Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

  1. #11
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Proszę o jak najszybsze przesłanie powtórki i ewetnualnych screenów na adres:
    Kod:
    turniej @ totalwar. org. pl
    Prawdopodobnie może być zepsuta, ale położenia jednostek zazwyczaj są rpawidłowo odzwierciedlone przez początek walki.

    Nie wiem jak z Waszym czasem, ale proszę zarezerwować sobie dzisiaj godziny 19-21, bo z racji, że zostawiliście mecz na ostatni dzień to mamy niefajną sytuację i musimy ten problem dzisiaj rozwiązać.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Lokalizacja
    Zgierz
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    jestem do dyspozycji na pewno od godziny 20
    wczesniej niestety trzyma mnie praca.

  3. #13
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Ok.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #14
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Cytat Zamieszczone przez ShadowAir
    Pyza wedle zasad był stroną atakującą, mimo to uciekał jednostkami usiłując nie doprowadzić do starcia, a za atak uważał sporadyczny atak konnych łuczników. Podczas bitwy parokrotnie zwróciłem uwagę, że gra defensywnie a jest stroną atakującą, ale niestety nie przyniosło to żadnych skutków w postaci zmiany taktyki. Szkoda było jak dla mnie czasu ścigać po mapie rywala będąc osobą broniącą się w tej bitwie według zasad ustalonych wcześniej!!! Zatem opuściłem tą bitwę i proszę aby sędziowie uczestniczyli w ewentualnym naszym pojedynku, gdyż doszło do rażącego złamania zasad.
    Cytat Zamieszczone przez Regulamin
    3. Zastrzeżenia co do prawidłowości i zgodności z zasadami przeprowadzonej gry należy składać do 24 godzin od rozegrania bitwy. Po tym czasie albo po uprzednim podaniu lub potwierdzeniu wyniku przez zgłaszającego, zastrzeżenie będzie odrzucane. Gracz, jeżeli zauważy zagranie naruszające reguły jest zobowiązany zgłosić to przeciwnikowi w trakcie bitwy wskazując powody i wnioskując o jej powtórzenie. Zgłoszenie wątpliwości musi skutkować wstrzymaniem rozgrywki (PAUSE) do chwili wyjaśnienia sprawy/sporu. Przeciwnik, po zauważeniu chęci wstrzymania gry na okoliczność zastrzeżenia, również musi wcisnąć wstrzymanie gry. Jeżeli obaj gracze nie zgodzą się na powtórkę, bitwa musi zostać dograna do końca, a po bitwie gracz zastrzegający powinien zgłosić zagranie, które jego zdaniem narusza regulamin.
    4. Zastrzeżenia co do prawidłowości i zgodności z zasadami bitwy nie będą rozpoznawane bez udokumentowania jej powtórką (replay) i screenshotem.
    Taka mała przestroga na przyszłość dla wszystkich
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2011
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Chętnie poczekam na decyzje sędziów i jaką podejmą decyzje. Więc na chwile obecną wstrzymuje się z dokończeniem rywalizacji. Ja w tym tygodniu pracuje na 22 więc dostępny jestem mniej więcej w godzinach 17-19. Sytuacja najbardziej widoczna łamania zasad strony atakującej była w momencie gdy uderzyłem swoją piechotą w armie rywala. Po złamaniu morala jednostką pieszym, które zaczęły uciekać z pola bitwy odwróciłem swoją piechotę w stronę konnicy, która znalazła się na moich tyłach w raz z konnymi łukami. W tym momencie pyza wycofał całkowicie swoje jednostki w bezpieczne miejsce nie wykonując żadnych ruchów wynikających z obowiązku jako strony atakującej w tej bitwie.

  6. #16
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Odnośnie 1 bitwy.
    Po pierwsze, powtórkę przesłał Pyza, który w zasadzie nie miał w tym interesu. Obowiązek udowodnienia zawsze ciąży na twierdzącym. Zastrzeżenie, więc nie powinno być w ogóle rozpatrywane. Chyba, że tak się umówiliście, że jeden z Was ją prześle.
    Po drugie, meritum. Zakwestionowana została zgodność działań w bitwie Pyzy z zasadą "Pierwszy atakuje gracz" i nastała wątpliwość co rozumieć przez określenie "atakuje".
    Każdy mecz można podzielić na właściwie dwa etapy: fazę strzelecką oraz zwarcie. Pojęcia atakujący/obrońca to w zasadzie pojęcia względne, określające kto w bitwie powinien przejawiać inicjatywę zadawania strat przeciwnikowi. Należy przez to rozumieć nie tylko zadawanie strat w zwarciu, ale i na odległość. Zawodnik może unikać walki przez jakiś okres czasu, w celu wydłużenia fazy strzeleckiej. Nie oznacza to jednak, w obliczu gdy nadal zachowuje strzelecką przewagę, konieczność podjęcia zwarcia, takie działanie może mieć miejsce przez całą bitwę lub do wyczerpania amunicji. W przypadku Shoguna 2 nie mamy tutaj do czynienia z nielimitowaną amunicją, jak w przypadku Empire i Napoleona, gdzie ostrzał artyleryjski (nieodłączny element tych gier) mógł się toczyć w "nieskończoność".
    W bitwie atakujący Pyza korzystając z konnych łuczników przejawiał ciągłą aktywność w nękaniu przeciwnika. Nie miało miejsce odczekiwanie, czy dłuższe odstępywanie od atakowania jednostek wroga, czyli postępów zmierzających ku zadawaniu strat przeciwnikowi. Przez cały okres bitwy jednostki konnych łuczników miały idealny stan osobowy. Typowe ucieczki trzonu armii w celu przedłużenia fazy strzeleckiej nie miały znaczącego charakteru i dokonane były na niewielkiej przestrzeni. Nie były więc one nadmierne. Za słuszne należy uznać korzystanie z przewagi jaką dają jednostki konnych łuczników. Zastrzeżenie, co do tego, że Pyza winien podjąć atak wręcz byłoby słuszne, gdyby Pyza podjazdami nie dokonywał strat w armii przeciwnika a sam ponosił straty.

    Ostatecznie: Nie doszło do złamania zasad w bitwie numer 1. Wynik utrzymany.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  7. #17
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Macie decyzję i jeszcze 4 godziny, do roboty panowie
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2011
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    ja o 20 nie dam rady ale chetnie dokoncze ten pojedynek. Moglem sie spodziewac z waszej strony takiej decyzji zostaiwe to bez komentarza. Jurto proponuej zagrac o 13 a jezeli by byla potrzebna 3 bitwa rozegrac po 16 poniewaz mam ograniczony czas.

  9. #19
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Mogłeś się spodziewać tego co jest prawdziwe , a ja będąc w klanie kompletnie obiektywnym w sporze , mógłbym powiedzieć to samo. Biorąc łuki z powiększonym użyjesz ich tylko na jedną salwę , czy będziesz za wszelką cenę chciał wykorzystać to za co kosztują swoją ogromną cenę ?
    [-TotalWarRebel-]

  10. #20
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Runda 3 - mecz W - {SacredBand}pyza vs. HoE ShadowAir

    Ryzykiem zawodników jest zostawianie meczu na ostatnią chwilę. Nagłe okoliczności mogą zadziałać niekorzystnie zarówno na nas, jak i na przeciwnika. Każdorazowo należy liczyć się z takim ryzykiem.

    Zostałem poinformowany o niemożności rozegrania reszty bitew w przedłużce przez ShadowAir o godzinie circa 18:00, trochę późno. W rozpatrzonej bitwie uznaliśmy, że zagranie konnymi łucznikami Pyzy jest zgodne z zasadami. Nie można jednak tego samego powiedzieć o opuszczeniu bitwy przez ShadowAira, gdyż winien bitwę dograć do końca lub ją poddać. Sędziowie nie mogą przychylić się do dwudniowego rozciągnięcia przedłużki. System podwójnej eliminacji narzuca na nas ścisły terminarz. Wyjątkiem miały być jednodniowe przedłużenia. Niestety, kolejne przeciągnięcie terminu skutkuje wstrzymaniem rozgrywek w całym turnieju. Stawia również w nierównej sytuacji przeciwników. Zdaniem sędziów Wasz pojedynek winien zakończyć się walkowerem dla Pyzy (tj. zwycięstwem 2:0 dla Pyzy), jednak obaj informowaliście mnie usilnie na Steam o chęci rozegrania do końca meczu, dlatego też skłonni jesteśmy przychylić się do tej prośby. ShadowAir ma obowiązek dostosować się do terminu wskazanego przez Pyzę tj. 18:45 (obaj informowaliście mnie kiedy mozecie zagrać w jutrzejszym dniu, tylko tak pasuje i de facto macie jakieś 45 minut).
    the Sun and the Moon and the end of all time

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Półfinał - mecz AH - {SacredBand}pyza vs -HoE- VeRoN
    By Amrod in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 17:28
  2. Runda 5 - mecz AF - -HoE- Alek 0:2 {SacredBand}pyza
    By Wielki Mistrz Malborka in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:23
  3. Runda 4 - mecz AC - [SUNTZU] Wielki Mistrzu 1:2 {SB}pyza
    By Amrod in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 13:15
  4. Runda 2 - mecz K - -HoE-ShadowAir 2:0 M@t
    By piterus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 21:14
  5. Runda 2 - mecz J -{SacredBand}pyza 2:0 {SacredBand}Inferno
    By piterus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •