Zobacz wyniki ankiety: Czy kampanijne AI jest lepsze od oryginału w tym modzie?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie

    4 10.00%
  • tak

    36 90.00%
Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 388

Wątek: Bellum Crucis 6.0-6.3-7.0 PiterAI 4.0 (sztuczna inteligencja)

  1. #21
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Prosta ta instrukcja to jest dla kogoś kto w tym siedzi. Ty nie pisz instrukcji tylko ustaw, by nie atakował przy relacjach 8 i wyzszych wtedy to ai będzie bradzo dobre, na razie jest dość dobre, ale słabsze od oryginalnego z Bellum.

    EDIT: Piter dopóki nie będzie w Twoim AI niemożności atakowania od 0.8 wzwyż jak w Bellum, to ja nie zamierzam na nim grać bo mi nie odpowiadają pzryjęte przez Ciebie założenia. Jak robisz AI do Bellum to zachowaj 2 najważniejsze jego elementy 30 tur nieagresji i niemożność ataku przy relacjach 8/10 i wyzszych, jak ai nie będzie miało tych 2 podstawowych zalozeń to ja w takie nie zagram i tyle. Mam wiele innych to sobie potestuję.

    Edit2: Proszę o wypowiedzi, czy chcielibyście w alernatywnym AI 30 tur nieagresji i niemożność atakowania gracza jesli relacje dyplomatyczne wynoszą 8/10 lub więcej - dla mnie to podstawa ai i grania w Bellum.

  2. #22
    Gość

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    [spoiler:1ouu0cia]
    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Przy usuniętych inwazjach morskich takich wydarzeń nie ma, więc to przez to, hm... W sumie to nic strasznego, bo to tylko jedna frakcja.

    Co do dyplomacji, to komp atakuje zgodnie z jego interesami, można powiększyć zależność relacji od doboru inwazji, ale jeżeli to nic nie daje to po prostu się nie podlizuj Komp nie zaatakuje na pewno tylko przy relacjach 10/10.

    Instrukcja co zrobić by inwazja bardziej zależała od relacji:

    Otwieramy plik descr_campaign_ai_db naciskając prawym klawiszem myszki i wybierając edytuj. Odnajdujemy takie polecenie znajdujące się pod instrukcją:

    " <!--
    //////////////////////
    // GLOBAL AI PARAMS //
    //////////////////////
    -->

    <trusted_ally_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_human_fs_threshold float="0.3"/>
    <trusted_ally_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_target_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_enemy_auto_war bool="false"/>

    <use_cheat_overrides bool="false"/>
    <invade_priority_fs_modifier float="-400.0"/>
    <invade_priority_gs_modifier float="-200.0f"/>
    <invade_priority_assistance_offset int="200"/>
    <invade_priority_min int="50"/>
    <invade_priority_max int="3000"/>

    <merge_fort_priority_offset int="500"/>"

    Pogrubiona linijka- to priorytet inwazji zależny od relacji, relacje kształtują się w poziomie od -5 do +5. Komp mnoży te relacje właśnie razy "-400". Więc przy najgorszych relacjach -5 * (-400)= 2000 (komp dolicza 2000 do priorytetu inwazji)
    Linijkapod nią to analogiczny system tym razem odpowiadający za reputacje frakcji.



    A granicę od której komp atakuje możesz zmienić w ten sposób:

    We wszystkich poleceniach odpowiadających za inwazję zmień polecenia tak:

    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"military_balance_plus_enemies="3.6" faction_standing="4.0" is_protectorate="false"/>

    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"military_balance_plus_enemies="3.6" faction_standing="3.0" is_protectorate="false"/>

    Wtedy komp nie powinien atakować przy relacjach 4 i 5.0

    Polecenia te znajdują się od napisu "atak na gracza" i ciągnął się prawie do końca.

    Ja sam póki co tego zmieniał nie będę, czekam na więcej opinii.
    [/spoiler:1ouu0cia]
    Szlachetny Piterze, swego czasu grałem we wcześniejszą wersję i robi ona wrażenie, ale pomny na to że każdy ma różne gusta, skoro znasz się, co w praktyce wychodzi w grze, coś o tym wiem; to zrób kilka wersji, ja bym jeszcze walnął ankietę, może się okazać, że ludziska ci podpowiedzą co masz czynić. Tak jak sugeruje czcigodny Araven, niech będzie np. wersja 30- turowa, 25- turowa, a ja mam marzenie by budować potęgę Bizancjum bez spokojnych 30 rund Co ci szkodzi o Ty, co co czynisz AI je zdatnym do "myślenia"?

  3. #23
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    [spoiler2x6byl8]
    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Przy usuniętych inwazjach morskich takich wydarzeń nie ma, więc to przez to, hm... W sumie to nic strasznego, bo to tylko jedna frakcja.

    Co do dyplomacji, to komp atakuje zgodnie z jego interesami, można powiększyć zależność relacji od doboru inwazji, ale jeżeli to nic nie daje to po prostu się nie podlizuj Komp nie zaatakuje na pewno tylko przy relacjach 10/10.

    Instrukcja co zrobić by inwazja bardziej zależała od relacji:

    Otwieramy plik descr_campaign_ai_db naciskając prawym klawiszem myszki i wybierając edytuj. Odnajdujemy takie polecenie znajdujące się pod instrukcją:

    " <!--
    //////////////////////
    // GLOBAL AI PARAMS //
    //////////////////////
    -->

    <trusted_ally_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_fs_threshold float="0.4"/>
    <trusted_ally_target_human_fs_threshold float="0.3"/>
    <trusted_ally_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_target_gs_threshold float="-1.0"/>
    <trusted_ally_enemy_auto_war bool="false"/>

    <use_cheat_overrides bool="false"/>
    <invade_priority_fs_modifier float="-400.0"/>
    <invade_priority_gs_modifier float="-200.0f"/>
    <invade_priority_assistance_offset int="200"/>
    <invade_priority_min int="50"/>
    <invade_priority_max int="3000"/>

    <merge_fort_priority_offset int="500"/>"

    Pogrubiona linijka- to priorytet inwazji zależny od relacji, relacje kształtują się w poziomie od -5 do +5. Komp mnoży te relacje właśnie razy "-400". Więc przy najgorszych relacjach -5 * (-400)= 2000 (komp dolicza 2000 do priorytetu inwazji)
    Linijkapod nią to analogiczny system tym razem odpowiadający za reputacje frakcji.



    A granicę od której komp atakuje możesz zmienić w ten sposób:

    We wszystkich poleceniach odpowiadających za inwazję zmień polecenia tak:

    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"military_balance_plus_enemies="3.6" faction_standing="4.0" is_protectorate="false"/>

    <max_entry stance="Allied" num_enemies="0"military_balance_plus_enemies="3.6" faction_standing="3.0" is_protectorate="false"/>

    Wtedy komp nie powinien atakować przy relacjach 4 i 5.0

    Polecenia te znajdują się od napisu "atak na gracza" i ciągnął się prawie do końca.

    Ja sam póki co tego zmieniał nie będę, czekam na więcej opinii.
    [/spoiler2x6byl8]
    Szlachetny Piterze, swego czasu grałem we wcześniejszą wersję i robi ona wrażenie, ale pomny na to że każdy ma rożne gusta, skoro znasz się, co w praktyce wychodzi w grze, coś o tym wiem; to zrób kilka wersji, ja bym jeszcze walnął ankietę, może się okazać, że ludziska ci podpowiedzą co masz czynić. Tak jak sugeruje czcigodny Araven, niech będzie np. wersja 30- turowa, 25- turowa, a ja mam marzenie by budować potęgę Bizancjum bez spokojnych 30 rund Co ci szkodzi o Ty, co co czynisz AI je zdatnym do "myślenia"?

    Ta wersja jest znacznie ulepszona w porównaniu do poprzednich

    Problem z brakiem ponu jest taki, że komp od razu wywołuje wojny, a ja nie rozkminiłem jeszcze co aby żeby komputer najpierw podbijał rebelie, potem wywoływał wojny, bo mimo ustawionego najwyższego priorytetu podboju dla buntowników komp i tak nie chce ich podbijać jako pierwszych. Dlatego jest PON, ale staram się by był jak najkrótszy.

  4. #24
    Gość

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Rozumiem, że zrobisz z tym 30 turowym? Porównam sobie, bo dla mnie AI kompa od czasu Szoguna 1 to marzenie by było jak było
    A co z tym? Bo w BC od wersji 5.0 to priorytet chodzi o niemożność ataku przy relacjach 8/10?

  5. #25
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Rozumiem, że zrobisz z tym 30 turowym? Porównam sobie, bo dla mnie AI kompa od czasu Szoguna 1 to marzenie by było jak było
    A co z tym? Bo w BC od wersji 5.0 to priorytet chodzi o niemożność ataku przy relacjach 8/10?
    Nie chodzi o relacje, tylko o to żeby komp najpierw podbijał buntowników

    Nie chce mi się tego zmieniać.

  6. #26
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    To lepiej żeby Ci się zachciało, bo jak AI atakuje przy relacjach 8/10 i wyższych jak twoje obecnie to jest jak dla mnie jednak bardzo duży minus.

    edit: AI ma potencjał, ale wymaga wg mnie poprawek. Najważniejsza i podstawowa jak dla mnie poprawka to ustawienie tak by nie atakowało gracza przy relacjach 8/10 i wyższych. Pozdrawiam.

  7. #27
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    To lepiej żeby Ci się zachciało, bo jak AI atakuje przy relacjach 8/10 i wyższych jak twoje obecnie to jest jak dla mnie jednak bardzo duży minus.

    edit: AI ma potencjał, ale wymaga wg mnie poprawek. Najważniejsza i podstawowa jak dla mnie poprawka to ustawienie tak by nie atakowało gracza przy relacjach 8/10 i wyższych. Pozdrawiam.
    Araven czytaj ze zrozumieniem Pisałem o turach pona. Dyplomacja ma znaczenie, im lepsze relacje tym mniejsze prawdopodobieństwo ataku, ale tylko przy najlepszych relacjach jest pewne, że komp nie zaatakuje.

  8. #28
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    "Napisałeś, że nie chodzi o relacje..." odpisując Eutychesowi - ja uważam, że właśnie o nie chodzi . Po prostu ustaw to tak jak jest w AI w Bellum, że ai nie atakuje gracza przy relacjach 8/10 i wyższych, bo obecnie jest to najwiekszy minus tego dobrego ai, co juz pisałem. Chyba, że nie potrafisz tego zrobić tak jak zrobili to w ai w Bellum? Jak nie potrafisz to spoko.

  9. #29
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Dobrze wiesz, że potrafię i mnie tak nie podchodź. Araven nie mam zamiaru wszystkiego robić tak żeby było identycznie jak w bellum, bo się przyzwyczaiłeś.Raz wojna na gg o głupie 5 tur pona, raz o to, że komp ma nie zdradzać o 1 stopień niższych relacji, to minimalne zmiany, a dużo roboty. Dobrze wiesz jak to zmienić, skoro umiesz zmieniać ilość pona na AI w bellum, bo sam się chwaliłeś, to z tymi relacjami jest niemal identycznie. Pomijam już fakt, że nie rozumiesz o czym pisałem do Eutychesa.


    Następna wersja AI będzie najprawdopodobniej do wwmwe

  10. #30
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis - nowa sztuczna inteligencja

    Rozumiem o czym pisałes do Eutychesa, tylko Ty nie rozumiesz co on pisał do Ciebie. Nie odpowiedzialeś na jego pytanie. Eutyches spytał: tu cytuję "A co z tym? Bo w BC 5.0 to priorytet, chodzi o niemożnośc atakowania przy relacjach 8/10 i wyższych." I mnie o to właśnie chodzi, byś to bez filozofowania wprowadził w Twoim AI.

    Nie rozumiesz podstawowej kwestii, mało Kto pobiera Twoje AI przez te udziwnienia, kilkaset Osob gra nadal na orginalnym AI z Bellum bo jest bardzo dobre - i dla nich wszystkich te 2 elementy to podstawa - czyli PON na 30 tur, to sobie zmienilem i pewnosc nie atakowania Gracza przez AI przy relacjach 8/10, jak Ty nie rozumiesz tej prostej rzeczy to Twoj problem. Rob sobie Ai do WWme czy czego tam chcesz, jak mi sie tego nie uda poprawic w Twoim AI z tym relacjami 8/10 to je wywalam i wracam do oryginalnego z Bellum.

Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 21:03
  2. PiterAI- MOS (nowa sztuczna inteligencja)
    By Piter in forum Third Age
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 15:17
  3. Sztuczna inteligencja
    By Gaius Julius in forum Empire
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 18:30
  4. AI - sztuczna inteligencja w bitwach
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •