Zobacz wyniki ankiety: Jak Oceniasz Fall Of The Samurai?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 10 - Genialna

    8 16.33%
  • 9

    11 22.45%
  • 8

    7 14.29%
  • 7

    12 24.49%
  • 6

    3 6.12%
  • 1 - Beznadziejna

    0 0%
  • 2

    0 0%
  • 3

    1 2.04%
  • 4

    2 4.08%
  • 5 - Przeciętna

    5 10.20%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

  1. #21
    Salvo
    Gość

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    To i na mnie przyszła pora...Korzystając z ostatnich promocji pierwszy raz kupiłem TotalWara od czasów Empire, przypadkowo padło na Fall, ponieważ podstawki zabrakło w empiku.

    Tak więc zainstalowałem, ściągnąłem patche i włączyłem kampanię. Po pierwszej bitwie, w której komputer nic nie robił sobie z mojego aż nazbyt widocznego manewru flankującego połową wojsk (domyślacie się wyniku) postanowiłem zainstalować DarthModa (dlatego też będę opisywać wrażenia z Shoguna po wgraniu tego moda) i nigdy więcej do vanili nie wracać (czyli tradycja sięgająca czasów rome 1).
    Jak zwykle na modach, a tymbardziej Vaderze można polegać, rozgrywka o wiele bardziej wciągająca i wymagająca.

    Potem przyszła pora na pierwszą bitwę morską...tu niestety duży minus, bitwy są chaotyczne, więc dość trudno bawić się w błyskotliwe manewry. Może przy bitwach większych niż dwa okręty vs. dwa okręty rola gracza nie będzie się ograniczać do wskazania statku który zamierzamy ostrzelać.

    Jeśli chodzi o nowości to są miłe, ale wbrew zapowiedzią nie rewolucjonizują gry.

    Z interfejsu na minus na pewno panel dyplomacji, strasznie nieczytelny. Inna sprawa z samą dyplmoacją i sztuczną inteligencją na mapie kampanii. Komputer zdecydowanie lepiej sobie z tym radzi niż w poprzednich odsłonach w jakie grałem.

    Jeśli chodzi o klimat Japonii to nie do końca do mnie trafia, ale ujdzie. Gorzej z sytuacją polityczną, mamy pełno identycznych państewek, którymi gra praktycznie się od siebie nie różni.

    Podsumowanie:
    +
    -AI na mapie kampanii,
    -lepsze oblężenia, niż w E:TW i N:TW,
    -małe nowości w postaci koleji i ostrzału ze statków,
    -niezły pomysł na połączenie nowoczesności z mieczami,
    -jak zwykle Darthmod.

    -
    -AI w bitwach,
    -mała różnorodność klanów,
    -praktycznie identyczna sytuacja startowa każdego klanu,
    -panel dyplomacji,
    -bitwy morskie póki co rozczarowały,
    -nie zniechęca, ale też szczególnie nie wciąga,
    -bez modów się nie da!

    Ocena Końcowa: 6,5
    Cieszę się, że kupiłem Fall, może póki promocja trwa poszukam jeszcze podstawkę, ale gra niestety rewelacyjna nie jest. Jak zwykle potrzebne są mody, które i tak wszystkiego nie naprawią.

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Jak dla mnie ocena 9 na 10, gry idealnej nikt jeszcze nie zrobił. Omawiana ma liczne zalety i niestety parę wad. Zmierzch Samurajów to dla mnie na równi z Napoleonem dwie najlepsze odsłony serii Total War i generalnie ulubione gry. Ale do rzeczy jakie plusy i minusy ma moim zdaniem Zmierzch Samurajów.

    Do pozytywnych stron zaliczyłbym:
    1. Zmierzch Samurajów w świetny sposób pokazuje zderzenie tradycji z nowoczesnością, co najistotniejsze w kontekście serii Total War w sferze taktyki twórcy gry osiągnęli odpowiedni balans, siła rażenia nowoczesnej broni jest ogromna ale tradycyjna szarża jazdy wyprowadzona z flanki ma również ogromne znaczenie i może zadecydować o zwycięstwie, podobnie atak piechoty walczącej wręcz, umiejętnie wykorzystujący wsparcie innych formacji oraz ukształtowanie terenu. Praktycznie każda klasa jednostek ma swoje mocne i słabe strony a odpowiednio użyta może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gracza.
    2. Bitwy są szybkie i dynamiczne a każdy popełniony przez gracza błąd, kosztuje drogo i trudniej go naprawić (mowa o trybie multi), wynika to zarówno z siły rażenia dostępnej broni jak i samej mechaniki gry (nawet jednostki tradycyjne rozbijają przeciwnika dużo szybciej niż w poprzednich częściach), dzięki temu walka jest mniej statyczna (co niestety było bolączką NTW). Chociaż w ukazanej epoce stosowano czworoboki i były one dużo bardziej skuteczne niż w okresie wojen napoleońskich to jednak nie wprowadzanie ich zdecydowanie wyszło grze na dobrze. W NTW dla porównania czworoboki za bardzo spowalniały działania zaczepne, dodatkowo tempo ich formowania i wytrzymałość były grubo przesadzone. Tutaj ich nie ma i pod omawianym kątem jest dużo lepiej.
    3. Wprowadzenie masy nowinek technicznych na polu bitwy i nie tylko. Jest tego sporo, najbardziej przypadły mi do gustu: kolej (możliwość szybkiej relokacji wojska), kartaczownice (w przeciwieństwie do dział ich skuteczne wykorzystanie wymaga pewnych umiejętności), pancerniki i kutry torpedowe w bitwach morskich (po raz pierwszy w serii na morzu zrobiło się naprawdę ciekawie), szybkostrzelne karabinki kawaleryjskie i rewolwery (mobilność i siła ognia), w końcu ładowane odtylcowo karabiny piechoty elitarnej.
    4. Egzotyczna dla nas ale bardzo ciekawa tematyka gry
    5. Klimat rodem z „Ostatniego samuraja” wyraźnie dostrzegalny (bardzo lubię ten film)
    6. Grafika chociaż na moim obecnym sprzęcie gra chodzi płynnie na średnich standardach (tylko detale terenu na wysokich a parametr odpowiedzialny za efekty po eksplozjach na niskich), miałem jednak okazję zobaczyć ją na lepszym kompie w pełnej krasie i wygląda naprawdę świetnie, a i na własnym sprzęcie (mimo że to tylko cząstka możliwości) nie narzekam
    7. Nowe typy agentów, zwłaszcza zamorscy weterani, umiejętnie awansowani mocno wzmacniają siłę ognia armii.
    8. Sztuczna inteligencja przynajmniej w skali strategicznej uległa znaczącej poprawie, komputer gra bardzo agresywnie co zwłaszcza na początku mocno spowalnia, podboje dokonywane przez gracza.
    9. W kwestii dyplomacji mamy praktycznie dwie płaszczyzny, z jednej strony gdy kierowany przez nas ród nie ma jeszcze odpowiedniej reputacji walczy praktycznie każdy z każdym. Sytuacja ulega diametralnej zmianie po zostaniu awangardą cesarza lub szoguna, wówczas dany obóz procesarski/proszoguński staje murem za naszym rodem. Dzięki temu początek jest nieco hardcorowy ale później można już poszaleć, co generalnie pozytywnie rzutuje na całość kampanii.
    10. Elitarne jednostki są w Zmierzchu naprawdę warte swojej ceny. Twórcy gry zachowali odpowiednie balans między ilością a jakością, weterani wymiatają jak w żadnej innej części, ale przeciwnik który stawia na liczbę i umiejętnie ten walor wykorzystuje również jest w stanie rozstrzygnąć starcie na swoją korzyść. W poprzednich częściach serii Total War łatwiej grało się tym którzy stawiali na ilość nie jakość wojska (wyłączając skrajne przypadki zwerbowania masy milicji), oczywiście jak najbardziej dało się wygrywać elitą ale było to trudniejsze. Tutaj mamy wyraźną równowagę między liczbą i jakością, co jest zdecydowanym plusem.
    11. Dobre ukazanie nie tylko militarnych ale i społecznych niuansów przedstawianej epoki. Niezadowolenie z racji unowocześniania, szczególnie silne w przypadku rozbudowy przemysłu, sprawia, że gracz musi przywiązywać większą niż zwykle wagę do technologii cywilnych. Zjednanie sobie społeczeństwa jest w kampanii szczególnie ważne, oczywiście było istotne już w poprzednich odsłonach serii ale nie tak bardzo jak tutaj, co jest swoją drogą bardzo realistyczne i podnosi nieco poprzeczkę w kwestii poziomu trudności kampanii.
    12. Podboje awatara w nowym wydaniu jak dla mnie rewelka, duży wybór ciekawych map, możliwość skonfrontowania się z armią z podstawki, w drzewku dowodzenia dużo bonusów dla jednostek wchodzących w skład armii gracza, rozbudowana świta.

    No to teraz minusy:
    1. Powszechnie stosowany pancernik Kotetsu, jednostka wybitnie op, spam Kotetsu niestety rządzi na morzach w awatarze, na szczęście w kampanii tego nie ma. Jest to w zasadzie jedyna jednostka w przypadku której widać brak balansu. Uważam, że w rankingowych bitwach morskich powinien być limitowany jak arta w lądowych tj. maks 1 sztuka.
    2. Bugi jakie zauważyłem u piechoty wyposażonej w broń palną. Z jednej strony żołnierze w trakcie intensywnej wymiany ognia z przeciwnikiem, przerywają nagle ogień, żeby wyrównywać szeregi. Druga kwestia klikamy na to żeby ostrzelali oddział który jest po za ich zasięgiem, co jest oczywiste podchodzą wtedy do przeciwnika i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt w jakim stylu wykonują czasami tę czynność, biegną jakoś pod skosem (gdy sytuacja zupełnie tego nie wymaga, pole ostrzału przełącza im się gdzieś na bok do tego odstawiają ten cyrk na tyle długo że przeciwnik zdąży niekiedy się odwrócić i pierwszy oddać salwę, jeżeli sam nie miał buga, lub dopaść do nich jeżeli ma jednostkę walczącą wręcz). Na szczęście wspomniane bugi nie trafiają się notorycznie, zdarza się to rzadko raz na ileś bitew ale potrafi nieźle wkurzyć, szczególnie przy wyrównanym starciu, gdzie taki bug może niezależnie od gracza wypaczyć wynik bitwy. Właściwie tylko przez te dwa bugi daję 9 na 10 a nie 10 na 10, pozostałe wymienione minusy to w porównaniu z nimi drobiazg.
    3. Artyleria, nie mam nic przeciwko temu że jest i że ma taką siłę jaką ma ale przy bitwach dobieranych powinien być wybór tak jak w przypadku ewentualnej konfrontacji z armią z podstawki, tj. "zezwalasz na mieszana awatary", analogicznie powinno być "zezwalasz na użycie artylerii". Wtedy byłoby wszystko cacy, ewentualnie inna opcja w przypadku której artylerzysta (za wyjątkiem oblężeń mógłby mieć również bardziej okrojony budżet od gracza, który arty nie bierze). Mutacja artylerzysty i kampera przy równorzędnym budżecie zyskuje bowiem przewagę, która nie wynika bynajmniej z umiejętności takiego gracza. Nowoczesna artylerii potrafi w bitwie "ukraść" z armii gracza grubo ponad setkę żołnierzy i więcej. Jedyna recepta na takich delikwentów to szybki i zdecydowany atak, jeżeli kamper nie ma skilla pójdzie łatwo, jeżeli po za kamperstwem reprezentuje również wysoki poziom umiejętności (a są i tacy) to walka staje się niezwykle ciężka i zwyczajnie nierówna.
    4. Pomysł z wprowadzeniem dojo w bitwach awatara jest bardzo dobry, uważam jednak że można by było zrobić z tego skuteczny środek przeciw kamperom. Po prostu odliczanie czasu do zwycięstwa powinno się zaczynać w momencie, gdy jeden z graczy zajmie nie wszystkie a więcej budynków od przeciwnika, wystarczy o jeden więcej. W ten sposób nie byłoby patologii w stylu bunkrowania się przy jednym najtrudniej dostępnym dojo.
    5. Brak możliwości wyboru wielkości budżetu przy dobierankach tj. jeżeli gracz ma chęć stoczenia bitwy rankingowej przy budżecie ultra a nie interesuje go mały budżet to czemu nie zagwarantować mu możliwości wyboru w ramach opcji która go interesuje.
    6. W DLC mogliby wprowadzić nowe jednostki np. analogicznie jak w NTW pododdziały pułków, które wyróżniły się w trakcie wojny.

    Minusy zawarte w punktach 3 i 4 to właściwie bardziej zarzut w stosunku do niektórych graczy niż do twórców gry, niemniej jednak skoro twórcy skonstruowali całkiem fajny system rankingowych rozgrywek i rywalizacji między klanami to mogliby również pomyśleć o przeciwdziałaniu wyżej wymienionym patologiom, które zabijają czasami rozgrywkę. Właściwie tylko punkt 2 z minusów uważam za dostatecznie mocny by dać 9 na 10 zamiast 10 na 10. Gdyby tego nie było Zmierzch Samurajów stanowiłby jak dla mnie najlepszą odsłonę serii a tak dzieli miejsce 1 ale wspólnie z Napoleonem, który jakkolwiek w pewnych kwestiach pozostaje za Zmierzchem w tyle, to jednak nie ma tak irytujących bugów.

    W kwestii minusów podniesionych przez niektórych wcześniej komentujących uczestników dyskusji, tj. dźwięki podłożone z Napoleona z podstawki szoguna. Co do muzyczki jaka towarzyszy cudzoziemskiej piechocie, zwróciłem na to uwagę ale jakoś mi nie przeszkadzało, czy powielenie melodii z NTW jest błędem. Nie analizowałem nigdy francuskich i brytyjskich marszy wojskowych stosowanych od początku XIX wieku aż po jego kres ale sądzę tak na logikę, że w tym przypadku pewne melodie mogły mieć rodowód jeszcze w epoce napoleońskiej. Z drugiej strony jest muzyczka a nie ma nikogo w oddziale, kto by ją wygrywał. To faktycznie błąd ale marginalny, szczerze to gram w Zmierzch Samurajów często i jakbym nie przeczytał to umknęło by to mojej uwadze. Kwestia "aszigaru nikozajmas" wygłaszanego np. przez piechotę cesarską, to już bardziej zauważalna wpadka ale w samej rozgrywce jakoś znacząco mi nie przeszkadza, takie drobiazgi blakną po skonfrontowaniu z pozytywnymi stronami gry.

    W kwestii poziomu sztucznej inteligencji podczas samej bitwy i tak jest postęp w stosunku do części poprzednich, niemniej nadal swoją taktyczną mizerię komp nadrabia liczbą, tak było jest i chyba jeszcze długo będzie. Natomiast istnieje na to prosta alternatywa, tryb multi i wizytacja kampanii pojedynczego gracza. Stosuję to regularnie i na inteligencję przeciwnika na ogół nie narzekam.

    Podsumowując grę oceniam bardzo pozytywnie jedyny rażący minus to punkt 2 ale każda gra ma jakieś negatywne strony.

    W kwestii skali porównawczej, jaką posiadam odwołując się do innych części serii. Grałem dużo praktycznie we wszystkie, za wyjątkiem dodatku do medka I „Viking Invasion”, w którego nie grałem w ogóle i Szoguna 2 (podstawki), w którego grałem niewiele.

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Zarejestrowałem się specjalnie żeby wrzucić swoją opinię bo trochę się dziwie nie którym negatywnym ocenom.
    Jeżeli chodzi o kampanie to jest najlepszy totalwar w serii widać że po skopanym pod wieloma względami empire wyciągneli wnioski.
    1. Gra ma świetną płynnie działającą grafikę nawet na kiepskim sprzęcie takim jak mój
    2. Mapa gry, na której nie tak jak w empire, wszystko widać jak na dłoni i na dodatek super wygląda.
    3. Intuicyjny interfejs, w którym nie trzeba szukać wszystkiego JAK W EMPIRE.
    4. Encyklopedia w grze, co prawda uboga ale jest.
    5. Masa nowych elementów, z którymi jest trochę zabawy. Przede wszystkim agenci dużo ich i są naprawdę użyteczni. Wydarzenia w grze.
    6. Polityka AI znacznie bardzie czytelna.
    7. Gra z tych TW które grałem (Rome, medieval 2, empire) najbardziej wymagająca odnośnie trudności bitwy. Trzeba się czasem trochę na kombinować.
    8. Można sprawdzić jak się sprawują miecze na karabiny i odwrotnie.
    9. Widać jakość we wszystkich grafikach wykorzystanych grze, ogólnie gra jest dobrze zrobiona od strony plastycznej.

    Podsumowują
    Dla mnie najlepsza część jak do tej pory. Z wad mogę tylko wymienić jaja jakie mi się dzieją z grafiką: czasem może mi zalewa japonię i trzeba zapisać i wczytać grę żeby się tego pozbyć
    Widać że nauczyli się czegoś po beznadziejnym pod wieloma względami Empire na którym się strasznie zawiodłem.

  4. #24
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Średnia ocen 7,2 czyli dobra.
    sam osobiście uważam iż gra jest bardzo dobra( grywalna, AI jest mądre, rewelacyjny klimat, dobre oddanie realiów pola walki)

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Swojej kopii jeszcze nie mam, ale pożyczyłem konto od kolegi i porałem trochę i daje 10/10 za singla, multi nie oceniam bo nudne. Muszkiety, katany czego chcieć więcej...
    ''Polski most, Niemiecki post i Cygańskie nabożeństwo - wszystko to błazeństwo.''

  6. #26
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    Wodzisław Śląski
    Postów
    253
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Cytat Zamieszczone przez BLooDek
    Swojej kopii jeszcze nie mam, ale pożyczyłem konto od kolegi i porałem trochę i daje 10/10 za singla, multi nie oceniam bo nudne. Muszkiety, katany czego chcieć więcej...
    Ja tam pograłem ponad w FOTS'a ponad 80 godzin i mi zbrzydło
    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie



  7. #27
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2011
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    FOTS jest super, ale potrafi się szybko znudzić.

    "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."
    Józef Piłsudski

  8. #28
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Zrobię może z tego moją "recenzję":

    Kiedy miałem te 40 złociszy, które były niepotrzebne, postanowiłem zakupić jakąś ciekawą grę. Miałem właśnie wybrać Heroes I-IV (nie miałem Heroes 1 i 2), ale nagle zauważyłem FotS'a w wersji Gamebook. Postanowiłem więc kupić ten produkt.
    Po zainstalowaniu tej gry dostałem pierwszy strzał w ryj - musiało mi się pobierać dodatkowe kilkanaście GB danych, bo nie miałem Shogun 2 podstawki. Po przeczekaniu 4 godzin, uruchomiłem tę grę.
    Same menu Shogun 2 wygląda super, ruchome obrazy miast/kolei czy okrętu Japonii spodobało mi się. Przy wyborze frakcji były 2 stronnictwa - Cesarstwo i Szogunat. Są tylko 3 frakcje na każde ze stronnictw (dlaczego tylko tyle? Nie mogli dać tych innych mniejszych też grywalnych?).
    Graficznie nie mam zarzutów, a nawet jest dobrze. Dzięki Bloodpack DLC jest o wiele lepiej od np. Napoleona (żeby nie było, Napoleon TW bardzo lubię). Błędów czy bugów jakoś nie uświadczyłem. Lecz przejdźmy do błędów i głupot tej git produkcji. Muzyka jest na przyzwoitym poziomie, idealnym do gier o Japończykach.

    Nie widziałem gorszej SI od czasu Terra Wars (takie dziadostwo). Na mapie kampanii rekrutuje samą słabą, archaiczną niemal armię. Podczas bitew szarżuje nieumyślnie na mą armię nawet wtedy, gdy moi strzelcy są przygotowani do walki na bagnety. Szarżują również mi na działa Gatlinga, gdy one pakują do nie dziesiątkami kul i zabijają po kolei. Podczas oblężeń natomiast stoją jak te słupy soli i nic nie robią.
    Armie - szkoda słów. Wszelkich typów jednostek jest kilkadziesiąt, lecz inne frakcje niż nasza dysponują tymi samymi jednostkami, przeradzając się w nudę i siermięgę. Trybu multiplayer za bardzo nie używałem, tryb awatara zanudził mnie na śmierć. Dodatkowym spartaczeniem były mapy oblężeń. Niemal każde oblężenie to ta sama mapa.

    Mimo tych błędów i głupiego trybu awatara gra trzyma poziom, jest dobrze (w większości) zrobiona. Na tej kampanii licznik godzin przegranych wynosił ponad 100 h. Więc FotS wystawiam 9/10. Gdyby poprawili SI wroga (co jak wiemy jest dość trudne - powinni zmienić ludzi odpowiedzialnych za sztuczną inteligencję wroga) i zrobili większą różnorodność wojsk to śmiało bym dał 10/10.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE
    By KLAssurbanipal in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 23:39
  2. Dziwne oceny bitwy
    By XsErO in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 23:09
  3. Fall of the samurai klany
    By Michas1996 in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 09:44
  4. Sygnatury na podpis dla użytkowników
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •