Zobacz wyniki ankiety: Czy kampanijne AI jest lepsze od oryginału w tym modzie?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie

    4 10.00%
  • tak

    36 90.00%
Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 388

Wątek: Bellum Crucis 6.0-6.3-7.0 PiterAI 4.0 (sztuczna inteligencja)

  1. #281
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Koleś ja na VH wygrywałem na agresywnych ai. Jakie easy?
    Żarty sobie robisz. Jak nie walczyłeś z Niemcami i Węgrami to śmiech na sali. Z dwoma nacjami można jeszcze walczyć, ale nie z 3 czy 4 na samym początku, jak na tym szalonym ai.
    Nie zwykłem oddawać ziemi Niemcom, ani nikomu innemu.
    Gram jak zawodowiec, a porypane ai wbrew sojuszom atakuje mnie jak szalone wszystkimi nacjami.


    Czyli nie możesz się pogodzić, że jesteś super świetnym graczem i nie będziesz prowadził dyplomacji, tylko jak leci będziesz dawał dary sąsiadom, zawierał sojusze z niewygodnymi i miał pewny pokój? AI w medku jest bardzo słabe i to nie żaden powód do dumy, że oh ah, wygrywasz na vh Człowieku, sam chciałeś takiego poziomu agresji, czy to do Ciebie nie dociera, testowałeś to AI i mówiłeś, za łatwo, za łatwo, za rzadko mnie atakują, chcę wyzwania! Więc zwiększałem i od kilku wersji AI tego nie zmieniałem do teraz, kiedy to zmieniłem. Nie krytykuj mnie za to, że Cię posłuchałem! Skoro za to krytykujesz, to znaczy, że nie warto uwzględniać twoich sugestii! Ja tylko zwiększałem agresję po twoich apelach, chcesz graj, nie chcesz nie graj, chcesz robić AI rób, a nie steruj mną. Wziąłem twoje uwagi pod uwagę ale to nie znaczy, że będę zawsze Cię słuchał jakbyś był jakimś moim nauczycielem, mędrcem, uspokój się, nie będę się z tobą wykłócał i rozładowywał jakiś twoich frustracji.

    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Czyli sojusze na Twoim ai są niewiele warte, trzeba oddawać ziemie by sobie kupić pokój?. Co to za bug z tym niedotrzymawaniem 15 tur nieagresji, coś źle zrobiłeś czy nie umiesz tego ustawić?
    Nie podoba mi się uzależnienie priorytetów ataku tylko od siły militarnej.
    Na poziomie hard i very hard oczywiście, że trzeba stosować różne triki, zależy też kim się gra, taka Polska, Litwa, Bułgarzy są trudnymi nacjami, pograj Norwegią, Nowogrodem. Nie ma żadnego bugu z paktem o nieagresji przez 15 tur odpier... się Pan od tych 15 tur, bo to niezamierzone i trochę szacunku dla cudzych poglądów, nie jestem twoim pracownikiem, gdyby tak było to bez problemu ustawiłbym tak jakbyś chciał, bo to by była praca, a ja się bawiłem w robienie tego AI i uważałem, że tak będzie dobrze. Przeczytaj pierwszy post, tam pisze, że nie ma pewnego w 100% paktu o nieagresji i jest to zamierzone. Graj sobie na łatwym, a jak to urąga twojej godności mistrza medievala to graj na oryginalnym...

    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Raz ci się udało. zagraj jeszcze ze 2 kampanie, nie oddawaj prowincji i powalcz sobie na 4 fronty od 9 tury. Najpierw piszesz o rozbudowie gospodarki, potem zdziwiony, że ja miasta rozbudowuje? A skąd mam mieć kasę? bez rozbudowy? Do bani to ai i tyle, nawet 15 tur nieagresji nie umie dotrzymać, zamiast rebelie podbijać to napada ludzkiego gracza. W BC 7.0 się nie sprawdza. Na medium powinno być rozsądnie, a jest tak agresywne jak ai oryginalne na VH, do niczego.
    Dlaczego mam nie oddawać prowincji? Dlaczego mam walczyć na dwa fronty? Dlaczego mam marnować grube tysiące na budynki, które dają po 100 florenów dochodu na turę, AI jest na tyle inteligentne, że walka 1 na 1 jest trudna. Możesz sobie grać jak chcesz ja tylko podałem przykład, jak ja to zrobiłem. Na poziome bardzo trudnym nawet nie zamierzam próbować grać taką Polską, to jest naprawdę dla ludzi, którzy chcą mieć wyzwanie, na poziomie trudnym jest już trudno, a na normalnym jedynymi bonusami są oryginalne bonusy moda: czyli odpowiednie sumy pieniędzy, może większe niż na ver 6.3. Jeśli AI ma więcej pieniędzy to automatycznie jest silniejsze, a gracz słabszy więc pretensje proszę kierować dla Włochów, jeśli Ci zwiększyli jakieś bonusy, a jeśli nei zwiększyli to na temat tego samego AI nagle masz zdanie o 180 stopni inne niż niedawno, co jest dla mnie niezrozumiałe. Poza tym trochę kultury proszę Pana moderatora, bo się trochę zapędziłeś.

  2. #282
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Się uspokój i nie ekscytuj, bo dostaniesz od kogoś upomnienie za wulgaryzmy. Nie ode mnie.

    Cofnąłem się do 12 tury i dałem Niemcom prowincje, nadal trzymali 2 armie koło Wrocławia, przy relacjach 9/10, a Praga stała nie oblegana. Aż się 1 zbuntował im, z 7 tur tak stali jak kołki.

    Ale Litwa zaczęła wojnę z Rusią Kijowską, a na Węgry uderzyli Połowcy i Bizancjum, moi sojusznicy. A teraz także Niemcy na Węgrów poszli.
    Ale Węgrzy nadal pokoju nie chcą zawrzeć.

    Pogram nieco dalej, zobaczyć jak ai się zachowuje, to je ocenię, kilkanaście tur to za mało.

    Jak nie ma na 100% paktu o nieagresji nawet na marne 15 tur, to co to ma być żart jakiś? loteria fantowa? Albo jest pewna niegresja, albo wcale. Zdanie zmieniam na bazie przebiegu kampanii, w 6.3 było ok.
    Pogram więcej to zobaczę, ale twoja agresja i wulgaryzmy oraz brak kontroli, zniechęcają mnie do dalszych testów tego ai. Na dziś starczy. Rozpracowałem już sojusze na 3.9. Z tym dawaniem prowincji to chore jest, ale chyba jedyny sposób by tacy Niemcy znaleźli sobie inny cel niż Polska.

  3. #283
    sadam86
    Gość
    Pewnie mi się oberwie, że się wcinam, ale co tam Skoro w 6.3 hulało, a Piter twierdzi że większych zmian nie było, a w 7.0 niestety już tak dobrze nie jest to ja bym nie szukał winy ani u twórcy AI, ani w umiejętnościach graczy tylko raczej wnioskował, że włosi zmienili coś diametralnie w porównaniu z 6.3 i teraz się kaszani.
    Tyle ode mnie.

  4. #284
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Dyplomacja, polecenia z pliku + komentarze:



    <!--
    Neutralny-a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" military_balance="1.0" target_human="true"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="1000"/>
    </decision_entry>
    Atakuj gracza jeśli nie masz z nim sojuszu i masz większą armię, oraz nie masz wrogów, priorytet 1000.



    <!--
    ///////////////////////////////////////
    // Broń się przed najsilniejszymi //
    ///////////////////////////////////////
    -->




    <!--
    a
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" has_alliance_against="true" alliance_military_balance="1.2"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0" military_balance="0.6"/>
    <faction_attitude alliance_against="20" invade="invade_buildup" invade_priority="3500" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj neutralną potęgę, która jest dla Ciebie zagrożeniem, gdy jego armia jest większa od twojej prawie 2x, ale armia Ciebie i twoich sojuszników, którzy mogą go zaatakować jest nieco większa od jego armii. Priorytet 3500.

    <!--
    x
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" has_alliance_against="true" alliance_military_balance="1.2"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0" military_balance="0.6"/>
    <faction_attitude alliance_against="20" invade="invade_buildup" invade_priority="3000" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj sojusznika potęgę, który jest dla Ciebie zagrożeniem, gdy jego armia jest większa od twojej prawie 2x, ale armia Ciebie i twoich sojuszników, którzy mogą go zaatakować jest nieco większa od jego armii. Priorytet 3000.


    <!--
    a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" has_alliance_against="true" alliance_military_balance="1.2"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0" production_balance="0.5"/>
    <faction_attitude alliance_against="20" invade="invade_buildup" invade_priority="3500" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj neutralną potęgę, która jest dla Ciebie zagrożeniem, gdy jej gospodarka jest od twojej silniejsza 2x , ale armia Ciebie i twoich sojuszników, którzy mogą go zaatakować jest nieco większa od jego armii. Priorytet 3500.

    <!--
    x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" has_alliance_against="true" alliance_military_balance="1.2"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0" production_balance="0.5"/>
    <faction_attitude alliance_against="20" invade="invade_buildup" invade_priority="3000" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj sojusznika potęgę, który jest dla Ciebie zagrożeniem, a jego gospodarka jest od twojej silniejsza 2x , ale armia Ciebie i twoich sojuszników, którzy mogą go zaatakować jest nieco większa od jego armii. Priorytet 3000.

    <!--
    a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" production_balance="0.5" has_alliance_against="true" alliance_military_balance="1.2"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0" production_balance="0.7"/>
    <faction_attitude alliance_against="14" invade="invade_buildup" invade_priority="3000" continue="true"/>
    </decision_entry>

    Kolejne polecenia walki z potęgami ale już nieco słabszymi, będącymi mniejszym zagrożeniem stąd i mniejsze priorytety inwazji.


    <!--
    x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" production_balance="0.5" has_alliance_against="true" alliance_military_balance="1.2"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0" production_balance="0.7"/>
    <faction_attitude alliance_against="14" invade="invade_buildup" invade_priority="2500" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Kolejne polecenia walki z potęgami ale już nieco słabszymi, będącymi mniejszym zagrożeniem stąd i mniejsze priorytety inwazji.



    <!--
    ///////////////////////////////////////
    // Atakuj najsłabszych //
    ///////////////////////////////////////
    -->




    <!--
    Neutralny-a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" military_balance="1.0" production_balance="1.5"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="1000" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj słabego sąsiada jeśli masz silniejszą armię i 1,5 raza silniejszą gospodarkę i gdy nie masz wrogów.

    <!--
    Sojusznik-x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" military_balance="1.0" production_balance="1.5"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="750" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj słabego sąsiada, sojusznika, jeśli masz silniejszą armię i 1,5 raza silniejszą gospodarkę, nie masz wrogów. Priorytet ataku 750, a by komputer zaatakował priorytet musi wynieść 1000.




    <!--
    a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" military_balance="1.5"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="900" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj najsłabszego sąsiada jeśli jest neutralny, nie masz wrogów i masz 1,5 raza większą armię (jeśli twórcy Bellum przesadzili z bonusami dla AI, to może być przyczyna agresji)

    <!--
    x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" military_balance="1.5"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="700" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj najsłabszego sąsiada jeśli jest sojusznikiem, nie masz wrogów i masz 1,5 raza większą armię (jeśli twórcy Bellum przesadzili z bonusami dla AI, to może być przyczyna agresji). Priorytet ataku 700, czyli jeśli nie dojdą jakieś inne czynniki to to polecenie nie zadziała.



    <!--
    a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" target_num_enemies="1" military_balance="1.0" production_balance="0.8"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="900" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj neutralnego sąsiada jeśli masz silniejszą armię, niezbyt gorszą gospodarkę i atak wywoła wojnę na dwa fronty.


    <!--
    x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" target_num_enemies="1" military_balance="1.0" production_balance="0.8"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="700" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Podobnie jak wyżej, tylko mniejszy priorytet



    <!--
    a2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Neutral" target_num_enemies="2" military_balance="1.0"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="900" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Atakuj neutralnego sąsiada gdy wywoła to wojnę na 3 fronty i masz silniejszą armię, jak wszędzie nie atakuj gdy masz już wojnę.


    <!--
    x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" target_num_enemies="2" military_balance="1.0"/>
    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="700" continue="true"/>
    </decision_entry>
    podobnie tylko sojusznik.


    <!--
    x2
    -->

    <decision_entry>
    <min_entry stance="Allied" has_alliance_against="true"/>
    <max_entry stance="Neutral" num_enemies="0"/>
    <faction_attitude invade="invade_buildup" invade_priority="100" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Cel koalicji, priorytet 100, potrzebny jest 1000.



    Teraz polecenia pomocnicze, które wpływają na wszystkie powyższe:


    <!--
    //////////////////////////
    // Wypowiedzenie wojny//
    ////////////////////////
    -->




    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" faction_standing="0.4"/>
    <max_entry stance="Allied"/>
    <faction_attitude invade="invade_none" can_force_invade="false" continue="false"/>
    </decision_entry>
    Nie atakuj sojusznika od relacji 9/1-

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" target_weakest_neighbour="true"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="1000" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Cel to najsłabszy sąsiad, +1000 do priorytetu ataku.

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" target_num_enemies="1"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="500" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Cel toczy wojnę +500 do priorytetu ataku.

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" target_num_enemies="2"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="500" continue="true"/>
    </decision_entry>
    Cel tozy 2 wojny
    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" target_num_enemies="3"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="500" continue="true"/>
    </decision_entry>

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" target_num_enemies="4"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="500" continue="true"/>
    </decision_entry>

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" difficulty="easy" target_human="true"/>
    <max_entry stance="Neutral" difficulty="easy"/>
    <faction_attitude invade_priority="-500" continue="true"/>
    </decision_entry>

    poziom łatwy, -500 priorytetu ataku

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" difficulty="hard" target_human="true"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="1000" continue="true"/>
    </decision_entry>

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" difficulty="very_hard" target_human="true"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="4000" continue="true"/>
    </decision_entry>

    <decision_entry>
    <!--
    x2
    -->
    <min_entry stance="Allied" has_alliance_against="true"/>
    <max_entry stance="Neutral"/>
    <faction_attitude invade_priority="2000" continue="true"/>
    </decision_entry
    >

    Cel koalicji +2000 priorytetu ataku.
    <!--
    //////////////////////
    // GLOBAL AI PARAMS //
    //////////////////////
    -->

    <trusted_ally_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_human_fs_threshold float="0.3"/>
    <trusted_ally_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_target_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_enemy_auto_war bool="false"/>

    <use_cheat_overrides bool="false"/>
    <invade_priority_fs_modifier float="-500.0"/> - współczynnik priorytetu inwazji względem relacji, np. relacje 3/10, czyli -0.3 * -500 = 1500 dodatkowego priorytetu, dobre relacje 8/10, czyli 0.3*-500 = -1500 priorytetu ataku na taki cel.
    <invade_priority_gs_modifier float="-250.0f"/>
    <invade_priority_assistance_offset int="200"/>
    <invade_priority_min int="1000"/>
    <invade_priority_max int="10000"/>

    <merge_fort_priority_offset int="500"/>
    To wszystko działa na AI na poziomie normal i to było na megasubmodzie i to zachwalałeś i odstosunkuj się Panie, ztym wyskakiwaniem: "nie umiesz tego zrobić?" Co to za pretensjonalna psotwa w ogóle, to jest wolonatariat, a nie praca, gdzie wiedziałbym, że pracuje dla wypłaty i mógłbym się stosować do wszelkich uwag szefa, ale tu to jest zabawa, a Ty zamiast wyrazić opinie narzucasz mi zdanie, a gdy bronię się, że nic nie zmieniałem to mówisz mi, że jestem niekumaty. Zastanówi się nad sobą, JA NIC NEI ZMIENIAŁEM, JA NIE MAM CZASU ROBIĆ REWOLUCJI W AI I CAŁKIEM GO ZMIENIAĆ DLA CIEBIE, BO CI SIĘ COŚ ODWIDZIAŁO I ZMIENIŁEŚ ZDANIE. SKORO LEPIEJ DZIAŁO NA MEGASUBMODZIE TO GRAJ NA NIM, a nie truj, że AI jest zbyt agresywne dla gracza, skoro na normal traktuje go jak każdą inną frakcję! Rozumiesz!

    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Się uspokój i nie ekscytuj, bo dostaniesz od kogoś upomnienie za wulgaryzmy. Nie ode mnie.

    Cofnąłem się do 12 tury i dałem Niemcom prowincje, nadal trzymali 2 armie koło Wrocławia, przy relacjach 9/10, a Praga stała nie oblegana. Aż się 1 zbuntował im, z 7 tur tak stali jak kołki.

    Ale Litwa zaczęła wojnę z Rusią Kijowską, a na Węgry uderzyli Połowcy i Bizancjum, moi sojusznicy. A teraz także Niemcy na Węgrów poszli.
    Ale Węgrzy nadal pokoju nie chcą zawrzeć.

    Pogram nieco dalej, zobaczyć jak ai się zachowuje, to je ocenię, kilkanaście tur to za mało.

    Jak nie ma na 100% paktu o nieagresji nawet na marne 15 tur, to co to ma być żart jakiś? loteria fantowa? Albo jest pewna niegresja, albo wcale. Zdanie zmieniam na bazie przebiegu kampanii, w 6.3 było ok.
    Pogram więcej to zobaczę, ale twoja agresja i wulgaryzmy oraz brak kontroli, zniechęcają mnie do dalszych testów tego ai. Na dziś starczy. Rozpracowałem już sojusze na 3.9. Z tym dawaniem prowincji to chore jest, ale chyba jedyny sposób by tacy Niemcy znaleźli sobie inny cel niż Polska.
    Popatrz na siebie, zaczynasz atakować i nawet tego nie zauważasz. Przejrzyj swoje posty.


    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    To przesadziłeś bardzo. Było testy porobić, a nie dawać taki poziom agresji. 3.8 się nie nadaje do gry jak dla mnie.
    Gram sporo mniej, co nie znaczy, że gorzej. 6 frakcji na jedną na Medium przy masie sojuszy, co to ma być?
    Wróćmy do początku, nie zwiększałem poziomu agresji, coś źle zrozumiałeś.

    Wracając do loterii, nie to nie do końca loteria, jeśli nie wyślesz wszystkiego na podbój rebelii albo będziesz kontrolował sytuację to gdy ta nieagresja się wyłączy będziesz mógł np. zwiększyć garnizon miasta i odstraszyć agresora, uniknąć wojny. Skoro 15 tur to za mało na rozwój gospodarki to nie myśl sztywno, schematycznie tylko nie rozwijaj tej gospodarki. Dlaczego gra ma polegać na 30 turach pokoju, dobrobytu i prosperity, bo nie wiem, Bóg królom nakazał pokój, a potem wojna totalna?

    Edytuj posty.
    LS

  5. #285
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    A ja kolejny raz apeluję o spokój, najlepiej obaj zakończcie tę dyskusję bo dalsza wymiana zdań prowadzi tylko do zaognienia jej.

    Niech żyje Gwardia!

  6. #286
    sadam86
    Gość
    Tak patrzę na to co zapodał Piter i myślę, że tu jest pies pogrzebany, tylko takie pytanie jeśli idzie o silniejszą armię to komp bierze po uwagę ilość czy jakość. Bo takie Niemcy na pewno mają 1,5 raza silniejszą armię,, więc dlatego atakują, a potem dołącza reszta z powodu tego że walczymy na kilka frontów i klęska gotowa.

  7. #287
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez sadam86 Zobacz posta
    Tak patrzę na to co zapodał Piter i myślę, że tu jest pies pogrzebany, tylko takie pytanie jeśli idzie o silniejszą armię to komp bierze po uwagę ilość czy jakość. Bo takie Niemcy na pewno mają 1,5 raza silniejszą armię,, więc dlatego atakują, a potem dołącza reszta z powodu tego że walczymy na kilka frontów i klęska gotowa.
    Jakość i ilość, tak jak automatyczna bitwa poakzuje szanse i statystyki w grze pokazują siłę. Mógłbym to wszystko pozmieniać ale nie mam czasu i szczerze mówiąc ochoty, i tak nie powinienem dzisiaj tyle czasu poświęcać dla tej dyskusji, bo mam ważniejsze zajęcia.

  8. #288
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Sadam86 ma rację różnica między Megasubmodem V a BC 7.0 jest wielka. A ai jak pisze Piter niewiele zmienione. Inny balans jednostek i głównie brak free_upkeep utrudnia grę jak mamy na początku wojnę z 3 lub więcej sąsiadami. Z dwoma można jeszcze walczyć. Ale rekord to 6 na 1, tak miałem Węgrami na 3.8. Taktyki nie zmieniałem gram podobnie jak w Megasubmoda V na ai Pitera. Pogram dalej to zobaczę. Lepiej na ten moment gra się na oryginalnym ai w BC 7.0 niż na ai Pitera 3.8.

    Co do 3.9 jak pogram więcej to zobaczę, fajne jest, że buduje forty, oryginalne bardzo rzadko to robi, albo wcale. Zobaczę czy Piter wyeliminował bug z atakowaniem wasali przez suwerena, czy to tez nie na 100% ? Jeśli ai 3.9 się sprawdzi w grze, to będzie opcjonalnym wobec oryginału w Megasubmodzie do BC 7.0, na razie ciężko mi powiedzieć. Po cofnięciu savu i daniu Niemcom prowincji jak pisałem nie zaatakowali mnie ani oni, ani Litwa.

    Co do wolontariatu, ja robię całkiem sporo różnych submodów itp., ale się pytam ludzi co i jak i dokonuję zmian pod potrzeby Graczy.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 11-11-2014 o 21:06

  9. #289
    sadam86
    Gość
    Mój wniosek to że nacja gracza obrywa (na przykładzie Polski) właśnie dzięki bonusom dla kompa, które dali włosi. Bo jak patrzę na to jak toczy się kampania to na pewno Niemcy i Węgry mają na początku silniejsze od nas armie(szczególnie na starcie mają lepsze jednostki), więc się na nas rzucą. Raczej też wszystkie nacje mają lepsze gospodarki(Litwa długo w rankingu jest najbogatsza). A co za tym idzie duże bonusy, tanie wojo to i duży spam armii który nas zalewa.
    Co do free upkeep to chyba on nie ma aż takiego wpływu, choć dzięki niemu można trochę zwiększyć garnizon.

  10. #290
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nightwish Zobacz posta
    Cofnąłem się do wcześniejszych save'ów.
    Co do relacji z przebiegu kampanii... mimo wgrania wcześniejszych save'ów zakończyła się błędem (ctd) na 266 turze (na obu save).
    Obecnie gram Polską z Bad AI (z posta o AI Germanicu5, którego nie da się ściągnąć bo link wygasł) z nałożonym na nie AI Pitera bo na Bad AI bitwy były żałosne a na Pitera są lux!
    Wspominałem, że moje AI dobrze wpływa naAI bitewne. Przed chwilą coś takiego zauważyłem

    Skoro Włosi tak przykoksili bonusy dla AI, tak że na oryginale gra się dobrze, a na moim jest zbyt trudno to paradoksalnie dobrze świadczy o AI. Raczej zmniejszyłbym te przesadzone bonusy dla AI niż je ogłupiał.

    Polecałbym po prostu grę na łatwym i normalnym bez wstydu, a nie obrażanie się, że na bardzo trudnym nie da się grać.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 11-11-2014 o 19:21

Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. PiterAI- MOS (nowa sztuczna inteligencja)
    By Piter in forum Third Age
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 14:17
  3. Sztuczna inteligencja
    By Gaius Julius in forum Empire
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 17:30
  4. AI - sztuczna inteligencja w bitwach
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •