Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Broń palna - jeden wielki mit?

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    U mnie muszkieterzy hiszpańscy potrafią wyrządzić naprawdę wielkie szkody, nawet do 20-25 przeciwników podczas jednej salwy (a w następnej czasami 5 :? ). Jadą bardzo po moralach przeciwnika. No, ale... zazwyczaj większość stoi nic nie robiąc i bezsensownie wybiegają z szyku po czym ponownie próbują się ustawić. Jak wystawię pare oddziałów tych muszkieterów do bitwy, masakrują przeciwnika

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Właśnie największym problemem jest to,że nie strzelają salwą. Rzadko jednocześnie strzelało więcej jak 3 ludzi. Jest jeden plus tego - wróg dostaje cały czas. I na tym się kończą zalety,bo straty są za małe. Może jest jakiś minimod,który pozwalałby strzelać salwą?
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  3. #13
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Ustaw muszkieterow w jednej linii z "Torcido pikeman",wybierz opcje "fire and will" oraz "stand and fight" a zobaczysz sile razenia tej jednostki :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Zrobiłem bitwę tak jak kazałeś. Rzeczywiście,straty wroga kiedy znalazł się w miarę blisko wzrosły,tak że tracił sporo ludzi. Tylko,że tych 50 pikinierów którzy przeżyli (ze 150) zmasakrowali moich muszkieterów (120). Bitwa z tymi samymi pikinierami,ale z udziałem mojego oddziału weneckich kuszników(bez żadnych ulepszeń) zakończyła się miażdżącym zwycięstwem moich. Nie zginął żaden (tylko się zmachali od tego uciekania i strzału) - z armii wroga nie uszła żywa noga (martwa też nie). Bitwa łuczników(weneccy) vs pikinierzy tercio zakończyła się moim zwycięstwem. Ale było blisko - moi naparzali z dużej odległości ,jednak zadawali małe straty. Przebiegli przez pół mapy strzelając i zużyli całą amunicję ,więc zakończyłem bitwę starciem wręcz. Zostało wtedy 8 pikinierów (z 150) na łuczników (120). Straciłem dwóch ludzi. Grałem na poziomie normal,mapa trawiasta równina, pogoda słoneczna,mod Stainless Steel (najlepszy balans i odwzorowanie średniowiecznych jednostek i ich siły).I moim zdaniem jednostki strzelające prezentują się tak:
    - łucznicy - świetni obrońcy murów,daleki zasięg,zapory przeciwko konnicy. Dobrzy w początkowych starciach (potem strzały przestają robić większą krzywdę zakutym w stal rycerzom)
    -muszkieterzy,arkebuzerzy,strzelcy ręczni - daleki zasięg,strzał po prostej, masakrują morale wroga (którego można dobić potem konnicą). Nie opłaca się ich jednak stosować jako podstawę armii. Bardziej jako przydatną pomoc
    -kusznicy- absolutni zwycięscy. Średni zasięg,ale za to duże obrażenia,w miarę silni w walce wręcz,dobrze opancerzeni,świetni strzelcy. Idealni szczególnie w późniejszych etapach gry na rycerzy.

    Tak więc wychodzi na to,że broń palna jest przydatna,ale nie należy stosować jej użytkowników jako podstawę strzelców armii. Łuczników powinniśmy trzymać w miastach i ewentualnie używać ich palisad przeciw konnicy.Mimo to zawsze warto mieć 2-3 oddziały w armii,ze względu na daleki zasięg. Kuszników powinniśmy rekrutować najwcześniej jak się da i stosować przeciw opancerzonym przeciwnikom.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  5. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Zrobiłem bitwę tak jak kazałeś. Rzeczywiście,straty wroga kiedy znalazł się w miarę blisko wzrosły,tak że tracił sporo ludzi. Tylko,że tych 50 pikinierów którzy przeżyli (ze 150) zmasakrowali moich muszkieterów (120).
    Kłania się czytanie ze zrozumieniem... Chodziło o ustawienie muszkieterów i pikinierów na inne oddziały... Ludzie myślcie Oo


  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Na jednej linii zrozumiałem linie pionową,czyli że naprzeciwko mam ustawić te oddziały. Sorry,mój błąd. Jednak doświadczenie nadal świetnie obrazuje siłę poszczególnych typów strzeleckich ,ich wady oraz zalety.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  7. #17
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    ...Jednak doświadczenie nadal świetnie obrazuje siłę poszczególnych typów strzeleckich ,ich wady oraz zalety.
    Można by polemizować.
    Muszkieterzy wykończą wroga szybciej niż kusze.
    Kusze znowu nie nadają się po prostu do miasta (no chyba że na mięso ).*
    Łucznicy w polu, szczególnie ci lepsi, mogą walczyć wręcz, ja u swoich strzelców wyłączam tryb pojedynku, bo zaczynają uciekać albo za wcześnie albo za późno, uwzględniając to, że z bliskiej odległości tną pancerze na plasterki zostawiam ich na pozycji, a do walki wręcz dorzucam piechotę z tyłu.
    Zwracało tutaj parę os. uwagę na to, że strzelcy nie strzelają, to wkurza, ale jest tak dlatego, że komp nie pozwala im strzelać przez przeszkody, tak więc jak mają na drodze: budynek, oddział itp. stoją jak wryci w ziemię (nawet pagórek nie pozwala im strzelać do góry).

    *w przypadku francuzów oblężenia są koszmarem, bo każdy kusznik daje bełtem w górę przez co koszmarnie zmniejsza się skuteczność.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  8. #18
    Maharbal
    Gość

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    vlad77 Właśnie na tym polega problem, że w przypadku strzelców, nawet bez wyraźnej przeszkody kilku ,,typów" z oddziału nie strzela. Przykładowo: grałem bitwę z użyciem Muszkieterów Janczarów. Stałem na wzgórzu, wróg podchodził od dołu. I nawet w tym przypadku były problemy.

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    Odświeżę nieco stary temat, ale mam coś co sporo do niego wnosi. Ściągnąłem właśnie submoda RR + RC do Stainless Steel (notabene ważącego więcej niż SS) i tam broń palna ma wprost olbrzymie znaczenie. Jednostki starają się strzelać salwą (opóźnienia 1-3 sekundy,ale to jest akurat realistyczne - raczej nie było równoczesnych salw w zamieszaniu bitwy), zabijają naprawdę sporą sporą liczbę żołnierzy w oddziale i miażdżą morale . Tak więc naprawdę polecam submoda wszystkim,którzy uznają SS za Medievala 2 takiego, jaki powinien być.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Plymouth
    Postów
    136
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń palna - jeden wielki mit?

    link?
    We hold these truths to be self-evident,
    that all men are created equal,
    that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights,
    that among these are Life,
    Liberty and the pursuit of Happiness.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowożytna broń palna - fakty i mity.
    By Herod in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:00
  2. Broń pancerna, polska broń pancerna
    By KWidziu in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 18:48
  3. Efektywna broń palna
    By mr.Raspberry in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 22:06
  4. Broń palna w Call of War....
    By KwaziMag in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 14:51
  5. Sowiecka i Amerykanska bron palna z DWS
    By Gorbaczow in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •