Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: TROM2vs Darth MOd vs Napoleonic Total War 3(kampa mp)

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    289
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    TROM2vs Darth MOd vs Napoleonic Total War 3(kampa mp)

    Odpalilem te 3 mody i takie wnioski mam(sa to dosc pobiezne wnioski bo nie moge na sp pograc wiecej jak pare tur odkad zaczalem grac mp. Jedynie na Tromie 2 ponad tur 100 kampania mp);

    Trom2 wedlug mnie najlepszy z tych modow.Chociaz brakuje mi w nim wielkich(liczbowo) i roznorodnych jednostek(sam Trom2 ma ich sporo i pozniej mozna po reformie rekrutowac jed wieksze ale jednak wolalbym te z NTW3), duzych map no i pelnej fog of war z NTW3. I chyba ciut lepiej vizualnie bitwy prezentuja sie w Darth mod. To chcialbym w nim widziec. Jednakze przebija inne pod wzgledem realizmu pola walki gdy sie podsumuje calosc.

    Darth mod. Juz mialem nim grac ale jedno co mnie odrzucilo, to nierealistycznie szybko biegajace jedn. nawet jak zmeczone to potrafia niezle biegac po mapie.

    NTW3. Fajnie wygladaja te masy zolnierzy jednak wizualnie pole bitwy wyglada biednie gdy sie porowna do modow wyzej. Brak dymu, wkurzajace bebnienie,szybkie jednostki. AI na polu bitwy strasznie glupie. Zachowuje sie jak stado kaczek, ktore mozna zagnac w kupe i gdzie chcesz.No ale juz na starcie masa nowych jednostek.

    Glownie zwracalem uwage na pole bitwy.

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: TROM2vs Darth MOd vs Napoleonic Total War 3

    Ntw3 jest najlepszy do bitew multiplayer (w tym bitew historycznych) z prostego względu, że tylko wokół tej modyfikacji uformowała się regularnie grająca grupa graczy. Reszta modów w multiplayerze właściwie nie istnieje. Tryb single player w Ntw3 nie jest warty uwagi w chwili obecnej. Jak ktoś chce rozkładać przewidywalnego komputerowego przeciwnika może to robić w innych modyfikacjach.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: TROM2vs Darth MOd vs Napoleonic Total War 3

    Pozwolę się podpiąć pod temat .
    Kiedyś (na początku 2011 roku ) grałem w NTW na TRoMie. Odkurzyłem Napoleona, zaktualizowałem ,a jutro tworzę kopię zapasową by nie tracić czasu na aktualizację i chcę wrócić do gry. Zastanawiam się - wybrać znów TROM czy DM?
    TROM był wtedy obowiązkowy z czasem dla mnie(kiedyś było tak, że ostrzał szeregami miałem jakoś auto, później trzeba było moda zainstalować by był).DM(właściwie DMUC) - mam pozytywne wrażenie z Empire:TW.Niestety,ale mój PC nie jest tak mocny by pociągnąć sporą ilość unitów bez grywalności, na którą stawiam.
    Chodzi mi o realizm bitewny i inteligentne CAI i BAI.Historyczność w kwestii ziem,generałów, państw istniejących ew. stolic i ustrojów.Co polecacie?
    NTW 3 odpada- tam jest multi, a ja chcę na razie na single.
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    289
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: TROM2vs Darth MOd vs Napoleonic Total War 3

    Ostatnio na ten mod trafilem i czekam az wydadza 3 , niby na dniach ma byc; http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1623

    W TROM2 mnie wkurzylo jedno a mianowicie AI ze soba szybko bierze pokoje. A nawet jak je sprowokujesz do walki miedzy soba, to zaraz znowu biora pokoje.


    Pogralem chwile w LME3 i co prawda ma mase nowych jednostek, wielkie jednostki 200-300. I mnogosc kampanii w porownaniu do innych modow ale realizm pola bitwy wedlug mnie gorzej wypada przy Darth albo TROM 2. Chociazby polaczenie dymu i kuzu daje dziwny efekt; sam dym jest troche jakby wata cukrowa a kuz "bialy" razem to daje efekt oslepiajacy(doslownie)i malo co widac. Jakos tak to sztucznie wyglada. Chyba nic nie zmienili w balistyce. Dziala strzelaja szybko, celnie i ciezko je zniszczyc innymi dzialami. Piechota tez podobnie. I eco jak dla mnie dosc dziwne. GRalem scen 1813 i Francja ma na czysto 12 k dochodu(na starcie). SLoty rekrutacji mam zapelnione i kasy nie wydaje bo nie mam juz na co. Utrzymanie jednostek strasznie smieszne; srednio kolo 100. Takze po 3 turach mam w skarbcu kolo 30k. Przydalby sie jakis wiekszy balans.


    Teraz zaczalem grac kampanie online na Darth i wyszedl duzy minus tego moda. A mianowicie automatyczne bitwy sa skopane. Wiadomo,ze chcesz rozgrywac bitwy gdy sa ciekawe a nie jakies male i badziewne. No niestety automat na Darth powoduje,ze trzeba nawet te male i badziewne rozgrywac bo inaczej mozna stracic albo kupe woja i przegrac wbrew logice(Austryjacy oblegali Mediolan jakas pobita armia z 200 ludzi mieli razem i jedyny ich atut to byl dowodzacy; Karol.Obronca natomiast ponad 2000 uzbrojonych mieszkancow plus posilki kolo 100 regul;arnego woja i moje 600 reg.Dalem z kumple auto bo wiadomo a tu zonk. Austryjacy wygrali hehe.Musielismy to rozegrac sami i oczywiscie samo wloskie AI wystarczylo by zalac masa te 200. Ja tylko Zlapaelm pozniej Karola. Zeby bylo smieszniej, to pozniej mielismy CTD i trza bylo od nowa rozgrywac ta bitwe!). Tego nie ma na TROM2 gdzie automat spisuje sie znakomicie. To dosc powazny minus. No i tez widze,ze AI podobnie jak w TROM2 wzielo ze soba pokoje i tlyko z graczami walczy.


    Male podsumowanie;

    Jak wspomnialem pogralem kilka tur na Darth w kampe online i na razie zdecydowanie TROM2 wedlug mnie najlepiej sie spisuje na kampe mp. Wczoraj zauwazylismy(gramy na Darth),ze jak Francja zdobyla pruski Cleves, to nie musiala zostawic zadnej armii w miescie w celu zapobiegniecia buntowi czy niezadowoleniu. Absurd. Odlosy bebniecia czyli ten marsz grenadierow staje sie juz nudny. No i z kuzem sobie Darth ciagle nie moze poradzic mimo poprawek. I te dwa rodzaje piechoty szwajcarskiej, ktora moze kazdy rekrutowac(Szwajcarzy az tak licznie wystepowali na polach bitew? Watpie). Dodatkowo jakis legion portugalski, irlandzki i jakies regimenty reunion , hyberian a polskiego nie zauwazylem moze pozniej mozna rekrutowac(cos tam zauwazylem w custom battle) ale czmeu pozniej?Ale nie czaje czemu wszyscy moga rekrutowac Szwajcarow. Wiecej przeciez POlakow walcyzlo w armiach zaborcow i Napoleona niz tych Szwajcarow. No i ten system rekrutacji jednostek w TROM2 super tzn. chodzi mi o to,ze gdy podbijemy jakis region, to mozemy w nim rekrutowac tylko miejscowe unity a nie swoje. W tureckich prowach tureckie, w pruskich pruskie,w saksonskich saksonskie,w heskich heskie itd. Oczywiscie niewszystkie jednostki mozemy rekrutowac tylko jedna lub dwie "specjalne".SUper.Darth= Francja ma sporo jednostek, Turcja ale Prusy, AUstria, Rosja dosc biednie (malo co dodane, takie kosmetyczne raczej zmiany)W TROM2 znacznie lepiej. W kazdym razie wolalbym zeby zamiast nowych na sile jednostek ulepszali te podstawowe. Prusacy i ich dwie dziury w czako zamiast orla pruskiego
    A i daje podatki na maksa, to niezadowolenie slabo daje o sobie znac(Darth).
    W Darth wedlug mnie zaduze straty sa od ostrzalu. Piechota strzela szybko i raz dwa zmyka. I zasieg ma sporawy i skutecznie strzela z daleka.Artyleria slabsza niz w vanilii ale ciagle za mocna jak dla mnie. W TROM2 strzela wolniej i slabiej wedlug mnie realistyczniej, latwiej ja zniszczyc ogniem z dzial. Takie zachowanie artylerii dodatkowo zmniejsza ten "bug" z jej niewyczerpana amunicja.
    Chociaz wkurza mnie,ze zlozona/poruszajaca sie artylerie tak latwo zniszczyc ostrzalem art.(trom2). No i w Darth sa troche mniejsze unity. W TROM2 standard 200-220 piechota liniowa pozniej dochodzi 300 piechota" kolumnowa czy tam masowa" i 120 kawaleria tego typu.

    Mam ogolne wrazenie,ze tworcy modow nie graja w inne mody tlyko w swoje bo chociazby problem Darth z tym kuzem ()w TROM2 swietnie on wyglada a Darth wprowadza poprawki i nadal nie moze dojsc z nim do ladu, kuz wyglada jak dym.No i niby zapowiada niesamowite efekty bitewne a ja tam nic nie widze nowego czego nie byloby w innych modach np. Jakby zebrac z kazdego moda co najlepsze i wrzucic do jednego to bylby niezly mod. Mam na mysli Darth, TROm2, LME3 czy Napoleonica.

Podobne wątki

  1. NAPOLEONIC I AMERICA TOTAL WAR
    By GOKERSONOW in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 09:04
  2. napoleonic total war III
    By grzes6y53 in forum Napoleonic: Total War III (NTW3)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 21:40
  3. napoleonic total war III - Polska
    By Gedymit in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 09:01
  4. napoleonic total war III - Polska
    By Gedymit in forum Napoleonic: Total War III (NTW3)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:35
  5. Napoleonic Total War II
    By McAbra in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •