Zobacz wyniki ankiety: Jak Oceniasz Fall Of The Samurai?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 10 - Genialna

    8 16.33%
  • 9

    11 22.45%
  • 8

    7 14.29%
  • 7

    12 24.49%
  • 6

    3 6.12%
  • 1 - Beznadziejna

    0 0%
  • 2

    0 0%
  • 3

    1 2.04%
  • 4

    2 4.08%
  • 5 - Przeciętna

    5 10.20%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

  1. #11
    Asuryan
    Gość

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Cytat Zamieszczone przez Guminbear
    To co mi się nie podobało:
    -DLC przy kupowaniu gry. Uważam, że to beznadziejny skok na kasę. Rozumiem jakiś dodatkowy klan przy edycji kolecjonerskiej jak było z Hattori. W dodatku, że był dość podobny do Tokugawy, ale nie 4 KLANY! Serio uważają, że za kilka miesięcy będę chciał dokupić klucz, który odblokuję klany za, które już raz zapłaciłem, i mam je w grze?
    A masz pewność że będziesz mógł je dokupić? W preorderze Napoleona było podobne rozwiązanie (dotyczyło co prawda jednostek, a nie nacji/klanów) - do tej pory nie mam tych dodatkowych kilku jednostek mimo posiadania wersji kolekcjonerskiej NTW...

    Za wadę dodatku uważam taki system preorderów oraz mniejszą klimatyczność od podstawki (brak filmików i przemów generalskich). W multi jeszcze nie grałem.

    Z tego też względu moja ocena to także 7/10

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    To ja dodam jeszcze 3 grosze od siebie jak juz wspomnialem w ktoryms temacie tworcy gry pokazali jak bardzo leca na nasza kase i jak niewiele daja w zamian. Ok, sa nowe jednostki, jest nowa kampania i pare mniejszych pierdol. Ale przygladajac sie temu blizej, to jak juz wczesniej ktos wspomnial jest to tylko podmiana skinow (IMO jedynie chyba statki parowe i gattling jest zrobiony od podstaw), Najlepsze sa te oddzywki piechoty, po zaznaczeniu maja te same kwestie co ashigaru z podstawki, chociaz z ashigaru nic kompletnie wspolngo nie maja. Albo to jak brytyjskiej piechocie przygrywa flet i bebny, chociaz na prozno ich szukac w oddziale, no kur..a, gdyby to byl mod to bym zrozumial, ze ktos moze nie nagrac nowych glosow, czy cos, ale to jest pelnoprawny produkt, nad ktorym autorzy zupelnie sie nie postarali. Juz nie wspominam o braku przemow przed bitwami, braku klimatycznych filmikow jakie byly w podstawce czy zajebistej hordzie bugow. Jesli chodzi o moja subiektywna ocene, to do minusow dodalbym jeszcze bardzo ograniczona roznorodnosc jednostek tradycyjnych. I to ze piechota liniowa jedna od drugiej rozni sie w zasadzie tylko kolorem munduru (ale jest to rowniez przypadlosc Napoleona i Empire). Ja czekalem na ta gre i mialem w stosunku do niej duze oczekiwania, ktorych gra ta niespelnila. Wedlug mnie lepiej sobie kupic narodziny samurajow (IMO jedyny dodatek do shoguna wart swojej ceny). Poki co gra na gwalt potrzebuje masy latek, albo jednej konkretnej. A niech nie daj Boze, sprobuja dodac filmiki i przemowy w formie DLC, to nic tylko sie przejsc do CA z katana i przedstawic im blood pack na wlasnej skorze
    Moja ocena (na chwila obecna) to 4/10

  3. #13
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Odnosząc się do Twojego posta- niech lepiej nie robią nic , jeszcze bardziej zepsują . Czego by nie wypuścili zawsze jedno naprawią , zepsują dwa .
    [-TotalWarRebel-]

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Moze i tak, ale z calego contentu dodatku, mam do dyspozycji jedynie tryb wieloosobowy i pojedyncza bitwe ( rzecz jasna z bugami ale jest to od biedy grywalne), natomiast w kampanie u mnie sie grac przez bugi zupelnie nie da, jak u wielu osob. A kupujac gre, zaplacilismy za calosc jej zawartosci, wiec gdyby to zostawili tak jak jest, troche by nas wydymali, ze tak to ujme.

  5. #15
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Hmm, chyba mam szczęście, bo nie uświadczyłem bugów, o których ludzie tyle mówią. Dla mnie Zmierzch Samurajów jest najbardziej kompletną i dorobioną częścią TW, z najbardziej grywalnym trybem dla jednego gracza póki co. W kampanii nie ma chwili czasu na nudę, ciągle w ruchu są moi agenci, floty w końcu nabierają sensu. Ktoś narzekał w jakimś wątku, że komp mu ciągle porty niszczy pojedynczymi statkami. Cóż mogę powiedzieć, przykro mi, to jest wojna. W końcu jest trudno i trzeba wszystko planować. Gram Satsumą. U mnie marynarka wojenna wygląda tak, dwie floty płyną wzdłuż brzegów Japonii, atakują porty i miasta, przechwytują statki nieprzyjaciela, które chcą mi wpłynąć na tyły oraz co najważniejsze wspomagają moje siły lądowe. Kolejna, mniejsza flota pływa od przesmyku łączącego Kyushu i Honshu do wyspy Shikoku i przechwytuje te statki, które uciekły dwóm pierwszym flotom. Dla pewności mam jeszcze na tyłach jeden pancernik Roanoke, który bez problemu rozwala pojedyncze okręty, które jakimś cudem wymknęły się reszcie mojej floty. Na samym froncie bardzo dużo roboty mają moi agenci, staram się wywoływać zamieszki na tyłach wroga dzięki czemu AI wycofuje swoje armie, lub dzieli swoje siły i moje armie mają łatwiejsze zadanie. Muszę też odnotować, że komp tworzy dosyć różnorodne armie.

    Co do przebiegu kampanii to po wykończeniu proszoguńskich klanów na Kyushu, zabrałem się za klany procesarskie. Gdy już podbiłem Awaji i rozpocząłem ekspansję na Honshu to trochę powalczyłem z oboma stronnictwami i zostawiłem tylko te klany procesarskie, które były na tyle silne, że mogły wspomagać mnie w walce, ale nie na tyle potężne, żeby mogły mi zagrozić. Muszę tu odnotować, że wreszcie sojusznicy są sojusznikami i skutecznie wspomagają moje siły, raz nawet AI wysłało armię na małą wyspę, którą oblegałem i wspomogli mnie w bitwie, a gdy już wyspę podbiłem to od razu wycofali swoje wojska. AI przeciwnika też dużo kombinuje, czasami w mojej prowincji atakują mnie połączone siły aż 3 wrogich klanów i starają się trzymać bardzo blisko siebie, abym nie mógł ich pojedynczo wykończyć. Komp także niesamowicie agresywnie wykorzystuje swoją marynarkę wojenną i ciągle atakuje mi porty, miasta i desantuje swoje siły lądowe na moich tyłach. Wreszcie też komp nie atakuje małymi siłami, tylko jak już idzie jego ofensywa to są to dosyć spore armie.
    Same jednostki są dosyć różnorodne, są oddziały do walki wręcz, są łucznicy i karabiny, jednostki hybrydowe (jazda z rewolwerami, statystyki wręcz czy na dystans niby słabe, ale z całą pewnością nie można ich lekceważyć, zwłaszcza jeżeli podjada bliżej), są elity, różne rodzaje artylerii. We flocie też jest w czym wybierać, bo okręty, które są najbardziej opancerzone i wytrzymałe wcale nie muszą mieć największej siły ognia, amunicja skuteczna na jeden typ okrętu wcale nie musi być skuteczna na drugi. Można także po raz pierwszy w TW samemu przejąć obsługę nad działem/gatlingiem/okrętem i samemu sprawdzić jak bardzo skutecznym jest się strzelcem.

    Podział krainy jest także zrobiony bardzo sensownie w porównaniu do podstawki. Można kontynuować dotychczasową politykę i dalej walczyć po stronie swoich sojuszników, można kompletnie odwrócić sytuację polityczną przechodząc na stronę dotychczasowego wroga lub zostać trzecią stroną konfliktu, co wymaga sporego wysiłku od gracza, który będzie musiał pozyskać dla swojej sprawy inne klany oraz przebudować całe państwo.

    Najgorzej wypada stały mankament TW, czyli AI w bitwie, fakt faktem, już nie doświadczam samobójczych szarży wrogiego gienka, komp niby bardziej flankuje, ale mam wrażenie, że brakuje większej agresji ze strony AI oraz zgrania między jego siłami.

    Moja ocena 9/10. Najgrywalnieszja kampania jaka póki co pojawiła się w serii TW. Ocena pewnie byłaby niższa gdybym bawił się w multi, bo słyszałem parę uwag krytycznych co do balansu.

  6. #16
    Asuryan
    Gość

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Gdyby te trzy dodatkowe klany dali razem w kolekcjonerskiej, czy osobnym DLC, dorzucili przemowy generalskie i filmiki z działań agentów, nagrali nowe dźwięki dla jednostek, etc - to pewno też bym dał ocenę 9/10, czy nawet 10/10 za singla...

  7. #17
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Fakt, obecna liczba klanów jest bardzo uboga...Chociaż mi i tak starczy, bo nie wiem, czy tymi które już teraz są będę miał czas przejść kampanie.

    Wiele osób narzeka na brak przemów, czy filmików. Owszem, jest to ciekawy smaczek, ale dla mnie zbędny, i tak po jednorazowym obejrzeniu nie chce mi się marnować czasu na filmiki, z Shoguna 2 chyba nawet wszystkich nie obejrzałem. To samo tyczy się przemów, może na początku się ich słucha, ale potem już nie.

  8. #18
    Salvo
    Gość

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Średnia dziewięciu opinii = 6.11, czyli lekko ponad przeciętność.

  9. #19
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Już można głosować. Dałem 4 bo rozdmuchiwali to jako super przełom a gra się niezbyt przyjemnie, czy to bitwy multi czy kampanię, no i jak zwykle nie dopracowane to wszystko a najbardziej denerwuje to że bitwy morskie bardziej wygrywa się fartem niż umiejętnościami.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Rzeszów
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników

    Ja daje 9/10. "Zmierzch samurajów" bardzo mi się spodobał, jako coś zupełnie nowego, czego jeszcze nie było w rzadenj grze z serii total war. Nowczesna broń, kolej, oblężenia potrów... tyle, że dość często się mi się zacina i wyłącza...
    Zarejestruj się na polskiej wikipedii total war i rozwijaj ją! http://pl.seriatotalwar.wikia.com/?redirect=no

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE
    By KLAssurbanipal in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 23:39
  2. Dziwne oceny bitwy
    By XsErO in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 23:09
  3. Fall of the samurai klany
    By Michas1996 in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 09:44
  4. Sygnatury na podpis dla użytkowników
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •