Strona 102 z 245 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 2450

Wątek: Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!

  1. #1011
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Stary Marcin
    Witam, w końcu się zarejestrowałem, chciałem się zapytać, jak odbieracie tego moda, jestem fanem SS 6.4 i tłukę go non stop. Seria TW stara się symulować przede wszystkim bitwę, kampania jest tylko dodatkiem i dlatego bardzo lubię moda wcześniej wymienionego, jego wielkim atutem jest RC, który wg mnie jest rewelacyjny.

    Moje pytanie więc brzmi: Co jest zaletą Bellum?
    Pewnie lepsza kampania, może lepszy wygląd wojsk, ale co jeszcze?

    Mam wrażenie dużo mniejszego dopracowania balansu, o czym m.in. świadczą wasze, autorskie poprawki. Wojska chyba są mniej wierne realizmowi, nie do końca rozumiem roster polskich jednostek, ktoś może przybliżyć na czym opierali się twórcy?

    Pozdrawiam i mam nadzieję, życzliwej komunikacji w przyszłości, w końcu fascynuje nas to samo
    ja też przed Bellum pykałem w SS 6.4. Bellum bardziej mi się podoba, a myślałem że nic SS nie pobije. Nie kasowałem żadnych skryptów i tury mi na SS trway po 7/8 min bo mam leciwy sprzęt. Tutaj jest krócej, a po wywaleniu skryptów może być jeszcze szybciej. Polecam spróbować tego moda, naprawdę warto.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #1012
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Stary Marcin. Ja podobnie dużo grałem na SS także 6.4 ale od kiedy odkryłem Bellum SS poszedł w odstawkę. Nie zgadzam sie z niedopracowaniem balansu. Ja gram na pliku z submodów opracowanym na wzór RC z SS. Oryginalny nie jest zły. Po prostu pobierz moda i zagraj ze spolszczeniem i za jakiś czas z submodami.

  3. #1013
    Wojski Awatar nocny
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Również uważam, że rozgrywka w Bellum jest ciekawsza niż SS (staż w SS-pona2 lata), gra jest bardziej dopracowana i nie ma tylu irytujących błędów. Jedyny minus BC to stabilność, ale z tym to w SS również nie było najlepiej. Zauważyłem że "damage save" występuje najczęściej w turze 40,50, 140, 190. Trudno powiedzieć co za to odpowiada, crache są na czystym BC jak również na tym napakowanym submodami.

  4. #1014
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Dawno nie miałem takiego damage save. Ale ja przed każdą kampanią usuwam map.rwm z kampanii w jaką chcę grać, to podobno pomaga na stabilność. I robię po kilka savów, co jakiś czas.

  5. #1015
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Doprecyzuj, czy robisz to przed rozpoczęciem każdej nowej kampanii czy przed wczytaniem save'a.

  6. #1016
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Przecież napisałem, że przed każdą kampanią, co wg mnie oznacza, że usuwam map.rwm tylko raz nim zacznę nową kampanię, usuwam plik map.rwm z kampanii w jaką zamierzam zagrać zwykle gram w Full. Więc jak zaczynam nową kampanię jeden raz, nim zacznę grać - usuwam map.rwm właśnie z Full. I potem w trakcie kampanii, już go nie usuwam.

  7. #1017
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    ok.

  8. #1018
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    To ja mam prośbę, trochę się obczytałem, ale lepiej zapytać.

    Jakie submody polecacie, lubię realizm, ale do pewnego stopnia, po prostu gra ma być rozrywką, a np submod Meneth`a powodował mękę - nie mam za wiele czasu i często gram z doskoku, a nie chcę pięścią walić w stół? ops:

    Natomiast nie znoszę jak łucznicy masakrują dobrze opancerzonych rycerzy, jak niedoświadczona, słaba jednostka walczy, a dawno już powinna uciec, jak 4 ludzi likwiduje dwa oddziały itp

    Grałem niedawno w moda węgierskiego i poza zachwytem dla węgierskich jednostek, to realizm leży. Jak zobaczyłem litewskich łuczników jak w trzech salwach z dalekiej odległości zmasakrowali opancerzonych włóczników z solidnymi tarczami to podziękowałem. :shock:

    Gdzieś doczytałem (szczątkowy angielski), że jednostki węgierskie mają być w Bellum i dlatego wgrałem moda.

  9. #1019
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    110
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Że niby miałyby być jednostki z Magyar Mod? Raczej nie ma na to szans, twórcy BC polegają na swoich pracach, inaczej wzięli by pewnie jednostki z Rusichi dla rusków, z Broken Crescent dla Krzyżowców i Muzułmanów itp. Wynika to zapewne z ograniczeń silnika gry i chęci wciśnięcia dużej liczby AOR'ów. Ostatecznie uważam to za dobre posunięcie bo jakość wykonania wszystkich jednostek jest mniej więcej na równym poziomie

    Co do realizmu, to raczej jest on na dobrym poziomie. Łucznicy nie masakrują aż tak rycerzy (no chyba że elitarni no ale tak powinno być). Jednostki zbytnio nie uciekają, blisko 90% ma cechę "wysokie morale", oczywiście te elitarne mają bardzo wysokie morale a np. milicja włócznicza w ogóle nie posiada takich cech. Rozwiązanie to uważam także za bardzo dobre, pamiętam jak grałem w podstawkę i bardzo rzadko się zdarzało żeby jednostki posiadały takie cechy. Sprowadzało się to do tego że moi wojacy wygrywali bitwę aż tu nagle zbiorowa panika bez żadnego powodu no i po bitwie :/ dla jednych to realizm, dla mnie nie.

    Jedyne do czego można się przyczepić to wprowadzona w wersji 6.3 likwidacja kusznikom i, co ostatnio odkryłem, oszczepnikom cechy "skuteczny przeciw pancerzom" przez co np. Polscy konni kusznicy i szlachcice stają się bezużyteczni a oddział kuszników z pawężami nie masakruje nawet drwali, nie mówiąc już o rycerzach, a tak powinno być przecież. No ale to się da łatwo naprawić o czym gdzieś kiedyś tu pisałem

    No a co do submodów to jak grasz Polską niezbędny jest polski submod Mietka 77 i submod dźwiękowy od Wino, reszta wedle uznania, ze wskazaniem na wyznaczanie dziedzica frakcji

    Moda oczywiście polecam, chyba nie znajdziesz nigdzie indziej tak klimatycznej mapy, ogromu budynków i, jak masz wystarczająco dobry komputer, tylu urozmaicających skryptów

  10. #1020
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    He he, w Średniowieczu, częste były zwycięstwa po panice przeciwnika z błahego powodu, ale tak nie dałoby się grać, za duża losowość.

    Czy wiecie, że Włoski zawodowy kusznik wart był tyle co 30 włóczników (pewnie lichych).

    Komputer mam przyzwoity, a i tak SS tury wlecze, jestem przyzwyczajony.

    No nic pogram i zobaczymy, jeszcze chciałem podziękować za spolszczenie, czuję się zobowiązany. Do SS mi nie działało, ale tam nie było tyle "czytania"

    I przepraszam Meneth`a, chodziło mi o BGR >II

Strona 102 z 245 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 14:36
  2. Bellum Crucis - Wychodzi z gry
    By panx225 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 18:54
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •