyć sam, w przypadku modów bedzie to plik bat.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Medek i Kingdoms chodzą bez zrzutu. Ściągnąłem sterowniki i od nowa całego moda. Zainstalowałem na innym dysku i ...., pisałeś, żeby nie przeklinać. Na TWC wiele osób pisze, że ma taki sam problem, niestety tylko u nielicznych coś da sę z tytm zrobić, chyba źródło błędu nie jest jeszcze zidentyfikowane.

  8. #8
    Ensis
    Gość

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Cytat Zamieszczone przez urquart
    Ten sam problem miałem ze wszystkimi modami, które usiłuję zainstalowć na nowym kompie pod windows 7.
    Wina w takim razie na pewno leży po twojej stronie jak każdy mod nie działa, sugeruje dokładnie przeczytać instrukcje i rady instalacji na windows 7.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Może szanowny kolega wskaże mi gdzie takowe porady się znajdują, bo nigdzie nie znalazłem opisu szczególnej procedury instalacji pod win7. Co do winy, to taki sam problem ma wiele osób, które mają win7, więc to chyba kwestia systemu

  10. #10
    Ensis
    Gość

    Re: prośba o pomoc - jak to cholerstwo odpalić?

    Nie używam windows 7, więc nie wiem gdzie się znajdują bo nigdy nie potrzebowałem. Jednak namiastkę masz tutaj:
    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Ja mam Win7 teraz i wszystko mi działa. Generalnie poczytaj jak wyłączyc tzw. UAC w Win7 i nie instaluj gier na partycji systemowej, podczas instalacji dobrze też wyłączyć program antywirusowy po wczesniejszym sprawdzeniu pobranych plików jak to np. jakis mod z internetu.

Strona 1 z 86 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By paulo2003 in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 22-03-2018, 11:36
  2. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 23:25
  3. Problemy techniczne
    By Ensis in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 18:44
  4. SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By Pawel in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 22:07
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •