Torpedy odpalasz tylko ręcznie, ale ja rzadko ich używam bo trafić coś i przy tym nie zostać zniszczonym jedną salwą to prawie nie możliwość. Oczywiście mam po dwa torpedowce na każdą flotę, ale raczej wiele nie dają. Przełączniki pocisków działają ciągle, jak w innych częściach, klik i strzelasz danym pociskiem tak długo jak nie przełączysz na inny. Jeśli idzie o atakowanie grupą... tego unikałbym w każdym TW, niezależnie czy to ląd czy woda:p, grupy tylko do przemieszczania, inaczej nie tykaj.

A grasz na modach? Może to one powodują jakieś zmiany statystyk czy coś. No i na jakim poziomie trudności grasz?

Nie wiem czy to pomoże ale podam Ci skład moich flot, którymi niszczę wszystko. Gram na wysokim poziomie trudności.
- obowiązkowo pancernik, może być zwykły Kotetsu (choć moją perełką jest oczywiście HMS Warrior)
- minimum 4 fregaty jako trzon floty
- reszta to najlepiej korwety Kasuga
- 2 torpedowce, tak dla zabawy
Ustawiasz fregaty na środku, lekko za nimi pancernik do wsparcia razem z torpedowcami. Kasugi po bokach. Najpierw fregaty muszą się włączyć do walki, możesz też wysłać pancernik by zbierał na sobie gniew smoka. W tym czasie Kasugi wchodzą na skrzydła i zamykają wroga. Z torpedowców z reguły odpalam kilka salw, ale albo chybiają, albo trafiają już w rozbite okręciki.