Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 119 z 119

Wątek: Pytania początkujacych graczy

  1. #111
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Torpedy odpalasz tylko ręcznie, ale ja rzadko ich używam bo trafić coś i przy tym nie zostać zniszczonym jedną salwą to prawie nie możliwość. Oczywiście mam po dwa torpedowce na każdą flotę, ale raczej wiele nie dają. Przełączniki pocisków działają ciągle, jak w innych częściach, klik i strzelasz danym pociskiem tak długo jak nie przełączysz na inny. Jeśli idzie o atakowanie grupą... tego unikałbym w każdym TW, niezależnie czy to ląd czy woda:p, grupy tylko do przemieszczania, inaczej nie tykaj.

    A grasz na modach? Może to one powodują jakieś zmiany statystyk czy coś. No i na jakim poziomie trudności grasz?

    Nie wiem czy to pomoże ale podam Ci skład moich flot, którymi niszczę wszystko. Gram na wysokim poziomie trudności.
    - obowiązkowo pancernik, może być zwykły Kotetsu (choć moją perełką jest oczywiście HMS Warrior)
    - minimum 4 fregaty jako trzon floty
    - reszta to najlepiej korwety Kasuga
    - 2 torpedowce, tak dla zabawy
    Ustawiasz fregaty na środku, lekko za nimi pancernik do wsparcia razem z torpedowcami. Kasugi po bokach. Najpierw fregaty muszą się włączyć do walki, możesz też wysłać pancernik by zbierał na sobie gniew smoka. W tym czasie Kasugi wchodzą na skrzydła i zamykają wroga. Z torpedowców z reguły odpalam kilka salw, ale albo chybiają, albo trafiają już w rozbite okręciki.

  2. #112
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Sam nigdy nie potrafiłem rozgrywać morskich potyczek w tej części. W Napoleonie i Empire mi to świetnie wychodziło ale tutaj jestem cienki jak barszcz.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  3. #113
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2015
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mi nawet średnio to w empire wychodziło ale tutaj jest tragicznie
    Poziom trudności jakiego używam to obecnie trudny. Musiałem rozpocząć kampanię od nowa, bo na bardzo trudnym mnie SI zjadło na śniadanie
    Shogun 2, poza zmierzchem ogólnie mnie mocno zaskakuje pod względem walki. Tak sobie testowałem jednostki w jednorazowej bitwie. I nie ważne czy ja miałem shogitai kontra elitarna piechota nowoczesna czy odwrotnie i tak mnie komputer leje w walce 1 oddział na 1. I zawsze z tego samego powodu - tracę 1/3 jednostki, już się morale chwieją przy połowie strat wieją. SI walczy do końca.. no może czasem rezygnują jak im zostaje 10 sztuk z 300. Jakoś w empire było to bardziej pod tym względem zbalansowane.
    Obecnie jestem na etapie własnej republiki Jozai i gdzie tylko mogę coś rekrutuję, bo straty mam gigantyczne. Generalnie kupiłem shoguna, po czytaniu wiele pozytywnych opinii, a na lądzie okazuje się, że sprowadza się to do "więcej = lepiej, choćby to było najsłabsze wojsko". A na wodzie.. "użyj automatu" :p
    A z modów, to mam tylko jeden: DarthModa 5. Gdzie się da używam, głównie ze względu na większe oddziały. Te standardowe jakieś malutkie się wydają. (kupiłem jeszcze rome2 ale tam nawet nie wiem jak z bitwami morskimi, bo tak ekstremalnie mi się nie podoba, że po 1 dniu dałem sobie spokój i tylko kasa w błoto poszła )
    majkel Fregat mam osiągnięty limit ja na razie, poza nimi robię teraz wyłącznie korwety Kasugi. Akurat w kwestii tego co budować to dosyć prymitywny wybór - bo różnice to tam są w ilości dział i zwyczajnie to już na początku zauważyłem, że jest standard "drożej = lepiej". Na lądzie to jednak nawet włócznicy poborowi mi się często przydają do obrony armat przed komputerem, który lubi obiegać całą mapę konnicą w koło licząc, że nie zauważę
    P.S. Na lądzie używam ataków grupami i nie jest tragicznie, zazwyczaj używając małych grupek typu łucznicy+ samurajowie (wolę łuczników, bo mogą strzelać zza samurajów, nie tłukąc swoich jak strzelcy )

    P.S. Jest jakiś mod zmieniający kwestie dyplomacji? Nieco brakuje mi tego co miałem w Empire, a mianowicie handlu technologiami i regionami.
    Ostatnio edytowane przez Ulthion ; 21-06-2015 o 09:12

  4. #114
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Da się w ogóle pokonać w otwartej bitwie na multi, gdzie proporcje armii są wyrównane, pokonać nowoczesną armię, armią klasyczną? bo leją mnie jak chcą, nawet polowy składu im ubić nie mogę...

  5. #115
    sadam86
    Gość
    Nie wiem jak w multi, ale w singlu bywa ciężko, więc biorąc pod uwagę że nie walczysz przeciw AI raczej się nie uda Ci wygrać armią klasyczną z tą nowoczesną.

  6. #116
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @llllll
    Pisząc "klasyczną" masz na myśli armię z podstawki, czy armię z FOTSa złożoną z tradycyjnych jednostek?

  7. #117
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z podstawki. Drugie moje pytanko to czy bitwy z fotsa są podobne do Napoleona?

  8. #118
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Jeżeli dobrze wykorzystasz ukształtowanie terenu, jazdę i łuczników z długim zasięgiem tj. mnisi czy samuraje daikyu to masz szansę. Z tego co pamiętam to im mniejsze fundusze tym lepiej dla armii tradycyjnej.

  9. #119
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Dokładnie, na małych funduszach nowoczesna armia to kilka oddziałów strzelców (3-4) i jakaś słaba jazda, podczas gdy tradycyjna armia bierze np dużo jazdy albo spam katan i rushuje. Przy większych funduszach rośnie znaczenie piechot liniowych, jest ich więcej więc ciężko podbiec. Tu ważna jest mapa, jak masz dużo pagórków i lasów, a w armii kilka oddziałów łuczników i dużo katan to kładziesz ich po całości, po prostu gra nie ogarnia pola ostrzału, wróg nie strzela nawet gdy wydaje się że ma pole do ostrzału i zanim odpali to ich wyrżniesz. Oczywiście to kwestia dobrego ustawiania jednostek za grzbietami wzgórz, puszczanie mięsa armatniego, wyczucie kiedy zaszarżować. No i dobrze jest brać więcej jazdy niż zwyczajnie się używa w starciach z inną tradycyjną armią, oddział jazdy może paść ale jeśli weźmie ze sobą np francuską piechotę to jest to świetny interes.

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących graczy
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1783
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 21:59
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  4. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 13:42
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •