Zobacz wyniki ankiety: Czy kampanijne AI jest lepsze od oryginału w tym modzie?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie

    4 10.00%
  • tak

    36 90.00%
Strona 37 z 39 PierwszyPierwszy ... 273536373839 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 388

Wątek: Bellum Crucis 6.0-6.3-7.0 PiterAI 4.0 (sztuczna inteligencja)

  1. #361
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ja Bizancjum na 4.1 też nie byłem celu wielu ataków, ale miałem nr 1 w rankingach. Ale ai jest bardzo dobre. Neutralne Węgry za sporą kasę mi sprzedali prawa handlowe, ale długo czekałem, aż sami przyszli po jakichś 100 turach. Agenci działają. Tylko, ze ja na Megasubmodzie V gram w BC 6.3

  2. #362
    sadam86
    Gość
    Bellum 7.0 poziom n/n kilka przypadków.
    Po CTD w kampanii Bizancjum, zabrałem się za nową, padło na Polskę, sojusz z Węgrami i Niemcami i siup robić podboje, plan podbić jak najwięcej potem rozbudowa(czyli ogólnie w skarbcu pustki) i w 11 turze zdrada Węgrów, w 12 Niemcy, pomny po kampanii Bizancjum tego że AI dąży do równowagi sprawdziłem okno rankingu frakcji. Okazuje się, że za bardzo wybiłem się do przodu i AI postanowiło ukrócić moje zapędy co mu się udało. Skoro pierwsze podejście nie udane, zrobiłem drugie.
    Znów Polska, sojusz z Węgrami i Niemcami tylko teraz najpierw rozbudowa( w skarbcu sporo funduszy) i dopiero podboje. W rankingu mam niezłe miejsce, ale AI już nie kwapi się do agresji
    Dla testów zrobiłem podobnie Francją i Syrią po kilkanaście tur.
    Mój subiektywny wniosek, jeśli AI uzna że za bardzo urośliśmy w siłę, a widzi szansę spuszczenia graczowi łomotu, atakuje bez pardonu(nawet PON łamie) jak nie zadbamy o relacje z sąsiadami. Z kolei jeśli rozwijamy się równomiernie i stać Nas na dłuższą obronę, a AI jak nie stworzy dużego sojuszu przeciw Nam raczej nie atakuje i wtedy już mamy z górki.

  3. Użytkownicy którzy uznali post sadam86 za przydatny:


  4. #363
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Super, tak powinno być

  5. #364
    sadam86
    Gość
    Wiem zauważyłem, ale nawykłym do starszych wersji lub do AI podstawowego może wydać się to dość zaskakujące. A po prostu Twoje AI 4.1 wymaga ciut innego podejścia i zmiany czasem utartych już schematów na prowadzenie rozgrywki. Jak już gracz zapozna się z niuansami to kampania daje czystą radość choć nadal trzeba się pilnować i bacznie śledzić dyplomację, a nie tylko klikać koniec tury

  6. #365
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Jedyna różnica w jakości wojsk AI, a moimi to taka, że ja na początku po podboju rebelii wykasowałem wszystkie kiepskie jednostki, a AI nimi walczyło aż same wyginęły, po kilkudziesięciu turach AI ma często wojsko lepszej jakości niż ja, np kilka armii po kilkanaście oddziałów berdyszowników u Nowogrodu plus dobra konnica to reguła, jak AI dozna sporch strat to nadrabia szkoląc co może. Nie rozumiem marudzenie na jakość wojsk AI (poziom trudny,trudny). Co do wojsk to szlacheccy pikinierzy to zapewne jedna z najlepszych jednostek w grze, miażdży każdą konnicę, a i radzi sobie ze świetną piechotą, ta gorsza wersja pikinierów ale dostępna tylko w Szkocji też jest potężna, najlepsza jednostka na początku (biorąc pod uwagę możliwość szybkiego uzupełniania strat).
    Mam wrażenie, że edu jest bardzo sensownie zrobione i zbilansowane patrząc na to jak jednostki radzą sobie w polu, bo statystyki liczbowe nie mówią wszystkiego.

  7. #366
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Piter - o którym EDU piszesz?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #367
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Piter - o którym EDU piszesz?
    oryginalne ale walczyłem tylko z 4 frakcjami w sumie więc nie mam jeszcze wielkiego rozeznania (Anglia, Norwegia, Francja, Nowogród (który podbił Litwę, Polskę i pół HRE)). Jak skończe kampanię to wypróbuje wasze o ile będzie wersja bez darmowego utrzymania, bo osobiście nie lubię tej opcji.

  9. #368
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Oryginalne jest słabe Teraz liczą się tylko dwa - przerobione EDU KAMA z megasubmoda i lekko przerobione przeze mnie oryginalne (dodane przebijanie pancerzy dla włóczników i kusz oraz kilka innych bajerów). No i potwierdzam - oryginalne EDU z BC 7 jest o niebo lepsze od tego z czystego BC 6.3.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #369
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Wrzuciłem nową wersję.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  12. #370
    sadam86
    Gość
    A jakieś szczegóły, poprawki w dyplomacji są dość enigmatyczne Niedługo pewnie potestuję

Strona 37 z 39 PierwszyPierwszy ... 273536373839 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. PiterAI- MOS (nowa sztuczna inteligencja)
    By Piter in forum Third Age
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 14:17
  3. Sztuczna inteligencja
    By Gaius Julius in forum Empire
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 17:30
  4. AI - sztuczna inteligencja w bitwach
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •