Zobacz wyniki ankiety: Który soundtrack z gier Total War był najlepszy?

Głosujących
51. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Shogun I

    1 1.96%
  • Medieval I

    8 15.69%
  • Rome

    16 31.37%
  • Medieval II

    17 33.33%
  • Empire

    2 3.92%
  • Napoleon

    4 7.84%
  • Shogun II

    3 5.88%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Najlepszy soundtrack z gier Total War

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: Najlepszy soundtrack z gier Total War

    Gdybym mogł oddałbym 2 Głosy na Shoguna II i Medievala II ale tak to mój głos idzie na Shoguna i mimo że bardziej wole klimat średniowiecznej Europy to soundtrack (szczególnie z bitew) medievala 2 przegrywa(ogólny minus i chyba jedyny do soundtracka Medka to fakt że jest za krótki i bardzo monotonny).
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  2. #12
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Najlepszy soundtrack z gier Total War

    Oddaje głos na Napoleon: bardzo dobra orkiestra zrobiła ten soundtrack. Na pewno o wiele lepiej od Empire, gdzie jak dla mnie było słabo. Na drugim miejscu bym dał soundtrack z Medieval 2, wczuwam się dzięki temu w klimat gry.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #13
    Pampa
    Gość

    Re: Najlepszy soundtrack z gier Total War

    Mi się bardzo podobał w Napoleonie podczas wczytywania mapy kampanii, szkoda że to tak krótko A tak ogólnie to med2 ma bardzo fajny soundtrack

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Minas Morgul
    Postów
    285
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Najlepszy soundtrack z gier Total War

    Najbardziej klimatyczne to na pewno z Medievala II. Szczególnie w kingdoms, a dokładniej w kampanii Krzyżackiej gdzie wręcz czuć ten klimat "surowości" Krzyżackiej.
    "Myślałem, że to jakiś nick wymyślony, a tu się okazuje, że to imię Wojtek tylko, że napisany przez v!" - nazgul3456 po odkryciu, że nick moderatora voitek to imię.

  5. #15
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Najlepszy soundtrack z gier Total War

    Medieval 1 zdecydowanie! Tam się czuło klimat, jest o niebo lepiej niż w M2, tam dopiero Kingdoms wprowadziło fajną muzykę (czysty M2 miał kilka niezłych utworów, ale większość to średniaki mym zdaniem, parę było nieklimatycznych też).

    Niech żyje Gwardia!

  6. Użytkownicy którzy uznali post Lwie Serce za przydatny:


  7. #16
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach

    Re: Najlepszy soundtrack z gier Total War

    A ja ... kasuję muzę na wstępie. Jakoś tak nie działa na mnie w czasie gry, a często dekoncentruje i irytuje. I to niezależnie który TW :?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #17
    Chłop Awatar Luty
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 5 podziękowań w 1 poście
    Osobiście przykuwam uwagę do muzyki w grze i wbrew pozorom stanowi ona wielką część gry. Być może jestem dziwnym przypadkiem ale często muzyka jest decydującym faktem o tym, czy gra mi podchodzi czy nie Według mnie każdy Total War ma swoje wady i wiele niedociągnięć i rzeczy, które należy usprawnić, ale muzyka na pewno do nich nie należy, nie przypominam sobie bym usłyszał słabe utwory. Wymienię więc moje ulubione.

    Rome 1 - jak dla mnie to już legendarna ścieżka dźwiękowa. Fenomenalny motyw w menu, wszystkie utwory idealnie oddają klimat Cesarstwa - czuć w nim dumę do narodu, oddanie i dyscyplinę, honor. Ciekawą opozycją był Barbarian Invasion, który brzmiał bardziej drapieżnie i tworzył ciekawy kontrast, bo słychać było bunt i wolność chociażby w motywie z menu. bardzo miło wspominam ten soundtrack. Tylko Alexander wypada troszkę gorzej jak na mój gust.

    Medieval 2 - pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie chór z obrazem maszerujących żołnierzy, lepiej nie dało się tego zaprojektować. Szkoda że CA odeszło od motywu "maszerujących cieni" w kolejnych częściach, ale trzeba przyznać że powrót do korzeni w Attyli wyszedł fenomenalnie. Wracając do tematu większość soundtracku idealnie pasuje do cięższego klimatu średniowiecza. Trzeba też przyznać że kilka utworów nie pasowało do całości.

    Shogun 1 i 2 - jako fan ascetycznych dźwięków i wyciszających melodii nie mogłem przejść obojętnie obok kojących melodii jakie tworzą koto i shamisen. Świetny, relaksujący soundtrack, zwłaszcza pierwszej części gry.

    Attila - soundtrack pierwsza klasa, wiernie oddaje klimat gry. Można usłyszeć jękliwe skrzypce i odpowiednio dawkowane dźwięki ludowych instrumentów, według mnie bardzo pasuje do realiów tej gry. Żywsze melodie także są zrobione wzorowo ale moje serce zdobył jednak motyw Hunów i muzyka wszelaka, którą usłyszeć można na mapie kampanii.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Monitor do gier z serii Total War
    By Vinicius in forum Tawerna
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 08:48
  2. Soundtrack
    By Braveheart kaleczne serce in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 15:43
  3. Ulubiony Soundtrack
    By Kot in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 21:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •