Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 211

Wątek: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    No i jak się Wam gra na alternatywnym AI ? Bo mnie bardzo ciekawie. Na tym AI powinno się grać na VH wg zaleceń jego autora czyli Soulsona.

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    nie jest żle, choć denerwuje mnie że np Sycylia już w 12 turze wypowiedziała wojnę Papie...mam stosunki 10/10 z genuą (gram Pizą) i wysyłają do mnie swoje wojska...Chyba wrócę do oryginału.
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  3. #13
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Nowa wersja ALTERNATYWNEGO AI Soulsona do BC 6.3 z 31.03.2012. Ta wersja ma dodane 30 tur nieagresji, jak w Bellum, nieatakowanie Gracza przy relacjach 8/10 i wyżej oraz nieatakowanie Papieża przez katolików jak w Bellum. Poprawki dodał zacny Piter. Osoby jakie pobrały czystego Soulsona - niech pobiorą ten plik. Wymaga nowej kampanii. Przed podmianą pliku, robimy kopię oryginału czyli descr_campaign_ai_db z data Bellum. Po zrobieniu kopii, wypakować w/w alternatywne AI, i wgrać do data moda nadpisując. To AI dla Osób, które już rozpracowały AI oryginalne, albo chcą zagrać na VH a na oryginalnym im się nie udaje. Ja to AI uważam za bardzo dobre, zwłaszcza z ostatnimi poprawkami Pitera, które je dostosowały do BC 6.3. Pozdrawiam.

    Edit: Zalecany przez twórców moda poziom rozgrywki w BC 6.3 to Medium, ale na w/w AI powinno się grać na VH ale niżej też można.

  4. #14
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Szczerze to Bellum Crucis 6.3 jest bardzo dobrze zbalansowany. Nie wiem czy jest sens submoda robić. Może bym ew. wprowadził free_upkeep i np. podwoił dochody z handlu flotami handlowymi? Co o tym myślicie? Jakieś pomysły?

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    ja z flot ie lubię korzystać ale mógłbyś podwoić koszty utrzymania jednostek tak jak w 6.2
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Nowa wersja ALTERNATYWNEGO AI Soulsona do BC 6.3 z 31.03.2012. Ta wersja ma dodane 30 tur nieagresji, jak w Bellum....
    Tym razem, prosił bym o więcej konkretów. Konkretną listę zmian dodanych przez Pitera. :-P

  7. #17
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Wilk
    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Nowa wersja ALTERNATYWNEGO AI Soulsona do BC 6.3 z 31.03.2012. Ta wersja ma dodane 30 tur nieagresji, jak w Bellum....
    Tym razem, prosił bym o więcej konkretów. Konkretną listę zmian dodanych przez Pitera. :-P
    Jak więcej konkretów ? już podałem wszystkie zmiany, jakie Piter zrobił: o samym AI Soulsona wersja 1.7 o nim można poczytać tutaj: http://www.twcenter.net/forums/showthre ... Soulson+AI a zacny Piter na moją prośbę dodał w tym AI Soulsona 30 tur nieagresji, nieatakowanie gracza przy relacjach 8/10 i zachowanie wobec Papieża jak w Bellum - tego akurat pewien nie jestem. Nieagresja działała - inne kwestie też powinny działać. Nie grałem ostatnio na AI Soulsona po poprawkach Pitera. Muszę zagrać na tym AI ponownie w weekend, na ile grałem wcześniej to zachowanie AI było obiecujące. Gram mało a ostatnio pykam na oryginalnym AI na VH Polską. Pozdrawiam.

    Edit: Do Bellum Crucis pobieramy ai jakie załączyłem w moim poście kilka postów wyżej.

  8. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Nie robiłem żadnego nieatakowania papy jak w bellum, bo jak w bellum 6.2 papę atakowały inne frakcje to na moim AI już czegoś takiego nie było więc proszę mi to nie sugerować przekopiowywania

    Zmiany są małe dodane na prośbę Aravena i tyle, więcej nie ma.

    Edit: przez Araven - to w/w AI jest autorstwa Soulsona z TWC. Piter na moją prośbę dodał niektóre zmiany by je upodobnić do AI z Bellum 6.3. Sądziłem Piter, że zachowanie wobec Papy też ustawiłes w Soulsonie tak jak w Bellum (o co na PW Cię prosiłem). No nic jak tego nie ma to wyżyję. Ważne że jest 30 tur nieagresji i nieatakowanie sojuszników przy relacjach 8/10. Dzięki Piter za poprawki w Soulsonie. Nikt Ci nie sugeruje żadnego przekopiowywania w Twoim AI. Bo jego tu nie ma a jest Soulson z Twoimi poprawkami.

  9. #19
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    ... !!

    Ustawiłem tak żeby nie atakowali papy, nie wiem jak jest w bellum, wiem, że gdy na moim AI katolicy nie atakowali papy to w bellum mieli z tym kłopoty- nie wprowadzałem nic w bellum- nic nie przekopiowywałem, wprowadziłem własne zapisy o nie atakowaniu od tych relacji i tyle... ! Chyba przecież zauważyłeś jak grałeś, że nie atakują papy... Boziu ...

  10. #20
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Piter
    ... !!

    Ustawiłem tak żeby nie atakowali papy, nie wiem jak jest w bellum, wiem, że gdy na moim AI katolicy nie atakowali papy to w bellum mieli z tym kłopoty- nie wprowadzałem nic w bellum- nic nie przekopiowywałem, wprowadziłem własne zapisy o nie atakowaniu od tych relacji i tyle... ! Chyba przecież zauważyłeś jak grałeś, że nie atakują papy... Boziu ...
    Piter nie rób zamieszania - tu piszemy o AI Soulsona z Twoimi zmianami a Ty nawiązujesz do swojego AI. Nie nie zauważyłem tego, że nie atakują Papy bo nie grałem ostatnio na w/w AI Soulsona z Twoim zmianami. Jeśli jednak wprowadziłeś nieatakowanie Papy to super, tylko, że dwa posty wyżej sam napisałeś - Nie robiłem żadnego nieatakowania papy jak w bellum - stąd już sam nie wiedziałem czy je wprowadziłeś do AI Soulsona, czy też nie. I nie wzywaj imienia Boskiego nadaremno. Ok? Dzięki za wszystkie zmiany w Soulsonie koniec offtopu.

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. SUBMODY do BELLUM CRUCIS
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 17:46
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •