Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Wątek: Pytania początkujacych graczy

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Pytania początkujacych graczy

    Temat ma służyć do zadawania pytań wszelakich dotyczących gry Zmierzch samurajów z wyjątkiem spraw/problemów technicznych, dla których istnieje osobny dział.

  2. #2
    sadam86
    Gość
    Czy ja robię coś źle czy przez pierwsze 3-4 lata tylko siedzi się w swojej prowincji bada technologie i czeka na port handlowy(sporo szlaków otwiera), żeby w końcu kasa skoczyła(z umów handlowych)? Wybrałem ród Tosa i nie ruszyłem się przez 3 lata z wyspy i podbiłem tylko jedną prowincję, teraz jak ma sporo umów handlowych przychód wreszcie skoczył z 500 do 3 tys.

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Nie mogę rozgryźć tego wsparcia artyleryjskiego z okrętów. Zauważyłem że ilość pocisków na jedno wezwanie to generalnie połowa dział z okrętów we flocie. No ale nigdy nie mogę mieć więcej niż 48, pomimo iż mam HMS Warrior i kilka tych fregat, więc teoretycznie powinienem mieć ok 60-70 pocisków.
    - czy te 48 to limit?
    - od czego zależy średnica ostrzału? W tej wielkiej flocie to ponad 90 metrów!!! a kilka małych fregat ma średnice rzędu 40-50 metrów...
    - czas do trafienia zależy od odległości floty od bitwy? bo mi się wydaje że to jest jakoś losowo...
    - no i od czego zależy że raz mogę wezwać ostrzał 2 razy a kiedy indziej 3?

    ten ostrzał jest naprawdę świetnym elementem Zmierzchu, tylko jeszcze chciałbym go w pełni zrozumieć

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Bry dzień człowieki. Jeśli było to już poruszane w tym wątku, to chętnie się dowiem jak wyszukać coś tylko w tym temacie, bo nie będę czytał 56 stron by znaleźć jedną kwestię.
    Mianowicie chodzi mi o bitwy morskie w zmierzchu. Ma ktoś na nie jakiś "lek"? Nigdy w total warach nie lubiłem bitew morskich ze względu na ich tempo oraz niepojęte dla mnie zasady jakie tam działają, gdy mini okręcik wroga demoluje mi kilka elitarnych jednostek ale w zmierzchu przechodzi to ludzkie pojęcie. Chodzi mi o pożary. Jak to jest, że po jednej (dosłownie) salwie SI w moje okręty, te dosłownie wszystkie stają w płomieniach i jest koniec bitwy. Nie ważne, że SI ma np 5 średnich okrętów kontra 2 moje pancerniki 4 Kaiyo Maru i 10 Kasuga - krótki ostrzał i SI wygrywa nie tracąc nawet jednej jednostki - mimo, że na 5 okrętów ma 2 drewniane (moje wszystkie są miedziane poza pancernikami).
    Jest na sali jakiś wilk morski?

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Minimalnie nie ten temat proszę o przeniesienie.

    Ja też miałem problem gdy dorwałem się do zmierzchu, mimo iż wilk morski ze mnie wybitny. Problem jest w tym, że w zmierzchu bitwy morskie są szybkie i chaotyczne z dwóch powodów: większego zasięgu dział i specyficznej amunicji. W tej pierwszej kwestii po prostu trzeba się przyzwyczaić. Druga kwestia wiąże się z mechaniką obrażeń od "granatów artyleryjskich". Są one zdecydowanie OP. Co prawda mają mniejszy zasięg, ale i tak wystarczająco duży, że zbliżenie się na odległość do strzału powoduje że wróg zje 1-2 salwy zwykłych pocisków, czyli zdecydowanie za mało by go zatopić! A granaty są na tyle nie przyjemne że praktycznie po jednej salwie wzniecają pożar, co wymusza naprawę. Z tym nic nie zrobisz. Ale z drugiej strony nie rozumiem zbytnio Twojego problemu, wystarczy naprawiać płonący okręt by nie wybuchł i gdy wróg skupiony jest na nim, czy kilku innych, resztą zmniejszyć dystans i też z granatów nawalać!
    Podpowiem, że mimo iż okręt w naprawie nie może wykonać rozkazu wystrzału, czy też prowadzić swobodnego ostrzału, to mimo naprawy możesz normalnie strzelać z ręcznego celownika klawiszem "H".
    Jeszcze trzy porady:
    1) rodzaje okrętów nie wiele się różnią w kwestii "łatwopalności" od granatów, jedynie pancerniki są wytrzymalsze
    2) spróbuj po oddaniu jednej salwy ze zwykłych pocisków w płynącego wroga, natychmiast przerzucić się na granaty i popłynąć w jego stronę, zacznie się rzeź ale masz większe szanse że to Ty pierwszy podpalisz wroga
    3) zbadaj pociski przeciwpancerne, są słabszą wersją granatów ale mają większy zasięg (nawet od standardowych) i są celniejsze

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Używam naprawy ale to nic nie daje poza tym, że nie pada od razu, tylko troszkę dłużej się pali nim zdechnie. Ale ogień opanować udało mi się może ze 3 razy dosłownie.
    Zastanawia mnie, czy da się ustawić jakoś, by torpedowce domyślnie z nich waliły, zamiast każdorazowego odpalania ręcznego? Bo to jedyny sposób, bym coś ubił jak trafię torpedziskiem.
    Pociski mam te przedostatnie. Tu jest jeszcze pytanie czy te przełączniki, to coś jak w artylerii czy też ognistych strzałach - 1/2 salwy czy tak jak w empire po prostu przełączam rodzaj pocisków jakiego używają cały czas?
    A podpalanie.. liczyłem na to, że da się jakieś gaśnice zbadać czy coś ;p Przestałem już robić okręty inne niż drewniane.. bo kadłuba praktycznie nigdy przeciwnik mi nie narusza - mało kiedy pojawia się coś na żółto. Zwyczajnie nie zdążą mi się statki zepsuć, nim spłoną i często jest ta informacja, że ogień rozprzestrzenił się na inny statek... mimo, że odległość między nimi to dziesiątki metrów.. ten ogień jakiś dziwny jest- telegrafem przeskakuje czy jak?
    Na razie cisnę wszystkie bitwy morskie na automacie, po tym jak 4 komputerowy Kayio Maru zdemolowały mi 6 moich i...14 Kasug...
    A tak co do sterowania, to czemu statki tak dziwnie się zachowują, że gdy oznaczę grupę i każe jej atakować to płynie po prostu na wprost cała grupa, i próbują taranować. Żaden się nie obraca by w cel walić od boku, aż takich kwiatków to w empire nie miałem

  7. #7
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Przeniosłem tutaj posty z tego działu http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-graczy/page56

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Torpedy odpalasz tylko ręcznie, ale ja rzadko ich używam bo trafić coś i przy tym nie zostać zniszczonym jedną salwą to prawie nie możliwość. Oczywiście mam po dwa torpedowce na każdą flotę, ale raczej wiele nie dają. Przełączniki pocisków działają ciągle, jak w innych częściach, klik i strzelasz danym pociskiem tak długo jak nie przełączysz na inny. Jeśli idzie o atakowanie grupą... tego unikałbym w każdym TW, niezależnie czy to ląd czy woda:p, grupy tylko do przemieszczania, inaczej nie tykaj.

    A grasz na modach? Może to one powodują jakieś zmiany statystyk czy coś. No i na jakim poziomie trudności grasz?

    Nie wiem czy to pomoże ale podam Ci skład moich flot, którymi niszczę wszystko. Gram na wysokim poziomie trudności.
    - obowiązkowo pancernik, może być zwykły Kotetsu (choć moją perełką jest oczywiście HMS Warrior)
    - minimum 4 fregaty jako trzon floty
    - reszta to najlepiej korwety Kasuga
    - 2 torpedowce, tak dla zabawy
    Ustawiasz fregaty na środku, lekko za nimi pancernik do wsparcia razem z torpedowcami. Kasugi po bokach. Najpierw fregaty muszą się włączyć do walki, możesz też wysłać pancernik by zbierał na sobie gniew smoka. W tym czasie Kasugi wchodzą na skrzydła i zamykają wroga. Z torpedowców z reguły odpalam kilka salw, ale albo chybiają, albo trafiają już w rozbite okręciki.

  9. #9
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Sam nigdy nie potrafiłem rozgrywać morskich potyczek w tej części. W Napoleonie i Empire mi to świetnie wychodziło ale tutaj jestem cienki jak barszcz.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mi nawet średnio to w empire wychodziło ale tutaj jest tragicznie
    Poziom trudności jakiego używam to obecnie trudny. Musiałem rozpocząć kampanię od nowa, bo na bardzo trudnym mnie SI zjadło na śniadanie
    Shogun 2, poza zmierzchem ogólnie mnie mocno zaskakuje pod względem walki. Tak sobie testowałem jednostki w jednorazowej bitwie. I nie ważne czy ja miałem shogitai kontra elitarna piechota nowoczesna czy odwrotnie i tak mnie komputer leje w walce 1 oddział na 1. I zawsze z tego samego powodu - tracę 1/3 jednostki, już się morale chwieją przy połowie strat wieją. SI walczy do końca.. no może czasem rezygnują jak im zostaje 10 sztuk z 300. Jakoś w empire było to bardziej pod tym względem zbalansowane.
    Obecnie jestem na etapie własnej republiki Jozai i gdzie tylko mogę coś rekrutuję, bo straty mam gigantyczne. Generalnie kupiłem shoguna, po czytaniu wiele pozytywnych opinii, a na lądzie okazuje się, że sprowadza się to do "więcej = lepiej, choćby to było najsłabsze wojsko". A na wodzie.. "użyj automatu" :p
    A z modów, to mam tylko jeden: DarthModa 5. Gdzie się da używam, głównie ze względu na większe oddziały. Te standardowe jakieś malutkie się wydają. (kupiłem jeszcze rome2 ale tam nawet nie wiem jak z bitwami morskimi, bo tak ekstremalnie mi się nie podoba, że po 1 dniu dałem sobie spokój i tylko kasa w błoto poszła )
    majkel Fregat mam osiągnięty limit ja na razie, poza nimi robię teraz wyłącznie korwety Kasugi. Akurat w kwestii tego co budować to dosyć prymitywny wybór - bo różnice to tam są w ilości dział i zwyczajnie to już na początku zauważyłem, że jest standard "drożej = lepiej". Na lądzie to jednak nawet włócznicy poborowi mi się często przydają do obrony armat przed komputerem, który lubi obiegać całą mapę konnicą w koło licząc, że nie zauważę
    P.S. Na lądzie używam ataków grupami i nie jest tragicznie, zazwyczaj używając małych grupek typu łucznicy+ samurajowie (wolę łuczników, bo mogą strzelać zza samurajów, nie tłukąc swoich jak strzelcy )

    P.S. Jest jakiś mod zmieniający kwestie dyplomacji? Nieco brakuje mi tego co miałem w Empire, a mianowicie handlu technologiami i regionami.
    Ostatnio edytowane przez Ulthion ; 21-06-2015 o 08:12

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących graczy
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1783
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 20:59
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  3. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  4. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •