Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114

Wątek: MG

  1. #21
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: MG

    Jeszcze raz, bo do niektórych chyba nie dociera, nie ma powtarzania kolejki.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Dobra. Jak mieliśmy wątpliwości czy Errichto zrobił wszystko przepisowo to najpierw pisaliśmy do niego a nie od razu lecieliśmy do MG.

    William jest nowym graczem i ja też. Wydawał mi się taki ruch w porządku i tak Williamowi powiedziałem. Nie został przecież wielki książę ruszony z miejsca - stoi tam gdzie stał.

    Ciekawa jaka będzie kara - usuniesz całą armię, w sytuacji kiedy i tak to miasto mogło być oblężone i i tak Errichto nie miałby możliwości oblężenia odbić?

    Dlatego, że regulamin jest nieprecyzyjny? Jest tam mowa o nieruszaniu pokonanego oddziału - nie został ruszony. Dołączyła do niego armia i razem oblegli miasto na polu obok (to jest "ruch"? - przecież stoi na tym samym polu?!). Można też oblec to miasto z pola wyżej armią fortu, chcesz to możesz sprawdzić. I sprawdź też czy Errichto może takie oblężenie odbić - wątpię.

    Zwłaszcza, że nie ma nocnego wojownika w pobliżu, czyli wielki książę i tak włączy się do bitwy w razie próby odbicia.

    Więc na jedno wychodzi gdzie co stanie.

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: MG

    Taka armia nie miałaby ruchu, aby oblec(generał by walczył, ale nie może oblec, do tego potrzebny jest ruch), ale wystarczy nawet wsadzić tam jednostki(zakładając że dalej nie mają zasięgu), a obok oblec kawalerią, aby były machiny. Ale nie wiem jaka jest sytuacja.

    I gwoli ścisłości regulamin zakazuje cofania kolejki z nakazu MG, nie przy porozumieniu graczy, ale jeżeli MG zabrania, to zabrania i nie ma nad czym dyskutować. Właściwie decyzja ma dużo sensu, bo ktoś może złamać regulamin, licząc na to, że osoba po nim nie zauważy, a jak zauważy to kary nie będzie, bo powtórzy.

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Taka armia nie miałaby ruchu, aby oblec(generał by walczył, ale nie może oblec, do tego potrzebny jest ruch),
    Ty to wiesz bo grasz w KO x czasu. William nie wiedział ja też nie wiedziałem i go wprowadziłem w błąd, myślałem że tak można...

    Regulamin mówi o zakazie ruchu pokonanej armii, nie precyzuje co to znaczy "ruch" (myśleliśmy, że chodzi o przemieszczanie armii - a nie o jakąkolwiek akcję). Nie ma więc tego dokładnie i jasno napisanego w regulaminie. Wy to wiecie, bo gracie w KO x czasu i oprócz regulaminu są też pewne niuanse i detale, które starzy gracze po prostu znają.

    Poza tym nie wiedzieliśmy, że w odwrotnej sytuacji "gra zabroniłaby" oblężenia miasta przez pokonanego gienka stojącego na polu obok (to znaczy gdyby pokonany litewski generał stał koło kijowskiego miasta). A nie sposób tego sprawdzić / zasymulować, bo niby jak zrobić, żeby pokonany generał wycofał się akurat tak samo niefortunnie (na pole tuż obok wrogiego miasta)? To trzeba mieć szczęście takie jak miał Errichto w poprzedniej turze, żeby pokonany wrogi generał tak się wycofał. Nie sposób zrobić symulacji, nie sposób sprawdzić. :roll: Jak ktoś gra w KO kilka lat i spotkał się już z taką sytuacją (że generał państwa w kolejce po drugim państwie, wycofał się po bitwie tuż pod mury miasta tego drugiego państwa) to wie jak jest. Ale nie my...

    Owszem MG decyduje i rozstrzyga w sytuacji gdy regulamin nie jest dostatecznie precyzyjny. Ale nie można wyciągać konsekwencji z powodu nieznajomości prawa, którego nie ma nigdzie jasno napisanego... Każdy się uczy i na przyszłość na pewno William będzie wiedział, że tak nie można i ja też to zapamiętam.

    W tej konkretnej sytuacji to z którego pola zostanie oblężony Pińsk i tak nie ma większego znaczenia (czytaj niżej).

    ale wystarczy nawet wsadzić tam jednostki(zakładając że dalej nie mają zasięgu), a obok oblec kawalerią, aby były machiny. Ale nie wiem jaka jest sytuacja.
    Sytuacja jest taka, że jednostki z fortu owszem mają dalej zasięg. Już pisałem, że można oblegać Pińsk także z pola o jedno wyżej.

    Tak można zrobić bez "ruszania" wielkiego księcia, nie dołączając do niego jednostek - IMO na jedno wychodzi:



    Tak czy siak Litwin nie ma nocnego wojownika w pobliżu ani dobrych / dużo jednostek (same milicje - po 1 w każdym - siedzą w fortach i w tym mieście na północy).

    Poza tym ten drugi generał ma 5 gwiazdek w obronie (3 normalnie, ale 5 w obronie bo ma "confident defender") - to raptem 1 gwiazdka mniej niż wielki książę.

    Czyli to czy zrobi się tak czy siak nie będzie miało żadnego wpływu na rozgrywkę. :roll:

    "Społeczna szkodliwość czynu" zerowa...

    I gwoli ścisłości regulamin zakazuje cofania kolejki z nakazu MG, nie przy porozumieniu graczy
    No właśnie - a tutaj Errichto wyraził zgodę / porozumienie na "cofnięcie" (zaraz wyjaśnię, dlaczego "cofnięcie" w cudzysłowie).

    Poza tym gwoli ścisłości to w tej KO już raz w ten sposób kolejka była "cofana" (nie wiem, czy można nazwać cofaniem skoro Errichto jeszcze nie robił tury a jest w kolejce zaraz po Williamie - co innego gdyby Errichto miał kolejkę 5 graczy po nim, albo gdyby zrobił już turę). Chyba w pierwszej turze - Spikrambo cofał turę Anglii (powtarzał jeszcze raz). Wszyscy jakoś wyrazili zgodę, jeszcze pisali, że "jest nowy to niech cofnie". A teraz Marat robi problem, mimo że Errichto się zgodził, i mimo że wiadomo że nie był to celowy ruch tylko spowodowany niewiedzą.

    ====================

    Edit:

    Albo to było w innej KO nie pamiętam - wiem, że Spikrambo w każdym razie.

    ====================

    Edit:

    Cytat Zamieszczone przez Errichto
    Wielki Książę Kijowski miał się nie ruszać. (Stał obok mojego miasta.) A dołączyły do niego wojska i rozpoczął oblężenie Pińska, co nie jest możliwe, gdyby nie miał ruchu.
    Kijów to państwo bezpośrednio przede mną, więc proponuję powtórzenie tury (chyba że Williamowi to nie pasuje).

    A nie jest dla mnie sprawą błahą, czy Pińsk będzie oblegany.
    Patrz wyżej - będzie oblegany tak czy siak. Niezależnie czy "ruszy" wielkiego księcia, czy oblegnie Pińsk o jedno pole wyżej...

    I nawet jeśli jesteś w stanie odbić to oblężenie (nie wykluczam) - to i tak będzie oblegany. Armia nie zostanie w forcie czekając biernie.

    A jeśli już MG chce koniecznie ukarać - to niech chociaż nie karze przez "zniwelowanie" oblężenia Pińska. Bo tak czy inaczej byłby oblężony.

    I podejrzewam, że niezależnie z którego pola William by obległ - wynik tej bitwy / oblężenia byłby taki sam (choć mogę się mylić).

    Więc skutki tego czy armia z fortu dołączy do wielkiego księcia czy oblegnie o jedno pole wyżej są żadne.

    ====================

    Edit:

    Proszę - już jest dobry sejw dla Litwy, bez "ruszania" wielkiego księcia. Wystarczyło zmienić ostatni ruch, żadnego "powtarzania kolejki" nie było:

    http://speedy.sh/Fa36c/wko33tura4Litwa.sav

  5. #25
    Stolnik
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    854
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MG

    Dobra. Jak mieliśmy wątpliwości czy Errichto zrobił wszystko przepisowo to najpierw pisaliśmy do niego a nie od razu lecieliśmy z płaczem do MG jak on teraz.
    William do mnie się nie odzywał w tej sprawie. I wypraszam sobie jakieś "latanie z płaczem do MG".
    Co do mechaniki - oblężenie armią stojącą przy mieście to jest ruch.
    Co do regulaminu:
    Zasada obowiązuje tylko w przypadkach, gdy w odwrotnej sytuacji mechanika gry zabroniłaby ruchu pokonanej armii oraz gracz kierujący zwycięskimi wojskami zgłosi fakt pokonania danych jednostek w odpowiednim temacie w dziale danej KO.
    Zrobię z nowej tury, chyba że Marat będzie bardzo krzyczał. I w takim wypadku nie ma sensu karać w jakikolwiek sposób Kijowiaka.
    A oblężenie odbiję, nie musicie się o to martwić
    Chciałby ktoś w Plemiona zagrać?
    viewtopic.php?f=24&t=10188

  6. #26
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Tak z tym płaczem to mnie poniosło trochę. Przepraszam. No ale latanie.

    Williama nie było chyba online, to się nie odzywał.

    A oblężenie odbiję, nie musicie się o to martwić
    Spoko. Gdyby armia została w forcie, zaatakowałbyś wielkiego księcia, armia z fortu włączyłaby się do bitwy - też by przegrała. Jeden pies.

    Gdyby zostało tak jak było (że wielki książę oblega) - pewnie tez nie zrobiłoby to różnicy w wyniku tej bitwy.

    gdy w odwrotnej sytuacji mechanika gry zabroniłaby ruchu pokonanej armii
    Pamiętam tą zasadę. Ale nie sposób było tego sprawdzić (chyba że godzinami symulować odwrót generała, aż w końcu wycofałby się pod miasto).

    Sam przyznałeś, że w dziwne miejsce się wycofał (do przodu się cofnął - przez most i jeszcze pod wrogie miasto).

  7. #27
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: MG

    Domen, czy mam na czole napis "idiota" i dałbym kare bez zaglądania do kolejki? Widzę jednak, że zdążyłeś już wymyślić kilka kar którego mógłbym rzekomo wlepić. I wyszło, że pan teoretyk gubi się w praktyce - co było do przewidzenia.
    Tury nie cofamy, tak mówi regulamin. I nie obchodzą mnie intencje, ja patrze na suche fakty, bo inaczej może wyjść tak jak napisał Avasil. Cwaniak złamie regulamin i będzie liczył, że nikt nie zauważy. I jak mu udowodnisz, że zrobił to celowo? No ale nic, wasz cyrk, wasze małpy, nie mam czasu ani chęci na kłótnie i polemiki ( zwłaszcza z tobą ), więc róbta co chceta. Errichto jedziesz z tym koksem

    PS: Co do wcześniejszej rzekomo cofniętej turki, to nie zaglądam tu zbyt często ( przy okazji prośba o informowanie mnie o turze papy i opóźnieniach ) i po prostu tego nie zauważyłem. Errichto też nie płakał mi na gg, bo akurat wczoraj sprawdzałem ten temat i zareagowałem sam, więc insynuacje na temat innych graczy można wsadzić pomiędzy bajki i baśnie.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MG

    Marat ty to jestes brutal

  9. #29
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Taaa. Tylko nie wiem nadal, za co zostałem nagrodzony tytułem "pana teoretyka"?

  10. #30
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: MG

    Marynka, staram się nie zawieść ciebie 8-)

    A pan teoretyk zapomniał już nasze pierwsze polemiki? Jak widać rada dla Williama brutalnie zderzyła się z praktyką
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •