Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Wątek: Pobieranie i instalacja IB:SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

  1. #1
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Pobieranie i instalacja IB:SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Za namową Eutychesa z dniem 22.01.2013r. przejąłem temat Szlachetnego BlackWooda.

    Jak piszą starożytni kronikarze, nastały mroczne czasy dla Świętego Cesarstwa Rzymskiego, którego trawią od środka konflikty, walki o władzę a korupcja zżera je jak podstępna zaraza, której nikt nie może się oprzeć, na którą nawet najtęższe ówczesne medyczne umysły nie znajdą lekarstwa.
    Zepsucie obyczajów, dawne wartości prawdziwego rzymianina uległy rozkładowi, jak ofiara ze zwierzęcia na ołtarzu o której ktoś zapomniał, kiedy dawni wojowniczy bogowie, bez których błogosławieństwa, żaden cesarz nie ośmielił się wysłać, choć jednego legionu na pole bitwy, zostali wyparci przez o wiele mściwego i ponoć sprawiedliwego Boga, który zesłał na ziemię swojego syna pod postacią człowieka.
    Tak twierdzą ci co głoszą jego słowa.... Chrześcijanie.
    Nie dość że w samym cesarstwie źle się dzieje, to ludy które dotąd pierzchły na widok złotego orła, wzrosły w siłę i nękają jego granicę.Są na tyle przebiegłe, butne że coraz śmielej zapuszczają się na ziemię spokojnych rzymskich obywateli! Sieją grozę, przemoc, łupią bogate ville, pozostawiając krwawe ślady na ścianach,zamiast pięknych fresków a ogniem spalonych osad można śledzić ich niecną wędrówkę ! Wszelakie pakty mają za nic, takowe są te ludy barbarzyńskie! Skrytobójcze, podstępne, nie okazujące litości nawet dzieciom
    Taki obraz niegdyś Wielkiego Imperium zastał Julian Apostata, kiedy w 355r. n.e morderca jego ojca Konstancjusz II mianował go cezarem i wysłał na wojnę z Germanami do Galii. Jednak jak mówią kroniki, Julian miał inne plany po pokonaniu german chciał zmienić oblicze Rzymu, chciał aby stare religie wróciły do łask, aby zapanował w końcu ład i porządek a tron Cesarski należał do niego, jako pierwszy w historii Cesarz miał być intronizowany poprzez podniesienie na tarczy!
    Czy chcecie spełnić jego przeznaczenie Zmierzyć się z historią Juliana Apostaty, ostatniego pogańskiego Cesarza Rzymu? A może staniecie po stronie barbarzyńskich ludów? Jeśli tak,to wreszcie odszukaliście modyfikację która mnie jako skromnego gracza powaliła na kolana!!

    INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI Dzieli się na trzy kampanie, które według naszego uznania instalujemy zanim uruchomimy modyfikację.
    Mamy do wyboru:
    *355 r Flawiusz Julian w Galii (POLECAM)
    *361 r. Julian Apostata jako nowy Cesarz wyrusza przeciw rosnącym w siłę Imperium Sassanidów
    *365 r. Czasy po śmierci Apostaty.
    Zacznę wiec czysto technicznie:
    Do pełnej instalacji modyfikacji potrzebujemy dodatku RTW:BI ver. 1.6
    - Mod działa samodzielnie,czyli możemy go instalować z innymi modami, gdyż nie nadpisuje nam oryginalnych plików gry(wyjątkiem może być intro. które nie musimy dodawać w późniejszej instalacji,ale to potem)
    -Po ściągnięciu moda kierujemy instalator do głównego folderu gry. Czyli tak jak u mnie => \RTW , po zakończonej instalacji powinniśmy po otwarciu głównego folderu z grą widzieć folder o nazwie "SAI"

    Aby poczuć klimat i dopełnić reszty instalacji zapoznajcie się z moją instrukcją!

    * Wchodzimy we wspomniany wcześniej folder "SAI" , odszukujemy folder options a w nim teczkę o nazwie "Campaign".
    Mamy tam do wyboru trzy kampanie, daty od których zaczniemy grę, oraz tury na rok( hipotetycznie mod zakłada 6,ale możemy zmniejszyć na 4!).
    Uruchamiamy instalator kampanii na który się zdecydowaliśmy, ja wybrałem 355 i 6 tur (jak radzą twórcy), musimy pamiętać o tym jaką kampanię wybraliśmy i na ile tur się zdecydowaliśmy, gdyż nowym krokiem w instalacji będzie WGRANIE SKRYPTÓW KAMPANII KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W INNYM FOLDERZE!
    Ścieżkę instalacji kierujemy w taki sposób \RTW\SAI (nie do daty!!!!)

    *Mamy również możliwość wgrania patcha na 12 tur.(w tym wypadku pomijamy powyższy punkt)
    Pach na 12 tur należy wypakować do SAI\option\campaign.
    Ścieżkę instalacji wybieramy tak jak zwykle czyli: \RTW\SAI(tu pomijamy krok następny).

    * Następnie odszukujemy folder Scripts, który znajduje się w folderze SAI. Tu natomiast wybieramy tury na rok, jakie wcześniej zdecydowaliśmy się wgrać z folderu kampanii.
    Jeśli jest to 6 obrotów na rok,to wchodzimy w folder docelowy i wybieramy kampanię którą zdecydowaliśmy się wcześniej wgrać. Czyli tak jak ja 6 tur=>355AD=>full scripts(tą pierwszą opcję,znacznie rozwiniętą polecam! W grze będzie dużo dodatkowych elementów urozmaiconych kampanię,jak posiłki i inne wydarzenia.Natomiast opcja druga doda nam tylko ilość kolejek na rok..Tyle)Instalujemy tak samo jak wcześniej czyli \RTW\SAI (nie do daty!!!!).

    * Ważnym elementem jaki oferuje modyfikacja, to oprawa dźwiękowa w tym celu musimy odszukać folderu SoundMod! W głównym folderze SAI!(Dodam że mamy tam oryginalne języki rodem z EB i masa innych atrakcji )
    Aby zainstalować poprawnie moda, musimy odszukać w głównym folderze "SAI" teczki SoundMod , wejść w niego i uruchomić instalator Vanilla SoundMod option, pokierować ścieżkę instalacji tak jak zwykle czyli: \RTW\SAI .
    Następnie wejść w folder SAI i odinstalować Vanilla SoundMod option poprzez kliknięcie odpowiedniego narzędzia pod nazwą CA Vanilla Soundmod uninstall.exe!
    Koniecznie teraz musimy odszukać tego samego folderu SoundMod w zakładce OPTIONS i zainstalować na nowo Ihatemonday Soundmod options a ścieżkę docelową kierujemy tak jak zwykle czyli D\RTW\SAI !!!

    *Opcjonalnie Pach na rekrutację wypakowujemy w SAI\option\Minimal Recruitment Option.
    Ścieżkę instalacji wybieramy tak jak zwykle czyli: \RTW\SAI
    Patche można pobrać z linku na końcu postu.

    Reszty opcji nie ruszamy gdyż , jedynie możemy odinstalować dodatki które mod już ma wgrane, takie jak przyroda z RSII ,mod na dyplomacje, nowa mapa itd.

    Podsumowując, INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI to potężna modyfikacja, mająca kupę zmian, nowych modeli jednostek,budowli,portretów generałów itd.
    Mod mogę opisywać tylko w superlatywach,mam nadzieję że istota zmian jakie posiada, nie będzie wam przynosiła masy błędów, które niestety posiada każda dużo poprawiająca i dodająca praca twórców. Modyfikacja ma ogromny potencjał i niesamowity klimat, moim zdaniem to Europa Barbarorum o późniejszych czasach starożytnej europy. Polecam każdemu kto na nowo chce przeżyć powrót na stary dobry RTW-BI!!! Pozdrawiam

    Link do POBRANIA I KONKRETNYCH INFORMACJI ODNOŚNIE ZMIAN I SAMEJ GRY,POLECAM SIĘ ZAPOZNAĆ: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=126462
    Ostatnio edytowane przez buger13 ; 27-05-2015 o 16:39 Powód: Pach 12 tur itp.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  2. #2
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    To BlackWoodzie wynalazłeś diamencik. Mod prezentuje się naprawdę ciekawie. W niedalekiej przyszłości spróbuję pobrać. Tylko czy czasu starczy, żeby zagrać?

    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  3. #3
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Jam ci powiadam , że na tego moda musi ci sił i czasu starczyć. Gdyż jest to jeden z niewielu po Europie Barbarorum, mod który ma tyle bajer i klimatu że aż dziw aby o nim tak cicho było!
    Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości ,ktoś opiszę swoje odczucia i wrażenia z gry. Naprawdę polecam poświęcić choć godzinkę na rozruch, a przyłapie się na tym że skończy na trzech Pozdrawiam

  4. #4
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Zapowiada się ciekawie. A jak wygląda tu min rozkład prowincji?

  5. #5
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Prowincji jest sporo, ja naprawdę radzę pograć w to cudeńko. To kawał dobrej roboty, tego moda udoskonalano już od dawna.Teraz to już efekty końcowe. Ja po prostu chylę czoła ekipie ludzi, którzy tworzą cały projekt IB o czasach późnej starożytności. Pozdrawiam

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    witam
    zaciekawił mnie ten mod i postanowiłem go zainstalować ale mam pewien problem a mianowicie zrobiłem wszystko tak jak było to opisane i chciałem włączyć mod z ikonki na pulpicie i bach nie działa pokazuje mi się informacja typu:
    C:\Program Files\Activision\Rome- Total War\RomeTW-BI.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32!!!
    Totalnie nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie bardzo proszę o radę
    Czekam z niecierpliwością bo jestem ciekawy moda

    narka

  7. #7
    Gość

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Cytat Zamieszczone przez boogeyman
    witam
    zaciekawił mnie ten mod i postanowiłem go zainstalować ale mam pewien problem a mianowicie zrobiłem wszystko tak jak było to opisane i chciałem włączyć mod z ikonki na pulpicie i bach nie działa pokazuje mi się informacja typu:
    C:\Program Files\Activision\Rome- Total War\RomeTW-BI.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32!!!
    Totalnie nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie bardzo proszę o radę
    Czekam z niecierpliwością bo jestem ciekawy moda

    narka
    Jaki system? Gdzie zainstalowana gra? Chyba nie tam gdzie system?

  8. #8
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Cytat Zamieszczone przez boogeyman
    witam
    zaciekawił mnie ten mod i postanowiłem go zainstalować ale mam pewien problem a mianowicie zrobiłem wszystko tak jak było to opisane i chciałem włączyć mod z ikonki na pulpicie i bach nie działa pokazuje mi się informacja typu:
    C:\Program Files\Activision\Rome- Total War\RomeTW-BI.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32!!!
    Totalnie nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie bardzo proszę o radę
    Czekam z niecierpliwością bo jestem ciekawy moda

    narka
    Po pierwsze zobacz czy posiadasz BI( podstawowy dodatek) w wersji 1.6!
    Po drugie niektóre mody nie działają w dokumentach program files! Najlepiej stwórz osobny folder (jak ja to robię) , nazwij go RTW czy rome total war i tam instaluj całą grę, a potem mody oczywiście. Ścieżki instalacji najlepiej kieruj ręcznie, gdyż linijki tworzone przez twórców często są mylące. Pozdrawiam

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    dzięki za pomoc ale poradziłem sobie zainstalowałem go na D i wszystko hula
    gra na prawdę wygląda fajnie zobaczymy jak trochę pogram
    ale mam jeszcze jedno pytanie
    chodzi o styl wyświetlania opcji dodatkowych na polu bitwy są na górze i nie bardzo mi to odpowiada
    chciałbym aby było tak jak w podstawce na dole czy da się z tym coś zrobić
    dzięki za pomoc

    pozdrawiam

  10. #10
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!

    Odszukaj w głównym katalogu gry folder SAI, wejdź w niego i otwórz następnie folder o nazwie preferences!
    Wewnątrz powinieneś mieć dokument tekstowy o nazwie preferences.txt , otwórz go i w linijkach ustawień znajdź taką nazwę MINIMAL_UI:TRUE
    Teraz musisz zmienić to TRUE na FALSE .Czyli musi być tak MINIMAL_UIALSE .Jeśli tak zrobiłeś zamknij plik i zapisz zmiany. Pozdrawiam

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pobieranie i sposób instalacji.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2019, 21:04
  2. Pobieranie i instalacja.
    By in forum Expended Greek Mod - Diadochi! XGM - Diadochi!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2019, 18:00
  3. Pobieranie i sposób instalacji.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 16:13
  4. Pobieranie i instalacja
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 21:15
  5. Pobieranie i instalacja modyfikacji z rodziny IBFD
    By buger13 in forum Invasio Barbarorvm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •