Strona 1 z 70 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 698

Wątek: Pytania początkujących moderów

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Pytania początkujących moderów

    Na starym forum był temat o nazwie "pytania początkujących moderów" oraz na nowym forum przydałby się podobny temat, żeby móc zadać pytanie i ewentualnie uzyskać jakąś mniej lub bardziej satysfakcjonującą odpowiedź.

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania w kwestiach mniej lub bardziej technicznych...

    W sumie skoro założyłem juz temat, to tak trochę głupio żeby nie było pierwszego pytania :-P Ta rzecz od dawna mnie nurtowała, a odpowiedzi na to nigdzie nie mogłem znaleźć. Mianowicie, chciałem móc w modzie SS 6.1 wydobywać bursztyn za pomocą kopalni. Niestety gdy dopisałem do wpisu w pliku export_descr_buildings (wpisów wszystkich kopalni) linijkę "mines city requires factions { northern_european, middle_eastern, eastern_european, greek, southern_european, } and resource silver or resource gold or resource tin or resource iron or resource sulfur or resource marble or resource coal or resource amber" mogłem co prawda budować kopalnie na teranach posiadających w hidden ressource'ach surowiec amber, jednakże przynosiły te kopalnie dochód rzędu 0,0 florena. Jakieś rady ?

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania w kwestiach mniej lub bardziej technicznych...

    Ja raczej rad nie mam,bo jestem modderem poczatkowym,ale jedynie to chyba zazdrosc,ze inni se mody instaluja a ja nie potrafie sie obslugiwac,jak czytam ze chcesz miec bursztyn w kopalniach a ja nawet nie umialem zainstalowac european wars jedynie za pomoca tegoz forum i pomocnych kolegow udalo mi sie do czegos dobrnac.HAHA tobie sie nie potoba ze nie ma bursztynu,a ja mam klopoty z instalka podstawowych modow.Troche nie fair.HEHE.Nie miej za zle mojej wypowiedzi nie chcialem nikogo urazic.

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujących moderów

    <LOL> Wiem że pytam o błache sprawy :-P. Mogłbym zapytać o konkretną linijkę, konkretnego pliku xml odpowiadającą za zachowanie się ai na mapie bitwy, jednakże zwykle takie pytania gubią się gdzieś bez odpowiedzi... No mniejsza z tym.
    A nie było instalatora do tego moda ? Jak nie ma instalatora, to rozpakowywujesz do jakiegoś folderu i ręcznie przerzucasz wszelkie pliki do odpowiednich folderów podstawki, albo bawisz się w tworzenie pliku cfg, bat i nowego folderu.

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania w kwestiach mniej lub bardziej technicznych...

    Cytat Zamieszczone przez wilk7486
    W sumie skoro założyłem juz temat, to tak trochę głupio żeby nie było pierwszego pytania :-P Ta rzecz od dawna mnie nurtowała, a odpowiedzi na to nigdzie nie mogłem znaleźć. Mianowicie, chciałem móc w modzie SS 6.1 wydobywać bursztyn za pomocą kopalni. Niestety gdy dopisałem do wpisu w pliku export_descr_buildings (wpisów wszystkich kopalni) linijkę "mines city requires factions { northern_european, middle_eastern, eastern_european, greek, southern_european, } and resource silver or resource gold or resource tin or resource iron or resource sulfur or resource marble or resource coal or resource amber" mogłem co prawda budować kopalnie na teranach posiadających w hidden ressource'ach surowiec amber, jednakże przynosiły te kopalnie dochód rzędu 0,0 florena. Jakieś rady ?
    Surowiec nie kopalny, trzeba by w plikach oznaczyć głębiej...
    Ja na modowanej przez Esencję Nocy wersji Retrofita ma zyski rzędu 12k z kopalni w Wiedniu (a z miasta ze 33k). Dzięki temu każda nacja, nawet pod komputerem nie stoi jak dureń tylko rekrutuje porządne armie i rozbudowuje w zastraszającym tempie miasta - gra się o wiele lepiej ;]


  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujących moderów

    Umm, pewnie nie wiesz jak bardzo głęboko trzeba by grzebać ? Fakt, lepiej się gra gdy AI nie stoi jak dureń i robi sobie porządne armie oraz buduje miasta szybko i skutecznie (szczególnie gdy się zmieni wszystkie wpisy construction na construction 1) :] Kopalnie jak kopalnie, dużo daje pogrzebanie w pliku "descr_settlement_mechanics" i zmiana wartości dot. Handlu, korupcji, wydobycia i może jeszcze farm, jednakże pozostańmy przy pytaniu...

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Cytat Zamieszczone przez wilk7486
    Umm, pewnie nie wiesz jak bardzo głęboko trzeba by grzebać ? Fakt, lepiej się gra gdy AI nie stoi jak dureń i robi sobie porządne armie oraz buduje miasta szybko i skutecznie (szczególnie gdy się zmieni wszystkie wpisy construction na construction 1) :] Kopalnie jak kopalnie, dużo daje pogrzebanie w pliku "descr_settlement_mechanics" i zmiana wartości dot. Handlu, korupcji, wydobycia i może jeszcze farm, jednakże pozostańmy przy pytaniu...
    Wystarczy zmodyfikować plik descr_export_buildings Przez samą jego edycje osiąga się spore efekty Patrz - Portugalia zamiast 3 małych oddziałków, ma 5 potężnych armii, a atak na jakieś państwo przez gracza musi być odrobinkę przygotowany
    Polecam Ci zmienić same wartości kopalni - dzięki temu ich wartości zaczynają się od 600 (chyba sama siarka Edessa lub Alleppo) , aż do 11k( Wiedeń przykładowo). No i handel tez się pięknie tam modyfikuje Zero błędów, wywalania do windy i śmiem twierdzić, że nawet u mnie przestał pyskować po tej zmianie Popróbuję może z tymi innymi surowcami (pamiętam, ze w niektórych modach stawiały się nawet inne budynki na innych surowcach (np: tkalnia lub coś tam takiego (i pojawiały się na mapie)) i zobaczę jak czy coś moza pokombinować bez grzebania bardzo głęboko


  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujących moderów

    A to może taka mała rzecz której również w plikologii nie mogę znaleźć. Mianowicie plik skryptu odpowiadajacy za szansę kupców w przeprowadzeniu ataku na innego kupca. W podstawce wykupienie obcego kupca, kupcem było banalene a w modzie którego uskuteczniam - SS 6.1, praktycznie niemożliwe, przelicznik jest dosyć źle dobrany. Ktoś z was starzy wyjadacze :-P wie może w którym pliku, tego szukac ?

    Oraz druga rzecz która również podczas dłuższej rozgrywki mnie wkurza, mianowicie zauważyłem że jeśli jakaś frakcja przed nami wybuduje główną siedzibę jakiejś gildii np. kupców, to żadna inna w tym nasza frakcja, nie będzie mogła już drugiej głównej siedziby kupców postawić. Głupie co nie ? Za gildie odpowiada coprwada plik export_descr_guilds jednakże nigdzie w nim nie widzę limitu gildii. Tak samo głupia rzecz że, jeśli mamy np. główną siedzibę kupców i gdzieś indziej zwykłą gildię, to tej zwykłej nie mozemy przekształcić w mistrzów kupieckich. Może zły przykład wybrałem jednakże przy kapitularzach np. joanitów czy templariuszy juz nabiera to sensu, szczególnie przy limitach dostępnego wojska na turę. Jak te limity dotyczące przekształcania siedzib gildii skasować ?

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Hej, wie ktoś gdzie mogę znaleźc poradnik do tworzenia nowej frakcji?
    Dokładniej chodzi mi o mod Kindoms Grand Campaing.

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Dodawanie jednostek do innych krajów mam obcykane, ale w plikach battlemodels nie wiem jak zmienić na kolory naszego państwa. przykładowo w SS chce dodać Polsce Rycerzy Feudalnych i mi się udaję ale mam kolory francuskie lub duńskie, co mam zrobić, albo co robię źle ?

    Fan Wiedźmina
    Fan Historii
    Fan Metalu
    Fan Wielu innych rzeczy

    "Pamiętaj wszystko co powiesz może odwrócić się przeciwko tobie"

Strona 1 z 70 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujacych moderów
    By Kajcio in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 168
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 23:31
  4. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  5. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •