Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

  1. #1
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    Chyba wyjątkowo dużo kasy się tutaj dostaje za plądrowanie w niektórych przypadkach, ktoś liczył szczegółowo co się bardziej opłaca?

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    Jeśli nie ma pośpiechu to :
    - splądrować
    - wycofać wojska
    - odczekać, aż wybuchnie bunt i rebelianci zajmą prowincję
    - ponownie napaść, tym razem przejmując pokojowo
    Jeśli po przejęciu brak pieniędzy na odbudowę prowincji -> splądrować następną w kolejce i zawrócić armię do pilnowania nowego nabytku, póki się nie rozbuduje aparatu represji
    W FOTS można wyciągnąć od 10k do nawet 60k na rabunku, średnio wychodzi mi 20-30k

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    No właśnie, a jest plama na honorze Dajmio, jak w poprzednich (w oryginale raz na początku splądrowałem, później podbiłem 58 prowincji pokojowo, a ten i tak miał minus do honoru!!!!! :/)

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    Wodzisław Śląski
    Postów
    253
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    Ja robie tak samo jak kolega wyżej ; ]
    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie



  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    Plama na honorze jest, ale nie ma czym się przejmować - ile byś się nie naplądrował nie schodzi poniżej -2

  6. #6
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    Ale czy się bardziej opłaca - może tylko na pierwsze chwile? W Narodzinach, podbijałem wszystko pokojowo i rozwijałem miasta, to na koniec na normalnym i dominacji, miałem zarobek 110000 na turę. Bo przy plądrowaniu spada zamożność miast, choć w Zmierzchu miałem już, że i tak i tak miała wynieść po podbiciu 0. A na razie mało gram, bo gram bitwy historyczne,własne, z kolegami i mam mało czasu .

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    No chłopie, wiadomo, że jak masz stały konkretny dochód i rozbudowane armie to włączasz pokojowo, dzięki czemu możesz tę armię szybko wykorzystać w dalszym marszu.
    Co innego jak masz wojnę na 5 frontach, słabą infrastrukturę, jedną - dwie marne armie i śmieszne dochody.
    A zubożenia prowincji po grabieży bym raczej nie demonizował, za te pieniądze możesz rozbudować infre gdzie indziej a jakby co zawsze masz opcję użycia gejszy do przyspieszenia wzrostu

  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    A jak plądrujecie, dacie odbić miasto buntownikom i znów zajmujecie, to są takie same wielkości zamożności oraz pieniędzy z plądrowania za drugim razem co i za pierwszym? (można raz dostać kasę za plądrowanie, a potem i tak mięć zamożność jak z pokojowego podbicia, albo znów dostać tyle samo za plądrowanie?)

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    nie no, zamożność spada ale w dłuższym okresie jesteś w stanie to odrobić. kiedyś udało mi się po trzykroć splądrować jakąś prowincję w odstępie kilku tur , za pierwszym i drugim było 29k, za trzecim ok 20k, przy ostatnim było z 6k - i wtedy aż się prosiła o aneksję

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Plądrujecie czy pokojowo przejmujecie?

    Właściwie stosuję obydwie opcje równolegle. Na początku trzeba trochę poplądrować żeby zyskać kasę na rozwój. Kiedy dysponuję już dwiema armiami, jedną przeznaczam do sukcesywnego opanowywania prowincji drugą mocniejsza atakuję w tym samym czasie kolejne prowincje przeciwnika, wyłącznie w celu plądrowania i zyskania z tego tytułu zastrzyków gotówki. Wraz ze wzrostem liczebności armii dbam o to by tych które stale plądrują było zawsze o jedną sztukę więcej niż tych, które opanowują sukcesywnie. W ten sposób mam stały dopływ dużej gotówki nawet jeżeli przeciwnik blokuje mi porty. Rozbudowuję dzięki temu infrastrukturę zwłaszcza ekonomiczną i zwiększającą zadowolenie. Początkowo jedną z czasem 3 prowincje rozbudowuję pod kątem militarnym, zawsze są to stolica, prowincja ze świątynią (i bonusami do szarży) oraz trzecia z bonusami do celności jednostek. Mając zyski na poziomie przekraczającym 50 000 przestaję już plądrować i opanowuję wyłącznie pokojowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •