Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Wątek: Pytania początkujacych graczy

  1. #1
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Pytania początkujacych graczy

    Temat ma służyć do zadawania pytań wszelakich dotyczących gry Zmierzch samurajów z wyjątkiem spraw/problemów technicznych, dla których istnieje osobny dział.

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujacych graczy

    To ja mam pytanie do osób, które grały już w dodatek (są takie?).
    Mam zamiar grać w stylu tradycyjnym, ale oglądając filmiki i czytając recenzję dochodzę do wniosku, że tylko nową technologią da się wygrać. Gra samurajami z katanami etc., ma sens ?

  3. #3
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Wątpię. Chociaż mnie bardziej interesuje multiplayer. To tym bardziej jestem zatrwożony czy "katany" mają jakieś szanse. W ogóle dobiec do sił przeciwnika.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #4
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Raz dobiegną raz nie - wszystko zależy jakie są proporcje armii własnej i przeciwnika

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  5. #5
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    No właśnie. Proporcje to chyba nie to co chcieliby usłyszeć zwolennicy tradycyjnej walki.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Ale niby z jakiej racji mieliby mieć "szanse" dojść ? W tym okresie pojawiają się karabiny ładowane odtylcowo czy wielostrzałowe Winchestery, Prusacy masakrują pod Sadową siły Austrii karabinami Dreyse M1849. Czasy się zmieniły, jak dla mnie tego typu jednostki mają sens jedynie na początku. Potem mogą slużyć (głównie żołnierze z Naginatami) do odpierania szarż kawalerii. A tak to w starciach z regularnymi jednostkami nowego typu powinni być masakrowani.

    Swoją drogą zastanawia mnie w grze zupełne olanie Prus. To czas kiedy wyrastają na potęgę (na co uwagę zwróciła Japonia). W zasadzie pobicie Austrii a potem Francji sprawiło ,ze Cesarstwo postanowiło się na nich wzorować. Dlatego uważam ,że powinni się tu również znaleźć doradcy pruscy, może trochę jednostek pruskich (no skoro mamy francuskie czy angielskie co jest kompletną bzdurą, to czemu nie iść na całość ?). Ba, przecież armię japońską w okresie meji reorganizowano na wzór Pruski.
    Nie podoba mi się też "lansowanie" amerykanów, Japończycy średnio się nimi interesowali. Jak wspomniałem dużo bardziej interesowała ich Europa (WB czy właśnie Prusy, czego uwieńczeniem był przyjęcie Niemieckiego kodeksu cywilnego BGB - oczywiście w zmodyfikowanej formie).
    No ale cóż, od takich rzeczy są modyfikacje i to na nie trzeba zaczekać.

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujacych graczy

    A ja mam inne pytanie. Na filmiku z tvgry.pl widziałem bitwę w której grający rozstawił linie piechoty "warstwowo" i o dziwo strzelali tylko ci co nie mieli przed sobą innych jednostek reszta z oddziału nie strzelała sojusznikom w plecy.

    Moje pytanie czy zawsze tak się dzieje czy to jakiś bug był Bo jak pamiętamy w Napoleonie jeżeli ustawilibyśmy jeden oddział za drugim to strzelali sobie w plecy.
    Czyżby poprawili ten element gry?

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  8. #8
    Łowczy Awatar Polakko
    Dołączył
    Nov 2011
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    139
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Też grałem w bete i powiem tak, potwierdzam słowa DonVegi że raz dobiegną raz nie, połowa XIX wieku i broń palna jest już tak skuteczna że ciężko. Wię sory ale prędzej czy później wszyscy będziecie musieli pójść z pstępem

    Jak ze strzelaniem przez swoje odziały jest to niewiem ale wiem że np. piechota już niestrzela w ziemie, jeśli każesz atakowć pod górke inny odział i będzie w zasięgu to twój odział podejdzie tak blisko aż będzie mógł swobodnie ostrzeliwać wroga, taka sama sytuacja odwrotnie jeśli zbocze góry jets tak stome że odział niemoze strzleać to podejdą do krawędzi żeby była czysta linia ostrzału. W Napoleonie było tak że odział strzelał po prostu w ziemie co było idiotyczne.
    "Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć miliona to statystyka"- Józef Stalin

  9. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    No właśnie. Proporcje to chyba nie to co chcieliby usłyszeć zwolennicy tradycyjnej walki.
    Jesli sie weźmie odpowiednia liczbę piechoty zasadniczej + mięsko i do wsparcia ok 6-7 cav - do koledzy dobiegną - nie ma bata piechota nie ma kwadratów a tylko jednostki od 900 koła są w stanie walczyć skutecznie z cav wręcz inne to wydmuszki. Ciekaw jestem tylko jak będzie wyglądać strcie wojsk z dodatku z tymi z podstawki bo to może być bardzo interesujące bo ( np: cav z podstawki dobrze podlewelowana rozniesie ta z dodatku ) - a patrząc na bete - jest to chyba możliwe - po co by były dwie mapy podboju

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Mnie ciekawi Fall of Samurai vs Rise of Samurai. Można na prawdę fajne kombinacje armii tworzyć, ja na jednostkach z Rise a znajomy z Fall. Takie kombinacje mogą dawać sporo funu

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących graczy
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1783
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 21:59
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  4. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 13:42
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •