Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Extended Cultures (XC) 4 1.1

  1. #1
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Extended Cultures (XC) 4 1.1

    Witam chciałem wam droga uszczuplona społeczności RTW, przedstawić Extended Cultures (XC). Według mnie bardzo świeżą i miodną modyfikacje, takie połączenie EB, DTW czy RTR.
    XC powstawał w bólach i cierpieniach,sami twórcy piszą o dużej pracy która trwała "latami", czy się opłacała? Owszem! Gdyż XC to według mnie bardzo wciągająca modyfikacja, początki moda były jak zawsze błahe- sub mod- który tworzyła garstka pod Extended Greek Mod (XGM). Jednak własne pomysły i chęć stworzenia czegoś więcej dały rezultaty w postaci Extended Cultures (XC) w wersji 1.04 (Dodam tylko że team jest tak prężny że co jakiś czas numerki mogą się zmieniać!).
    Jednak do rzeczy, standardowo modyfikacja rzuca nas w wir 275 p.n.e to kampania główna, mamy jeszcze do wyboru oddzielne scenariusze, ale to już sami ocenicie-Grając w nie! Właściwie nic nowego jeśli chodzi o frakcje się nie zmienia, mamy do wyboru : Celtów, Rzymian , Kartagińczyków ,Greków czy Wschodnie Królestwa, to co jest nowe moim skromnym zdaniem, to sama kampania i ogrom zmian jakie zostały wprowadzone, widać to już w po niespełna 30 min gry.

    Team chwali się że wprowadził nowe AI, napisał masę nowych skryptów ,dodał nowe budowle, zmienił znacznie gameplay i powiem wam ma rację! Dawno nie grałem w lepszego moda! Tak sobie myślę ,kurcze czy coś jest w stanie mnie jeszcze zaskoczyć jeśli chodzi o serię RTW Wychodzi na to że tak i XC zdecydowanie spełnia to kryterium.
    Takim małym minusem są jednostki, niestety w teamie XC podobno nie ma dobrych grafików, więc jednostki są posklejane z różnych modyfikacji , nawet z podstawki. Ale nie zrażajcie się tym, reszta jest warta waszego czasu, a wiem o czym pisze, sam mam go bardzo mało .

    Co oferuje modyfikacja:
    *nacisk na handel sam rozwój państwa!
    *nowe budowle i ich znaczenie!
    *AI!(duży nacisk na realizm na polu bitwy, nowe animacje itd.)
    *koszty utrzymania wojska,
    *różnice kulturowe(świątynie itd)
    *poprzez nowe skrypty, gra często potrafi zaskoczyć!
    *wiele innych zmian które sami zobaczycie prowadząc swoje podboje,
    *świeże pomysły np. lokalny gubernator (rekrutowany generał), nie może pływać statkami razem z wojskiem! Zaszczyt ten przysługuje tylko członkowi rodziny!
    * MOD DZIAŁA SAMODZIELNIE NIE NADPISUJE ORYGINALNYCH PLIKÓW GRY!

    Download : https://www.twcenter.net/forums/foru...-Cultures-(XC)

    Bezpośredni odnośnik:
    https://www.moddb.com/mods/extended-...s-v-version-11
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 07-04-2021 o 20:26

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Dzięki za info Blackwood. Pobrałem i zainstalowałem. Wygląda naprawdę obiecująco. Jak uda mi się pograć to napisze coś więcej. Pozdrawiam.

  3. #3
    Gość

    Re: Extended Cultures (XC)

    Witaj BlackWoodzie Dawnom żech ciebie nie było Jak widać Rome zawsze żywy i zagrywają się nim na Zachodzie Nie mam czasu by pograć, ale jak masz chwilę byś napisał jeszcze, dał jakieś zrzuty z gry, tudzież Araven, bom ciekaw niemożebnie, co sprezentowali
    edit:
    Jednak skusiłem się i zainstalowałem.

  4. #4
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Siema fajnie że zainstalowaliście XC, mod jest wymagający i widać w nim dużo pracy nad rozwojem kampanii. Może nie ma fajerwerków rodem z RS, ale jest to COŚ. Polecam bo warto Pozdrawiam

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    miałem założyć ten temat, ale jakoś nie mogłem się zebrać ten mod naprawdę daję mocno w kość graczowi łatwo nie jest, ale super się w niego gra polecam
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #6
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Tak się zapytam, jak idzie wam kampania? Gracie jeszcze? Jestem ciekawy waszych opinii, nie wierzę że nikt nie pogrywa Pozdrawiam

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Tarnów
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Zainstalowałem dzisiaj i mnie wciągnęło na parę godzin. Gram Galią h/h i na początku jest bardzo łatwo, na około tylko rebelianckie miasta i pare Celtów ale do głosu dochodzą Rzymianie i się zaczyna jazda Z kasą nie ma większych problemów jak się zainwestuje w drogi i markety itp. Gra się przyjemnie chociaż bez rewelacji. Różnica w uzbrojeniu Rzymu jest duża, z podstawowymi jednostkami na ich zwykłe hastati nie ma się szans od frontu. Komp jak był schematyczny tak jest. Mimo wszystko będe grał dalej i próbował pokonać Rzym i Kartagine bo już od Iberii się zbliżają.

  8. #8
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Rozumiem że są jakieś zastrzeżenia , wiadomo silnik RTW jest nie do przeskoczenia w wielu miejscach. Twórcy piszą aby z głową stawiać odpowiednie budynki odpowiadające za stan finansowy naszego państwa. Nie tworzyć na gwałt armii, gdyż wtedy możemy zbankrutować.Możliwe że obrałeś takową taktykę i masz lżej .
    PS>Fajnie że są ludzie, którzy jeszcze starają się grać w inne modyfikacje mniej znane i jeszcze je komentują Pozdrawiam

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Tarnów
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Właśnie obrałem taktykę zarobienia najpierw kasy, żeby mieć za co utrzymać armię Największe zastrzeżenie to chyba tylko do grafiki a w szczególności modeli jednostek, ale nie można mieć wszystkiego. Przynajmniej wszystko śmiga w max detalach Ktoś jeszcze w to gra? pozdrowienia
    p.s. liczba wyjść do pulpitu - 1

  10. #10
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Ja wrzucę te dodatki wyładniające grafikę i coś zagram więcej w przyszłym tygodniu. Pierwsze wrażenia z rozgrywki i bitew mam bardzo pozytywne. Ai kompa w bitwach jest bardzo dobre wg mnie. Co do ai strategicznego wypowiem się jak więcej pogram. Gram na silniku Aleksandra. Pozdrawiam.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •