Zobacz wyniki ankiety: Czy kampanijne AI jest lepsze od oryginału w tym modzie?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie

    4 10.00%
  • tak

    36 90.00%
Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 388

Wątek: Bellum Crucis 6.0-6.3-7.0 PiterAI 4.0 (sztuczna inteligencja)

  1. #11
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Jest nowa wersja z poprawioną agresywnością komputera, neutralnością 25 tur i poprawionym poruszaniem się po mapie armii oraz desantami. AI należy instalować do głównego folderu moda, nie do "data", poprawiłem w opisie, jeżeli ktoś tak zainstalował, to nic się nie zmieniło w AI.

  2. #12
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Polecam to nowe AI z 15.02.2012 jakie zrobił Piter. Zedytowałem pierwszy post, robiac 2 wersje - jedna dal Ludzi grających w submoda Aravena lub submoda Ironmana, a druga na czyste Bellum. Grałem testowo na tym Ai, uważam, że ma potencjał pogralem 50 tur Aragonią i 40 Gruzją. Jest naparwde ciekawe, komp dobrze atakuje, sensownie prowadzi dyplomację. Robi desanty dużo lepiej niz oryginalnie. Prosze pograjcie na tym ai, ja mam dzis urlop to zaraz odpalam. Jak napisal Piter folder data wgrywamy do katalogu BellumCrucis6. Pozdrawiam i tez czekam na opinie jak się gra na tym bardzo dobrym wg mnie AI strategicznym.

    edit: Nie podoba mi się jedynie, że Piter zrobił 25 tur neutralności zamiast 30 jakie są w Bellum, ale uparł się. sam to sobie zedytuje, by było 30 tur neutralności. Ale ai nawet z 25 turami neutralności jest bardzo dobre jak napisałem.

  3. #13
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Na oryginalnym w 25 tur wszystkie rebelie są podbite i nie widze potrzeby żeby komp bezmyślnie nic nie robił do 30 tury i szkoda mi czasu żeby to zmieniać. Nie rozumiem dlaczego to dla Ciebie olbrzymia wada, bo twoje argumenty o tym, że słabsze frakcji lepiej przygotują się do wojny wogóle do mnie nie przemawiają.

  4. #14
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Ja tam jestem w tej kwestii ortodoksyjny każda inna liczba jak 30 tur nieagresji w Bellum jest dla mnie złym pomysłem. W 30 turach nieagresji nie chodzi tylko o podbój rebelii, ale nic niektórzy jak się uprą to nie da się ich przekonać. Zagram ze 100 tur jak AI nadal będzie takie dobre jak przez pierwsze 40 tur jakie grałem sam sobie zmienię (liczbę tur nieagresji z 25 na 30 tur), bo na Pitera widzę nie ma co liczyć w tej kwestii.

  5. #15
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Ja tam jestem w tej kwestii ortodoksyjny każda inna liczba jak 30 tur nieagresji w bellum jest dala mnie złym pomysłem. W 30 turach nieagresji nie chodzi tylko o podbój rebelii, ale nic niektórzy jak sie uprą to nie da sie ich pzrekonac. Zagram ze 100 tur jak AI nadal będzie takie dobre jak przez pierwsze 40 tur jakie grałem sam sobie zmienię (liczbę tur nieagresi z 25 na 30 tur), bo na Pitera widzę nie ma co liczyć w tej kwestii.

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Ja tam jestem w tej kwestii ortodoksyjny każda inna liczba jak 30 tur nieagresji w bellum jest dala mnie złym pomysłem.
    Cytat Zamieszczone przez Araven
    ale nic niektórzy jak sie uprą to nie da sie ich pzrekonac.
    hehe


    Nad desantami dużo pracowałem, raz widzę Jerozolima zajęła wyspę Leuklosię, po kilku turach patrzę znów Bizancjum ją ma, Bizancjum posłało armię do prowincji rebelianckiej w Afryce, czyli znów się potwierdza, że moje koncepcje działają jak należy, no cóż czekam na opinie innych, bo trudno obiektywnie oceniać własne dzieło

  6. #16
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Nie wiem czy kiedyś byłem taki zadowolony z dużego prawdopodobieństwa przegrania kampanii A to nawet nie wszyscy sąsiedzi

    Liczyłem na to, że HRE da mi spokój z racji wojny z Danią, ale na Danie napadła też Norwegia po czym HRE zaatakowało również mnie Nowogród zajął Rygę, a teraz szachowałem się z Rusią licząc, że ich czymś przekupie, bo wojny jeszcze nie mam, ale w następnej turze Ruś na pewno zacznie wojnę.

    [spoiler:1p9dpj4d]
    Shot at 2012-02-16


    Shot at 2012-02-16[
    Oczywiście gram bez komendy toggle_fow, dlatego nie zorientowałem się w ataku cesarstwa, ale na potrzeby sreenów włączyłem ten kod [/spoiler:1p9dpj4d]

  7. #17
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Na razie nowa kampania Bizancjum około 30 tury. Generalnie pokój był do 25 tury teraz wojny wybuchają. Ale coś nie do końca dobrze działa z tymi 25 turami pokoju bo mnie grając Bizancjum w 14 turze zaatakowała Jerozolima w Azji Mniejszej mimo, że teoretycznie nie powinna atakować do 25 tury. Fajnie sie gra na tym AI, oby tak dalej.

  8. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Na razie nowa kampania Bizancjum około 30 tury. Generalnie pokój był do 25 tury teraz wojny wybuchają. Ale coś nie do końca dobrze działa z tymi 25 turami pokoju bo mnie grając Bizancjum w 14 turze zaatakowała Jerozolima w Azji Mniejszej mimo, że teoretycznie nie powinna atakować do 25 tury. Fajnie sie gra na tym AI, oby tak dalej.
    Bo polecenie inwazji morskiej ignoruje czasami inne polecenia, ale to rzadkie.

    [spoiler:1j4puvko][/spoiler:1j4puvko]

  9. #19
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Piter to nie była żadna inwazja morska a pieszy atak lądem, armia krzyżowców z Adany uderzyła na Attaleie w 14 turze, bez użycia statków. Więc Twoja teria o inwazjach morskich nie ma tu zastosowania.

    Edit: Ai ostro walczy ale co na razie dla mnie jest jego pierwszą dużą wadą, to fakt, że łamie sojusze nawet przy relacjach 9/10 w Bellum nie łamie od 8/10 i to jest zajebiste w Ai z Bellum. Weź to Piter popraw w swoim AI, bo takie wiarołomstwo chęć gry mi odbiera. Bo wszelkie zabiegi dyplomatyczne i dbanie o dobre relacje są psu na budę przy takim zachowaniu AI. Wygrywam ale nie cieszy mnie taka gra ze zdradzającym ai przy relacjach od 8 w górę.

  10. #20
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Przy usuniętych inwazjach morskich takich wydarzeń nie ma, więc to przez to, hm... W sumie to nic strasznego, bo to tylko jedna frakcja.

    Co do dyplomacji, to komp atakuje zgodnie z jego interesami, można powiększyć zależność relacji od doboru inwazji, ale jeżeli to nic nie daje to po prostu się nie podlizuj Komp nie zaatakuje na pewno tylko przy relacjach 10/10.

    Instrukcja co zrobić by inwazja bardziej zależała od relacji:

    Otwieramy plik descr_campaign_ai_db naciskając prawym klawiszem myszki i wybierając edytuj. Odnajdujemy takie polecenie znajdujące się pod instrukcją:

    " <!--
    //////////////////////
    // GLOBAL AI PARAMS //
    //////////////////////
    -->

    <trusted_ally_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_human_fs_threshold float="0.3"/>
    <trusted_ally_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_target_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_enemy_auto_war bool="false"/>

    <use_cheat_overrides bool="false"/>
    <invade_priority_fs_modifier float="-400.0"/>
    <invade_priority_gs_modifier float="-200.0f"/>
    <invade_priority_assistance_offset int="200"/>
    <invade_priority_min int="50"/>
    <invade_priority_max int="3000"/>

    <merge_fort_priority_offset int="500"/>"

    Pogrubiona linijka- to priorytet inwazji zależny od relacji, relacje kształtują się w poziomie od -5 do +5. Komp mnoży te relacje właśnie razy "-400". Więc przy najgorszych relacjach -5 * (-400)= 2000 (komp dolicza 2000 do priorytetu inwazji)
    Linijkapod nią to analogiczny system tym razem odpowiadający za reputacje frakcji.



    A granicę od której komp atakuje możesz zmienić w ten sposób:

    We wszystkich poleceniach odpowiadających za inwazję zmień polecenia tak:

    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"military_balance_plus_enemies="3.6" faction_standing="4.0" is_protectorate="false"/>

    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"military_balance_plus_enemies="3.6" faction_standing="3.0" is_protectorate="false"/>

    Wtedy komp nie powinien atakować przy relacjach 4 i 5.0

    Polecenia te znajdują się od napisu "atak na gracza" i ciągnął się prawie do końca.

    Ja sam póki co tego zmieniał nie będę, czekam na więcej opinii.

Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 21:03
  2. PiterAI- MOS (nowa sztuczna inteligencja)
    By Piter in forum Third Age
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 15:17
  3. Sztuczna inteligencja
    By Gaius Julius in forum Empire
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 18:30
  4. AI - sztuczna inteligencja w bitwach
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •