Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Gra Armenia

  1. #21
    Maharbal
    Gość

    Re: Gra Armenia

    Cytat Zamieszczone przez Czik
    Największą zaletą Armenii jest posiadanie - jako jedyna nacja - Łuczników Katafraktów. Ich siła ostrzału może miażdżąca nie jest, tak jak mobilność. Ale... W przypadku konnych łuczników największą wadą jest słabe opancerzenie, bo jeśli zaczniemy wymianę ognia ze strzelającym przeciwnikiem, poniesiemy duże straty. Katary nie mają tego problemu, no i jak przeciwnik chce nas dojechać lekką kawalerią to potyrają w zwarciu.
    A od czego jest krąg kantabryjski ? W grach online właśnie tych słabo opancerzonych łuczników konnych się używa; łucznicy katafraktów są niewarci swojej ceny. Jednostka taka, używająca kręgu ponosi dość niewielkie straty od ostrzału, a sama może je zadawać takim np: łucznikom stojącym w miejscu.

  2. #22
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Wiem, Maharbalu, głupi nie jestem . Zgodzę się co do tego, że są mało opłacalni na multi. Ale jest jedna istotna kwestia, a mianowicie jedną z największych zalet HA jest możliwość kontynuowania ostrzału podczas przemieszczania się z punktu A do puntu B. Krąg kantabryjski nam to uniemożliwia, tzn. nie możemy pogonić za uciekającą jednostką przeciwnika jednocześnie strzelając im w plecy, albo uciekać, strzelając za siebie.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  3. #23
    Maharbal
    Gość

    Re: Gra Armenia

    Wydaje mi się, że jednostka w formacji ,,kręgu..." wykonuje jednak jakieś niewielkie przemieszczenia ogólne, nie tylko po okręgu ale także naprzód, do tyłu etc. Niemniej jednak przemieszczenia takie są bardzo powolne, i przykładowo w razie ataku wrogiej kawalerii znacznie lepiej jest po prostu nie czekać, aż jednostka sama się przesunie tylko spie....szyć się w stronę własnej armii 8-)

  4. #24
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Mahar ma rację w kręgu się przemieszczają, nie tak szybko, nie na takie odległości ale jednak. Na piechotę dadzą radę, gorzej na kaw, wtedy się zwija ich samodzielnie
    Co do katasów łuczników - sam ich kiedyś lubiłem, teraz się opamiętałem, są wolni jak nie wiem co, więc przed zwarciem tak fajnie nie umkną, jak postrzelają i pojeżdżą to się tak zmęczą, że nie maja siły w ew. szarży, znacznie lepsi są jeźdźcy perscy
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  5. #25
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Kłamiesz, najlepsi są elitarni łucznicy scytów .

    No fakt, prędkość i zmęczenie bolą mocno w przypadku katarów. Tu się zgodzę, w końcu w tym typie jednostek chodzi o siłę ognia i mobilność, a nie pancerz .

    A tak w ogóle to bardzo fajną opcją w przypadku Armenii jest ogarnięcie świątyni dającej doświadczenie + lepsze uzbrojenie naszym jednostkom, co w połączeniu z płatnerzem / hutą da nam jednostki na gold/gold z 2 pkt expa. Wtedy najlepiej jest trzepać zwykłych HA, z dwóch względów:
    - można ich niemal wszędzie doszkalać
    - mają bardzo niskie koszty utrzymania, także posiadanie kilku armii takich nie zrujnuje nam gospodarki.

    Teraz udało mi się zniszczyć cały Pont. Wyrzynając ludność w podbitych miastach i trzymając wszędzie max podatki, kontroluję przyrost ludności, co pozwala mi zbudować wszystkie budynki w mieście przed osiągnięciem wyższego poziomu populacji - bardzo lubię mieć tak wszystko rozwinięte. Jedno z posiadanych od początku miast właśnie przekroczyło 6 tysi, także mogę szkolić falangi, łuczników pieszych i tych nieszczęsnych łuczników katarów . Seleucydzi, Partia i Egipt tłuką się nawzajem, Scytowie przyszli sobie małą armią, pokręcili się przy buntowniczych miastach i wycofali, na zachodzie Grecja i Macedonia dzielnie opierają się Brutusom. Generalnie, dwa największe dla mnie zagrożenia - Egipt i Rzym nie rozrastają się zbyt szybko, i zapewne uda mi się podbić całą Azję Mniejszą przed konfrontacją z nimi.

    Wszystkie moje bitwy wyglądają w ten sam sposób, tzn ustawiam z przodu wszystkie oddziały HA obok siebie tak wąsko jak mogę (i tak wychodzi bardzo szeroko), za nimi generał, wszystkim daję Fire At Will włączone i Skirmish wyłączony, podbiegam na pewną odległość i strzelam, a jak zaczynają do mnie biec, uciekam, nie przerywając ostrzału w biegu. Poza drobnymi wypadkami przy pracy, jedyne straty zadają mi własne zabłąkane strzały i oszczepy pontyjskich generałów. Teraz zastanawiam się, czy najpierw uderzać na Greków, czy na Seleucydów - z jednej strony, Grecy bardziej się panoszą, łażą armiami bez celu etc. Z drugiej strony, z nimi mam duże przychody z handlu, no i nie chcę osłabiać największych przeciwników Brutusów. Seleucydzi za to są związani walką z Egiptem i Partią, z którymi mam przymierze, więc walka z nimi byłaby prosta, ale wtedy panoszący się Grecy zapewne próbowaliby mnie atakować, a Egipt miałby łatwiejsze zadanie.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Nie wierzę, że jest ktoś kto chciał walczyć łucznikami katafratami jak zwykłymi konnymi łucznikami . Popatrzcie na ich cechy - wysoki atak bezpośredni, słaba siła szarży, daleki zasięg oraz wspaniałe opancerzenie. To nie sąkonni łucznicy, aby ganiać po całej mapie i strzelać, ani katafraci, aby wykonać przełamującą szarżę. To jest jednostka, która nie ma zbytnio manewrować. Ja używam ich tak, że mają stać na miejscu i strzelać, a kiedy jest już sieczka wysyłam ich w środek zamieszania. Chociaż ich atak nie powoduje białych flag jak u zwykłej ciężkiej konnicy, to dzięki sile ciosu sieją śmierć.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Witam. Właśnie zacząłem grę Armenią. Najpierw podbiłem Partów, a teraz podbijam Egipt. Mam pytanie jakie miasta Egiptu należy grabić, zniewalać, zajmować? I jak ich łatwo pokonać?
    PS: To jest mój pierwszy post.

  8. #28
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Gra Armenia

    Ja tam łupię miasta, bo w Egipcie jest straszny przyrost naturalny i potem możesz mieć kłopoty z utrzymaniem porządku, zwłaszcza jak capniesz piramidy. Co do skutecznej metody na Egipcjan, to w polu raczej ciężko (falanga Armenii nie błyszczy i może się poskładać dość szybko jak będzie miała coś na flankach, a wtedy rydwany po prostu cię rozjadą), ale w mieście banalnie. Jak masz falangi to stawiaj przy bramie, komp zwykle na początku puszcza rydwany, szybko się powykładają. Jak nie masz ciężkich włóczników to trochę słabiej, ale wschodnią też idzie coś ugrać. Stań sobie na placu taką masą i staraj się ubić genka, swoją jazdą szarżuj na piechotę egipską, mało prawdopodobne ze będziesz musiał bić się ze strażą faraona, a to jedyna sensowna piechota w tej nacji. A jak zdobędziesz miasta i ustabilizujesz pozycję w regionie to radzę nie budować farm, dobrze jest też wywalić targowiska (dają bonus do przyrostu populacji który jest niebezpieczny w przypadku prowincji egipskich, ze względu na te pieprzone piramidy) i zbudować kapliczki z premią do prawa, wtedy nie będziesz musiał trzymać tam cały czas plutonu egzekucyjnego.

  9. #29
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Cytat Zamieszczone przez Jarl
    Ja tam łupię miasta, bo w Egipcie jest straszny przyrost naturalny i potem możesz mieć kłopoty z utrzymaniem porządku, zwłaszcza jak capniesz piramidy. Co do skutecznej metody na Egipcjan, to w polu raczej ciężko (falanga Armenii nie błyszczy i może się poskładać dość szybko jak będzie miała coś na flankach, a wtedy rydwany po prostu cię rozjadą), ale w mieście banalnie. Jak masz falangi to stawiaj przy bramie, komp zwykle na początku puszcza rydwany, szybko się powykładają. Jak nie masz ciężkich włóczników to trochę słabiej, ale wschodnią też idzie coś ugrać. Stań sobie na placu taką masą i staraj się ubić genka, swoją jazdą szarżuj na piechotę egipską, mało prawdopodobne ze będziesz musiał bić się ze strażą faraona, a to jedyna sensowna piechota w tej nacji. A jak zdobędziesz miasta i ustabilizujesz pozycję w regionie to radzę nie budować farm, dobrze jest też wywalić targowiska (dają bonus do przyrostu populacji który jest niebezpieczny w przypadku prowincji egipskich, ze względu na te pieprzone piramidy) i zbudować kapliczki z premią do prawa, wtedy nie będziesz musiał trzymać tam cały czas plutonu egzekucyjnego.
    Eee, a to nie jest tak, że jak się zajmie piramidy, to Egipcjanie są bardziej lojalni? Dlatego zawsze powinno się je zajmować od razu chyba .

    A targowisk nie radzę burzyć, już lepiej mieć większy dochód i trzymać więcej wojska w miastach do utrzymywania porządku. Za z farmami racja, ważne też, żeby szybko burzyć egipskie świątynie i jak najszybciej rozbudować na ich miejscu swoje na wysoki poziom. Do tego niegłupio jest też zająć Korynt z posągiem Zeusa, który daje premię do lojalności mieszkańców osad... Unikałbym natomiast zajmowania Babilonu, bo Wiszące Ogrody dają bonus do rolnictwa, a to z wymienionych już powodów nie jest dobrze widziane.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Armenia

    Gra Armenią to odpowiednie dostosowanie się do górzystego terenu.
    Jak wygrać?
    Konni łucznicy to główna część naszej armii - wykorzystajmy ich potencjał, a piechotą uciekajmy na polu bitwy aż strzały się skończą albo ich jakoś dopadną. Wtedy wykorzystujemy właśnie inny rodzaj wojska, bo poza tym to nie ma sensu wybijać ich i skazywać swoich na tak dotkliwe straty jak możemy jeździć po całej mapie i wybijać 2 razy liczniejsze wojska naszymi konnymi łucznikami. Droga do sukcesu to właśnie te góry - blokujemy wąwozy i przejścia wrogich armii, zwłaszcza Scytii dopóki nie spuścimy łomotu reszty Turcji.
    Wojna to sztuka wprowadzania w błąd.
    Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki.
    Jeśli wróg będzie starał się dobrze przygotować całą linię obrony, wtedy na całej linii będzie osłabiony.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Miodem Płynąca Armenia
    By Krzywousty in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 18:26
  2. Armenia
    By Destro7er in forum Broken Crescent XVII
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 19:49
  3. KO "Umarł Król, Niech Żyje Król" II - Armenia (RTW)
    By Domen in forum Umarł Król, niech żyje Król!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 09:43
  4. [RTW](2vs2) Germania, Armenia vs Egipt, Rzym
    By Jarl in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •