Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ROZWIĄZANE] Populacja

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [ROZWIĄZANE] Populacja

    Mam pytanie. Jak zmniejszyć przyrost ludności w mieście? Bo mam aktualnie 3 na maxa rozbudowane miasta no i aby przynosiły dochody to regularnie wyżynam liczbę mieszkańców. Tylko, że przyrost naturalny pokazuje się w granicach 9% (!!!) Nie mam zbyt wiele czasu aż do następnego przeludnienia, a to dopiero 3 miasta. Aż trach pomyśleć co się stanie gdy będzie ich 6 czy więcej. A do następnego buntu nie doprowadzę z tury na turę, bo porządek publiczny mam po wyrżnięciu w granicach 235%

    I następne pytanie. Jeśli mam miasto, które ma np. 24 tyś mieszkańców no i dodaję do kolejki budowania pałac cesarski (jest 1-wszy w kolejce, czyli już się buduje), to czy po opuszczeniu tego miasta i doprowadzeniu do buntu, a potem ponownego zdobycia i wyrżnięcia mieszkańców to ten budynek dalej będzie się budował czy zostanie praca anulowana?

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Populacja

    Budowa zostanie anulowana, a pieniądze i czas stracone. Zbuduj wszystko co będzie przynosić im szczęście, w tym przede wszystkim siedziby namiestników czy dalsze rozwinięcia pod postacią pałacu cesarskiego. Zmiana świątyń na siłę również powoduje znaczący wzrost niezadowolenia. Czasami pomaga zmniejszenie podatków lub parę cudów porozrzucanych na planszy jak Posąg Zeusa, dłuta Fidiasza.

    Zawsze możesz garnizon powiększyć by utrzymać w ryzach populację, dodatkowym zabiegiem może być masowa rekrutacja wojsk w tych oddziałach, wyszkolenie 60 żołnierzy to spadek liczby ludności o 60 ludzi. Co prawda mało to, ale może Tobie pomóc rozwiązać parę problemów z przeludnieniem.

    Dobra rzecz to kanalizacja, która nie dość, że zmniejsza szansę na zarazy (co wydaje się w Twoim przypadku zbawienne) to na dodatek wpływa także na zadowolenie (kto sobie dzisiaj wyobraża żyć w mieście bez kanalizy?) i poziom ubóstwa, które wpływa na obniżenie zadowolenia (bo kto chce być biedny?).



  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Populacja

    Ale mi nie chodzi o zadowolenie, tylko o zmniejszenie przyrostu ludności

    A i zasadnicza kwestia jak dodać save'a na forum



    ***************

    Ja myślisz, po co istnieje możliwość edycji własnych wiadomości? Radzę zajrzeć do zasada korzystania z forum, jeśli nie wiesz.... A z racji napisania posta pod postem w odstępie minuty wnioskuję, że nie wiesz.

    Samick


    Ok sorki man, już nie będę To odpowiesz na moje pytania?

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Populacja

    Zwykle ludzie maja problem z przyrostem ludności. Jak chcesz zmniejszyc przyrost ludności to możesz podnieść podatki, zburzyć kilka budynków od porządku publicznego i szczęścia, ale ostrzegam to niebezpieczne operacje mogą spowodować bunt w mieście jak przesadzisz.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Populacja

    Nie jest zbyt kolorowo. Powyburzałem wszystkie (!!!) budynki dodające p.publiczny i wzrost populacji, a i tak ludność rozmnaża mi się w zabójczym tempie. Znów bardzo szybko następują przeludnienia a w dodatku szerzy mi się korupcja :/ Nie mam pojęcia co zrobić...

    Hmm... być może to, że mam bardzo mocno rozbudowane rolnictwo (latyfundia i irygacja w prawie każdym większym mieście) przyczynia się do zbyt szybkiego przyrostu ludności?

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Populacja

    Tak,wysoki poziom rolnictwa powoduje z powodu dużej ilości jedzenia wysoki przyrost. Wysokie podatki mogą spowodować,że przyrost ludności będzie nieco niższy.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Populacja

    Hmm... Specjalnie zacząłem nową grę i pomagałem sobie kodami (nie wincie mnie, jak tylko chciałem przeprowadzić jak najszybciej eksperyment). Do tego doszło, że rolnictwo mam na poziomie 3 (płodozmian bodajże) a przyrost naturalny po wyrżnięciu ludności w mieście wynosi około 9% :/ Już nie mam pojęcia co robić... Dodam tylko, że to miasto to Patavium, może ma to jakiś związek...

Podobne wątki

  1. Populacja graczy multiplayer
    By Hawkx in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •